X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co to za jajnikiem zdjecie
Odpowiedz

Co to za jajnikiem zdjecie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 marca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , mam pytanie na zdjęciu znajduje się jajnik w 10 dniu cyklu , co to jest pod nim te czarne kółeczko? Czy ten jajnik wskazuje na policystyczny ?

    https://zapodaj.net/plik-pE8vqtCR42

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7102 7141

    Wysłany: 19 marca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłaś u lekarza i nie zapytałaś?
    Masz bardzo dużo pęcherzyków, więc tak, jajnik może wskazywać na policystyczny.

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 marca, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam i nie zapytałam co to jest ... zapytałam czy mam pcos a on zapytał czy mam okres I że nie mam pcos ... to jest jajnik ten sam z grudnia i wygląda dużo gorzej jak ten czesniejszy . 17 dc wydaje mi się że nie mam owulacji . Plynu nie było w zatoce ani ciałka żółtego również nie widać. Cykle mam 31 regularne . Testy owulacyjne wychodzą pozytywne w w spodziewanej owulacji .

    https://zapodaj.net/plik-m29q1twfAW

  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 marca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosunek lh do fsh mam 2 więc sama się zdiagnozowałam...

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4398 8378

    Wysłany: 20 marca, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do braku owulacji, jeśli występuje pik LH... Zrobiłabym monitoring cyklu u ogarniętego gina mimo wszystko. Zastanawiam się czy to ciemne za jajnikiem nie może być pęcherzykiem, no ale lekarzem nie jestem.

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Chochlik12 Ekspertka
    Postów: 200 488

    Wysłany: 20 marca, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu skonsultowałabym się również z innym Ginekologiem… 😅 ja w swoim życiu natrafiałam też na takich, którzy nigdy w niczym nie widzieli problemu… niestety trzeba czasem zawalczyć o dobrego specjalistę 😭😭

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    3cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 marca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Co do braku owulacji, jeśli występuje pik LH... Zrobiłabym monitoring cyklu u ogarniętego gina mimo wszystko. Zastanawiam się czy to ciemne za jajnikiem nie może być pęcherzykiem, no ale lekarzem nie jestem.

    Właśnie pecherzyk też tak myślałam ale poza jajnikiem ? Trochę nie bardzo z resztą różne "cuda " się zdarzają. Tak pójdę do innego . Mój jest świetny najlepszy co do prowadzenia ciazy i wad genetycznych jak widać do przygotowania do ciazy uwaza że wszystko ok można śmiało się starać 😀😀

  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 marca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Graafa, czyli dojrzały, może w momencie owulacji mieć średnicę do 2,5 cm i wystaje ponad powierzchnię jajnika. Zewnętrzna warstwa komórek osłonki i komórek ziarnistych otacza pęcherzyk zawierający płyn i oocyt.
    Czyli na zewnątrz jajnika ? 🤣🤣

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 20 marca, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Queensofcups wrote:
    Byłam i nie zapytałam co to jest ... zapytałam czy mam pcos a on zapytał czy mam okres I że nie mam pcos ... to jest jajnik ten sam z grudnia i wygląda dużo gorzej jak ten czesniejszy . 17 dc wydaje mi się że nie mam owulacji . Plynu nie było w zatoce ani ciałka żółtego również nie widać. Cykle mam 31 regularne . Testy owulacyjne wychodzą pozytywne w w spodziewanej owulacji .

    https://zapodaj.net/plik-m29q1twfAW

    Na tym zdjęciu masz charakterystyczny obraz policystycznych jajników, pęcherzyki ułożone jeden obok drugiego jak korale do okola jajnika, bez wątpienia wygląda to właśnie jak PCOS. Jakie masz amh ? Ja bym szukała innego lekarza i koniecznie dobrego dietetyka specjalizującego się w tym, dieta można wprowadzić PCOS w remisję, ale to trzeba ogarniętego dietetyka który Cię przed to poprowadzi.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 20 marca, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknij sobie na tych dietetyków jeśli się zdecydujesz

    https://www.instagram.com/dietetyka.hormonalna.kobiet?igsh=MzRlODBiNWFlZA==

    https://www.instagram.com/coconat_diet?igsh=MzRlODBiNWFlZA==

    https://www.instagram.com/justynawachnik_diet?igsh=MzRlODBiNWFlZA==

    https://www.instagram.com/dietowaniebyjoanne?igsh=MzRlODBiNWFlZA==

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Nusia89 Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 20 marca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podbną sytucję. poszłam do lekarza, gdy po utracie wagi zaczełam miec klopoty z nieregularna miesiaczka. Zlecił rozne badania z krwi. Gdy wyniki okazały sie dobre, to na koncu powiedział, ze mu to wyglada na pcos, bo na prawym jajniku widzi pecherzyki. Dodam, ze poza ( wtedy) nieregularnymi miesaczkami i tym obrazem jajnikow w usg , nie miałąm żadnych objawow pcos. Potem bylam u 2 innych ginow, ktorzy powiedzieli, ze w obrazie usg nie widac, zeby ten jajnik był policistyczny i, ze czesto pcos dziś jest nadrozpoznawane. Także, jak kolezanki mowia, rowniez poszłabym do innego gina, dla porowniania.

  • Nusia89 Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 20 marca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, ze gdyt spytalam pierwszgo gina( zdaniem ktorego mialam obraz pco w usg) z kiedy sa te niepekniete pecherzyki- orientacyjnie- czy ostatnie kilka miesiecy czy sprzed kilku lat, to powiedzial, ze nie wie :/.to czemu nie podejrzewac, ze to stare pecherzyki sprzed kilku lat i pco juz nie ma, np.?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca, 15:25

  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 marca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Na tym zdjęciu masz charakterystyczny obraz policystycznych jajników, pęcherzyki ułożone jeden obok drugiego jak korale do okola jajnika, bez wątpienia wygląda to właśnie jak PCOS. Jakie masz amh ? Ja bym szukała innego lekarza i koniecznie dobrego dietetyka specjalizującego się w tym, dieta można wprowadzić PCOS w remisję, ale to trzeba ogarniętego dietetyka który Cię przed to poprowadzi.





    https://zapodaj.net/plik-ZLkBCDopZe

    To obraz jajnika tego samego po 3 miesiącach . Wygląda lepiej już, co ? Amh miałam w listopadzie 8 i mam 32 lata

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 20 marca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia89 wrote:
    Dodam, ze gdyt spytalam pierwszgo gina( zdaniem ktorego mialam obraz pco w usg) z kiedy sa te niepekniete pecherzyki- orientacyjnie- czy ostatnie kilka miesiecy czy sprzed kilku lat, to powiedzial, ze nie wie :/.to czemu nie podejrzewac, ze to stare pecherzyki sprzed kilku lat i pco juz nie ma, np.?

    To tak nie działa. Małe pęcherzyki widoczne w jajnikach to pęcherzyki antralne, obecne cały czas, niezależnie od fazy cyklu, następnie jeden z nich podejmuje wzrost aby doszło do owulacji. Pęcherzyk który zaczyna rosnąć pęka gdy osiąga około 20-25 mm jest wtedy duży niemalże wielkości jajnika, jeśli nie pęknie rośnie dalej tworząc torbiel i może osiągnąć nawet kilka cm wielkości, ale zwykle wchłania się w ciągu 2/3 cykli. Jeśli w jajnikach jest dużo pęcherzyków antralnych w danym momencie to jest to pco, one znikają i pojawiają się nowe co cykl, a skoro nadal rośnie ich dużo to nadal jest pco.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca, 17:18

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 marca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia89 wrote:
    Dodam, ze gdyt spytalam pierwszgo gina( zdaniem ktorego mialam obraz pco w usg) z kiedy sa te niepekniete pecherzyki- orientacyjnie- czy ostatnie kilka miesiecy czy sprzed kilku lat, to powiedzial, ze nie wie :/.to czemu nie podejrzewac, ze to stare pecherzyki sprzed kilku lat i pco juz nie ma, np.?
    Dla mnie diagnoza pcos w obrazie i w badaniach jest oczywista . Nie rozumiem dlaczego dla nich jest to tak trudne do ogarnięcia.

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 20 marca, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Queensofcups wrote:
    https://zapodaj.net/plik-ZLkBCDopZe

    To obraz jajnika tego samego po 3 miesiącach . Wygląda lepiej już, co ? Amh miałam w listopadzie 8 i mam 32 lata

    Wygląda trochę lepiej, ale nadal jest charakterystyczne ułożenie pęcherzyków na brzegach jajników, według mnie to wygląda jak PCOS. Amh też jest wysokie jak na ten wiek co może sugerować, że właśnie masz PCOS.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 marca, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Wygląda trochę lepiej, ale nadal jest charakterystyczne ułożenie pęcherzyków na brzegach jajników, według mnie to wygląda jak PCOS. Amh też jest wysokie jak na ten wiek co może sugerować, że właśnie masz PCOS.


    Eh... kolejne wyzwanie do pokonania . 🥹
    Dalej mnie ciekawi co to jest przyczepione czarne okrągłe pod jajnikiem . Zawsze myślałam że jajeczko jest w środku jajnika i puchnie . A to jest tak że jajeczko rosnie na powierzchni jajnika ?

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 20 marca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Queensofcups wrote:
    Eh... kolejne wyzwanie do pokonania . 🥹
    Dalej mnie ciekawi co to jest przyczepione czarne okrągłe pod jajnikiem . Zawsze myślałam że jajeczko jest w środku jajnika i puchnie . A to jest tak że jajeczko rosnie na powierzchni jajnika ?

    Ciężko powiedzieć co to, mógłby to być pęcherzyk dominujący ale powinien być wewnątrz jajnika nie na zewnątrz, czy na usg też to tak wyglądało kiedy lekarz zmieniał położenie głowicy ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 marca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Ciężko powiedzieć co to, mógłby to być pęcherzyk dominujący ale powinien być wewnątrz jajnika nie na zewnątrz, czy na usg też to tak wyglądało kiedy lekarz zmieniał położenie głowicy ?
    Szczerze to nie wiem tak mignął szybko . Na lewym mam włókniaka to była kontrol prawy zbytnio go nie interesował.

  • Nusia89 Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 20 marca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    To tak nie działa. Małe pęcherzyki widoczne w jajnikach to pęcherzyki antralne, obecne cały czas, niezależnie od fazy cyklu, następnie jeden z nich podejmuje wzrost aby doszło do owulacji. Pęcherzyk który zaczyna rosnąć pęka gdy osiąga około 20-25 mm jest wtedy duży niemalże wielkości jajnika, jeśli nie pęknie rośnie dalej tworząc torbiel i może osiągnąć nawet kilka cm wielkości, ale zwykle wchłania się w ciągu 2/3 cykli. Jeśli w jajnikach jest dużo pęcherzyków antralnych w danym momencie to jest to pco, one znikają i pojawiają się nowe co cykl, a skoro nadal rośnie ich dużo to nadal jest pco.
    Nie bardzo rozumiem. Pytanie co to znacy duzo pecherzykow antralnych( a raczej ile ich normalnie powinno byc0. Czyli ilosc tych pecherzykow decyduje czy lekarz uzna jajnik za policystyczny lub nie?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ