Forum Starając się - ogólne Dwurożna macica
Odpowiedz

Dwurożna macica

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angela Koleżanka

Wysłany: 6 czerwca, 18:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu dziewczyny z dwurożną macicą?

26l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 7 czerwca, 12:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nieprawidłowy kształt macicy, sugerujący, że może to być macica dwurożna. W następnym cyklu mam zaplanowaną histeroskopię, żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest błonka dzieląca macicę na dwie połowy. Miałaś może to badanie?

Angela lubi tę wiadomość

• Angela Koleżanka

Wysłany: 7 czerwca, 13:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam Sono Hsg i tam wyszlo, że macica jest dwurożna. Teraz mam mieć histeroskopie żeby dokładnie to sprawdzić i usunąć polipa ale ciągle jest przekładana że względu na bakterie w wymazie. A skąd wiesz że nasz nieprawidłowy kształt macicy?

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 7 czerwca, 14:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z sono-HSG :) wczoraj miałam to badanie i okazało się, że kształt macicy wskazuje, że może ona być dwurożna, jednak w trakcie tego badania nie można na 100% stwierdzić, czy pośrodku jest błonka czy jej nie ma. Jeśli nie ma, a tylko kształt jest trochę zmieniony, to spoko, da się z tym zajść w ciążę, ale jeśli się okaże, że jest ta błonka dzieląca macicę na dwie części, to będzie trzeba zrobić zabieg.

Póki co jestem dobrej myśli, bo okazało się, że jajowody drożne, a to już duży sukces :) histeroskopię miałam mieć dzisiaj, ale dostałam krwotoku po Sono-HSG i musiałam przełożyć na za miesiąc :(

Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej udało się pozbyć bakterii z wymazu! :)

Angela lubi tę wiadomość

• Angela Koleżanka

Wysłany: 7 czerwca, 14:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to kiepsko z tym krwotokiem 😕 a ja miałam Sono Hsg w lutym wyszła dwurożna macica i polip mimo to nie dostałam skierowania na histeroskopie i miałam robiona inseminację co teraz moim zdaniem jest bez sensu bo ten polip przeszkadzał. A teraz od marca ta histeroskopia się odwleka przez te durne bakterie i stoję w miejscu, nawet nie sypiamy że sobą żeby się nie zarażać nawzajem. To życzę powodzenie przy histeroskopii. A jak długo się staracie ?

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 7 czerwca, 15:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inseminacja przy polipie? Dziwne... Moja ginekolog nie chciała nawet owulacji stymulować przed hsg i przy podejrzeniu dwurożności. Powiedziała, że najpierw trzeba wykluczyć ewentualne przeszkody, a dopiero później konkretnie działać.

Z tą bakterią, to strasznie irytujące :/ rozumiem Cię, bo u mnie HSG odwlekało się też właśnie przez baterię.

Staramy się od 3 lat :( co prawda, z małymi przerwami i dopiero od kilku miesięcy pod kontrolą lekarza, ale i tak psychicznie staje się to już coraz trudniejsze :( a Wy jak długo się staracie?

Wiadomość wyedytowana przez autora 7 czerwca, 15:32

• Angela Koleżanka

Wysłany: 7 czerwca, 15:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od około 7 lat bez zabezpieczeń, na poważnie od 5 lat, od 3 z lekarzem i od roku w klinice leczenia niepłodności. No właśnie teraz jestem zła na siebie że się na to zgodziłam, 900 zł wydane niepotrzebnie można było od razu robić histeroskopie a teraz to nie wiem jak długo jeszcze to potrwa.
    A jak długo leczylas bakterie?

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 7 czerwca, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 lat bez zabezpieczenia to naprawdę dużo czasu :( ale ważne, że teraz już idziecie do przodu, diagnozujecie, szukacie przyczyny przyczyny problemów z zajściem w ciążę i może właśnie ta histeroskopia będzie przełomem :) a cykle masz owulacyjne?

Bakterię leczyłam około miesiąca. Miałam streptococcus agalactiae i dostałam na to Betadine i jeszcze coś, ale już nie pamiętam nazwy.

• Angela Koleżanka

Wysłany: 7 czerwca, 18:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na szczęście są owulacyjne ale i
    U nas dochodzi jeszcze problem nasienia.

To szybko wyleczyłas. Ja streptoccocusa jestem nosicielką mam go cały czas. W marcu miałam enterococcus faecalis wyleczyłam to wyszło e.coli to wyleczyłam to teraz się okazało że dostałam grzyba candida albicans i tak w kółko, już się boje co w następnym wymazie wyjdzie.

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • Angela Koleżanka

Wysłany: 9 czerwca, 09:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma innych osób z tą wadą? Znalazłam taki wątek ale on już dawno zamilkl. Jeśli tu jesteście to odezwijcie się 😃

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 10 czerwca, 15:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi bakteriami to rzeczywiście niezły maraton masz :( jedna za drugą :( oby już nic nowego się nie przyplątało! :)

A u nas z nasieniem też nie ma szału. Morfologia 1,8%. Ale już trzeci miesiąc karmię męża suplementem FerliMan Plus. Na początku lipca chcemy powtórzyć badania i zobaczymy czy cokolwiek to dało.

• Angela Koleżanka

Wysłany: 10 czerwca, 17:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jadę do innego lekarza na konsultacje, może nawet uda mi się zrobić histeroskopie na NFZ. Też mam nadzieję że już nic więcej się nie przyłącze, dbam o siebie jak mogę nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić.

Mój ma 1%. Bierze fertilman. Najpierw brał profertil, po 3 miesiącach super skok, wyniki były super a po kolejnych 3 miesiącach wszystko poleciało na łeb na szyję i wyniki od tego czasu gorsze niż przed jakimkolwiek leczeniem ☹️

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 11 czerwca, 21:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak wizyta? Udało się zrobić histeroskopię? Kurcze, jesteś kolejną osobą, która mówi, że dopóki facet bierze te tabletki, to jest ok, a potem znowu lipa.
    Ja mam jutro wizytę. Idę sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Nie robię sobie wielkich nadziei, bo to u mnie zdarza się bardzo rzadko, ale tydzień temu jeden pęcherzyk sam ładnie urósł, więc może, może... :)

• Angela Koleżanka

Wysłany: 11 czerwca, 22:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    On ciągle bierze tabletki a mimo to wyniki poszły w dół. Niedługo powtórzy badanie, jeśli nie będą lepsze to chyba całkiem odstawi bo to nie na sensu.

Umówiłam się na histeroskopie na 10 lipca. Mam nadzieję że w końcu do niej dojdzie bo jestem już przez to kłębkiem nerwów.

To trzymam mocno kciuki za wizytę i pięknie pęknięty pecherzyk. A nie bierzesz żadnych zastrzyków na pękanie pęcherzyka ? Ja przed iui miałam ovitrelle na pęknięcie

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 12 czerwca, 07:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byliście u androloga w sprawie tych wyników nasienia?

Oby już nie było żadnego śladu po bakteriach i niech robią Ci to badanie, bo skoro jest polip i się z nim rozprawią, to może to być przełom w staraniach :)

Co do pękania moich pęcherzyków, to w poprzednim cyklu pierwszy raz dostałam ovitrelle, ale kompletnie nic to nie dało. W tym cyklu miałam dostać większą dawkę, ale pani doktor stwierdziła, że pęcherzyk sam ładnie urósł, więc może też sam pęknie. Zobaczymy :)

• Angela Koleżanka

Wysłany: 12 czerwca, 08:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był u urologa, androloga i nikt nie zna przyczyny, USG w porządku żadnych żylaków ani nic. Badania genetyczne też ok.

No właśnie liczę na to że po wycięciu tego polipa coś się ruszy.

Trzymam kciuki i daj znać po wizycie 😉

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 12 czerwca, 21:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daję znać, że pęcherzyk pękł :D jest ciałko żółte :)
    Co prawda pani doktor kazała mi się za mocno nie nastawiać na ciążę, bo owulacja była krótko po sono-HSG, więc resztki kontrastu raczej nie pomogły w ewentualnym zapłodnieniu. Tak czy inaczej, cieszę się bardzo, że jajo pękło :D 28.06 histeroskopia :)

I wiesz co, tak sobie myślę, że to chyba zasługa picia ziół o. Sroki. Nie wiem czy już próbowałaś picia tego typu ziół, ale ja piłam chyba już trzeci cykl i pojawiła się owulacja... A wcześniej prawie za każdym razem na usg słyszałam to samo: "obraz jajników typowy dla PCOS". Te zioła mogą pić również mężczyźni, więc jeśli nie próbowaliście, to myślę, że warto by było spróbować :)

Dzięki za trzymanie kciukow! :D

Angela lubi tę wiadomość

• Angela Koleżanka

Wysłany: 12 czerwca, 22:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, że pekl. Może do histeroskopii już nie dojdzie bo będzie dzidzia 😉

Zioła ojca sroki piłam już parę lat temu i teraz też zaczęłam i pije już drugi miesiac. Mój tez pije już miesiac, może to coś pomoże 😉

karolina7 lubi tę wiadomość

26l
    Polip endometrialny 5mm
    Macica dwurożna
    AMH -1.19

O2.2019 iui ☹️
    10.07.19- histeroskopia
  • karolina7 Znajoma

Wysłany: 12 czerwca, 22:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mocno Wam tego życzę! :)

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)