X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Doula za i przeciw
Odpowiedz

Doula za i przeciw

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myslicie na ten temat?
    Doulowanie jest jeszcze mało u nas popularne więc jestem ciekawa jakie jest Wasze podejscie do tego tematu?
    A może jest tu wsród nas jakas doula?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 00:01

    Justi2
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 23:47

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w szpitalu, w którym chcialabym rodzic nie mozna miec douli ze soba. Taki jest zapis w regulaminie czy gdzies tam, ze wsparcia psychicznego udzielac maja polozne... Moga tego zakazac faktycznie?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio na domowce jedna z dziewczyn wspominala, ze nie wyobrazalaby sobie swojego porodu bez "douli" - wtedy pierwszy raz sie spotkalam z tym slowem. Faktycznie u nas w pl chyba to jeszcze jest malo popularne, bo ta kobieta akurat rodzila w uk... <3 bardzo sobie ja chwalila :)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero przeczytalam co to ta doula :) mi by sie taka przydala, bo moja mama nie umie wspierac a z siostra mam kiepskie kontakty :P maz nie chce byc przy porodzie, ale czy nie lepiej wynajac sobie dobra polozna skoro to takie swieze w PL ? Moga nie byc az tak dobrze przygotowane, bo to u nas swieze

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Ja osobiście to Cię Lubie Justi bo jesteś miłą osoba , która mimo wszystko chce pomagać innym :) sama kończyłam rat. med wiec trochę wiem ale się nie udzielam ;) ale za Tobą pójdę wszędzie :* wiedzy nigdy dość:) pozdrawiam:)
    to dobrze zrobiłas że się w temacie nie pochwaliłas skończonym kierunkiem bo by Ciebie z ziemią zrównały:) ja już żałuje a nie wiem jak to cholerstwo usunąć:) a dobrze wiedzieć że jestesmy w podobnych klimatach też chciałam isc na ratownictwo ale położnictwo wzięlo górę:)

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    A w szpitalu, w którym chcialabym rodzic nie mozna miec douli ze soba. Taki jest zapis w regulaminie czy gdzies tam, ze wsparcia psychicznego udzielac maja polozne... Moga tego zakazac faktycznie?
    wydaje mi się że nie ma takiego prawa chociaż nie orientowałam się ale według mnie to nie ludzkie jestes pewna mąż też nie może bo aż wierzyć mi się nie chce???
    już pobieranie opłat za poród rodzinny jest przegięciem a co dopiero

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo bym chciała się zająć doulowaniem bo to swietna sprawa w związku z tym że po studiach nie podjęłam pracy w szpitalu a minęło już 5 lat nie odważyłabym się na taki powrót ponieważ uważam że jest to zawód do którego nie można wrócić w każdym momencie tam trzeba pracę podjąć od razu póki wiedza swieża ale cóż...:( ale żeby mieć chociaż jakis kontakt z zawodem porodami ciężarnymi to doulowanie wydaje mi się super sprawą:) zdarza się,że uczestniczę w porodach znajomych kiedy nie mają z kim rodzić i chwalą sobie bardzo taką pomoc więc jakis sens to ma:)

    Ania_84, Morwa lubią tę wiadomość

    Justi2
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prowadze szkolenia BHP i dosc czesto wspolpracuje z czynnymi zawodowo ratownikami medycznymi :) chwale sobie.

    A wiecie co, tak ad.poloznej. Czy mozna zorganizowac sobie na poród polozna spoza szpitala? Np. Ktos ma kuzynke, ciocie polozna, ktora pracuje w innym szpitalu i chcialaby, zeby to ona towarzyszyla...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temat bardz fajny nawet nie wiedziałam o czyms takim :)
    wydaj emi sie to racjnalne :)
    moze dlatego u nas tego jeszcze nie ma i szpitale odmaiwaja bo traca kase przez to ;)
    jak dla mnie z tego co mi widomo to jedyne czego szpital moze sie doczepic to tego ze to nie czlowenk rodziny ale i to da sie obejsc

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Dopiero przeczytalam co to ta doula :) mi by sie taka przydala, bo moja mama nie umie wspierac a z siostra mam kiepskie kontakty :P maz nie chce byc przy porodzie, ale czy nie lepiej wynajac sobie dobra polozna skoro to takie swieze w PL ? Moga nie byc az tak dobrze przygotowane, bo to u nas swieze
    te typowe doule są niby dobrze przygotowane bo kończą specjalne kursy szkoły to nie tak hop siup nią zostać a położna odbierając poród już nie ma czasu cię wspierać od strony głowy:)i myslę że to taka różnica

    Justi2
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    wydaje mi się że nie ma takiego prawa chociaż nie orientowałam się ale według mnie to nie ludzkie jestes pewna mąż też nie może bo aż wierzyć mi się nie chce???
    już pobieranie opłat za poród rodzinny jest przegięciem a co dopiero

    Maż może, ale o douli wyraznie czytalam, ze nie. Poród rodzinny jest bezplatny w tym szpitalu, z ktorym ja mam kontakt. Warunkiem jest zgoda prowadzacego na taki poród a pomaga w uzyskaniu tej zgody to, ze sie chodzilo do szkoly rodzenia wspolnie, ale nie jest to obligatoryjne.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 23:47

  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo ciekawa propozycja :) aż poszperałam poczytałam że u nas w szpitalu niby można...a wiecie może ile kosztują takie usługi?

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa moj tak samo :D jest delikatny, z latwoscia wiekszosc rzeczy go brzydzi wiec to dla niego bylby horror :P
    Dziewczyny piszcie o jakich szpitalach mowicie, bo to przydatne informacje ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 23:47

    Fatim lubi tę wiadomość

  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znalazłam taką strone http://www.gdzierodzic.info/ na stronie szpitala nic znaleźć nie mogłam :/ ja sprawdzałam tutaj Nowy Targ i Zakopane

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    www.doula.org.pl

    Tutaj macie wszytko wlacznie z miastami ;)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    to dobrze zrobiłas że się w temacie nie pochwaliłas skończonym kierunkiem bo by Ciebie z ziemią zrównały:) ja już żałuje a nie wiem jak to cholerstwo usunąć:) a dobrze wiedzieć że jestesmy w podobnych klimatach też chciałam isc na ratownictwo ale położnictwo wzięlo górę:)


    No właśnie jak zobaczyłam Twój temat, to od razu stwierdziłam, żeś się, Biedactwo, nieźle wpakowała :D

    A taka doświadczona baba przy porodzie mogłaby się przydać. Chociaż zastanawiam się, czy na przykład pozwoliliby mi w szpitalu wziąć ze sobą i męża, i mamę?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzi mogloby byc tloczno :) ja nie chcialabym zeby mama byla ze mna na sali, bo bym sie wstydzila poza tym mamy odmienne charaktery i choc ja kocham to kiedy sie czyms stresuje dziala mi na nerwy - chce dobrze,ale na mnie to dziala jak plachta na byka ;)
    Juz wolalabym zeby przyjaciolka byla ze mna choc powiem wam, ze chyba to jest tak intymna chwila kiedy rzuca sie samymi kur&€@!# ,ze wolalabym juz ta doule zebym ten moment zostawila dla siebie, taka moja i dzieciaczka chwila na wylacznosc :) a doula chyba wie jak nie wkurzac rodzacej i zna sie na rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 16:45

    Anatolka lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ