X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długoterminowe staraczki !!!
Odpowiedz

Długoterminowe staraczki !!!

Oceń ten wątek:
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 19 października 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tygodnia ma dzwonić mój lekarz i powiedzieć jak zaczynamy leczenie.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 19 października 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Nie jest. I pisze to miłośniczka czipsów, hamburgerów i dobrych alkoholi.. ale od diagnozy staram się bardzo, bo cel jest tego wart :)

    Nie miałam na myśli zdrowego trybu życia, to nie sprawia mi trudności. Myślałam o walce z endomendą.

    Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Nie miałam na myśli zdrowego trybu życia, to nie sprawia mi trudności. Myślałam o walce z endomendą.

    ah...no tak.. Mnie od bólu i wizytach na pogotowiu ratowały tylko tabletki antykoncepcyjne.. a teraz przy staraniach wszystko wróciło. Dopiero po laparoskopii się polepszyło.

    Fantasmagoria, Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 19 października 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    ah...no tak.. Mnie od bólu i wizytach na pogotowiu ratowały tylko tabletki antykoncepcyjne.. a teraz przy staraniach wszystko wróciło. Dopiero po laparoskopii się polepszyło.

    Polubiłam na znak solidarności. Przeszłam przez to samo, tyle że jestem 5 lat starsza i dlatego jestem w gorszej sytuacji. No ale nie będziemy się licytować. Piątek jest. Zdrówko!

    Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 19 października 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Akurat z tym się nie zgodzę.
    Sama mam koleżanki, które z 2 stopniem walczą już kilka lat i nawet ivf nie pomogło. Ale mam też dwie znajome, które pomimo 4 stopnia zaszły bez problemu po kilku mcach starań. Jedna z nich zaszła nawet nie wiedząc że ma endo i to najcięższy stopień a druga w cyklu po laparo zaszła w 1 ciążę a 2 ciąża to całkowity przypadek bez żadnego leczenia.

    Endomenda jest nieprzewidywalna.

    Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipsiątko taka jest zasada, którą ja poznałam od mojego lekarza ale wiadomo że w przyrodzie są odstępstwa od reguły :)

    Fantasmagoria jasne. Sztama! I kończymy te smęty :)

    Fantasmagoria, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój ma podobne podejście :P że jest to choroba ale mam się nie martwić, bo sobie z nią poradzimy. I mam ją tylko w zatoce jakiegoś gościa na R i w jednym jajniku-lewym.

    Ej dobra. Jakieś dobre kino na wieczór? Zdechnę na tym L4 z nudów. Polecacie coś fajnego do czytania/oglądania?

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie... Polskie to tylko "Nie lubię poniedziałku", "Rejs" i tego typu stare klasyki :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna123 wrote:
    A podobno przy endometriozie nie zaleca się alkoholu. Niektórzy przy invitro tez unikają, ale co Polak to opinia, także spoko. :-P

    Cicho :P lampkę-pytałam doktora. Zresztą ja to kiedyś obalę! wino nie może być zabronione :P jest zdecydowanie zdrowe :D:D:D

    Fantasmagoria, Ewa89_89, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok nic nie wiem. Może tak być według Ciebie. co do toku rozumowania jem i pije to na co lekarz i dietetyk wyraża zgodę. A grzeszę czasem w kwestiach które wiem ze nikomu nie wyrządza szkody :) i nie ..w ciąży nie będę pila. Wiem co to jest FAS. Trochę mnie to pytanie w moim kierunku zasmuca.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8520 7415

    Wysłany: 20 października 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się wczoraj narąbalam z koleżankami. Mamy grupę niepłodnych lasek. Było nas trzy, poszły 3 piwka i 5 butelek wina. Jeszcze stojak nie skończony a już takie braki w wyposażeniu!

    Frelcia_, Krystyna123, Fantasmagoria, Janess, Schmetterling lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze. Może moje żarty był nie na miejscu. Przepraszam.
    Weź sobie 10000 paracetamolu i popij kawą.

    Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Janess. Każdy ma swoje zdanie.

    Krystyna na mnie paracetamol też słabo ale z kawą daje radę. A propos migreny są badania (niedawno się na nie natknęłam), że koenzym q10 znacznie zmniejsza epizody migrenowe.Jak je znajdę to podrzucę.

    Krystyna123, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8520 7415

    Wysłany: 20 października 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zdrowie laski! Ale ja ponoć alko nie mogę. Leki które biorę bardzo wyniszczają wątrobę, muszę robić próby wątrobowe co jakiś czas ale wczoraj o tym zapomniałam i dobiłam moja wątrobę jeszcze litrami alkoholu :-) na dzisiaj mam piccolo, a raczej jego podróbkę o nazwie trele morele :-) kupiłam wczoraj w auchan za 2 zł! Patrzta jaka oszczędność będzie :-) wychlem sama cały baniak :-)

    Zapomniałam się pochwalić, że piłam z radości bo moje tsh w końcu dało się oznaczyć w labo i jest na poziomie 0,20 :-) mam nadzieje, że mnie mój doktorek pochwali za taki krok w dobra stronę :-)

    Krystyna123, Janess, Frelcia_, Schmetterling lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8520 7415

    Wysłany: 20 października 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupuj! Będziemy razem pić :-) może nie sponiewiera ale bąbelki będą! :-)!

    Janess, Schmetterling lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 20 października 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Ewka gratuluje! Leczenie przynosi efekty. To fantastyczna wiadomosc.
    A to cudo za 2zl mowisz? Moze wstapie zobaczyc czy u nas tez jest promocja.

    Laski, ten szit wyrządzi więcej złego w Waszym organizmie niż kieliszek dobrego wina raz na jakiś czas! To już lepiej pijcie sok porzeczkowy albo malinowy, albo jaki macie z kielonka :)

    Dzisiaj od rana miałam 5letnią bratanicę męża, niezły żywioł :D ale dobrze się dogadujemy, więc luz. Teraz wciągnę drożdżowca i lecę jeszcze na podwórku doniczki ogarnąć. Może kwiatki przesadzę?

    Krystyna123, Janess, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 20 października 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie czy laparoskopia z drożnością jajowodów po owulacji może pomóc w zajściu w ciąże?chodzi mi czy w tym cyklu co miałam laparoskopie czy mogę zajść w ciąże?

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 20 października 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna123 wrote:
    Skąd ty sie urwalas, w sensie, z której choinki? Szklanej kuli my tu nie mamy, także ten...

    Wiem , że są takie przypadki że się udaje w tym samym cyklu co laparoskopia

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 20 października 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    Wiem , że są takie przypadki że się udaje w tym samym cyklu co laparoskopia

    Jeśli po laparoskopii będziesz miała owulację i będziesz mogła współżyć to matematyczne szanse są. Ale tak jak Kryśka napisała, nie przewidzisz tego, ani tym bardziej my nie przewidzimy. W ogóle mega spięta jesteś, wyluzuj trochę.

    Edit: doczytałam - jak po owulacji masz mieć laparo, to jak chcesz zajść w ciążę? Druga owulacja?

    Z innej beczki, miałam już wczoraj napisać, ale zapomniałam - wiecie że ja tylko raz w życiu byłam na becie? Testy to wiadomo - biznes pseudofarmaeutyczny na pewno zmniejszył zyski odkąd pewne kwestie dotarły do mojej endometrialnej świadomości, ale beta była raz. Raz w mojej karierze staraczki test mnie oszukał (szmaciarz podły!!!) i poleciałam na betę. I pół dnia szukałam u siebie objawów ciąży i kiedy wreszcie się ich dopatrzyłam to przyszły wyniki i pół roku depresję leczyłam :D (ta buźka nie oddaje potworności tamtej sytuacji, ale dziś mnie to bawi). Teraz pewnie mnie wyrzucicie z długoterminowych, bo kryteriów nie spełniam buhahaha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 18:22

    Krystyna123, Schmetterling, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie ja też nie spełniam, bo robiłam tylko raz betę po nieudanym IVF. :D graba!

    Fantasmagoria, Schmetterling lubią tę wiadomość

‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ