X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długoterminowe staraczki !!!
Odpowiedz

Długoterminowe staraczki !!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna123 wrote:
    Oj, nie przesadzaj piękna. Codziennie nie można, mięśnie potrzebują regeneracji. Daj im ze dwa dni przerwy w tygodniu. Z doswiadczenia pisze.

    Czy czymś ryzykuję? Jutro idę na streching żeby odpocząć?

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna123 wrote:
    No i mały alarm psowy. Mój ma chyba katar, ciężko oddycha, ma odruch wymiotny i słabo szczeka, tzn tonacja się zmieniła i widać,ze szczekanie go hmmm męczy? Zanim do weta te 60 kg masy mięśniowej zaciagne, jakieś opinie, rady? Wiem, to forum dla planujących dzieci, nie psy, no ale kogo człowiek ma pytać jak nie swoje ulubione forumowiczki?

    Nie pomogę. U nas było do tej pory zapalenie ucha i oka (durna jeździłam z otwartą szybą).

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 października 2018, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna123 wrote:
    No i mały alarm psowy. Mój ma chyba katar, ciężko oddycha, ma odruch wymiotny i słabo szczeka, tzn tonacja się zmieniła i widać,ze szczekanie go hmmm męczy? Zanim do weta te 60 kg masy mięśniowej zaciagne, jakieś opinie, rady? Wiem, to forum dla planujących dzieci, nie psy, no ale kogo człowiek ma pytać jak nie swoje ulubione forumowiczki?

    Hej Krysia, hej dziewczyny, czasem do Was zaglądam, a szczególnie jak Krysia pisze o swoim 60kg, bo uwielbiam rottki :D
    Także Krysia: witamina C w kroplach dla dzieci Cbion ja małą strzykawką do karmy podaję rano i wieczorem mój 14kg dostaje 5kresek z tej strzykawki. Do tego 2x3 rutinoscorbin i do tego 1x1 Calcium gluconicum. Po takim zestawie u buldoga po 3 dniach przeziębienia juź nie ma.
    Miłego dnia dziewczyny :)

    Schmetterling, Krystyna123 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna123 wrote:
    Motyl. Nieodpoczete mięśnie są bardziej podatne na kontuzje. W ekstremalnych przypadkach masa mięśniowa może nawet zacząć spadać, czyli cwiczysz, by wyglądać lepiej, ale zamiast tego wygladasz gorzej.
    Co do szyby, Rociu tylko przy otwartej jeździ, jak zamykam to mi pyskuje ;-)
    Ale może i to od tego, bo ma tak od wczoraj, kiedy uszy sobie porządnie na trasie przewietrzyl.

    A jakieś rozciąganie/pilates w te dni przerwy?
    Jeszcze jedno mam pytanko: czy na rozstępy pomogą jakieś ćwiczenia (żeby było je mniej widać) albo gorzej- mogą przy jakiś jeszcze się powiększyć?

    To też zależy z jaką prędkością jeździsz, ale uwažaj, bo pies może nawet dostać zapalenia płuc.

    Także życzę wszystkim miłego dnia!

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja się zaraz zbieram do moich dzieciorów! Dorwę się pewnie do laptoka dopiero po 18, po drugim zastrzyku. Także życzę Wam miłego dnia i oby szybko zleciał w pracy ! <3

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 października 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess a co ty dostalas?

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 października 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menopur to jak u mnie Pergoveris ;) oba to fsh+lh tyle ze menopur ma tyle samo lh co fsh a pergoveris ma lh polowe z tego ile ma fsh
    A Puregon to jak moj Gonal - czyste fsh ;)
    Czyli masz 50j wiecej ode mnie lacznie...


    Beda ci robic estradiol, lh, proga

    Janess, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 15 października 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczęta :) , witam nowe Koleżanki :)

    Krysia, współczuję chorego maleństwa w domu :* tulam...

    Motyl, ambitnie z tymi ćwiczeniami :) ale zgadzam się z Krystyną - mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Skoro tak profesjonalnie podchodzisz do tematu może skorzystaj z rady profesjonalisty np. jakiś trener na początek który Cb poprowadzi, rozpisze treningi?

    Janess, trzymam kciuki i mam nadzieję, że niedługo do Cb dołączę :)

    Ja dziś po weselu, a właściwie po poprawinach. Było cudnie, pogoda też dopisała lepszej wymarzyć młodzi nie mogli. Ta się wytańczyłam, wyskakałam, że dziś chodzić nie mogę... Dobrze, że wzięłam urlop :D

    Miłego tygodnia :D

    EDIT: pół tysia stron zabazgrałyśmy!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2018, 10:52

    Janess, Krystyna123, Schmetterling, hipisiątko lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8512 7412

    Wysłany: 15 października 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia rutinoscorbin i wszystkie podobne, Wit C, jak gardło boli to cukierek ziołowy na gardło tez nie zaszkodzi ale Twój Rociu chyba połknie w całości (ja swojej suczce w palcach trzymałam żeby trochę lizała). Ziołowe syropy na kaszel są Ok. Amol ponoć jest na wszystko :-) W sumie z tego co pamietam to tylko paracetamolu nie można dawać. Jak to zwykle przeziębienie to wystarczy właśnie trochę witaminek, może być herbatka z miodem i cytryna, odpoczynek i pies sam się wykuruje. Jak gorączka koło 41 st jest przez kilka dni to już najlepiej do weta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2018, 20:14

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu Wy się nie boicie tak ludzkich leków psu dawać?

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Motyl, a dlaczego mają zaszkodzić psu?
    Weterynarze dają to samo tylko często przeterminowane.

    Ja nie mówię, że to źle ;) Jestem tylko zszokowana, że tak można. No ja bym się bała..

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Psy np tez węgiel na biegunkę dostają.

    Schmetterling, Krystyna123 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Tak. Psy np tez węgiel na biegunkę dostają.

    To wiem, sama Smectę dawałam. Ale dzwoniłam do weta.

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jutro mam ostatnią wizytę przed punkcją. Stresuję się mocno :/ poproszę o małe kciuki! i przepraszam że piszę o staraniach.

    Fantasmagoria, Janess, Ewa89_89, Schmetterling, Krystyna123 lubią tę wiadomość

  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 15 października 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Kochane jutro mam ostatnią wizytę przed punkcją. Stresuję się mocno :/ poproszę o małe kciuki! i przepraszam że piszę o staraniach.

    Moje już masz od dziś!!! Nie przepraszaj, nie masz za co!

    Frelcia_, Schmetterling, Krystyna123 lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Moje już masz od dziś!!! Nie przepraszaj, nie masz za co!

    Dziękuję ! to będę prosiła co jakiś czas egoistycznie.. czwartek/piątek punkcja.

    Janess, Fantasmagoria, Schmetterling, Krystyna123 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie. To mnie też nie jara. Łażenie ciągłe na badanie proga i estradiolu też nie. I obszczywanie miliona owulaków. Także takich rzeczy nie zamierzam pisać :) IVF to jednak inny kaliber i ciężko mi o nim rozmawiać nawet z Mężem, bo tylko beczę.

    Schmetterling, Krystyna123 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipi, dałaś popalić z tym sąsiadem! Ile wypiliście?

    Ja byłam na tym strechingu, a teraz jem po ciemku McWrapa w aucie, bo się ludzi wstydzę :P

    Frelcia, trzymam kciuki

    Krystyna123, Janess, Fantasmagoria lubią tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8512 7412

    Wysłany: 15 października 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze swoim 15 letnim psem przeżyłam chyba wszystko, zreszta dużo wiedziałam bo moja mama jest pielęgniarka a ja chciałam kiedyś zostać weterynarzem :-) zawsze najpierw dzialalalam, a pózniej biegłam do weta :-)
    Kiedyś mój pies wleciał do piwnicy bo ktoś zostawił otwartą i zanim dobiegłam to mała juz wyleciała i się oblizuje. Serce mi stanęło w miejscu. Wiedziałam, że to wyrok. Jest niedziela, telefon u weta milczy. Wyczytałam w necie że można dać psy Wit k ale trzeba czekać. Jak już po 2 tyg pojawia się objawy to psa można tylko uśpić aby ulżyć mu w cierpieniu. Wtedy na czyja zadziałałem. Wlałam psu do pyska pół butelki wody utlenionej, zaczęła rzygac jak kot. Siedziałam z nią w wannie i płakałam, a pies rzygal i rzygal aż zwymiotował niebieska papkę. Na następny dzień poleciałam do weta, powiedział że uratowałam psu życie, mam dawać witaminki i obserwować białka oczu i dziąsła czy się pies wewnętrznie nie wykrwawia.
    Tyle co ja z moim psem przeżyłam to na kilku by starczyło :-)

    Frelcia opowiadaj o wszystkim. Ja już bym chciała ruszyc z procedura. Wzięłabym pożyczkę i heja z kopyta a tu muszę czekać na cudowne ozdrowienie nie wiadomo jak długo :-/ kciuki już zaciśnięte za Was dziewczyny!

    Krystyna123, Schmetterling, Janess, Fantasmagoria lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8512 7412

    Wysłany: 16 października 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś szlam z psem i drze się babka w niebogłosy, a labrador leży i się dusi. Skubaniec połknął zielona piłeczkę tenisowa i stanęła mu w gardle. Ja bez zastanowienia wepchnęłam łapę i próbuje wyciągnąć, pies walczy, krew się leje, z mojej ręki z jego gardła. Na szczęście to było obok garaży. Mówię do babki, niech Pani leci po skórzana rękawice, przyniosła. Pies już nie walczy, nie oddycha. Ściągnęłam gardło i pcham ta piłkę po milimetrze. Jest! W końcu ja trzymam. Dwa dmuchniecia w nos, dwa uderzenia w klatkę i pies wstał jak nowo narodziny, trochę odkaszlnąl ślinę z krwia i zabrał sie w drogę :-) psy to twarde stworzenia :-) ten skubaniec dalej chciał nieść swoją piłkę :-)

    Krystyna123, Janess, Fantasmagoria, Schmetterling, werni lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
‹‹ 477 478 479 480 481 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ