X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁
Odpowiedz

Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁

Oceń ten wątek:
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2259 4494

    Wysłany: 31 lipca, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dropsik wrote:
    Możecie się śmiać, ale dzisiaj rano się obudziłam z myślą: jestem w ciąży, to się dzieje 😂 Widocznie do mnie dotarła ta informacja w końcu tak na 100% 🙈 Więc 30 tygodni potrzebowałam na to, ale doszło, przyjęłam i zaczynam wyprawkę 🤣 Mam teraz już potrzebę prania ubranek, kompletowania wyprawki i myślenia w ogóle o tym, że będzie w naszym domu nowy członek rodziny 🥰

    To teraz będzie się działo… 😂😂😘

    Dropsik, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2259 4494

    Wysłany: 31 lipca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Wczoraj i dzisiaj rano, przy okazji pierwszego siku miałam dużo tej brązowej bardzo krwi... Mam nadzieję, że to ten krwiak się opróżnia... Duży był prawie 7cm, więc może tej krwi też musi być dużo? Martwię się czy to na pewno to, czy nie dzieje się nic złego. Wizyta jutro dopiero.... Pocieszam się, że to nie żadna świeża krew i że nic innego mi nie dolega

    Dziewczyny już wszystko napisały, wytrzymaj jakoś do jutra! 🫂🫂🫂 Wiem, że ciężko myśleć racjonalnie w takiej sytuacji.. :/

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2291 3453

    Wysłany: 31 lipca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dropsik wrote:
    To niech się zbada i będzie czarno na białym, bo jak Ty się przeleczysz, a on będzie to miał to będziecie się zarażać nawzajem.

    Czy tylko mój mąż uwielbia żreć tabletki na wszystko? Kiedyś miałam infekcję i miałam zjeść dwie tabletki a on jedną. To pożarł mi dwie, bo on nie wierzy,że jedna tabletka może zadziałać i on też chce być zdrowy i nie zarażać 🙈😂 Dobrze, że nie mieliśmy problemu z receptami to skołowałam dla siebie dawkę, ale i tak sie wkurzyłam 😆

    Tak, już się zgodził bez gadania 😅 i prosi o pojemnik 🤣

    Haha, to nieźle 😁 powiedz mu tylko, że tabletki to nie cukierki 😛

    Prezesoowa, Dropsik lubią tę wiadomość

    🔸🔹Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego,
    Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie 🔹🔸
  • Weronka Autorytet
    Postów: 320 523

    Wysłany: 31 lipca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dropsik wrote:
    To heparyna 0.4 i Acardu 150 to chyba wystarczające zabezpieczenie przy tych mutacjach 😁 Zawsze jeśli się martwisz o dawkę heparyny to można zrobić antyXa ale to z lekarzem ogarniętym, bo każdy lekarz ma swoją "normę" a wielu nie robi tego badania nawet przy heparynie.

    Pytałam lekarza na ostatniej wizycie, czy 0,4 jest na pewno wystarczające. Powiedział, że nie widzi potrzeby wprowadzania większej dawki i że wszystko będzie w porządku i nie mam się martwić. Ogólnie bardzo pozytywnie jest nastawiony do tej ciąży i stwierdził, że zrobimy wszystko żeby ją utrzymać. 😊 Czuję się zaopiekowana, ale dopóki nie zobaczę bijącego serduszka to chyba i tak się nie uspokoję i nie uwierzę. 😅

    Dzisiaj i tak jest przełom. W zeszłorocznej ciąży plamienie pojawiło się w 5 t 2d no i później to już wiadomo jaki był dalszy rozwój sytuacji. Kwietniowa ciąża skończyła się jeszcze szybciej. Dzisiaj 5t 3d i poza brakiem jakichkolwiek objawów ciąży nie widzę nic niepokojącego. Chociaż znając mnie jakbym miała mdłości i wymioty, to pewnie bym gadała "czemu ja" 😂 Tak źle, tak niedobrze.

    👩🏻 28 | 👨🏻 29
    _______________________________________
    ➡️ Starania o pierwszą ciążę od 09/2021
    _______________________________________
    📆 01/2023 ➡️ Start leczenia w klinice
    📆 02/2023 ➡️ Szpital, oddział endokrynologiczny, kompleks badań
    📆 03/2023 ➡️ Badanie drożności jajowodów
    📆 04/2023 ➡️ Polowanie na owulację z lewego jajnika
    📆 08/2023 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 8 tc
    📆 12/2023 ➡️ Laparoskopia, udrożnienie jajowodu
    📆 04/2024 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 6 tc
    📆 05/2024 ➡️ Wykrycie Trombofilii wrodzonej
    📆 05/2024 ➡️ Ciąża biochemiczna
    📆 07/2024 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 7 tc

    2025 r. będzie Nasz. 💙
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2291 3453

    Wysłany: 31 lipca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzie wrote:
    Coffee, teraz wszystko ma u Ciebie sens. <3 Podziałacie, mąż się przebada i wkrótce bobo będzie. :D

    No zobaczymy, w każdym razie będziemy na pewno bliżej celu 🩷

    🔸🔹Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego,
    Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie 🔹🔸
  • Majlen Autorytet
    Postów: 2017 3246

    Wysłany: 31 lipca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    @Dropsiku Dziękuję, mam nadzieję, że to ten tylko jeden brakujący puzzelek 🥹🩷

    Odpowiem zbiorczo, bo już jestem po teleporadzie. Babeczka wydała się dość ogarnięta, wypytywała dużo i jej odpowiedzi miały sens, a jak wiadomo często człowiek potrafi się rozczarować po konsultacji z internistą.
    Przepisała mi antybiotyk, miałabym brać go przez tydzień i też większą dawkę, skoro są u mnie objawy typu wzdęcia, wysypka. Choć zaznaczyła, że ta wysypka wiadomo nie musi być od tego, bo podobno raczej nie spotkała się z wysypką przy lamblii, a przy innych pasożytach. Dodatkowo probiotyk i maślan na regenerację jelit.
    Przy badaniu męża powinna wystarczyć jedna próbka, bo lamblia jest bardzo czuła.

    Jeszcze poszukam info o dietetykach klinicznych, ale podejrzewam, że skończy się i tak na tym samym.
    Przytulam za tą lambie :(
    Najważniejsze, że została już odkryta i można działać w tym temacie 💗

    CoffeeDream lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego maluszka 🩷

    ♀️96
    pcos, suplementacja, aktywność fizyczna,
    dieta-niski IG
    ♂️91
    badania nasienia✅️, aktywny tryb życia, suplementacja
    ______________________________

    • Start cykl 🩸 10.09
    • 🥚 15/16.09
    • testowanie 30.09 🤞

    🗓
    • 28.10 - usg piersi 🍒

    💊
    magnez+B6+potas, folian, omega3, wit.D3+K2, wit.B12, cynk, inozytol, laktoferyna, wit.C, olej z wiesiołka+omega6, selen, wit.E
    ______________________________

    „Wznoś się po każdym upadku,
    padniesz trupem albo urosną Ci skrzydła.”
    ~Maria von Ebner-Eschenbach 🦋
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 31 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    @Dropsiku Dziękuję, mam nadzieję, że to ten tylko jeden brakujący puzzelek 🥹🩷

    Odpowiem zbiorczo, bo już jestem po teleporadzie. Babeczka wydała się dość ogarnięta, wypytywała dużo i jej odpowiedzi miały sens, a jak wiadomo często człowiek potrafi się rozczarować po konsultacji z internistą.
    Przepisała mi antybiotyk, miałabym brać go przez tydzień i też większą dawkę, skoro są u mnie objawy typu wzdęcia, wysypka. Choć zaznaczyła, że ta wysypka wiadomo nie musi być od tego, bo podobno raczej nie spotkała się z wysypką przy lamblii, a przy innych pasożytach. Dodatkowo probiotyk i maślan na regenerację jelit.
    Przy badaniu męża powinna wystarczyć jedna próbka, bo lamblia jest bardzo czuła.

    Jeszcze poszukam info o dietetykach klinicznych, ale podejrzewam, że skończy się i tak na tym samym.

    Brzmi to logicznie i kompleksowo, ale na pewno nie zaszkodzi dopytać :)

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Majlen Autorytet
    Postów: 2017 3246

    Wysłany: 31 lipca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja od dziś zaczynam życie z metforminą i chciałam zapytać czy mogę ją połączyć z wieczornym braniem magnezu, omega3 i inozytolu?

    Starania o pierwszego maluszka 🩷

    ♀️96
    pcos, suplementacja, aktywność fizyczna,
    dieta-niski IG
    ♂️91
    badania nasienia✅️, aktywny tryb życia, suplementacja
    ______________________________

    • Start cykl 🩸 10.09
    • 🥚 15/16.09
    • testowanie 30.09 🤞

    🗓
    • 28.10 - usg piersi 🍒

    💊
    magnez+B6+potas, folian, omega3, wit.D3+K2, wit.B12, cynk, inozytol, laktoferyna, wit.C, olej z wiesiołka+omega6, selen, wit.E
    ______________________________

    „Wznoś się po każdym upadku,
    padniesz trupem albo urosną Ci skrzydła.”
    ~Maria von Ebner-Eschenbach 🦋
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 31 lipca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dropsik wrote:
    To niech się zbada i będzie czarno na białym, bo jak Ty się przeleczysz, a on będzie to miał to będziecie się zarażać nawzajem.

    Czy tylko mój mąż uwielbia żreć tabletki na wszystko? Kiedyś miałam infekcję i miałam zjeść dwie tabletki a on jedną. To pożarł mi dwie, bo on nie wierzy,że jedna tabletka może zadziałać i on też chce być zdrowy i nie zarażać 🙈😂 Dobrze, że nie mieliśmy problemu z receptami to skołowałam dla siebie dawkę, ale i tak sie wkurzyłam 😆

    Mój się woli nie badać tylko brać tabletki :P wyjątkiem są przeciwbólowe, bo tego unika jak ognia, ale wszystko inne jak cukierki 🙈

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 31 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka wrote:
    Pytałam lekarza na ostatniej wizycie, czy 0,4 jest na pewno wystarczające. Powiedział, że nie widzi potrzeby wprowadzania większej dawki i że wszystko będzie w porządku i nie mam się martwić. Ogólnie bardzo pozytywnie jest nastawiony do tej ciąży i stwierdził, że zrobimy wszystko żeby ją utrzymać. 😊 Czuję się zaopiekowana, ale dopóki nie zobaczę bijącego serduszka to chyba i tak się nie uspokoję i nie uwierzę. 😅

    Dzisiaj i tak jest przełom. W zeszłorocznej ciąży plamienie pojawiło się w 5 t 2d no i później to już wiadomo jaki był dalszy rozwój sytuacji. Kwietniowa ciąża skończyła się jeszcze szybciej. Dzisiaj 5t 3d i poza brakiem jakichkolwiek objawów ciąży nie widzę nic niepokojącego. Chociaż znając mnie jakbym miała mdłości i wymioty, to pewnie bym gadała "czemu ja" 😂 Tak źle, tak niedobrze.

    Trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona :) trzymam kciuki, żeby wszystko już poszło jak z płatka 🤞

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 31 lipca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majlen wrote:
    A ja od dziś zaczynam życie z metforminą i chciałam zapytać czy mogę ją połączyć z wieczornym braniem magnezu, omega3 i inozytolu?

    Wg mnie najlepiej zachować 2 godzinny odstęp, bo metformina baaardzo wpływa na wchłanianie innych składników, ale jeśli masz wątpliwości to dopytaj lekarza :)

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 31 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka wrote:
    Pytałam lekarza na ostatniej wizycie, czy 0,4 jest na pewno wystarczające. Powiedział, że nie widzi potrzeby wprowadzania większej dawki i że wszystko będzie w porządku i nie mam się martwić. Ogólnie bardzo pozytywnie jest nastawiony do tej ciąży i stwierdził, że zrobimy wszystko żeby ją utrzymać. 😊 Czuję się zaopiekowana, ale dopóki nie zobaczę bijącego serduszka to chyba i tak się nie uspokoję i nie uwierzę. 😅

    Dzisiaj i tak jest przełom. W zeszłorocznej ciąży plamienie pojawiło się w 5 t 2d no i później to już wiadomo jaki był dalszy rozwój sytuacji. Kwietniowa ciąża skończyła się jeszcze szybciej. Dzisiaj 5t 3d i poza brakiem jakichkolwiek objawów ciąży nie widzę nic niepokojącego. Chociaż znając mnie jakbym miała mdłości i wymioty, to pewnie bym gadała "czemu ja" 😂 Tak źle, tak niedobrze.

    Gdzie jest suwaczek??? Bardzo proszę dodać, bo ja potem jest pogubiona co i jak :D

    Weronka lubi tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 31 lipca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dropsik ale się uśmiałam z Twojego wpisu o zorientowaniu się, że jesteś w ciąży :D I o podwójnych tabletkach męża :D :D :D Hahaaaaa, no cudne po prostu :D

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2291 3453

    Wysłany: 31 lipca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    Brzmi to logicznie i kompleksowo, ale na pewno nie zaszkodzi dopytać :)

    Noo, tylko jedną głupotę palnela...Z tym, że wtedy nie zaznaczyłam jej informacji o staraniach, dopiero później. Ale zwróciłam jej uwagę na moje niedobory to odnośnie kwasu foliowego powiedziała, że nie muszę przyjmować, żebym uzupełniała jedzeniem przy poziomie 9... 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 09:15

    🔸🔹Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego,
    Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie 🔹🔸
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 31 lipca, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    Noo, tylko jedną głupotę palnela...Z tym, że wtedy nie zaznaczyłam jej informacji o staraniach, dopiero później. Ale zwróciłam jej uwagę na moje niedobory to odnośnie kwasu foliowego powiedziała, że nie muszę przyjmować, żebym uzupełniała jedzeniem przy poziomie 9... 🙄

    aha... no to faktycznie zabłysnęła :P

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 31 lipca, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    Noo, tylko jedną głupotę palnela...Z tym, że wtedy nie zaznaczyłam jej informacji o staraniach, dopiero później. Ale zwróciłam jej uwagę na moje niedobory to odnośnie kwasu foliowego powiedziała, że nie muszę przyjmować, żebym uzupełniała jedzeniem przy poziomie 9... 🙄

    Hahaa... Ja kiedyś chodziłam do ginekologa na NFZ - dawno temu i mnie przekonywał, że na Śląsku nie ma niedoborów kwadu foliowego w żywności i nie ma sensu suplementować dodatkowo - dopiero w ciąży się bierze :D Jakoś nie uwierzyłam i zbadałam poziom - dramatyczny wtedy był. Nigdy nie zrobił mi też badania USG - bo cytuję - to robi się tylko ciężarnym i jak kobieta ma jakieś wskazania, bo jest chora... Ach, stare czasy :D

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 31 lipca, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Hahaa... Ja kiedyś chodziłam do ginekologa na NFZ - dawno temu i mnie przekonywał, że na Śląsku nie ma niedoborów kwadu foliowego w żywności i nie ma sensu suplementować dodatkowo - dopiero w ciąży się bierze :D Jakoś nie uwierzyłam i zbadałam poziom - dramatyczny wtedy był. Nigdy nie zrobił mi też badania USG - bo cytuję - to robi się tylko ciężarnym i jak kobieta ma jakieś wskazania, bo jest chora... Ach, stare czasy :D
    O mamuniu... 🙈 Są tacy i chodzą po świecie 😬

  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3164 8305

    Wysłany: 31 lipca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Coffee, dobrze, że maz się też przebada, będziecie mieli całościowy pogląd na sytuację. No i cieszę się, że udało się znaleźć ogarniętą lekarkę. Wybaczmy jej to drobne potknięcie z kwasem foliowym, nie można mieć wszystkiego 🤭🤪

    @Dropsik, cholerka, ja rozumiem że mogłaś nie połączyć kropek wcześniej, ale najważniejsze że zorientowałaś się przed porodem… 🤪 uśmiałam się z tego wpisu 🤭

    CoffeeDream, Prezesoowa, Dropsik lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3164 8305

    Wysłany: 31 lipca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Hahaa... Ja kiedyś chodziłam do ginekologa na NFZ - dawno temu i mnie przekonywał, że na Śląsku nie ma niedoborów kwadu foliowego w żywności i nie ma sensu suplementować dodatkowo - dopiero w ciąży się bierze :D Jakoś nie uwierzyłam i zbadałam poziom - dramatyczny wtedy był. Nigdy nie zrobił mi też badania USG - bo cytuję - to robi się tylko ciężarnym i jak kobieta ma jakieś wskazania, bo jest chora... Ach, stare czasy :D

    Ja się tylko pytam - skąd oni się biorą i w których chipsach znaleźli dyplom 👀

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • Malinowysorbet Autorytet
    Postów: 1148 3127

    Wysłany: 31 lipca, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry😊
    @Coffe trzymam kciuki za szybkie wyleczenie tego dziadostwa 🤞🍀
    @Speranza spory był ten twój krwiak więc skoro krew jest brązowa to pewnie powoli się oczyszcza. Dobrze ze juz jutro wizyta to wszystko dokładnie lekarz sprawdzi😊🍀
    @Dropsik no nie powiem, chwilę Ci zajęło przyswojenie informacji o ciąży 😅

    CoffeeDream, Speranza :), Zbuntowana lubią tę wiadomość

    ▪︎MTHFR C677T (hetero)
    ▪︎675(4G/5G) w genie PAI-1 (hetero)
    •Badanie nasienia-ok
    03.2024 💔
    07.2024💔
    ,,(...)na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc."🌸
‹‹ 1671 1672 1673 1674 1675 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ