X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dupek--Duphaston
Odpowiedz

Dupek--Duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, chcialm sie zapytac czy ktoraj z Was wspomagala sie tym lekiem przed zjasciem w upragniona ciaze.
    I sie udalo.
    Ja zaczelam brac w tym cyklu od dnia 16-go
    Mysle czy mi pomoze. Wogule dajcie jakies przepis zeby przestac myslec. testowac mam zamiar w nastepna spobote.Ale martwi sie, ze ten lek mi nie pomoze. Jesli ktorej z was pomogl Napiszcie :)
    Pozdrawiam:)

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, ale mogę się mylić, że jeżeli progesteron jest w normie to nie ma co się wspomagać Dupkiem.
    Chyba, że jest za niski to wiadomo może utrudniać.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ostatnim cyklu okres przyszedł dopiero po dwóch tygodniach od odstawienia. Był to mój 3 cykl z Duphastonem. I jak widać póki co efektów nie ma.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosz mnie nie zalamujcie :(
    Przepisal mi go gin od 16dc do 25dc rano i wieczorem
    Wyniki zekomo w pozadku sa ale nie wiem ja sama biore go narazie ten cykl i zobaczymy mam nadzieje, ze mi sie w tym cyklu uda.
    Niem wiem jaki przepisa na nie myslenie o ciazy.
    Znacie jakies moze??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2013, 21:31

    Kaja lubi tę wiadomość

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Brałam Duphaston tak samo jak Ty od 16 do 25dc przez 3 miesiące. Brałam go po to, żeby wywołać miesiączkę bo cykle mi się całkiem zablokowały po odstawieniu anty. W ciążę nie zaszłam, nawet nie miałam owulacji w trakcie przyjmowania leku. Moja ginekolog powiedziała, że Duphaston może ją blokować (choć nie musi), więc póki go biorę nie muszę się tym martwić. Teraz jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu dupka, narazie owulacji jeszcze nie było, zbaczymy jak będzie dalej.

    Jeśli masz cykle w miarę regularne i z regóły owulację przed 16dc to dupek jej nie zablokuje i wspomoże zagnieżdżenie zarodka. Ale jeśli cykle są dłuższe to jak już zaczniesz go brać, a owulacji jeszcze nie było to może już nie być.

    Jakie masz cykle? I jak długo masz go łykać? Powodzenia życzę.

  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Biore go tylko po czasie owulacji po 16dc-25dc czyli 10 dni rano i wieczorem
    Przed 2 miesiace.

    W 16 dni cyklu bylam u gina i robil USG i powiedzial ze owulacja byla jakies 12 h temu.
    Reszta bylo widac, pokazla mi na monitorze, ze pecherzyk graff by pekniety tak to bynajmiej okreslil moj Gin
    i jesli to nie pomoze przez 2 miesiace mam sie zglosic na dalsze badania:(
    odam tylko, ze to staranie o 3 Dziecko.
    Z pierwsza dwojka nie mialam problemow byly jak na zawolanie " mowisz i masz " a teraz jakas masakra :(
    Topola wrote:
    Witam. Brałam Duphaston tak samo jak Ty od 16 do 25dc przez 3 miesiące. Brałam go po to, żeby wywołać miesiączkę bo cykle mi się całkiem zablokowały po odstawieniu anty. W ciążę nie zaszłam, nawet nie miałam owulacji w trakcie przyjmowania leku. Moja ginekolog powiedziała, że Duphaston może ją blokować (choć nie musi), więc póki go biorę nie muszę się tym martwić. Teraz jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu dupka, narazie owulacji jeszcze nie było, zbaczymy jak będzie dalej.

    Jeśli masz cykle w miarę regularne i z regóły owulację przed 16dc to dupek jej nie zablokuje i wspomoże zagnieżdżenie zarodka. Ale jeśli cykle są dłuższe to jak już zaczniesz go brać, a owulacji jeszcze nie było to może już nie być.

    Jakie masz cykle? I jak długo masz go łykać? Powodzenia życzę.

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, masz owulację przed 16dc więc nie masz się czym przejmować. W takim wypadku wydaje mi się, że Duphaston może przynieść oczekiwane skutki i pomóc. Powodzenia życzę i trzymam kciuki.

    jaszczurka lubi tę wiadomość

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się o pierwsze dziecko. Też biorę od 16 do 25 dc po dwie tabletki dziennie. W tym cyklu tez pewnie będę go brać, bo po luteinie dostałam jakiegoś pieczenia i swędzenia. Ale zobaczymy, co zdecyduje lekarz. Trzymam za Ciebie kciuki :)

    jaszczurka lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja za Was tez kciukam :)

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też łykam dupka ale zamierzenie było takie aby skrócić cykle z 40 dni na 28-30 i podnieść poziom progesteronu. No i w sumie pomógł wywołać @ , drugi cykl z dupkiem 27 dni ale bez owulacji... podejrzewam że ją zblokował no a tym razem łykam też ,przesunęło mi ovu z 17dc na 20dc...
    Jedyne co to w pierwszym cyklu brania miałam nieprzyjemne upławy lekko brązowe, i wzmaga mi się strasznie apetyt...jem i jem i jem...
    Poza tym dobrze go znoszę że tak powiem/.
    e54a3ab2b52e290eaa354f7d26ce8527.png

    jaszczurka lubi tę wiadomość

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja co prawda nie zuwazylam wiekszego apetytu.
    Za to bola mnie plecy i jajniki..
    karm3lka wrote:
    ja też łykam dupka ale zamierzenie było takie aby skrócić cykle z 40 dni na 28-30 i podnieść poziom progesteronu. No i w sumie pomógł wywołać @ , drugi cykl z dupkiem 27 dni ale bez owulacji... podejrzewam że ją zblokował no a tym razem łykam też ,przesunęło mi ovu z 17dc na 20dc...
    Jedyne co to w pierwszym cyklu brania miałam nieprzyjemne upławy lekko brązowe, i wzmaga mi się strasznie apetyt...jem i jem i jem...
    Poza tym dobrze go znoszę że tak powiem/.
    e54a3ab2b52e290eaa354f7d26ce8527.png

    karm3lka lubi tę wiadomość

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi też ostatnio pikają jajniki , chyba przestanę mierzyć bo za bardzo się tym przejmuję...
    Ale apetyt mam i to mega.

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie pobolweaja
    Nie wiem czy tak ma byc.

    karm3lka wrote:
    No mi też ostatnio pikają jajniki , chyba przestanę mierzyć bo za bardzo się tym przejmuję...
    Ale apetyt mam i to mega.

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez biore dupka. To moj pierwszy cykl z tym lekiem. Biore go od 15dc, po potwierdzeniu owulacji monitoringiem. Lekarka przepisala go na wspomaganie zagniezdzenia. Chyba sie udalo, bo test jest pozytywny, ale musze jeszcze potwierdzic beta.
    Poza tym bralam tez. Clomid od 3do 7 dc i estrogen od 8 do 12dc, bo mialam niski poziom LH i FSH. Oproccz tego biore carbegolin raz w tygodniu na obnizenie prolaktyny i dostalam zastrzyk hcg na pekniecie pecherzyka.

    To nasz 8 cykl staran i pierwszy z tymi lekami, monitoringiem i nowa lekarka.
    Poprzednia ginekolog kazala brac progesteron od 15dc bez sprawdzenia poziomu progesteronu, ignorujac moje wykresy temperatur, ktore wskazywaly na owulacje w 17dc. Zaczelam plamic przed @ odkad zaczelam lykac ten progesteron, co wczesniej sie nie zdatzalo. To byly plamienia czasami na 10 dni przed okresem. Nie sprawdzila tez poziomu reszty hormonow, ktore, jak sie okazalo nie byly w normie. Ponadto przez 3 miesiace szpikowala mnie antybiotykami i teraz mam wątpliwości czy w ogole bylo to zasadne.
    Ogolnie rzecz biorac zmarnowalismy 7 miesiecy z tatmta ginekolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2013, 11:29

    jaszczurka lubi tę wiadomość

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wiele zależy od lekarza prowadzącego...
    Dlatego ja jestem na etpaie poszukiwań nowej lekarki bo ta to chyba traktuje wszystkich jednakowo...zapisać CLO bez monitoringów? ///
    nawet nie wykupiłam recepty.
    Nie wiem czy ten duphaston w ogole byl stosowny. No ale zobaczymy.
    Gratulacje Nishi!!

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Congrats :)
    Nishi wrote:
    Ja tez biore dupka. To moj pierwszy cykl z tym lekiem. Biore go od 15dc, po potwierdzeniu owulacji monitoringiem. Lekarka przepisala go na wspomaganie zagniezdzenia. Chyba sie udalo, bo test jest pozytywny, ale musze jeszcze potwierdzic beta.
    Poza tym bralam tez. Clomid od 3do 7 dc i estrogen od 8 do 12dc, bo mialam niski poziom LH i FSH. Oproccz tego biore carbegolin raz w tygodniu na obnizenie prolaktyny i dostalam zastrzyk hcg na pekniecie pecherzyka.

    To nasz 8 cykl staran i pierwszy z tymi lekami, monitoringiem i nowa lekarka.
    Poprzednia ginekolog kazala brac progesteron od 15dc bez sprawdzenia poziomu progesteronu, ignorujac moje wykresy temperatur, ktore wskazywaly na owulacje w 17dc. Zaczelam plamic przed @ odkad zaczelam lykac ten progesteron, co wczesniej sie nie zdatzalo. To byly plamienia czasami na 10 dni przed okresem. Nie sprawdzila tez poziomu reszty hormonow, ktore, jak sie okazalo nie byly w normie. Ponadto przez 3 miesiace szpikowala mnie antybiotykami i teraz mam wątpliwości czy w ogole bylo to zasadne.
    Ogolnie rzecz biorac zmarnowalismy 7 miesiecy z tatmta ginekolog.

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też gratuluję. U mnie było podobnie. Pierwsza lekarka od razu dała mi skierowanie na operację... A jak poszłam do obecnej, to powiedziała, że operacja to jest ostateczność, bo jest to ingerencja w organizm i najpierw trzeba krok po kroku znaleźć przyczynę bezowulacyjnych cykli. I tak się stało. Najpierw wyszło, że tarczyca za wysoka, a ona spowodowana jest chorobą Hashimoto.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedz mi jakies milas pierwsze objawy po owulacj bo mnie od 3 dni bolaj jajcory masakra jakas plecy.

    Moze swiruje ale nie wiem czy to mogl by spowodowac dupek ??
    Nishi wrote:
    Ja tez biore dupka. To moj pierwszy cykl z tym lekiem. Biore go od 15dc, po potwierdzeniu owulacji monitoringiem. Lekarka przepisala go na wspomaganie zagniezdzenia. Chyba sie udalo, bo test jest pozytywny, ale musze jeszcze potwierdzic beta.
    Poza tym bralam tez. Clomid od 3do 7 dc i estrogen od 8 do 12dc, bo mialam niski poziom LH i FSH. Oproccz tego biore carbegolin raz w tygodniu na obnizenie prolaktyny i dostalam zastrzyk hcg na pekniecie pecherzyka.

    To nasz 8 cykl staran i pierwszy z tymi lekami, monitoringiem i nowa lekarka.
    Poprzednia ginekolog kazala brac progesteron od 15dc bez sprawdzenia poziomu progesteronu, ignorujac moje wykresy temperatur, ktore wskazywaly na owulacje w 17dc. Zaczelam plamic przed @ odkad zaczelam lykac ten progesteron, co wczesniej sie nie zdatzalo. To byly plamienia czasami na 10 dni przed okresem. Nie sprawdzila tez poziomu reszty hormonow, ktore, jak sie okazalo nie byly w normie. Ponadto przez 3 miesiace szpikowala mnie antybiotykami i teraz mam wątpliwości czy w ogole bylo to zasadne.
    Ogolnie rzecz biorac zmarnowalismy 7 miesiecy z tatmta ginekolog.

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie gratulujcie, bo musze potwierdzic. Kreski na testach byly bardzo jasne, dlatego nie mam jeszcze pewnosci, ze jestem w ciazy.

    Ja po owulacji nie mialam zadnych dokuczliwych dolegliwosci, poza bolem brzucha, jak na okres i mialam dwudniowe spadek temperaturt 9 i 10dpo.
    Na ulotce dupka jest napisane, ze moze powodowac nudności, wzdęcia, bole i zawroty glowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2013, 07:04

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • jaszczurka Autorytet
    Postów: 521 534

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie to ja tego typu objawow nie mam.
    Mnie dokucza bol plecow i czasami bol brzycha wlasnie jak na okres tzn. boj jajnikow.

    ukdyj44j93kc68pw.png
    82doj44jzrzxx8po.pnggyxwj44jol7dh729.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ