X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciężkie chwile, długie starania
Odpowiedz

Ciężkie chwile, długie starania

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja2020 Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    Nie poddaje sie ale bywa ciezko. Trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok!
    Sarita cos sie u was zmienilo ze zaskoczylo? Bralas jakies suple cos wdrozylas niedawno? Bo maz widze ze raczej na tym samym poziomie morfo itd.
    Witaj Nadzieja wspolczuje strat, no ja myslalam raczej o jakims biochemie np zeby zobaczyc te 2 kreski zeby nabrac nadzieji ze jest szansa.. Ale poronic w 3 miesiacu to juz nie jest budujace :( robilas badania jakies? Moze na zespol antyfosfolipidowy? Na kwietniowkach bodajze jest dziewczyna ktora ma 2 straty wlasnie w dosyc zaawansowanej ciazy i dopiero zdiagnozowala ta chorobe..

    Nie badaliśmy przyczyny, bo to pierwsze poronienie i nie ma wskazań. Ogólnie ciąże określili jako wczesną i często się zdarza - chociaż rzadziej, jak już pokaże się bicie serca. My widzieliśmy i chyba to było dla mnie trudniejsze - bo poszłam na zwykłą kontrole usg - i okazało się, że po ostatnim usg serce przestało bić, a ciąża- tzn. objawy itp się rozwijają . Także zupełnie się nie spodziewałam , a miałam betę ponad 40 tys :(

    A powiem Wam, że myślałam wcześniej już mając dołki- żeby chociaż zajść i zobaczyć światełko w tunelu, i że jak już zajdę to będzie tylko dobrze, że możemy itp, a teraz mam takie uczucie, że to nic pewnego i wszystko się może zdarzyć. Wiem, że może to mizerne pocieszenie dla Was - i bardzo dobrze rozumiem Łasica Twoje pragnienie chociaż 2 kresek. Ale tak sobie wiele razy myślałam, że kobietom, zwłaszcza które się długo starają nie powinny się zdarzać poronienia, bo to jest tak nagłe przerwanie długo wyczekiwanego szczęścia, że bardzo boli.

    ŁAsica lubi tę wiadomość

  • Nadzieja2020 Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ku pokrzepieniu- historia ze szpitala - leżała ze mną w pokoju dziewczyna, której to była 13 ciąża!! - (obumarcie 8 tc) z czego mają 3 dzieci... przed pierwszą udaną, 7x poroniła... potem udana ciąża, potem znów poronienie (w 5 miesiącu!), potem udana, potem poronienie, udana i znów poronienie...
    Po 7 pierwszych lekarze jej powiedzieli, że dzieci mieć nie będą... A teraz mąż musi iść na podwiązanie, bo ona ma już taką macicę i brzuch że kolejna ciąża grozi jej życiu... (i budowa uniemożliwia antykoncepcję).
    Także takie historie dopiero podbudowują :)

  • ŁAsica Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja to taka napalona ze zrobilabym wszystkie badania pomimo braku wskazan 😁 zaczelam chodzic do gina po jakis 7msc staran sciemniajac ze ponad rok sie staram ale tu akurat sie ciesze jestem ten czas do przodu. Sama wyciagam od gina jakies badania, a wlasnie slyszac takie historie to nie wiem czy po prostu nie powinnam w spokoju troche sie "postarac" tak po prostu...

    33lata,starania od 08.2018
    1sze IVF- stymulacja💉 od 28.05.22
    6.06 punkcja, pobrane 7, dojrzałe 4
    4 zapłodnione, 2 padły po 4 dobie
    Transfer blastki 2AA 11.06
    Beta 7dpt -1😓
    Ostatnia ❄️4AA transfer 8.08.22
    Beta 8dpt <1
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    Dziwczyny i ja tez wtedy co wy zaczelam 😁 ostatnio juz to wylukalam :) pewnie ze sie uda..! Tylko wiadomo ze chcialoby sie na juz🐵 nie cierpie czekac..

    To super, jest nas 3;) ja też nie cierpię czekać, tym bardziej, że moje cykle trwają nawet do 36 dni.

    Dlatego zajmuję ciągle czymś głowę, teraz zajęłam się uprawą pomidorów, pomidorów koktajlowych i arbuza;) nawet wyhodowałam fajną roślinkę z pestki jabłka. Tak mnie cieszy jak widzę, jak rosną:D:D Tylko zastanawiam się, jak mi się to wszystko pomieści na balkonie;) haha

    ŁAsica lubi tę wiadomość

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    Nadzieja ja to taka napalona ze zrobilabym wszystkie badania pomimo braku wskazan 😁 zaczelam chodzic do gina po jakis 7msc staran sciemniajac ze ponad rok sie staram ale tu akurat sie ciesze jestem ten czas do przodu. Sama wyciagam od gina jakies badania, a wlasnie slyszac takie historie to nie wiem czy po prostu nie powinnam w spokoju troche sie "postarac" tak po prostu...

    Ja też poszłam wcześnie do ginekolog, bo po pół roku od rozpoczęcia starań. Słyszałam wtedy, żeby dać sobie rok czasu, po roku usłyszałam, żeby dać sobie dwa lata.

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa90 wrote:
    Ja też poszłam wcześnie do ginekolog, bo po pół roku od rozpoczęcia starań. Słyszałam wtedy, żeby dać sobie rok czasu, po roku usłyszałam, żeby dać sobie dwa lata.
    Nam androlog powiedział, że nawet 3 lata to normalka. Dla mnie to kosmos. W maju u nas stuknie oficjalne 2 lata i straciłam nadzieję.
    Podziwiam ludzi, którzy starają się więcej niż 5 lat.
    W tym cyklu chciałam wyluzować głowę, nawet wyszło, aż do teraz - końcówki cyklu. Znów świruję.

  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa90 wrote:
    To super, jest nas 3;) ja też nie cierpię czekać, tym bardziej, że moje cykle trwają nawet do 36 dni.

    Dlatego zajmuję ciągle czymś głowę, teraz zajęłam się uprawą pomidorów, pomidorów koktajlowych i arbuza;) nawet wyhodowałam fajną roślinkę z pestki jabłka. Tak mnie cieszy jak widzę, jak rosną:D:D Tylko zastanawiam się, jak mi się to wszystko pomieści na balkonie;) haha
    Ja też lubię zająć czymś głowę. Robiłam cały czas z mężem ogród. Też posiałam pietruszkę, bazylię, papryczki chilli :)

    Turkusowa90, Sleepyhead lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    Nam androlog powiedział, że nawet 3 lata to normalka. Dla mnie to kosmos. W maju u nas stuknie oficjalne 2 lata i straciłam nadzieję.
    Podziwiam ludzi, którzy starają się więcej niż 5 lat.
    W tym cyklu chciałam wyluzować głowę, nawet wyszło, aż do teraz - końcówki cyklu. Znów świruję.
    Kiedy masz termin @?

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead, ja też tak mam, staram się o tym nie myśleć, ale nie da się ,bo przecież zbliża się termin @, więc jak o tym nie myśleć?

    Szamanka 91, Chilli? Super! Ja w tamtym roku zasiałam paprykę, ale nic nie urosło. Z ziół mam miętę, szczypiorek, natkę i koperek;)

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamanka91 wrote:
    Kiedy masz termin @?
    Albo jutro albo piątek.
    Jeszcze się dowiedziałam że odwołali mi wszystkie terminy szczepień immuno, a pierwszy termin miałam końcem maja. Jestem załamana. Już całkiem straciłam wiarę, że kiedykolwiek się uda.

    Kurde dziewczyny ale z Was ogrodniczki 😁 ja do roślin mam dwie lewe ręce. Jedyne co mamy to bratki na balkonie - samosiejki i miętę

  • ŁAsica Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo teraz to wszystko jest norma.. Ze co 3 parq ma problem z ciaza.. Mhmm..
    Szamanka ale super w czym Ty to sadzisz na balkonie, ja mialam w zeszlym roku papryczki w doniczkach ale strasznie marne byly.. Tez sobie moze jakies roslinki posadze ostatnio mialam gozdziki :)
    Sleepy pewnie na szczepienia do APC chodzisz? Z tego co sie orientuje to lodz centrum leczenia immuno :) Malonowski, Pasnik.. Ja jade tam na badania jakos na poczatku maja.

    33lata,starania od 08.2018
    1sze IVF- stymulacja💉 od 28.05.22
    6.06 punkcja, pobrane 7, dojrzałe 4
    4 zapłodnione, 2 padły po 4 dobie
    Transfer blastki 2AA 11.06
    Beta 7dpt -1😓
    Ostatnia ❄️4AA transfer 8.08.22
    Beta 8dpt <1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łasica - APC? Chyba nie znam tego skrótu. Możesz rozwinąć? Miałam robić ze względu na niskie Allo.
    U Paśnika robią? W tym momencie jak u mnie poodwoływali jestem chyba w stanie pojechać nawet do Łodzi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 19:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko na chwilkę wpadam by pogratulować. Sarita wielkie Gratulacje! Bardzo się cieszę że się Wam udało 🥳 Dużo zdrówka 🤗

    Łasiczka ja już trochę dalej niż 18tc 😉 ale miło że mnie wyhaczylas hihi

    Wszystkim życzę powodzenia i mam nadzieję że wkrótce cała reszta dołączy do brzuchatek 😘😘😘 Buziaki laski!

    ŁAsica, Sleepyhead, szamanka91, Turkusowa90, Sarita35 lubią tę wiadomość

  • ŁAsica Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo wpadla Iskierka nadziei :) ach bo ten czas tak leci ❣️
    APC-analizy medyczne to taki lab w lodzi.. On sie specjalizuje wlasnie w badaniach immuno i leczeniu. Mi gin kazal tam jechac robic badania bo sa dokladne nie tak jak w diagnostykach. Czytalam trochę watek immuno i tam wszystkie tylko Pasnik albo prof Malinowski. Z tego co wyczytalam to robia i przyjmuja ale tylko kontynuacje. Nowe wizyty sa poodwolywane..

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    33lata,starania od 08.2018
    1sze IVF- stymulacja💉 od 28.05.22
    6.06 punkcja, pobrane 7, dojrzałe 4
    4 zapłodnione, 2 padły po 4 dobie
    Transfer blastki 2AA 11.06
    Beta 7dpt -1😓
    Ostatnia ❄️4AA transfer 8.08.22
    Beta 8dpt <1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    Oo wpadla Iskierka nadziei :) ach bo ten czas tak leci ❣️
    APC-analizy medyczne to taki lab w lodzi.. On sie specjalizuje wlasnie w badaniach immuno i leczeniu. Mi gin kazal tam jechac robic badania bo sa dokladne nie tak jak w diagnostykach. Czytalam trochę watek immuno i tam wszystkie tylko Pasnik albo prof Malinowski. Z tego co wyczytalam to robia i przyjmuja ale tylko kontynuacje. Nowe wizyty sa poodwolywane..
    Aa ok, dzięki 😊ja badania i immunologa zaliczyłam w Krk i tutaj właśnie byłam zapisana. Szlag by trafił koronę. Jakby do jasnej cholery tylko ona była teraz na świecie. Szczerze dobija mnie to, że nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa90 wrote:
    Sleepyhead, ja też tak mam, staram się o tym nie myśleć, ale nie da się ,bo przecież zbliża się termin @, więc jak o tym nie myśleć?

    Szamanka 91, Chilli? Super! Ja w tamtym roku zasiałam paprykę, ale nic nie urosło. Z ziół mam miętę, szczypiorek, natkę i koperek;)
    Dobrze, że mi przypomniałaś bo miętę miałam posiać! Domowa tak pięknie pachnie! :D

    Turkusowa90 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    Bo teraz to wszystko jest norma.. Ze co 3 parq ma problem z ciaza.. Mhmm..
    Szamanka ale super w czym Ty to sadzisz na balkonie, ja mialam w zeszlym roku papryczki w doniczkach ale strasznie marne byly.. Tez sobie moze jakies roslinki posadze ostatnio mialam gozdziki :)
    Sleepy pewnie na szczepienia do APC chodzisz? Z tego co sie orientuje to lodz centrum leczenia immuno :) Malonowski, Pasnik.. Ja jade tam na badania jakos na poczatku maja.
    Na ten moment papryczki mam jeszcze w doniczkach po pikowania.
    A zioła mam w koszyku. Są fajne na allegro takie skrzynki na zioła :) SUper to wygląda

    Turkusowa90, ŁAsica lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    Albo jutro albo piątek.
    Jeszcze się dowiedziałam że odwołali mi wszystkie terminy szczepień immuno, a pierwszy termin miałam końcem maja. Jestem załamana. Już całkiem straciłam wiarę, że kiedykolwiek się uda.

    Kurde dziewczyny ale z Was ogrodniczki 😁 ja do roślin mam dwie lewe ręce. Jedyne co mamy to bratki na balkonie - samosiejki i miętę
    Testujesz? (trzymam kciuki)

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead, ee tam ogrodniczki, ja zawsze miałam dwie lewe ręce do roślin, kiedyś nawet mi kaktus usechł, ale teraz wzięłam się za to na maxa. Siedzę w domu sama do 16:30 to muszę coś robić, bo bym zwariowała. Oczywiście pracuję zdalnie, ale trzeba mieć jakąś odskocznię;) Trzymam kciuki, żeby @ nie przyszła!

    Iskierka, tęskniłam za Tobą, super, że wpadłaś do nas;*

    Szamanka91, ja sobie kupiłam skrzynki drewniane na balkon, tylko czekam jeszcze na uchwyty, żeby przymocować je do poręczy;) i lawenda już czeka, żeby ją tam wstawić;)

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rośliny w skrzynkach wyglądają bosko 😊😊

    Dzięki dziewczyny za kciuki, ale nic z tego, siknęłam dziś i biel razi po oczach 😏 niech małpa szybko przychodzi to strzelę sobie stymulację.

‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ