X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dlaczego nie mozemy zajsc w ciaze?
Odpowiedz

Dlaczego nie mozemy zajsc w ciaze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszlo mnie na przemyslenia. Dlaczego tak naprawde nie mozemy zajsc w ciaze? Jesli jest owulacja, pecherzyk peka, jajeczko sobie wedruje i napadaja je miliony plemnikow. A nawet przy niskich wartosciach badanego nasienia tych plemnikow i tak sa miliony a jakby nawet bylo mniej to przeciez ktorys z tych paruset tysiecy tez powinien chyba sie przepchac? Jak to sie dzieje ze sie nie udaje?
    Wiem, ze sa rozne cznniki typu stres, hormony itd ale jak to sie ma do tego co sie tam w naszych narzadach dzieje? Dlaczego te plemniki nie moga sie dopchac do tego jajeczka ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2014, 14:57

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo zapłodnienie jest w głowie :) Nie tam na dole ;)

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Bo zapłodnienie jest w głowie :) Nie tam na dole ;)

    Ah gdyby tak bylo to juz bysmy wszystkie byly w ciazy.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, a uwzględniasz męża jako czynnik powodujący trudności z zajściem w ciążę? Czy w swoich obserwacjach bierzesz pod uwagę tylko kobiety?

    vanessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Ah gdyby tak bylo to juz bysmy wszystkie byly w ciazy.
    To, że tu siedzimy jednak wskazuje na to, że głowy to jednak nie mamy wolnej...

    mizzelka lubi tę wiadomość

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Np bo jajowody są niedrożne-mają zrosty, albo podczas HSG wskutek przezywanego stresu jajowod "zaciska" sie i dlatego kontrast nie przechodzi i myślimy ze mamy niedrożne wiec blokuje się nam psychika...powodem też mogą być zapalenia przydatków itp masa niezbadanych powodów

    Ale jesli zrostow nei ma? Jak to jest mozliwe ze choc jeden z tych milionow plemnikow nei trafia w to jajeczko? Mowi sie o psychice ale co ona takeigo dokladnie powoduje? Sa kobiety ktore sie stresuja, ale owulke i tak maja a w ciazy nei sa. Dlaczego?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, nie "również może być sprawcą" tylko właśnie bardzo często jest :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Ale jesli zrostow nei ma? Jak to jest mozliwe ze choc jeden z tych milionow plemnikow nei trafia w to jajeczko? Mowi sie o psychice ale co ona takeigo dokladnie powoduje? Sa kobiety ktore sie stresuja, ale owulke i tak maja a w ciazy nei sa. Dlaczego?
    Podobno blokada psychiczna to główny czynnik powodujący trudności. Tak naprawdę jeśli się bardzo chce zajść, to wtedy jest ciężej. Sądzę, że może mieć to jakiś wpływ z wydzielaniem hormonu stresu, który w nas siedzi i przez to powoduje ową blokadę. My tego nie czujemy. Tutaj już podświadomość i nasza psychika wkracza. A psychika potrafi namieszać i to ostro.

    Nona lubi tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Kotka, gdyby to było odgadnięte, już dawno każda kobieta wybierałaby sobie moment, w którym by zachodziła, bądź nie zachodziła. A tak nigdy nic nie wiadomo, nawet jeśli kobieta i mężczyzna są w 100% płodni.
    A ja myślę, że to dobrze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Kortyzol-hormon stresu wydziela się gdy się spinamy czy koniecznie się uda w tym cyklu. Podwyższony kortyzol blokuje owulację...
    Tyle, że Kotce chodzi o to, że gros kobiet jednak ma tą owulację mimo stresu i dalej nic. Oczywiste jest, że stres blokuje wiele procesów w naszym organizmie. Ale są przecieć dziewczyny, które się tak tym nie stresują i nadal się nie udaje, w owulki mają nawet potwierdzone usg.

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Tyle, że Kotce chodzi o to, że gros kobiet jednak ma tą owulację mimo stresu i dalej nic. Oczywiste jest, że stres blokuje wiele procesów w naszym organizmie. Ale są przecieć dziewczyny, które się tak tym nie stresują i nadal się nie udaje, w owulki mają nawet potwierdzone usg.

    dokladnie.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się nie zgodziła, ze w psychice sie blokujemy. Ja wlasnie czytajac od deski do deski forum szukalam nurtujacych mnie problemow i tak w 2 cyklu czytania udalo mi sie zajsc w ciaze, przed zalogowaniem na forum nie czytalam nic i nic nie wychodzilo. Może jestem odrebnym przypadkiem. Najważniejsze jest to,zeby nasz organizm byl zdrowy i wszystko w nim gralo i buczalo,a ciaza sama sie zjawi w niespodziewanym momecie.

    vanessa, Nona, yourself lubią tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, mi ginekolog powiedziała, że im więcej się stresuję, tym więcej wydzielam kortyzolu i tym więcej mam przeciwciał :)
    A stresem i spiną jestem jedną wielką!

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kobiet, tyle odpowiedzi. Nie ma jednej uniwersalnej.

    Z drugiej strony trudno powiedzieć na jakim etapie pojawia się problem. Przecież nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy u osób, o których pisze Kotka faktycznie nie dochodzi do zapłodnienia, czy może problem leży w tym, że dochodzi do zapłodnienia, ale nie dochodzi do zagnieżdżenia, a to już zupełnie inna para kaloszy...

    Ile też osób robi badania pod kątem "wrogiego" śluzu, który uniemożliwia dotarcie plemnikom do uwolnionej komórki - pozornie wszystko jest ok, wyniki spermy super, owulacja piękna, ale bariera śluzu nie pozwala na spotkanie się jajeczka z plemnikiem i niestety ciąży nie ma.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:37

  • Marguerite Nowa
    Postów: 4 6

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja bym postawiła problem inaczej, jak to jest, że tyle lasek, które nie chcą mieć dziecka, świadomie stosują przeróżną antykoncepcję, są "negatywnie" nastawione na ciąże, stosują używki, to jednak zachodzą szybciej niż o tym pomyślą.
    Gdyby psychika miała takie znaczenie, to nie było by ciąż z gwałtów, ani tych niechcianych.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ