X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciążą pomimo okresu
Odpowiedz

Ciążą pomimo okresu

Oceń ten wątek:
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 9 lutego 2013, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakładam ten temat bo chciałam się was zapytać czy miałyście do czynienia osobiście z takim przypadkiem albo spotkałyście się u kogoś bliskiego że pomimo tego iż przyszedł okres okazało się że jest w ciąży. Mi dała wczoraj do myślenia na ten temat szwagierka. Opowiadała że w obu swoich ciążach normalnie do 2 miesi aca miesiączkowała. Jak w takim wypadku poznać czy to normalny okres czy ciąża?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2013, 16:14

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • oli Autorytet
    Postów: 385 329

    Wysłany: 9 lutego 2013, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio prześledziłam temat w internecie i na branżowym medycznym forum- typowa miesiączka z krwawieniem nie jest możliwa. Ewentualnie plamienie, które może odpowiadać krwawieniu implantacyjnemu (miesiączka fałszywa), które ma szanse wystąpić w terminie miesiączki, szczególnie w przypadku późnej owulacji.

    Miałam nadzieję, bo przez 3 dni zamiast @ plamienie, ale w 4 dniu po spodziewanej miesiączce jednak się rozkręciło, więc dołączyłam do lutowego wątku.

    Jeśli wciąż masz wątpliwości ostatecznie może je rozwiać test BHCG z krwi. Z moczu domowy może wyjść negatyw.

    km5svcqgfaw599l1.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 9 lutego 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was wie dlaczego ból głowy może być objawem ciąży?

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • diablica1985 Przyjaciółka
    Postów: 82 33

    Wysłany: 9 lutego 2013, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak jesteś w ciązy produkujesz więcej krwi....i to ma cos z tym wspólnego...ale to chwilowe...organizm sie przyzwyczaja

    michaela lubi tę wiadomość

    bo miłość to bezinteresowna radość z czyjegoś istnienia...


  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 9 lutego 2013, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja siostra w 1 ciazy miala miesiaczke do 3 miesiaca i dopiero w 4 dowiedzila sie ze jest w ciazy

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2013, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli poszukasz po forach może i znajdziesz wzmiankę o tym, że wtedy występuje plamienie, a nie typowa @.
    Ale.. Mam kuzynkę która dostała normalnego okresu, poszła do lekarza (ponieważ starała się o dziecko już jakiś czas) i okazało się, że jest w ciąży. Lekarz ginekolog powiedział, że taka jej "uroda". Więc to tak naprawde zależy tylko i wyłącznie od organizmu.

    dojrzała, hipisiątko lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2013, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama w ciąży ze mną miała krwawienia do 6 msc ciąży, a w tym tygdonie słysząłam ze znajoma dowiedziała się o ciąży właśnie w 6 msc ponieważ miała przez ten czas 3 krwawienia, myślała ze to @, ponieważ zawsze miała nieregularne.

  • diablica1985 Przyjaciółka
    Postów: 82 33

    Wysłany: 10 lutego 2013, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam tak że dostałam okres tydzień czasu....po tygodniu od skończenia okresu dostałam znowu okres....dziwne mi sie to wydawało ale git ja te regularnych nie miałam nigdy....i mogłabym przysiac ze to okres trwał 4 dni...a potem okazało sie że jestem w ciązy....i liczono mi date porodu od tego dziwnego okresu....co sie potem na usg okazało że ciaza za duża na ten tydzień wiec....niekomplikując bardziej mojego wywodu....majac ten dziwny okres juz musiałam być w ciązy....

    nie które babki maja okrss 3 dni i im najciezej rozróżnic plamienia od okresu

    bo miłość to bezinteresowna radość z czyjegoś istnienia...


  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 lutego 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diablica1985 wrote:
    ja miałam tak że dostałam okres tydzień czasu....po tygodniu od skończenia okresu dostałam znowu okres....dziwne mi sie to wydawało ale git ja te regularnych nie miałam nigdy....i mogłabym przysiac ze to okres trwał 4 dni...a potem okazało sie że jestem w ciązy....i liczono mi date porodu od tego dziwnego okresu....co sie potem na usg okazało że ciaza za duża na ten tydzień wiec....niekomplikując bardziej mojego wywodu....majac ten dziwny okres juz musiałam być w ciązy....

    nie które babki maja okrss 3 dni i im najciezej rozróżnic plamienia od okresu

    a może ten twój dziwny okres po tygodniu od nastepnego to było krwawienieśródcykliczne, które to może towarzyszyć owulacji? ogólnie ja słyszałąm, że nie ma miesiączki w ciąży, ale mogą się pojawić krwawienia, tylko, są one zawsze słabsze od naszej zwykłej @ i sa krótsze. a ogólnie o tym, że mamy doczynienia z @ świadczą tylko 3 wyższe temperatury. polecam poczytać, o tym wiecje na porstalach poswieconych NPR kilka takich stronek mozecie znalezc na watku z linkami

    oczywscie zdarzaja sie rozne sytuacje i kazda kobieta reaguje inaczej, ale typowej @ w ciązy na pewno nie ma.

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 11 lutego 2013, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jak rozróżnić typowa od nietypowej jesi za kazdym razem jest inna ;)

    mindusia lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 11 lutego 2013, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie. Jak to odróżnić. Moja szwagierka opowiadała że w obu ciążach miała @ ja osobiście rozumiem @ jako krwawienie. Nie wypytywałam dokładnie szwagierki o to jak to wyglądało, bo siedział przy nas mój mąż i tak głupio by było gadac o takich szczegółach przy mężczyźnie. W każdym bądź razie mówiła że w obu ciążach testy miała negatywne. Nie wiem w końcu jak odkryła że jest jednak w ciąży czy to było USG czy miała robioną bete

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • kaloryferka Koleżanka
    Postów: 48 107

    Wysłany: 11 lutego 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, moja mama też miała (ze mną) przez pierwsze 3 miesiące okres. Ja się tylko zastanawiam czy towarzyszą temu inne objawy ciąży?
    Ja się ostatnio tak nakręcam, bo niby okres przyszedł i objawów ciążowych nie mam, ale non stop płaczę, o byle co, zgaga mnie prześladuje, a podczas samego okresu bolał mnie brzuch tak jak nigdy. Dwa dni i raczej to nie był klasyczne ból menstruacyjny. Ale...pewnie się nakręcam. Dostałam deprechę z racji niezaciążenia i muszę się wziąć w garść:)

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 11 lutego 2013, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak sie obserwujecie tzn mierzycie temperature to po prostu w ciązy na pewnie nie spadnie wam teperatura czyli jak wam spada temperatura do poziomu z 1 fazy cyklu to znaczy ze na pewno to @ a poza tym jest ona zawsze wtedy słabsza i krótsza niż norlmalnie a to chyba łatwo odróznić bo @ powinna trwać od 4-7 dni nie dłużej i nie krócej. Ogólnie można poszukac różnych informacji na ten temat na stronach w necie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2013, 21:51

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 12 lutego 2013, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze moja zawsze trwa 3 max 4 dni... moze faktycznie zacznę obserwować temperaturę :)

    Iwona28, Tesorino lubią tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 12 lutego 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    swoją drogą, całe to staranie się bardzo uczy wsłuchiwania się we własny organizm i pokory...

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boziu myślałam, że odnajdę tu nadzieję jeszcze ale chyba nici z tego :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 18:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w prawdziwym @ błona śluzowa sie łuszczy

  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    jak sie obserwujecie tzn mierzycie temperature to po prostu w ciązy na pewnie nie spadnie wam teperatura czyli jak wam spada temperatura do poziomu z 1 fazy cyklu to znaczy ze na pewno to @ a poza tym jest ona zawsze wtedy słabsza i krótsza niż norlmalnie a to chyba łatwo odróznić bo @ powinna trwać od 4-7 dni nie dłużej i nie krócej. Ogólnie można poszukac różnych informacji na ten temat na stronach w necie :)

    Teraz nie ma rzeczy niemożliwych .. nawet jak dostaniecie krwawienia i temeratura spada nawet do poziomu z 1 fazy może okazać się że jesteś w ciązy.. Takim przykładem jest nasza koleżanka z ovu Maleczka, która myslała że zaczyna nowy cykl, kiedy to sie okazało że jest w ciązy :)

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mindusia wrote:
    Zakładam ten temat bo chciałam się was zapytać czy miałyście do czynienia osobiście z takim przypadkiem albo spotkałyście się u kogoś bliskiego że pomimo tego iż przyszedł okres okazało się że jest w ciąży. Mi dała wczoraj do myślenia na ten temat szwagierka. Opowiadała że w obu swoich ciążach normalnie do 2 miesi aca miesiączkowała. Jak w takim wypadku poznać czy to normalny okres czy ciąża?

    Nie chcę Cię pozbawiać nadziei, ale nie radzę wmawiać sobie, że pomimo @ możesz być w ciąży. W ciąży owszem mogą występować plamienia, ale nie zwykły okres z obfitym krwawieniem trwającym 4-5 dni. Możesz się również zapytać ginekologa i powie Ci to samo. Na początku kiedy zaczynałam starania też chciałam wierzyć, że pomimo @ może jestem jednak w ciąży. Umysł ludzki ma zadziwiające możliwości i potrafi sterować całym organizmem jak za dotknięciem czarodziejską różdżką.

    Maracuja
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja kiedys bardzo zainteresowałam sie tematem i przeczytalam wiele wypowiedzi dziewczyn na roznych forach. Nie jedna twierdzila,ze krwawienie w terminie @ było tak samo intensywne i dlugie jak sama @,przez co oczywiscie zyly w nieswiadomosci. Podobnie bylo z moja mama ;)

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ