X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciężkie chwile, długie starania
Odpowiedz

Ciężkie chwile, długie starania

Oceń ten wątek:
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 23 stycznia, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u was dziewczyny?

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 611 616

    Wysłany: 23 stycznia, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie staraniowo kompletnie nic się nie dzieje. Myślałam, że może przez zimę pokuszę się o kolejną próbę transferu, ale gdy tylko popatrzylam na cennik kliniki to narazie mi przeszedł ten durny pomysł.

    Jak zaczynałam z INV, to kriotransfer kosztował 1100zł, a teraz bagatela 2500zł. A do tego jeszcze wszystkie badania, leki (bez żadnych extrasów typu glue, czy AH), to sie nazbiera ze 4 koła.

    A tak to praca i pchanie tego kulawego wózka do przodu 🏃‍♀️

    👩 35 👦 34 kocham mojego P. od 14lat💕

    Kwiecień 2021 - histero i hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje ✅
    Regularne cykle ✅
    Kariotypy ✅
    gen FMR1 ✅
    HOMA ✅
    Krzywe Igła✅
    KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️po antybiotykoterapii
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    Obecnie ➡️ obraza na wszystko
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 23 stycznia, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeju jakie ceny!!! :/ przeginają...

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 23 stycznia, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie zaszaleli z cenami. Ja nawet nie zerkam- czekam na rządowy program. Ciekawe jakie będą ostateczne kryteria. Program wojewódzki u mnie to jakaś totalna pomyłka…ruszył z kilkumiesięcznym opóźnieniem i konkurs wygrala jedna klinika tylko. I to nawet nie najlepsza…

    Póki co też odpuściliśmy staranie, dogadzamy sobie i staramy się żyć chwilą i korzystać z bezdzietnej dorosłości. Byliśmy tydzień na nartach, potem krótki weekend też, planujemy dużo aktywności na weekendy, spotkania towarzyskie, snujemy plany inne niż dotychczas. W lutym idziemy na warsztaty kulinarne, do teatru z koleżanką, na koniec marca mamy zabookowany wyjazd do Francji na narty.
    Zresztą cykle po ivf jeszcze mi się nie wyregulowały, poprzedni był mega długi a po kolejnym wczoraj okres zaskoczył mnie tydzień wcześniej. Bierzemy grzecznie suple, udało mi się podnieć ferrytyne do znośnego poziomu, piję zioła, ale nie myślę o rozmnażaniu specjalnie. Podjęłam też decyzję że jeśli kolejne ivf nie wyjdzie to zmieniam branżę. Może to wychowywanie cudzych dzieci mi szkodzi najbardziej 😜

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • Przytulasek Przyjaciółka
    Postów: 70 23

    Wysłany: 24 stycznia, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ponownie :)

    Udzielałam się tu troszkę ostatni raz jeszcze w połowie 2022 roku , potem dalsze starania i informacje , że w zasadzie już tylko in vitro mnie z różnych względów jakoś przerosły. Musiałam się jakoś od tego odciąć , tym bardziej , że początek zeszłego roku to była depresja , na szczęście leki i duża samoświadomość pomogła mi się szybko z tym uporać. Potem mogliśmy z Moim sobie to wszystko przemyśleć i postanowiliśmy wrócić powoli do "gry " . Tym bardziej , że niestety po 35 roku życia to już ostatni dzwonek .

    W międzyczasie , co może nie było do końca zdrowe i mądre , t0 zrobiłam sobie kurs opiekunki dziecięcej i już chwilę pracy w żłobku mam za sobą. Zawsze w sumie o tym myślałam. Gdzieś po drodze w życiu były kluby dziecięce , jakieś wolontariaty ,bo mam dobry kontakt z dziećmi i uwielbiam ten czas. Teraz się odważyłam mimo lęku jak to na mnie wpłynie i o dziwo nie wpłynęło źle , a przyniosło dużo radości i satysfakcji . Pracowałam długo w innej branży , ale dopiero teraz poczułam , że robię to , co kocham. Wiadomo nie wiem , jak to będzie na dłuższą metę , ale przynajmniej spróbowałam . Starania pracując z dziećmi są bolesne . Nie wiem , czy Któraś z Was ma takie doświadczenia ? W sensie pracuje gdzieś z dziećmi ?

    No , ale wracając do sedna postanowiłam tu wrócić , bo jednak to miejsce , gdzie człowiek czuję się rozumiany . I nawet mniej się udzielając , a więcej czytając - da się odczuć wsparcie i poczucie , że nie jest się samej . No i wiedza i doświadczenie , którą tu można się nawzajem wymieniać jest bezcenna. Więc cieszę się , że znowu tu jestem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia, 10:11

    " Zycie jest straszne , ale ja postanowiłem , że jest piękne "
  • Capricorni Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 24 stycznia, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem nowa i jeszcze nic tutaj nie ogarniam 🫣 my z mężem staramy się 2.5 roku. Psychicznie już siadam, z każdym kolejnym okresem dostaję załamania. Szukam wsparcia psychicznego i wiedzy oraz doświadczenia 😔 zrobiliśmy wszystkie badania i podobno jesteśmy okazem zdrowia. Moje AMH 12.20 - lekarz powiedział żeby się cieszyć z drugiej strony gdzieś znalazłam że AMH powyżej 6 to PCOS, mam taki mętlik w głowie że już nic nie ogarniam 😔

  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 24 stycznia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulasek ja pracuję od 9 lat w przedszkolu, niestety dopada mnie wypalenie. Frustrują zarobki i roszczeniowi rodzice, albo tacy co zaniedbują swoje dzieci.
    Capricorni ja mam przeciwnie- niskie AMH i też nie napawa to optymizmem. A chodzisz do kliniki gdzieś czy do „zwykłego” ginekologa? Jakie robiłaś jeszcze badania? Niestety czasem można trafić na lekarza który zaszkodzi zamiast pomóc. Mi jeden przez półtora roku odradzał laparoskopię bo twierdził że się nie da udrożnić a jak trafiłam do drugiego w klinice to mi udrożnił. Ale przez do straciłam 2 lata…

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • Capricorni Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 24 stycznia, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy wrote:
    Przytulasek ja pracuję od 9 lat w przedszkolu, niestety dopada mnie wypalenie. Frustrują zarobki i roszczeniowi rodzice, albo tacy co zaniedbują swoje dzieci.
    Capricorni ja mam przeciwnie- niskie AMH i też nie napawa to optymizmem. A chodzisz do kliniki gdzieś czy do „zwykłego” ginekologa? Jakie robiłaś jeszcze badania? Niestety czasem można trafić na lekarza który zaszkodzi zamiast pomóc. Mi jeden przez półtora roku odradzał laparoskopię bo twierdził że się nie da udrożnić a jak trafiłam do drugiego w klinice to mi udrożnił. Ale przez do straciłam 2 lata…

    Na początku staraliśmy się na luzie, bez spiny. Byłam u zwykłego wiejskiego ginekologa, miałam nadżerkę którą wypalił, kazał starać się rok a jak nie będzie efektów to przyjść. Po roku przyszłam i zapisał mi clostybetyg bez żadnych badań a ja głupia brałam. Po 3 miesiącach jak nie było efektów znowu poszłam i wcisnął mi duphaston. Powiedział że jak nie będzie efektów za 3 miesiące to przyjść i da mi jeszcze jeden lek a jak nie będzie efektów to zleci badania. Zmieniłam wtedy lekarza na takiego który pracuje w klinice leczenia niepłodności. Kazał nam zrobić badania:

    Moje:
    AMH 12.20
    TSH 0.96
    FSH 6.80
    LH 8.91
    Prolaktyna 15.30
    Progesteron 7 dpo 12.27
    Witamina D 31.40

    Męża:
    FSH 3.55
    Estradiol < 24
    Testosteron 200
    Badanie nasienia z defragmentacją wg lekarza prawidłowe

    W grudniu miałam histero i sono, oba jajowody drożne, wycięli małego polipa z macicy, w lutym mam następną wizytę u tego learza

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4765

    Wysłany: 24 stycznia, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam, u mnie czas leci swoim tempem. Laura skończyła już rok i zaczęła zlobek, ja chciałam wrócić do pracy ale dostałam wypowiedzenie więc jestem na etapie szukania nowej drogi zawodowej.

    Szamanka Twój synuś już taki duży wydaje mi się że dopiero transferowalas 🙈

    Monia, fakt ceny były kosmiczne już jak ja odwiedzałam klinikę, a teraz jak wszystko poszło do góry to już zabawa dla bogaczy... niech dają szybko ten program rządowy

    Nielubiekawy wow! Zazdroszczę Wam tych wszystkich aktywności.

    Capricorni amh faktycznie wysokie, a w tych badaniach które zrobiłaś brakuje sporo zeby wykluczyć lub potwierdzić pcos lub pco wejdź na jakiś wątek miesięczny i na pierwszej stronie w pierwszym poście jest lista badań.

    Helcia, szamanka91 lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 24 stycznia, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Capricorni wrote:
    Na początku staraliśmy się na luzie, bez spiny. Byłam u zwykłego wiejskiego ginekologa, miałam nadżerkę którą wypalił, kazał starać się rok a jak nie będzie efektów to przyjść. Po roku przyszłam i zapisał mi clostybetyg bez żadnych badań a ja głupia brałam. Po 3 miesiącach jak nie było efektów znowu poszłam i wcisnął mi duphaston. Powiedział że jak nie będzie efektów za 3 miesiące to przyjść i da mi jeszcze jeden lek a jak nie będzie efektów to zleci badania. Zmieniłam wtedy lekarza na takiego który pracuje w klinice leczenia niepłodności. Kazał nam zrobić badania:

    Moje:
    AMH 12.20
    TSH 0.96
    FSH 6.80
    LH 8.91
    Prolaktyna 15.30
    Progesteron 7 dpo 12.27
    Witamina D 31.40

    Męża:
    FSH 3.55
    Estradiol < 24
    Testosteron 200
    Badanie nasienia z defragmentacją wg lekarza prawidłowe

    W grudniu miałam histero i sono, oba jajowody drożne, wycięli małego polipa z macicy, w lutym mam następną wizytę u tego learza

    Co mogę poradzić na ten moment to zwiększ sobie dawkę witaminy D bo masz za niski poziom. Warto też wybrać się do dobrego dietetyka klinicznego bo oni często potrafią wyłapać rzeczy które lekarz olewają.

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • Capricorni Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 24 stycznia, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka 93 jeszcze tutaj mało ogarniam , szukam i nie znajduję ale postaram się bardziej, dziękuję za radę 😊

    Nielubiekawy dziękuję za radę, zwiększę suplementację witaminą D3. Poszukam dietetyka klinicznego.

    Ja ostatnio mam bardzo ciężkie chwile. Podejrzewam że każda z nas to przechodzi ale z nikąd nie mam wsparcia oprócz oczywiście mojego męża ale staram się unikać tematu z nim bo nie chcę żeby nasze rozmowy były tylko o potencjalnym dziecku. Wydaje mi się że jemu jest trochę łatwiej bo nie sprawdza każdego ukłucia w piersiach albo każdej chwilowej nadwrażliwości
    na zapachy jako potencjalnego objawu ciąży :( a ja przed każdym okresem świruje jak idiotka, potem przychodzi i 2 dni jestem tortillą zawiniętą w kołdrę i nie chce się z niej ruszać a potem wstaję i znowu się staramy i tak w koło. Nie umiem odpuścić :(

    Nielubiekawy lubi tę wiadomość

  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 24 stycznia, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Capricorni wrote:

    Ja ostatnio mam bardzo ciężkie chwile. Podejrzewam że każda z nas to przechodzi ale z nikąd nie mam wsparcia oprócz oczywiście mojego męża ale staram się unikać tematu z nim bo nie chcę żeby nasze rozmowy były tylko o potencjalnym dziecku. Wydaje mi się że jemu jest trochę łatwiej bo nie sprawdza każdego ukłucia w piersiach albo każdej chwilowej nadwrażliwości
    na zapachy jako potencjalnego objawu ciąży :( a ja przed każdym okresem świruje jak idiotka, potem przychodzi i 2 dni jestem tortillą zawiniętą w kołdrę i nie chce się z niej ruszać a potem wstaję i znowu się staramy i tak w koło. Nie umiem odpuścić :(

    Rozumiem co czujesz, też przez to przechodziłam. Faceci inaczej to odbierają to fakt, ale też przeżywają porażki. Ja mam wrażenie ostatnimi czasy że mój mąż bardziej jest smutny jak mu mówię że mam okres niż ja.
    Też miałam taki etap, że wyszukiwałam u siebie objawy. Teraz mam trochę fazę buntu i staram się je wręcz odwrotnie, ignorować. Bo skoro tyle razy się myliłam…
    Jeśli potrzebujesz się wygadać, wyżalić to śmiało. Jesteśmy tu dla siebie wzajemnie! Jeśli masz jakieś pytania to też śmiało 😇

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 25 stycznia, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ivanka no zaraz będzie miał 2lata :)

    Nielubiekawy super, że tyle zwiedzasz 😍 trzeba żyć i się cieszyć. Na pewno dobrze to zdrowia dla głowy i ciała.

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Clasiia Autorytet
    Postów: 1995 2127

    Wysłany: 25 stycznia, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanko jak się Laura odnalazła w żłobku? 😊

    U mnie w klinice też ceny z kosmosu, nie mówiąc już o wszystkich lekach. W zeszłym miesiącu nie udało mi się podejść do transferu więc wszystkie pieniądze wpakowane w wizyty i leki poszły w błoto.. teraz doktor zmienił plan działania, na start 4 zastrzyki za 500 zł plus wizyty. Dziś mam trzecią wizytę z dnia na dzień żeby kontrolować owu.. później transfer 2200 zł. Jednym słowem DRAMAT.

    Nielubiekawy ja też zazdroszczę!! Fajnie, że spędzacie czas aktywnie i skupiliscie się na razie na sobie. To bardzo ważne żeby o tym nie zapomnieć ❤️ a do tematu starań zawsze możecie wrócić 😊

    👩‍💼 29 lat
    07/2021 HSG - prawy ok, lewy lekko udrożniony
    10/2021 💔 cp i usunięty prawy jajowód
    🧔 35 lat
    Wszystko ok

    🍀02/2022 START IVF
    17.03.2022 punkcja - 7 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    I 09.04.2022 transfer blastki 4.1.1 🍀
    10dpt - beta 486
    14dpt - beta 3286
    18dpt - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, crl=0,07 cm
    27dpt - jest serduszko ❤️
    01.01.2023 12:00 Łucja 58cm 4240g❤️

    II 30.01.2024 transfer blastki 4.1.1 🍀
    9dpt - beta <0,20 odstawienie leków ☹️

    🍀04/2024 START II IVF
    17.04.2024 punkcja - 11 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    Hiperstymulacja -> transfer odroczony

    ~ Nienarodzone dzieci nie odchodzą. One tylko zmieniają datę przyjścia na świat 😇
    age.png
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 25 stycznia, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clasiia wrote:
    Ivanko jak się Laura odnalazła w żłobku? 😊

    U mnie w klinice też ceny z kosmosu, nie mówiąc już o wszystkich lekach. W zeszłym miesiącu nie udało mi się podejść do transferu więc wszystkie pieniądze wpakowane w wizyty i leki poszły w błoto.. teraz doktor zmienił plan działania, na start 4 zastrzyki za 500 zł plus wizyty. Dziś mam trzecią wizytę z dnia na dzień żeby kontrolować owu.. później transfer 2200 zł. Jednym słowem DRAMAT.

    Nielubiekawy ja też zazdroszczę!! Fajnie, że spędzacie czas aktywnie i skupiliscie się na razie na sobie. To bardzo ważne żeby o tym nie zapomnieć ❤️ a do tematu starań zawsze możecie wrócić 😊
    Jaki mniej więcej koszt samego ponownego transferu? Mam mrozaki i pewnie czeka mnie kolejne podejście

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Begonka Autorytet
    Postów: 521 808

    Wysłany: 25 stycznia, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy fajnie, że korzystacie z życia🥰 korzystajcie, bo nie wiadomo kiedy życie Was zaskoczy😊

    Clasiia kciuki za transfer✊️ szkoda, że w poprzednim cyklu zmarnowaliście kasę😒

    Ivanka przykro mi z powodu Twojego wypowiedzenia. U nas gdyby nie druga ciąża to zostałabym zdegradowana. Moje dwie współpracownice dostały do wyboru degradację albo wypowiedzenie 🙄 u nas dobrze wyszło wszystko czasowo, ale czułam taki żal. Kilkanaście lat tam pracuje, a nagle jak zbliżał się mój czas powrotu tu zostałam potraktowana jak obca.

  • Clasiia Autorytet
    Postów: 1995 2127

    Wysłany: 25 stycznia, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamanka91 wrote:
    Jaki mniej więcej koszt samego ponownego transferu? Mam mrozaki i pewnie czeka mnie kolejne podejście
    Sam transfer mrożonego zarodka 2200 zł. 🙄

    👩‍💼 29 lat
    07/2021 HSG - prawy ok, lewy lekko udrożniony
    10/2021 💔 cp i usunięty prawy jajowód
    🧔 35 lat
    Wszystko ok

    🍀02/2022 START IVF
    17.03.2022 punkcja - 7 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    I 09.04.2022 transfer blastki 4.1.1 🍀
    10dpt - beta 486
    14dpt - beta 3286
    18dpt - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, crl=0,07 cm
    27dpt - jest serduszko ❤️
    01.01.2023 12:00 Łucja 58cm 4240g❤️

    II 30.01.2024 transfer blastki 4.1.1 🍀
    9dpt - beta <0,20 odstawienie leków ☹️

    🍀04/2024 START II IVF
    17.04.2024 punkcja - 11 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    Hiperstymulacja -> transfer odroczony

    ~ Nienarodzone dzieci nie odchodzą. One tylko zmieniają datę przyjścia na świat 😇
    age.png
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 25 stycznia, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka czas szybko leci, mój synek ma już 2,5 miesiąca. Pamiętam, jak jeszcze Ty pochwaliłaś się informacja na grupie, jakby to było kilka dni temu. Przykro mi z powodu pracy, ale głowa do góry. Nie wiem gdzie mieszkasz, czy w dużym czy w małym mieście ale na pewno znajdziesz fajną pracę. U nas ofert jest od zarmtrzęsienia, ludzi do pracy wręcz brakujez jest w czym wybierać.

    Ceny tak poszybowały w górę, że naprawdę chyba przesadzili, szczególnie za usługi medyczne. Ja teraz muszę wyleczyć zęby i też jest dramat 😱 warto poczekać koze na to dofinansowanie rządowe do in vitro, ciekawe kiedy ruszy i na jakich zasadach.

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 25 stycznia, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszty leczenia niepłodności, ba! samej nawet diagnostyki są niewyobrażalnie duże. I rosną jak wszystko. Cieszę się, że dofinansowanie wraca, ale wciąż koszty będą. Ja już nie liczę ile w sumie wydaliśmy. Myślę że moglibyśmy za to kupić fajne auto. Ale cóż… każdy ma jakieś hobby. Nasze jest po prostu bardziej kosztowne niż np. szydełkowanie 😜
    Tak się czasem zastanawiam czy przez to wszystko sumarycznie bardziej czy mniej zdrowa?

    Ivanka z pracą faktycznie kicha, ale z drugiej strony kto wie- może trafisz na lepszą. Dziwne to z tym zdegradowaniem o którym pisałyście. Nie wiem o jakiej branży mowa, ale trochę wydaje mi się to prawnie podejrzane 🤔
    Ja podjęłam decyzję że jeśli kolejne podejście zakończy się porażką to zmieniam zupełnie branże. Może to trochę jak samospełniająca się przepowiednia ale moja śp. babcią kiedyś jak jej powiedziałam że chce być nauczycielką to się żachnęła z przejęciem że to niedobrze bo nauczycielki nie mają dzieci. Wydawało mi się to absurdalne (bo większość które znałam je miała), ale może coś w tym było…?

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 25 stycznia, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy, nie dziwię się, że myślisz o zmianie branży. Jak starałam się przez te wszystkie lata i patrzyłam na małe brzdące w szkole, a tym bardziej jak się nieraz znienacka do mnie przytulały, to serce mi się łamało...
    Koszta są ogromne, a jeszcze teraz jak wszystko poszło w górę, to już całkiem. Cieszę się, że moje miasto dofinansowuje in vitro od ładnych kilku lat ❤️

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
‹‹ 1101 1102 1103 1104 1105
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ