X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy wasze przyjaciolki,kolezanki,znajome Was wspieraja?
Odpowiedz

Czy wasze przyjaciolki,kolezanki,znajome Was wspieraja?

Oceń ten wątek:
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli tak to w jaki sposób? Moje kompletnie nie rozumieją co mi strzeliło do głowy z ciążą i pukają się w czoło. Według nich powinnam zająć się kariera, imprezami,wygodnym życiem i ogólnie powinnam wyluzować..Niektóre są młodsze, niektóre w moim wieku..Jakie są Wasze przyjaciółki..cudowne..a może zazdrosne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2013, 14:59

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik, moje kolezanki sa juz mamami i teoretycznie wspieraja mnie. Ale z drugiej strony jak sie probuje jakis czas i nic nie wychodzi a one wciaz dopytuja czy to juz to troche frustrujace ;)
    Dlatego na razie mowie im ze na pare miesiecy odpuscilam temat zeby nie dopytywały a jak juz bede w pewnej ciazy to podziele sie nowina.
    I to Tobie radze zrobic to samo ;)

    madzik55 lubi tę wiadomość

  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka jest tak cudowna,że nawet mi mówi,że nieważne z kim(ślubu nie mam ),ale dziecko musze mieć :).Ona uważa,że żaden facet nie jest wart bezgranicznego poświęcenia się mu.Bliższe i dalsze znajome też są raczej na tak :)

    madzik55 lubi tę wiadomość

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Wam zazdroszczę..jedyna wspierającą mnie jest moja siostra..ale tylko telefonicznie bo mieszkam we Włoszech a ona w Polsce a widujemy się raz na pol roku..Ze strony moich znajomych nie bardzo mam jakiekolwiek wsparcie..jest jedna dziewczyna, która zaszła w ciążę po 5latach starań i tak drży ta ciążę,ze boi się rozmawiać na ten temat..także jak się przebywa wśród ludzi którzy na hasło - dziecko - pukają się w czoło..to zaczyna się mieć wrażenie ,ze faktycznie to już jest passé..

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra to nawet mówi,że jak moje jajeczko i plemnik ojca mojego dziecka wszczepią jej to ona mi urodzi (cioteczna siostra,mieszka w Anglii,sama ma 3 dzieci i nie planuje więcej)

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siostry po prostu sa kochane! :D

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te które mają dzieci lub mają bądz miały problem z zajściem w ciąże rozumieją a są też takie co właśnie pukją się w czoło (po co Ci ten kłopot) i wygląda, że kompletnie nie rozumiją jak to może być tak ważne w życiu.Widocznie nie dla wszystkich posiadanie dzieci jest czymś bez czego ja sobie nie wyobrażam życia...

    madzik55 lubi tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam siostry.. za to mój ma brata, z którym przez bratową nie rozmawia.. więc jak mu powiedział, że chcemy bobaska to powiedział, że chrzestnym nie będzie:/ to ja już wole być jedynaczką!

    A jeśli chodzi o koleżanki... to jedna z nich jak tylko słyszy, że mogę być w ciąży i bardzo chcę to zaraz zaczyna jęczeć jak to ona by chciała drugie dziecko ale jej facet nie.. i tyle ze wsparcia...
    Reszta koleżanek jest jeszcze z czasów szkolnych, gdzie te które mi zostały także mają dzieci.. ja bardzo wcześnie zaszłam w pierwszą ciążę (17 lat) więc wiadomo jak wszyscy.. chcieli się bawić a ja "dorosłam" i poświęciłam się całkowicie dziecku...
    a te, które ze mną się zadają to także wcześnie zaszły w ciąże, większość zostawili ojcowie dzieci, niegotowi na tacierzyństwo więc wizja kolejnego dziecka to jest dla nich tragedia kolejna...

    Po za tym nie rozumiem matek, które wolą sobie kupić piwo, papierosy lub coś w tym stylu zamiast dziecku coś do jedzenia:/

    madzik55 lubi tę wiadomość

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez wiele lat robiłam karierę, pięłam się po szczebelkach wyżej i wyżej. Poza tym często z racji pracy mojego męża zmienialiśmy kraj zamieszkania i mam koleżanki, które nie rozumieją, że można zrezygnować UWAGA ... "z życia, by mieć dzieci" :-D

    Ja mam ciążę wysokiego ryzyka, zrezygnowałam z kariery, przystopowałam. I w sumie to straciłam moje koleżanki, bo nie mamy o czym rozmawiać. Mam z nimi kontakt, ale jeśli nie rozmawiamy o biznesie czy podróżach, to nie mam o czym z nimi porozmawiać.
    Dwie moje koleżanki, które mają dzieci, przez całą ciążę pracowały, prawie od razu wróciły do pracy, a teraz dziećmi zajmują się opiekunki, które jeżdżą z nimi nawet na wakacje.

    Jedna z koleżanek, która dowiedziała się, że muszę leżeć w ciąży może i przez cały czas, powiedziała mi wprost, że nie rozumie, jak mogłam świadomie się na to zdecydować i poświęcić chodzenie do kawiarni, na wydarzenia kulturalne i odpuścić sobie podróżowanie i wyjazdy na weekend dla dziecka, które nie wiadomo czy kiedyś to doceni ?!?!

    Także porozmawiać mogę z mężem i rodziną, koleżanki i moje przyjaciółki pracują od rana do nocy pochłonięte celami, które sobie kiedyś postawiły i abstrakcją jest dla nich próba zrozumienia, że chcę być mamą i rezygnuję z dotychczasowego życia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2013, 16:58

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki.
    Jak czytam Wasze opowieści to aż czasami włosy mi się jeżą na plecach. Jak można gadać takie, za przeproszeniem, pierdoły! "Jak można zrezygnować z ŻYCIA?! dla dziecka?!" Ok, ja rozumiem, że ktoś akurat ceni sobie takie życie jakie ma, nie czuje instynktów rodzicielskich, ok, ale gadać takie bzdury to jest (przepraszam jeśli kogoś urażę, ale) głupota!

    Ja mam szczęście, że moje przyjaciółki akurat też starają się o dziecko. Więc jesteśmy razem. Jedna tak jak ja, o pierwsze, druga już o drugie maleństwo. Śmiejemy się, że się ścigamy. I jeśli któraś kiedyś dostanie sms-a "PIERWSZA!" to będzie wiadomo o co chodzi :) Niestety, mieszkamy każda w innym miejscu, więc ciężko nam się jest wspierać na żywo, ale jesteśmy dla siebie w każdej chwili.

    Nie wiem jak jest z siostrami, bo mam tylko brata, ale on też mnie dopinguje i chciałby już zostać wujkiem. :)

    Mimo całego wsparcia jakie dostaję, uważam że bardzo dobrze, że są takie fora, gdzie można sobie pogadać i czasem ponarzekać. Nawet najbardziej wspierające osoby czasem się nudzą kiedy ja w kółko gadam o tym samym :P Także i dla nich i dla mnie, lepiej jak sobie część moich myśli "upuszczę" tutaj.

    Buziaki dla Was wszystkich buziaczek.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2013, 13:02

    Matylda36, felice gatto lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wszystkie "bizneswoman" to się ockną że chcą mieć dzieci jak będą koło 40-stki a wtedy może być za późno :P

  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiedzialam mojej przyjaciolce ze nie wyszlo mi w tym cyklu..ona zaczela sie smiac..a ja tlumaczyc..
    Dziwne te Nasze przyjaciolki..wydaje mi sie ze wlasnie takie wydarzenia i sytuacje weryfikuja przyjaznie..widac dokladnie na kogo mozna liczyc a na kogo nie bardzo..
    Wszystkim dziewczynom ktore maja prawdziwe przyjaciolki mowie JESTEŚCIE SZCZĘSCIARAMI!.

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiedzialam mojej przyjaciolce ze nie wyszlo mi w tym cyklu..ona zaczela sie smiac..a ja tlumaczyc..
    Dziwne te Nasze przyjaciolki..wydaje mi sie ze wlasnie takie wydarzenia i sytuacje weryfikuja przyjaznie..widac dokladnie na kogo mozna liczyc a na kogo nie bardzo..
    Wszystkim dziewczynom ktore maja prawdziwe przyjaciolki mowie JESTEŚCIE SZCZĘSCIARAMI!.

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 3 września 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbowałam wytłumaczyć mojej koleżance na czym polega mój problem z zajściem w ciążę (ona ma już dziecko), że mam nieregularne cykle i w ogóle problem z hormonami( w moim przypadku nieregularne znaczy 2 - 3 miesięczne! ), ona na to, że ona też miała nieregularne.....30 - 33 dniowe.....(???) Stwierdziłam, że nie ma co się dalej produkować bo i tak nic nie zrozumie...

    natka lubi tę wiadomość

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszy tekst jaki usłyszałam od osoby,która wie,ze bardzo chce dzidzię a która za chwile rodzi drugie dziecko powiedziała mi"widzisz jaka jestem płodna pierwszy miesiąc i już"odebrałam to jako złośliwość a może tak bardzo się cieszyła,ze tak jej się powiedziało?
    Ale nie ma co jakby nie było mamy siebie nawzajem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2013, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie wspieranie sie jak każda znajoma od 2 do 4 dzieci ma i nie mają pojęcia o tym jak nie można w ciążę zjść
    A jak byłam u ciotki ostatnio to mi zdjecie usg pokazała 6 dziecka co w drodze ma,,,

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi koleżanki kibicowaly nie wszystkie jeszcze wiedza bo boje sie powiedziec w poprzedniej ciazy sie chwalilam no a wyszło jak wyszło :( jedyne co mnie zaskoczyło to ze jedna z koleżanek z pracy niby tak mi kibicowala a jak sie udało to sie obrazila i przestała odzywać jak pózniej sie okazało tez sie stara o 2 dziecko i to chyba dla tego ale niewiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2013, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to przykre dla nas, ale dziewczyny w końcu i my dołączymy do grona mamusi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2013, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje koleżanki też pukają się w czoło.
    TY?! Przecież już nie chciałaś, ale ty nie lubisz dzieci!!!
    Prawda. Jestem już mamą, innych dzieci nie cierpiałam (choć chyba bardziej chodziło o mamusie i tatusiów, którzy te dzieci rozpieszczali do tego stopnia, że stawały się rozwrzeszczanymi potworami z postawą roszczeniową). Po wczesnym i nieplanowanym macierzyństwie, nieudanym małżeństwie i kolejnych związkach nie chciałam. Aż poznałam kogoś, komu oddałam serducho, całą siebie i któremu chciałabym to dzieciątko urodzić. Dzięki któremu bardzo tego pragnę. I jeszcze raz chcę poczuć to wszystko, tym razem już mocno świadomie :)

    Blysk_kotka lubi tę wiadomość

  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 4 września 2013, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Bo to jest tak, że jak się pozna tego odpowiedniego kandydata na ojca to wszystko samo się tak układa, że chcemy dziecka. Ja też w poprzednim związku zarzekałam się, że nie lubię dzieci, że nie jestem gotowa, że nie chcę itd. A teraz, jestem zrelaksowana i szczęśliwa i jakoś tak całkiem naturalnie wszystko się zmieniło. Teraz nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy nie mieć dzieci.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ