X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Doświadczone 30stki i ich niekończące się starania......
Odpowiedz

Doświadczone 30stki i ich niekończące się starania......

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 września 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Nie znalazłam we Wrocławiu Glucophage xr więc kupiłam jego zamiennik avamina sr zobaczę czy będzie dobrze czy będę musiała próbować zdobyc pierwotny lek

    hej, widzę że masz Pai kłujesz się neoparinem od owulacji? Bierzesz acard? Metyle? Badałaś poziom homocysteiny albo białko C i S?
    Też jestem z Wro, do kogo chodzisz do gina?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 10:27

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 21 września 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    hej, widzę że masz Pai kłujesz się neoparinem od owulacji? Bierzesz acard? Metyle? Badałaś poziom homocysteiny albo białko C i S?
    Też jestem z Wro, do kogo chodzisz do gina?
    Metyke już biorę. Acard od owulacji też biorę. Homocysteine miała coś koło 9,5 i powiedziano mi że ok. Białka c i s nie badałam nawet nie wiedziałam o tym badaniu. Ja chodzę do dr T. w invimedzie. Z innymi problemami chodzę do innego lekarza który ma bliższe terminy.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:11

    Iskierka87, Pia88 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Jeszcze pyłek pszczeli kupiłam I do jogurtu daje.

    Tego nie stosowałam ale na moim etapie to już nie warto nawet próbować 😀

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 21 września 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :D

    Widziałam ostatnio miód i pyłek w aptece i prawie kupiłam. W sensie to był miód z dodatkiem pyłu. Ale stwierdziłam, ze i tak nie będę tego jadła :p

    Jakie plany na weekend dziewczyny? Ja lece na Rapsodię z demonem (musical z piosenkami Queen) :D kupiłam bilety w lipcu, nie mogę się doczekać. Mamy super miejsca i śpiewa Kuba Molęda :D kto pamięta LO27? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 11:33

    Nona, Pia88 lubią tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada to ten dzieciak w blond włoskach co śpiewał:'' ooo mogę wszystko...''? :D

    Ja mam w planach farbowanie kłaków, tak mi się nie chce że szok... ale jak spojrzę w lustro to koniecznie muszę się za to wziąć bo strach :D

    Nona, nada, Pia88 lubią tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 września 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    Dzień dobry przynajmniej wypadałoby napisać. 😉😋
    napisałam hej, bo kierowałam wiadomość do Ciebie z myślą, że coś podpowiem. Też mam PAI tyle że homo, mthfr tez homo i v leiden hetero.
    Homocysteina powinna być maksymalnie 6 przy staraniach.

    Jak coś jestem do dyspozycji :)

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i trzymam kciuki.

    Nona, Pia88 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 września 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w każdym razie jeśli któraś z Was ma przy problemach z krzepliwością problem z zajściem, to chętnie coś podpowiem. Ja się starałam 14 cykli i się udało :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 21 września 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda i Fabcia może jakaś rada dla mnie z waszej strony się znajdzie. Obecnie biorę metyle i lekarz kazał od owulacji acard. Ale mymy jeszcze jeden problem i dotyczy morfologii 0% u Lubego. Macie może jakieś propozycje badań które mogą coś pomóc przy staraniach? Bo u mnie jeszcze ciąży nie było i szukam co zrobić żeby się wreszcie udało.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 września 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Magda i Fabcia może jakaś rada dla mnie z waszej strony się znajdzie. Obecnie biorę metyle i lekarz kazał od owulacji acard. Ale mymy jeszcze jeden problem i dotyczy morfologii 0% u Lubego. Macie może jakieś propozycje badań które mogą coś pomóc przy staraniach? Bo u mnie jeszcze ciąży nie było i szukam co zrobić żeby się wreszcie udało.

    Na nasieniu się nie znam. Ale są tu na różu wątki o tym, tam dziewczyny na pewno doradzą.

    Natomiast co do Twoich wyników w stopce.
    Samo brania acardu może niewieke pomóc. Bierzesz 150mg? Zbadaj poziom wit. B12, powinna być w górnej granicy, jeśli nie jest, to trzeba suplementować - oczywiście metylowaną.
    Do tego jeśli nie badałaś, to zbadaj fibrynogen i białko C i S.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis zajrzyj na forum ''Męskie sprawy'' tam są wątki które mogą okazać się pomocne. U nas był problem z nasieniem ale znaliśmy tego przyczynę i została ona usunięta dlatego ja również niestety nie potrafię Ci pomóc ani podpowiedzieć ale tam powinnaś poczytać i być może coś się wyjaśni :)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 września 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    Ja jem jedynie z witamin Wit c1000 Wit a plus e b12 metyl i kwas fiolowy metylowany 800.

    Kułam się też neoparinem i brałam encorton przez kilka mcy i nie pomogło w niczym.

    a badałaś ANA?

    To może ja dla ułatwienia napisze jak było ze mną.
    Po 6cs poszłam do gina i najpierw zbadałam:
    -ASPAT
    -ALAT
    - TSH, ft3, ft4, anty tpo, anty tg
    - 17-OH-progesteron
    - testosteron
    -DHEAS
    -androstendion
    -kreatynina
    -prolaktyna
    -SHBG
    - krzywa cukrowa i insulinowa 3 pkt

    tu było okej, wiec potem wjechało:

    homocysteina
    wit. D
    kwas foliowu
    wit. B12
    MTHFR (pakiet z test dna)
    ANA

    Z tych drugich badań wyszło mi:
    MTHFR 677C-T homozygota
    V Leiden hetero
    PAI homo
    dodatnie ANA 1 i 3

    Potem dorobiłam białka, czynnik krzepnięcia VIII i antytrombinę III.

    Poszłam do hematologa i reumatologa.
    Z zaleceń metyle, acard 150, neoparin 0.4 - docelowo 0.6.

    Reumatolog położył mnie do szpitala żeby ogarnąć resztę badań w związku z ANA (zespół antyfosfolipidowy itp.).

    W 3cs na acardzie 150 branym ciągle i neoparinie 0.4 od owu zaszłam w ciążę.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 21 września 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog kazał brać acard 75 więc taki biorę ale chyba muszę się zastanowić nad wizyta u hematologa. Ale czy powinnam do niego pójść? Ewentualnie jakieś badania zrobić?

    Co do Lubego to już szukałam rozwiązania w męskich sprawach ale nic konstruktywnego nie znalazłam. Urolog i androlog też nie znaleźli przyczyny takiej morfologii więc dalej jesteśmy w kropce.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:11

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 21 września 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Nada staramy się już 4 rok ja również wątpię w naturalne zajście w ciążę choć teraz gdy jestem po operacji usunięcia mięsniaka mam taką maleńką nadzieję że może kiedy go nie ma jest szansa. Bardzo bym chciała żeby to była właśnie główna przyczyna naszych niepowodzeń ale wiem że nie będzie tak kolorowo i pewnie bd musiała starać się z pomocą kliniki.
    Mi usunięcie mięśniaka nic nie dało. Głupia wierzyłam, że po operacji zajde w ciąże naturalnie. Może Ci się uda Iskierko, bo niektórym się udaje. Ja jednak żałuje, że po operacji traciłam czas na naturalne starania

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 21 września 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Mi ginekolog kazał brać acard 75 więc taki biorę ale chyba muszę się zastanowić nad wizyta u hematologa. Ale czy powinnam do niego pójść? Ewentualnie jakieś badania zrobić?

    Co do Lubego to już szukałam rozwiązania w męskich sprawach ale nic konstruktywnego nie znalazłam. Urolog i androlog też nie znaleźli przyczyny takiej morfologii więc dalej jesteśmy w kropce.
    Jeśli jesteś z woj. Mazowieckiego to polecam urloga, dr Wolski. Przyjmuje m.in. w novum.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 21 września 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jestem z dolnośląskiego wiec trochę daleko mi tam. Ale nie mówię że kiedyś nie bedzie mi potrzebny więc sobie zapisze. Chwilowo czekam na piątek i okaże się jaki plan ma na nas lekarz z kliniki.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 września 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Niestety jestem z dolnośląskiego wiec trochę daleko mi tam. Ale nie mówię że kiedyś nie bedzie mi potrzebny więc sobie zapisze. Chwilowo czekam na piątek i okaże się jaki plan ma na nas lekarz z kliniki.

    we Wroclawiu polecaja dr. Przybyłę.
    Jeśli chodzi o hemarologa to ja chodze do Stanislawa Potoczka

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 21 września 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Niestety jestem z dolnośląskiego wiec trochę daleko mi tam. Ale nie mówię że kiedyś nie bedzie mi potrzebny więc sobie zapisze. Chwilowo czekam na piątek i okaże się jaki plan ma na nas lekarz z kliniki.
    A badanie nasienia zawsze w jednym miejscu były robione? Np. W mazowieckim jest jedna klinika gdzie podobno zaniżają wyniki badań. U nas po zmanie kliniki plus więcej ruchu nagle okazało się, że morfologia z 0,9 wskoczyła na 4%.
    Mąż miał też usg jamy brzusznej, bo podobno Czasem zła budowa jakiegoś narządu może źle wpływać na morfologie. Ale nie pamiętam o który narząd chodziło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 18:24

    Nona lubi tę wiadomość

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ