X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁
Odpowiedz

Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁

Oceń ten wątek:
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza, jak Cię coś niepokoi to wiadomo do lekarza ale w ciąży też się wszystko rozciąga, czasami dziecko gdzieś uciśnie, mnie nie raz też coś uciska czy zakłuje ale raczej nie jakoś podejrzanie, żebym się martwiła 🥹

    MummyYummy, Speranza :) lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Kurcze, nie wiem czy nie przyśpieszę wizyty u lekarza. Dzisiaj czuję jakieś kłucie w lewym jajniku od czasu do czasu... Nie wiem czy to normalny objaw :( Po tej stronie właśnie jest dziecko.

    Kochana, jeśli poczujesz się lepiej, to pewnie, że przyspiesz 😘

    Mnie czasem pobolewał prawy jajnik tak "owulacyjnie". Być może rozciągająca się macica uciska. Nigdy mnie to nie niepokoiło, bo też nie trwało to długo. Ale jeśli chcesz się uspokoić, to możesz skontaktować się z lekarzem 🙂

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😘

    Coraz rzadziej tu zaglądam, ale wpadam, żeby zobaczyć, jak się macie i życzyć Wam miłego tygodnia 🥰

    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Kochana, jeśli poczujesz się lepiej, to pewnie, że przyspiesz 😘

    Mnie czasem pobolewał prawy jajnik tak "owulacyjnie". Być może rozciągająca się macica uciska. Nigdy mnie to nie niepokoiło, bo też nie trwało to długo. Ale jeśli chcesz się uspokoić, to możesz skontaktować się z lekarzem 🙂

    Trwało godzinę i minęło. Wiec chyba ok 🥹

    Dropsik, Liyss🧚🏻, MummyYummy lubią tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Trwało godzinę i minęło. Wiec chyba ok 🥹
    Takie i inne bóle mogą się pojawiać, ale zawsze najważniejsze jest nie nasze zdanie tylko Twoja intuicja i odczucie. Lepiej trzy razy za dużo coś sprawdzić niż raz za mało. Cieszę się jednak, że minęło 🥺
    Powiem Ci, że dla mnie najlepszy czas ciąży to ten jak już bobas się sporo rusza, bo jestem spokojniejsza. A do tego czasu trzeba próbować nie zwariować 😳

    Speranza :), Zaczarowan, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dropsik wrote:
    Takie i inne bóle mogą się pojawiać, ale zawsze najważniejsze jest nie nasze zdanie tylko Twoja intuicja i odczucie. Lepiej trzy razy za dużo coś sprawdzić niż raz za mało. Cieszę się jednak, że minęło 🥺
    Powiem Ci, że dla mnie najlepszy czas ciąży to ten jak już bobas się sporo rusza, bo jestem spokojniejsza. A do tego czasu trzeba próbować nie zwariować 😳

    No właśnie też tak myślę, że chyba łatwiej będzie jak już będę czuła ruchy dziecka. A na razie wszystko wydaje mi się podejrzane. Dodatkowo jak siedzę w domu na zdalnej pracy to sobie więcej wymyślam i się doszukuje niepotrzebnie albo czytam w necie niepotrzebnie 🙄

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Czy któraś z Was tak miała?

    Jeśli po tej stronie jest dzidziuś może on kopać ten jajnik np albo sie do niego przytulać wlepiać wiesz...
    Ja tak miałam wiecznie jakieś kłucia bóle...
    Ale jesli czujesz że musisz sprawdzić lepiej sprawdź. Mama ma intuicję i lepiej ją sprawdzić 🥰

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    No właśnie też tak myślę, że chyba łatwiej będzie jak już będę czuła ruchy dziecka. A na razie wszystko wydaje mi się podejrzane. Dodatkowo jak siedzę w domu na zdalnej pracy to sobie więcej wymyślam i się doszukuje niepotrzebnie albo czytam w necie niepotrzebnie 🙄
    Na pewno nadmiar czasu nie pomaga. Ja w pierwszej ciąży dzięki pracy przeżyłam tą pierwszą połowę. Miałam taki zapieprz, że nie miałam czasu się rozczulać nad tym czy mnie coś kłuje, czy mnie gniecie itp. W tej ciąży synek zadbał o to, żebym też nie miała na to energii i czasu 😬 Jednak szybciej ten czas wtedy leci i ani się obejrzysz to już połowa, a jak połowa minie to już z górki 💪
    W necie to lepiej nic nie czytaj. Ja już nieraz pisałam,że mam umowę z lekarzem, że każde wątpliwości rozwiewamy razem a nie z Googlem. Mam do niego kontakt mailowy czy smsowy i zawsze mogę zapytać o różne rzeczy i on decydował co z tym robimy. Może u Ciebie też by to zadziałało? Lepiej z kimś zaufanym obgadac, a nie zawsze trzeba od razu biec na wizytę, bo czasem wystarczy się skonsultować telefonicznie.

    Speranza :) lubi tę wiadomość

  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2254 4492

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Czy któraś z Was tak miała?

    Kochana, u mnie też się tak zdarzało. Wszelkie kłucia są raczej uznawane za normę, ale tak jak mówią dziewczyny- dla własnego spokoju, pójdź sprawdzić ;*

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję dziewczyny 😘😘😘😘

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2254 4492

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Bardzo dziękuję dziewczyny 😘😘😘😘

    A myślałaś może o zakupie detektora? Co prawda jesteś już w 16 tygodniu, więc pewnie coś za msc/1,5 będziesz już czuła ruchy, ale zawsze to też jakaś ulga.. 😂☺️

    A właśnie, jak z imieniem? Macie jakieś pomysły? :D

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy różne pomysły i jeszcze nie ma zdecydowanego faworyta 😊 Na początku chciałam Jaśka po prostu, ale jak zobaczyłam jak bardzo jest to obecnie popularne imię, to zrezygnowałam. Teraz najbardziej podoba mi się Jeremi 🥹 Zdrobniale Remuś albo Remi 😊

    O tym detektorze słyszałam, ale też że trzeba umieć dobrze się tym posługiwać, bo można swoje tętno wyłapac zamiast dziecka. Korzystacie z tego? Jesteście zadowolone?

    Zaczarowan lubi tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza ja nie kupowałam detektora bo bardziej by mnie to stresowało niż nie sprawdzanie 🙈

    Dropsik no właśnie jak są ruchy bobasa to super, bo się człowiek nie stresuje ale od któregoś tc bobas musi ileś razy się ruszać w ciągu dnia i trzeba to sprawdzać coś mi świta?
    Ja osiwieję 😂

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Speranza ja nie kupowałam detektora bo bardziej by mnie to stresowało niż nie sprawdzanie 🙈

    Dropsik no właśnie jak są ruchy bobasa to super, bo się człowiek nie stresuje ale od któregoś tc bobas musi ileś razy się ruszać w ciągu dnia i trzeba to sprawdzać coś mi świta?
    Ja osiwieję 😂

    Właśnie ja się też trochę boję, że np. będę tego źle używać i nic nie usłyszę i będę schizowac jeszcze bardziej 🫣😄

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Speranza ja nie kupowałam detektora bo bardziej by mnie to stresowało niż nie sprawdzanie 🙈

    Dropsik no właśnie jak są ruchy bobasa to super, bo się człowiek nie stresuje ale od któregoś tc bobas musi ileś razy się ruszać w ciągu dnia i trzeba to sprawdzać coś mi świta?
    Ja osiwieję 😂
    Ja tego nigdy nie sprawdzałam i nie liczyłam. Ruchy u mnie były raczej regularne a jeśli się niepokoilam to mogłam je "wywołać" :) Ale coś mi świta, ze niektórzy lekarze faktycznie każą to liczyć, ale moze to przy jakichs problemach? No nie wiem.

    Ja miałam detektor w pierwszej ciąży i użyłam raz czy dwa. W tej ciąży ani razu. Na tamten moment kiedy go użyłam było mi to potrzebne i mnie uspokoiło, ale nie jest to sprzęt niezbędny na pewno. Jeszcze chwilka Speranza i będzie Cię synek kopał aż miło 🥰

    Liyss🧚🏻, Speranza :) lubią tę wiadomość

  • NiedoszlaWielodzietna Autorytet
    Postów: 440 964

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @nosobad napisałam do Ciebie wiadomość prywatną :) Daje znać tutaj bo czasami powiadomienia z owu zawodzą

    Start starań: Czerwiec 2023

    4 x 💔

    W domu 2 zdrowych dzieci :)
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2254 4492

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Mamy różne pomysły i jeszcze nie ma zdecydowanego faworyta 😊 Na początku chciałam Jaśka po prostu, ale jak zobaczyłam jak bardzo jest to obecnie popularne imię, to zrezygnowałam. Teraz najbardziej podoba mi się Jeremi 🥹 Zdrobniale Remuś albo Remi 😊

    O tym detektorze słyszałam, ale też że trzeba umieć dobrze się tym posługiwać, bo można swoje tętno wyłapac zamiast dziecka. Korzystacie z tego? Jesteście zadowolone?

    Jak nie czułam ruchów to korzystałam albo jak Tomus mega mało się ruszał, to też wyciągałam 😂 Hmm.. ogólnie nie powinnaś mieć problemu z rozpoznaniem czyje to tętno.. najważniejsze to nie świrować, serduszko synka może bić szybciej, a nagle wolnej i tak do bodajże 27 tygodnia (?), aż ta funkcja serduszka nie będzie w pełni rozwinięta.

    Speranza :), MummyYummy lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowan wrote:
    Jak nie czułam ruchów to korzystałam albo jak Tomus mega mało się ruszał, to też wyciągałam 😂 Hmm.. ogólnie nie powinnaś mieć problemu z rozpoznaniem czyje to tętno.. najważniejsze to nie świrować, serduszko synka może bić szybciej, a nagle wolnej i tak do bodajże 27 tygodnia (?), aż ta funkcja serduszka nie będzie w pełni rozwinięta.

    A jaki konkretnie masz detektor? Jesteś z niego zadowolona? Muszę przemyśleć zakup 😊

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2254 4492

    Wysłany: 19 sierpnia, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    A jaki konkretnie masz detektor? Jesteś z niego zadowolona? Muszę przemyśleć zakup 😊

    Z Jumpera tutaj na ovu mi polecono :) na tamten czas bardzo mnie uspokajał. Wyrwałam go na vinted za 110 złotych :)

    Speranza :), MummyYummy lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 19 sierpnia, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Mamy różne pomysły i jeszcze nie ma zdecydowanego faworyta 😊 Na początku chciałam Jaśka po prostu, ale jak zobaczyłam jak bardzo jest to obecnie popularne imię, to zrezygnowałam. Teraz najbardziej podoba mi się Jeremi 🥹 Zdrobniale Remuś albo Remi 😊

    O tym detektorze słyszałam, ale też że trzeba umieć dobrze się tym posługiwać, bo można swoje tętno wyłapac zamiast dziecka. Korzystacie z tego? Jesteście zadowolone?
    Piękne imię ♥️

    Speranza :) lubi tę wiadomość

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
‹‹ 1714 1715 1716 1717 1718 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ