X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dlugosc staran a badania
Odpowiedz

Dlugosc staran a badania

Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dlugo juz sie staracie i jakie juz badania/ zabiegi macie za soba?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Evik Autorytet
    Postów: 848 878

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobry wątek, również czekam na informację! Ja staram się 3 cykl i nie wiem kiedy powinnam się zaniepokoić, pierwszy raz udało się za pierwszym spontanicznym razem ale niestety poroniłam:(

    w5wqqps6dh6rkfbp.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja odpowiem na swoje pytanie:P
    Pigulek nei biore od 3lat a staramy sie od jakichs 2 z przerwami wiec razem wyszloby ze ponad rok.
    Badania:
    - monitoring cyklu (usg i hormony w trzech roznych dniach cyklu:poczatek, srodek i koniec)
    - badanie nasienia
    - propozycja badania HSG lub laparoskopii

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my staramy się 6 cykl, zrobiłam hormony LH, FSH, TSH, i morfologię, teraz na dniach dorzucę progesteron i PRL, badanie nasienia też było.
    Niestety nadal czekamy...

    nxbhnwz.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Można dołączyć?
    Pigułek nie biorę od ponad roku (brałam łącznie jakieś 10 lat) a staramy się oficjalnie dopiero drugi cykl, odkąd mój A. skapitulował ;) i w końcu dorósł do bycia ojcem :D
    Póki co żadnych konkretnych badań nie robiłam. Badanie ginekologiczne ok, usg ok, potwierdzone przez dwóch lekarzy. Ostatni stwierdził, że ze mną wszystko w porządku, na razie dał tylko skierowanie na badania: morfologia, mocz, OB, CRP na początku kolejnego cyklu. Zalecił kontynuację picia Inofolicu (zalecenie poprzedniej gin) ale w zwiększonej dawce do 15dc, potem po 1 saszetce. Zasugerował badanie nasienia, ale muszę jakoś mojego do tego nakłonić.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten inofolic to zamiast tradycyjnego kwasu foliowego czy oprócz?

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    A ten inofolic to zamiast tradycyjnego kwasu foliowego czy oprócz?
    Tamka niby zamiast kwasu, ale w tym preparacie jest go wg mnie trochę mało, więc łykam jeszcze dodatkowo kwas foliowy. Preparat ma za zadanie regulować pracę jajników i wspomóc poczęcie :) Niestety jest drogi :( Ale czego się nie robi, żeby zwiększyć szanse na zajście w ciążę ;) Jest o Inofolicu osobny wątek, zapraszam do lektury, ale ostrzegam, że się trochę rozpisałyśmy tam ;) A gdybyś chciała skrótowo, to pytaj, chętnie odpowiem :D

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to było tak, że odstawiłam tabletki w sierpniu 2012 i przez miesiąc - dwa nastawialiśmy się "co będzie to będzie". No ale później już były normalne, regularne staranka. Czyli 1,5 roku prób i dalej nic. Moja ginekolog powiedziała, że po roku można się lekko niepokoić, tzn. na tyle, żeby poddać się badaniom. Więc miałam LH, FSH, TSH, morfologię, progesteron i PRL.
    Badania nasienia jeszcze nie było, bo M. się baaardzo tym stresuje i póki co, chcę mu tego oszczędzić.
    No ale, skoro u mnie wszystko ok, to pewnie będzie musiał się przełamać.

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin nawet nie zapytał jak długo się staramy. Stwierdził po badaniu, że u mnie wszystko wygląda w porządku, owulacja występuje, więc nie ma powodu do paniki. Należy zacząć od badania nasienia partnera, żeby mieć jasność sytuacji i dopiero wtedy zaczniemy działać w konkretnym kierunku i robić kolejne badania. Ale grunt to przebadać nasienie, tylko mój też się stresuje i nie wiem jak mam go do tego nakłonić.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego niby nie trzeba bardzo namawiać, bo ciągle mówi, że mu zależy na Maluszku, więc jak trzeba to trzeba, ale jakoś się ciągle nie składa ;) Ale wiem, że jakbym powiedziała, że idziemy i koniec kropka, to by bardzo nie protestował.
    Swoją drogą, nie do końca rozumiem, czemu duża część facetów badanie nasienia uważa za zamach na ich męskość...

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka ja też tego nie rozumiem. Bo póki chodzi o kobietę, to nie mają nic przeciwko jak latamy po lekarzach, robimy miliony badań i łykamy tony leków, ale gdy w grę wchodzi przebadanie ich, to panikują jak małe dzieci. A przecież to nic nie boli! Przypuszczam, że obawiają się złych wyników, że niby nie są 100% mężczyznami.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie to też. Ale muszę przyznać, że samo "dostarczanie próbki do badań" no cóż... Jest trochę żenujące. Ale tak sobie myślę, że gdybym ja miała zrobić tylko tyle, żeby się dowiedzieć czy wszystko ok, to pewnie bym to przełknęła bez większego problemu. Ach to męskie ego.

    Rudasek, Qrczak lubią tę wiadomość

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cczytam wasze wpisy DZiewczyny i sie smieje z tych naszych Chłopów :)
    heheheh macie racje ze "dostarczenie nasienia" jest masakryczne...ehhhhh ale z drugiej strony My ze tak powiem "otwieramy" sie całe przy lekarzu i dobrze jest :)
    Moj tez jest odważniak...mówi ze on w razie w pójdzie na badania bez problemu :D wiec zapisałam sie do gina na sobote i mowie mu ze pok łamie troche Pania Dr ze staramy sie juz ok roku, po to zeby dała skierowania na badania bo wiem ze jak sie mówi ze 3-6 mcy to nie chca dawac :)
    A ten wpadł w panike..ze po co, po co sie badań skoro mozemy jeszcze próbować z 3 mce itd :)
    ale sie smiałam, taki bohater!!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 15:48

    Qrczak, Tamka lubią tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój to sam poleciał na badanie z ciekawości :) ale stwierdził że jak bedzie trzeba jeszcze raz to zabierze mnie ze sobą bo mu się "nie podobało".

    nxbhnwz.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    mój to sam poleciał na badanie z ciekawości :) ale stwierdził że jak bedzie trzeba jeszcze raz to zabierze mnie ze sobą bo mu się "nie podobało".
    :D :D :D mój mówił podobnie, że mu się nie będzie podobało i że najlepiej żebym poszła z nim

  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas wszystko wyszło dobrze, więc konieczności powtarzania nie ma. Jeszcze można jakieś szczegółowe porobić ale one już sporo kosztują.

    nxbhnwz.png
  • kejti91 Autorytet
    Postów: 989 529

    Wysłany: 10 marca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) u mnie juz 8 miesiac stan, 9 cykl.
    Robilam badania : TSH, Prolaktyna, marker CA125, FSH, LH, Glukoza, Testosteron, Estradiol. Poza tym oczywiscie cytologia i wymazy bakteryjne. Maz badanie nasienia i chormonow. W kolejnym cyklu zaczynam monitoring.

    f2w33e3ks3h3a3i8.png
    img-2013040601801830.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 marca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laboratorium, które polecił mi gin jest niedaleko nas i z tego co doktorek mówił, to przychodzi się do nich już z gotową próbką, więc mniejszy stres może będzie miał w warunkach domowych. Ale najpierw kazał podejść i się dowiedzieć w jaki sposób, w jakich warunkach itp. dostarczyć im próbkę. Czekam do końca cyklu i jeśli się @ pojawi, to idę robić swoje badania i przy okazji dowiem się co z męskimi sprawami, a potem będę musiała jakoś przekonać mojego do dobrowolnego oddania próbki :P

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 marca 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uśmiałam się ;-) jeszcze dodam, że mój małżonek tuż po badaniu zadzwonił do mnie z wyrzutem, że dlaczego z nim nie poszłam mu " pomóc" bo podobno inne panie były, a przez to że mnie nie było to mu "dziwnie mało TEGO wyszło i pewnie trzeba będzie przez to badanie powtórzyć" ;-)

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 10 marca 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahahahaha :D egoistycznie to zabrzmi, ale jak ja się cieszę, że Wy też macie takie problemy z mężami/partnerami :)
    Moja gin powiedziała, że badanie w sumie można zrobić w każdym laboratorium, ale bardzo wazny jest jego opis, a to musi zrobić ktoś bardzo doświadczony i znający się na rzeczy. Takie laboratorium mam jakie 70 km od domu, więc o dostarczeniu próbki nie ma mowy, bo to za długi czas od pobrania do badania.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ