Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛
Odpowiedz

Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛

Oceń ten wątek:
  • palinnka Autorytet
    Postów: 338 493

    Wysłany: 29 października 2025, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire 👩‍👦 wrote:
    Nie skreślaj absolutnie tego cyklu, nic złego się nie stanie. Miałam bardzo podobna sytuację, mąż kończył antybiotyk kiedy miałam owulacje, zaszłam w ciążę po długich staraniach i myślach o invitro. Także powodzenia Wam życzę 🤞🤞
    Dzięki za dobre słowo. Jako, że udało mu się wyrwać dziada to nadzieje na cykl wróciły :)
    Mam też nadzieję, że jak już jest bez bólu to i libido u męża wróci... :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2025, 14:29

    Claire 👩‍👦 lubi tę wiadomość

    P🙍🏻‍♀️33 | M🙍🏻‍♂️33 | K 👶🏼2 | G🐈3
    age.png
    6 cs ⏸️
    19.12.2025 - 25 mIU/ml - 11 dpo
    22.12.2025 - 113,7 mIU/ml - 14 dpo
    29.12.2025 - 1524,5 mIU/ml - 21 dpo
    31.12.2025 - 3505,6 mIU/ml - 23 dpo
    09.01.2026 - OM 7+0, CRL 6,55 mm i ❤️
    23.01.2026 - OM 9+0, CRL 19,96 mm 🧸
    06.02.2026 - OM 11+0, CRL 32,53 mm
    16.02.2026 - OM 12+3, CRL 5,84 cm - prenatalne
    27.02.2026 - OM 14+0, 87g <3
    20.03.2026 - OM 17+0, 139 g <3
    10.04.2026 - OM 20+0, 317 g
    18.04.2026 - OM 21+1, 355 g - połówkowe - chłopiec 💙
    24.04.2026 - OM 22+0, 542 g
    08.05.2026 - OM 24+0, 578 g
    Acard 150, Glucophage XR 500 2x1
    Cukrzyca ciązowa
    preg.png
  • Mamacita Autorytet
    Postów: 362 755

    Wysłany: 29 października 2025, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik-glosowania.png


    Listopadowe serce żarem rozgrzane, na myśl że w lipcu mamą zostanę.. 🥹 - wygrywa wiekszoscia glosow! Gratuluje autorce 🏆🏅​

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2025, 14:31

    Roma95, Anka96, Amelia96, Eliora, NatiHope, palinnka, Remedios, Rudylisek, Kaaamika, Vainchild, Maalwii, Luna11, Seabird, emciak, Ananabanana, Reja13, Ika_Ika lubią tę wiadomość

    💃🏼33🕺🏻30
    Starania o 1 👶🏻od 08/25 - 6 cs
    💔​ 10/25 biochem

    IO, PCOS

    🌟 15.01 - 7mm z serduszkiem 💓​
    🌟 30.01 - 22 mm, FHR 184
    🌟 20.02 - 55 mm 🍓ryzyka niskie
    🌟 24.03 - 157 g 🩷👧​
    🌟 06.05 - 547 g 🩷

    preg.png
  • Amelia96 Autorytet
    Postów: 387 257

    Wysłany: 29 października 2025, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allthatnats wrote:
    Kochane, poproszę i klątwę w postaci @. Spóźnia mi się już sporo, jestem 20/21 dpo… w poniedziałek jadę do Łodzi na wizytę kontrolna po laparoskopii diagnostycznej (mam prawie 400km) i wolałabym być już po tym cholerstwie… próbowałam już gorących kąpieli, rytuału białej bielizny i spodni, a cholera nie chce przyjść. Testowałam jeszcze w poniedziałek, ponownie test negatywny, więc cierpliwie czekam (no powiedzmy cierpliwie). Widziałam jeszcze wpisy o testach owulacyjnych, sama z ciekawości zrobiłam w poniedziałek https://zapodaj.net/plik-ZPwlAHNVqH więc chyba po prostu podwyższone LH przed miesiączką
    Ja bym w Twoim przypadku nie sugerowala się testem owulacyjnym jeśli jesteś kilka dni po okresie to ciążowy powinien już coś pokazać. Poczekaj jeszcze 2,3 dni jeśli nic się nie wyjaśni to zalecalabym pojsc do lekarza może coś przyblokowalo Ci miesiączkę. :)

    Starania od 2022
    Hashimoto, Endometrioza II st.

    💊💊💊 💊
    Eutyrox,
    Pregna Start,
    Ovarin,
    NAC,
    Ascofer,
    Olej z wiesiołka
    Zioła Ojca Sroki 3
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 594 851

    Wysłany: 29 października 2025, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EVK wrote:
    Malwi, a próbowałaś pić olej z wiesiołka? On też wpływa bardzo dobrze na śluz, może akurat? Tylko że go bierze do tylko do dnia owulacji.
    No ten acard to wiecie; ja dużo ryzykowałam bo mam te krwotoczne okresy i jakoś pyklo 😃 także też na Twoim miejscu kochana od 1 dc włączyłam olej z wiesiołka, monitoring cyklu jak masz okazję, a jak nie to przytulanki od 9-17 dnia cyklu. W ten sposób nie ominiesz okna płodnego.
    Ja dwa poprzednie cykle też niby go nie omijałam, a ciąży nie było…także oczywiście nie jest to wyznacznikiem. Może być owulka a do zapłodnienie może nie dochodzić 🫣

    Biorę cały czas do owu i jakoś poprawy nie ma.. z przytulankami tak nie da rady 🙈😅 mąż jest kierowcą i zjeżdża na tydzień i wyjedzie dzień przed owu.. 🥲 i tak ciężko żeby się zgrało owu z jego przyjadem 😏

    EVK lubi tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 682 1140

    Wysłany: 29 października 2025, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się jednego razu na Maxa podkręciłam tym, że zamiast okresu miałam mega mocną kreskę na owulacyjnym… 3 dni później dostałam okresu. Jak byłam w ciąży zrobiłam owulacyjny, wyszedł negatywny.
    W moim przypadku sprawdzanie ciąży owulakiem to klapa ;) ale wiem… też bardzo chciałam i też bardzo wierzyłam wtedy, że owulak „może” wykrył wczesną ciążę…
    Idź na betę (jeśli nie byłaś- może ominęłam info) będzie najszybciej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2025, 15:10

    Starania od : 10.2021

    HyCoSy ✅
    AMH 4.40 ng/ml

    2025
    31.03 ⏸️ beta 6.53 🥳
    03.04 ⏸️ beta 57 🥳
    10.04 ⏸️ beta 2069 🥳
    8 tydzień ciąży - 🖤

    2026
    31.03 - IUI 🤞🏻
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 594 851

    Wysłany: 29 października 2025, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamacita wrote:
    Wynik-glosowania.png


    Listopadowe serce żarem rozgrzane, na myśl że w lipcu mamą zostanę.. 🥹 - wygrywa wiekszoscia glosow! Gratuluje autorce 🏆🏅​

    O jaaaa na serio?! To mój tytuł.. to musi coś znaczyć.. 🥹✊🏼
    Co myślicie o ☀️ dla wszystkich którym się uda w przyszłym miesiącu zobaczyć kreski? 😉

    Mamacita, Seabird, Marta93, Lady A., stokroteczka25, ItsMomi❤️, Luna11, palinnka, Ananabanana, Hari, Roma95, Reja13, EVK, Vainchild, Kaaamika, Ika_Ika lubią tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • Lady A. Autorytet
    Postów: 968 1210

    Wysłany: 29 października 2025, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remedios wrote:
    U mnie testeo pokazał wyraźnie pik - ale przy stężeniu LH w krwi ponad 80 moja kreska testowa była trochę jaśniejsza od kontrolnej. Może twój pik to niższe stężenie LH i dlatego się nie wybarwiaja?
    Bardzo możliwe, może nie ten czas, bo jednak te z testeo robiłam raz dziennie po południu, może gdybym też zrobiła o wcześniejszej porze kreska byłaby ciemniejsza...

    Swoją drogą jestem 4 dpo według aplikacji, a sutki mnie dzisiaj kłują okrutnie, po dotyku palą żywym ogniem 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2025, 15:28

    🧑 33 l. 🧒 36 l.
    ♥️🍀
  • Mamacita Autorytet
    Postów: 362 755

    Wysłany: 29 października 2025, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    O jaaaa na serio?! To mój tytuł.. to musi coś znaczyć.. 🥹✊🏼
    Co myślicie o ☀️ dla wszystkich którym się uda w przyszłym miesiącu zobaczyć kreski? 😉

    Myślę, że super, już jesienne listki były grane w poprzednich wątkach, przyda się nam trochę słońca ☺️

    Jeju jak mi się nie chce pracować, przy tej pogodzie to tylko by się spało 😴

    NatiHope, Maalwii, Kaaamika lubią tę wiadomość

    💃🏼33🕺🏻30
    Starania o 1 👶🏻od 08/25 - 6 cs
    💔​ 10/25 biochem

    IO, PCOS

    🌟 15.01 - 7mm z serduszkiem 💓​
    🌟 30.01 - 22 mm, FHR 184
    🌟 20.02 - 55 mm 🍓ryzyka niskie
    🌟 24.03 - 157 g 🩷👧​
    🌟 06.05 - 547 g 🩷

    preg.png
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 29 października 2025, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    Ja też się jednego razu na Maxa podkręciłam tym, że zamiast okresu miałam mega mocną kreskę na owulacyjnym… 3 dni później dostałam okresu. Jak byłam w ciąży zrobiłam owulacyjny, wyszedł negatywny.
    W moim przypadku sprawdzanie ciąży owulakiem to klapa ;) ale wiem… też bardzo chciałam i też bardzo wierzyłam wtedy, że owulak „może” wykrył wczesną ciążę…
    Idź na betę (jeśli nie byłaś- może ominęłam info) będzie najszybciej ;)
    Wię
    Ja ostatnio dowiedziałam się o ciąży dopiero w 7tc, więc nie wiedząc o ciąży robiłam testy owulacyjne przez jakieś 2 tygodnie i dopiero gdzieś około 45 dc zaczęły mi wychodzić dodatnie od ciąży.

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Remedios Autorytet
    Postów: 854 1045

    Wysłany: 29 października 2025, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    Wię
    Ja ostatnio dowiedziałam się o ciąży dopiero w 7tc, więc nie wiedząc o ciąży robiłam testy owulacyjne przez jakieś 2 tygodnie i dopiero gdzieś około 45 dc zaczęły mi wychodzić dodatnie od ciąży.

    A jak to było, że dowiedziałaś się tak późno? Miałaś jakieś plamienie albo krwawienie które wzięłaś za miesiaczke?

    Starania od 04.2025

    🤷🏽‍♀️30 lat
    Hashimoto, cechy adenomiozy

    🤷🏻‍♂️35 lat
    OAT
    Fragmentacja 26%

    IVF soon 🤞
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 682 1140

    Wysłany: 29 października 2025, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które zobaczyły 2 kreseczki. Dajcie znać, od którego dnia po owulacji czułyście objawy?
    Może opiszcie je podsumowując koniec miesiąca, by każda z nas mogła sobie wrócić na koniec i sprawdzić czy mają podobnie :) Może jakieś zachcianki np. Dzień przed pozytywnym testem itd 😁

    A tak w ogóle to lubię czytać o wczesnych objawach 🤪 czasami mało typowych 🫠

    Hari, Lady A., Ananabanana, Kaaamika lubią tę wiadomość

    Starania od : 10.2021

    HyCoSy ✅
    AMH 4.40 ng/ml

    2025
    31.03 ⏸️ beta 6.53 🥳
    03.04 ⏸️ beta 57 🥳
    10.04 ⏸️ beta 2069 🥳
    8 tydzień ciąży - 🖤

    2026
    31.03 - IUI 🤞🏻
  • Lady A. Autorytet
    Postów: 968 1210

    Wysłany: 29 października 2025, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    Dziewczyny, które zobaczyły 2 kreseczki. Dajcie znać, od którego dnia po owulacji czułyście objawy?
    Może opiszcie je podsumowując koniec miesiąca, by każda z nas mogła sobie wrócić na koniec i sprawdzić czy mają podobnie :) Może jakieś zachcianki np. Dzień przed pozytywnym testem itd 😁

    A tak w ogóle to lubię czytać o wczesnych objawach 🤪 czasami mało typowych 🫠
    Bardzo fajny pomysł, też jestem ciekawa :)

    MimiM29 lubi tę wiadomość

    🧑 33 l. 🧒 36 l.
    ♥️🍀
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 29 października 2025, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remedios wrote:
    A jak to było, że dowiedziałaś się tak późno? Miałaś jakieś plamienie albo krwawienie które wzięłaś za miesiaczke?

    tak, miałam krwawienie przez 3 dni, trochę wcześniej niż miała być miesiączka planowo, ale że akurat miałam infekcję to pomyślałam że to mi zaburzyło cykl. Na początku nawet mi przeszło przez myśl że to implantacyjne, ale wszędzie pisało że przy implantacji to raczej plamienie a ja normalnie przez 3 dni krwawiłam. I potem zrobiłam test ciążowy w 25 dniu tego "cyklu" bo się coś źle czułam i wyszła taka grubaśna kreska. Tak teraz myślę, że to może przez to krwawienie ta ciąża nie wyszła i się zarodek nie wykształcił.

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • palinnka Autorytet
    Postów: 338 493

    Wysłany: 29 października 2025, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    Dziewczyny, które zobaczyły 2 kreseczki. Dajcie znać, od którego dnia po owulacji czułyście objawy?
    Może opiszcie je podsumowując koniec miesiąca, by każda z nas mogła sobie wrócić na koniec i sprawdzić czy mają podobnie :) Może jakieś zachcianki np. Dzień przed pozytywnym testem itd 😁

    A tak w ogóle to lubię czytać o wczesnych objawach 🤪 czasami mało typowych 🫠
    Świetny pomysł, też jestem za 😁

    MimiM29 lubi tę wiadomość

    P🙍🏻‍♀️33 | M🙍🏻‍♂️33 | K 👶🏼2 | G🐈3
    age.png
    6 cs ⏸️
    19.12.2025 - 25 mIU/ml - 11 dpo
    22.12.2025 - 113,7 mIU/ml - 14 dpo
    29.12.2025 - 1524,5 mIU/ml - 21 dpo
    31.12.2025 - 3505,6 mIU/ml - 23 dpo
    09.01.2026 - OM 7+0, CRL 6,55 mm i ❤️
    23.01.2026 - OM 9+0, CRL 19,96 mm 🧸
    06.02.2026 - OM 11+0, CRL 32,53 mm
    16.02.2026 - OM 12+3, CRL 5,84 cm - prenatalne
    27.02.2026 - OM 14+0, 87g <3
    20.03.2026 - OM 17+0, 139 g <3
    10.04.2026 - OM 20+0, 317 g
    18.04.2026 - OM 21+1, 355 g - połówkowe - chłopiec 💙
    24.04.2026 - OM 22+0, 542 g
    08.05.2026 - OM 24+0, 578 g
    Acard 150, Glucophage XR 500 2x1
    Cukrzyca ciązowa
    preg.png
  • Remedios Autorytet
    Postów: 854 1045

    Wysłany: 29 października 2025, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    tak, miałam krwawienie przez 3 dni, trochę wcześniej niż miała być miesiączka planowo, ale że akurat miałam infekcję to pomyślałam że to mi zaburzyło cykl. Na początku nawet mi przeszło przez myśl że to implantacyjne, ale wszędzie pisało że przy implantacji to raczej plamienie a ja normalnie przez 3 dni krwawiłam. I potem zrobiłam test ciążowy w 25 dniu tego "cyklu" bo się coś źle czułam i wyszła taka grubaśna kreska. Tak teraz myślę, że to może przez to krwawienie ta ciąża nie wyszła i się zarodek nie wykształcił.

    O kurczę, ciekawe są takie historie. Mam w rodzinie osobę, która się dowiedziała już w drugim trymestrze, bo właśnie miała regularne krwawienia które brała za okres

    Starania od 04.2025

    🤷🏽‍♀️30 lat
    Hashimoto, cechy adenomiozy

    🤷🏻‍♂️35 lat
    OAT
    Fragmentacja 26%

    IVF soon 🤞
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 29 października 2025, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijowo wizytę u ginekologa na NFZ w przychodni mam dopiero 2 grudnia

  • Roma95 Ekspertka
    Postów: 135 226

    Wysłany: 29 października 2025, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    Dziewczyny, które zobaczyły 2 kreseczki. Dajcie znać, od którego dnia po owulacji czułyście objawy?
    Może opiszcie je podsumowując koniec miesiąca, by każda z nas mogła sobie wrócić na koniec i sprawdzić czy mają podobnie :) Może jakieś zachcianki np. Dzień przed pozytywnym testem itd 😁

    A tak w ogóle to lubię czytać o wczesnych objawach 🤪 czasami mało typowych 🫠
    Hmm ciężko powiedziec. Jakoś od 6 dpo, bóle jak na miesiączkę, i tyle. Potem 11 dpo zobaczyłam kreski, to była sobota, to zaczęły mnie piersi pobolewać i odrzuciło mnie od kawy :/ a pn, wt i dzisiaj to po prostu bole jak miesiączkowe, nasilające sie po długim dniu przy biurku, ale bym określiła jako 3/10 wiec bez tragedii. Trochę skopany rytm snu, często sie wybudzam w nocy (podobno przez progesteron), od 10 dpo sie zaczęło. Przez 3 dni mialam niezle bąki, ale jadlam przez te dni surowke coleslaw, jak sie skonczyla to mi przeszly, chyba zaczelam gorzej na kapuste reagowac 🤣 Senna w ciągu dnia nie jestem, a silniejsze mdłości mialam dopiero dzisiaj po pracy, byłam bardzo głodna przed obiadem.
    Więcej objawów mialam w cyklach nieudanych 🤣

    MimiM29, Lady A., Maalwii, Kaaamika lubią tę wiadomość

    Starania od 07.2025
    25.10.2025, 11dpo ⏸️
    27.10.2025, 13 dpo Beta 93,0 mlU/ml
    preg.png
  • Roma95 Ekspertka
    Postów: 135 226

    Wysłany: 29 października 2025, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Kijowo wizytę u ginekologa na NFZ w przychodni mam dopiero 2 grudnia
    O kurcze to w którym tygodniu wtedy będziesz?

    Starania od 07.2025
    25.10.2025, 11dpo ⏸️
    27.10.2025, 13 dpo Beta 93,0 mlU/ml
    preg.png
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 29 października 2025, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MimiM29 wrote:
    Dziewczyny, które zobaczyły 2 kreseczki. Dajcie znać, od którego dnia po owulacji czułyście objawy?
    Może opiszcie je podsumowując koniec miesiąca, by każda z nas mogła sobie wrócić na koniec i sprawdzić czy mają podobnie :) Może jakieś zachcianki np. Dzień przed pozytywnym testem itd 😁

    A tak w ogóle to lubię czytać o wczesnych objawach 🤪 czasami mało typowych 🫠
    Ja miałam bóle albo kłucie prawego jajnika codziennie ale ostatnio już ich nie mam.Teraz zdarzają mi się zawroty głowy albo osłabienie.

    MimiM29, Maalwii, Kaaamika lubią tę wiadomość

  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 29 października 2025, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roma95 wrote:
    O kurcze to w którym tygodniu wtedy będziesz?
    Teraz mam 4+4 więc gdzieś w 9 tygodniu.Bez jaj muszę gdzieś prywatnie iść trudno.

‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ