X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy wasze przyjaciolki,kolezanki,znajome Was wspieraja?
Odpowiedz

Czy wasze przyjaciolki,kolezanki,znajome Was wspieraja?

Oceń ten wątek:
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 4 września 2013, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O naszych staraniach mało kto wie, ale jak już ktoś to najczęstszym stwierdzeniem jest "trzeba się wyluzować, nie stresować, to wyjdzie..." ileż można tego słuchać? Czy was też to tak irytuje?
    Długo starających się o dziecko nie zrozumie osoba która tego nie przeżyła.

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszę to od mojego partnera choć nie staramy się długo,chociaż sadze,ze chyba bardziej mówi to do siebie niż do mnie.
    Mnie najbardziej jednak irytują pytania "kiedy,czas leci,tyle lat razem jesteście,kiedy ślub" :)

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rewelka wrote:
    O naszych staraniach mało kto wie, ale jak już ktoś to najczęstszym stwierdzeniem jest "trzeba się wyluzować, nie stresować, to wyjdzie..." ileż można tego słuchać? Czy was też to tak irytuje?
    Długo starających się o dziecko nie zrozumie osoba która tego nie przeżyła.

    Nawet krótko starających się tez to irytuje ;)
    Ale coś chyba w tym jest, że stres nigdy nie jest dobrym kompanem :(

    Poza tym podświadomość działa baaardzo ;) Trudno o tym po prostu nie myśleć ;)

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 4 września 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozmawiam z przyjaciółką , ona się nie stara wiec tego nie rozumie ale dzieki Bogu ma wyczucie więc tylko zawsze pociesza że kiedyś mi się uda na bank i ja to doceniam, lepsze to niż durne teksty. Dużo wsparcia znalazałam u mojej macochy, która nie ma swoich dzieci i chyba dlatego rozumie ten problem. Koleżanki zazwyczaj wyskakują z głupimi tekstami typu :"w twoim wieku powinnaś mieć juz dwójkę, albo nie myslisz o adopcji ? " szlag mnie trafia i wiecej z nimi o tym nie rozmawiam. A najbardziej już zirytował mnie mój facet , kiedy chlapnął że nie ma co czekać bo nie będziemy dziadkami dla swojego dziecka , jakbym do cholery miała na to jakiś wpływ. Usprawiedliwia go tylko fakt że wtedy jeszcze myśleliśmy że nie mamy żadnego problemu , teraz już tylko mówi to samo " kiedyś sie uda" Tak czy siak zobojętniałam już na to , skórę mam słoniową po tych wszystkich latach odpierania głupich tekstów i pytań

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • fler Autorytet
    Postów: 261 412

    Wysłany: 4 września 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tylko jedna prawdziwa przyjaciółka wie, że staramy się o dziecko i ona mnie wspiera i wysłucha w każdej chwili. Reszta znajomych nic nie wie, a jak pytają kiedy w końcu będziemy mieli dzieci bo przecież już wszystko mamy (prace, ślub i własne mieszkanie) to odpowiadamy, że kiedy spłacimy ostatnią ratę za mieszkanie zajmiemy się potomstwem a będzie to za 18 lat i 6 miesięcy :)

    natka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natka wrote:
    Ja słyszę to od mojego partnera choć nie staramy się długo,chociaż sadze,ze chyba bardziej mówi to do siebie niż do mnie.
    Mnie najbardziej jednak irytują pytania "kiedy,czas leci,tyle lat razem jesteście,kiedy ślub" :)

    Dokladnie! Tak jakby nie bylo innej opcji tylko slub i dzieci! A ja chce tylko dziecko/dzieci, kto mi zabroni? Moj ma to samo podejscie, wiec po co psuc, jak jest dobrze?

    natka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fler wrote:
    U mnie tylko jedna prawdziwa przyjaciółka wie, że staramy się o dziecko i ona mnie wspiera i wysłucha w każdej chwili. Reszta znajomych nic nie wie, a jak pytają kiedy w końcu będziemy mieli dzieci bo przecież już wszystko mamy (prace, ślub i własne mieszkanie) to odpowiadamy, że kiedy spłacimy ostatnią ratę za mieszkanie zajmiemy się potomstwem a będzie to za 18 lat i 6 miesięcy :)


    My mieszkamy za granica i wiem ,ze chodzą plotki,ze tyyyyle już mamy a chcemy jeszcze więcej aż dzieci się nie doczekamy (wynajęte mieszkanie a i żadnej kariery nie robimy tylko normalnie pracujemy fizycznie oboje)tyle,ze dopiero od niedawna na tyle czujemy się pewnie,ze wiemy,ze damy rade wychować dziecko tutaj bez pomocy babć,dziadków i innych cioć a i ,ze będziemy mogli zapewnić dzieciątku wszystko.
    Biedronka1982 tez jestem tego samego zdania co Ty z reszta nikt za mnie życia nie przeżyje i będę żyła po swojemu a nie jak wypada albo nie wypada.
    Pozdrawiam Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2013, 22:22

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, bo to jest kurde typowe podejscie Polaczkow do emigracji. Nie chce zle pisac o Ojczyznie i Rodakach, ale im sie po prostu wydaje, ze na Zachodzie to pieniadze na ulicy leza!
    Tez, podobnie jak Wy, tak dlugo czekalismy, bo nie chcielismy, by nasze dziecko wychowal niemiecki Sozial, tylko my sami!

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 4 września 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O MATKO NA MNIE PYTANIA TYPU KIEDY WKONCU ZACIAZYSZ BO W TWOIM WIEKU BLLE BLEE BLEE I TAK DALEJ DZIALAJA JAK PLACHTA NA BYKA

    fler lubi tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 4 września 2013, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A za granicą pieniądze na ulicy nie leżą? :) (żarcik taki) nasi znajomi raczej nie wiedzą, że się staramy w ogóle, cały czas wszystkim mówimy że mamy czas, i się nie spieszymy, wolę tak niż jakby za każdym razem mieli mnie się pytać czy się udało, a co tak długo...
    Ogólnie jest cieżko, czasem mam chęć już wyrzucić "raz w ciąży już byłam" (nie udało się z dzidziusiem) o czym też bardzo mało osób wie.

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rewelka przykro mi
    No ale ja tez mowie tak jak Ty,ze jak przyjdzie odpowiednia pora.
    Zazwyczaj od moich koleżanek słyszę "bo ja w Twoim wieku to już miałam roczne,dwuletnie itd."
    No ale niestety jedni maja taka sytuacje inni taka ,jedne zajda od razu inna kobieta potrzebuje czasu inna leczenia.
    A my potrzebowaliśmy stabilizacji.
    biedronka1982 mnie rozumiesz,mieszkam w Belgii i jestem uczulona na słowo socjal.
    Ale zazwyczaj jest tak,ze inni wiedza lepiej co nam potrzeba do szczęścia i kiedy przychodzi odpowiednia pora na rodzinę.
    Dziewczyny damy rade prędzej czy później!!!

    biedronka1982, rewelka lubią tę wiadomość

  • fler Autorytet
    Postów: 261 412

    Wysłany: 4 września 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy to szczęście, że jesteśmy w Polsce, ale łatwo nie jest. Pracujemy w branży sezonowej i jak jest praca to po 20 godzin dziennie 7 dni w tygodniu a jak nie to po 5 od poniedziałku do piątku, ale wtedy trochę mało kasy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fler jak to sie mowi cos za cos.
    W kazdym badz razie wszedzie trzeba ciezko pracowac.
    Ale na pewno kazda z nas chce jak najlepiej dla dzidziusia w przyszlosci :)

  • fler Autorytet
    Postów: 261 412

    Wysłany: 4 września 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie natka

  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 5 września 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no fakt czasami bliskie osoby wypalą z takim komentarzem,że tylko proszę siadac..
    Ja doświadczam jeszcze presji,że powinnam urodzi drugie dziecko drugiemu mężowi..na odpowiedz,że przecież mamy córkę (z poprzedniego mojego małżeństwa) słyszę tłumaczenie .."no ale on by chciał tez swoje"..
    Tez tak macie?

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2013, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najbardziej lubię te z serii "w twoim wieku to już miałam dwójkę w przedszkolu"! :) wrrrr....

  • tweety_ Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 6 września 2013, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wie tylko mąż , mama wie że bym chciała ale o konkretnych planach jej nie informowałam. Coraz częściej słyszymy " na co Wy czekacie?"
    I też ostatnio mnie to zdenerwowało. Najchetniej jak juz sie uda to odczekałabym ze 2-3 miesiace aż poinformuję rodzine itd. Chetniej jednak powiedziałabym o tym swojej niz męża rodzinie.

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po serii pytan trwajacych bardzo dlugo ze strony rodziny poinformowalam w koncu dosc ostro co mi sie nie zdaza ze jak przyjdzie czas to im powiemy,chociaz wszyscy bardziej dopytuja o slub niz o dziecko,podejrzewam,ze dlatego,ze slub=dziecko.
    Chociaz tesciowa nie daje za wygrana i ciagle powraca do tego tematu.
    MalutkaEve ja tez slyszalam nie raz ten tekst od kolezanek.

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [wyedytowano]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 11:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2013, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Kuzwa,tesciowa! Tfu, na psa urok! Ta to mi cisnienie podnosi lepiej niz espresso! Tymi glupimi pytaniami oczywiscie! A ostatnio dowalila: "My juz za to wesele zaplacimy, tylko wezcie wreszcie slub!"
    A jak tylko cokolwiek o jakichkolwiek dzieciach jest, to sie tesciu wlacza ze standardowym: "Wezcie sie wreszcie i wy do roboty!"
    Oszalec mozna!
    :-P
    Wam to chociaz zaplacic chca ;)zarcik taki,bo widze,ze wy slubu tez nie chcecie.
    Mi za to tesciu sie udal w ogole sie nie wtraca :)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ