X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 11 lutego 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się staraliśmy 4 miesiące, potem musieliśmy odczekać rok ze względu na problemy zdrowotne, a teraz po przerwie staramy się siódmy cykl. Mamy problem z bardzo słabym nasieniem - zaciążenie graniczy z cudem, ale lekarze sugeruja nam jeszcze trochę popróbować naturalnie, zanim sięgniemy po "doping" - inseminację lub in vitro (o ile in vitro w ogóle wchodzi u mnie w grę, bo rożnie lekarze mówią).
    Tak ze kupa trochę, ale staram się nie łamać.

    CarPer, Shafuli lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się staramy intensywnie 7 cykli ale od 3 lat nie zabezpieczamy sie w ogóle.
    U nas to nic nie wiadomo :P

    Miałam wysoką prolaktynę bez obciążania to dostałam Bromka i spadła....i nic.
    Mój zrobił badania nasienia i wszystko extra tylko się nie ruszają za bardzo :(
    Łykał witaminy i zmienił gacie na luźne( ciężko takie teraz kupić :P) no i w przyszłym tygodniu w końcu powtarzamy jego badanie....albo sie polepszyło albo nie ...ehhh.
    W sumie to tez nie wiadomo do końca czy ja jajeczkuję bo na jedynym całym monitoringu wyszło że mam LUF. Potem jeszcze że mam 4 różne bakterie i ureaplasmę więc ciągle na lekach (antybiotykach) lecieliśmy przez ostatnie kilka miesięcy.
    Teraz - za 2 tygodnie mam HSG to sprawdzimy czy jestem drożna i jak tam moja macic. Mam złe przeczucia bo jako 24 latka miałam ciężkie zapalenie jajników :(

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 11 lutego 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli to trzymam kciuki za ponowne badanie Tz'a. A sprawdzasz testami ovu? Mi wychodza pozytywne. Ale u mnie to problem z drożnością.
    Mi wykryto wodniak na prawym jajowodzie (pozostałości po rozlanym wyrostku robaczkowym) drugiego jajowodu jeszcze nie sprawdzałam bo byłam akurat w trakcie przeprowadzki. Teraz musze sie umówić na wizytę i znalesc kolejnego specjalistę.
    Troche tez mi nadzieja odeszła na naturalne zajście.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 lutego 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my sie staramy 25 cykl, nic nam niby ni edolega :D kurna,chyba wiec nie w te dziurke robimy:D
    jutro mam 4 IUi, pierwszy raz cykl stymulowany

    Lady In Red lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    my sie staramy 25 cykl, nic nam niby ni edolega :D kurna,chyba wiec nie w te dziurke robimy:D
    jutro mam 4 IUi, pierwszy raz cykl stymulowany

    Olencja - zaciskam mocno kciukasy <3
    Mam nadzieję że przynajmniej IUI wiedzą w którą dziurkę robić :P

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 lutego 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no kuzwa ja tez mam nadzieje ze oni wiedza:/


    u5cvp2.png
  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 12 lutego 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja trzymam kciuki by się udało i by trafili tam gdzie trzeba.

    olencja lubi tę wiadomość

    :(
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 12 lutego 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam super rocznik!
    Ja też z '82 :)
    W stopce widać moją skróconą historię. Poza tym mam wzloty i upadki, rollercoaster emocjonalny i generalnie sama mam już wrażenie, że się gubię w tym wszystkim.
    Czasem dla własnego dobra i zdrowia psychicznego ;) odpuszczam.
    Nadal jednak mam nadzieję :)

    Pozdrawiam!

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc ellasi:) widze ze sporo za Toba, gdzie sie leczysz?

    Ellasi lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 12 lutego 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja,
    Jestem z Warszawy. Ginekologa mam ze szpitala na Inflanckiej, a endokrynologa z bielańskiego.
    Zastanawiam się nad poszukaniem jakiegoś gin- endo żeby mieć nowe, całościowe spojrzenie na sprawę, ale jakoś się zebrać nie mogę... Poza tym mam zaufanie to tych lekarzy, a jedyny minus jest taki że muszę sama zbierać info od jednego i drugiego i przetwarzać w jedna spójną całość.
    Może Wy możecie mi polecić jakiegoś gin-endo z Warszawy? Albo wskazać jakiś wątek na forum gdzie polecacie sobie lekarzy?
    Jestem tu nowa i trochę jeszcze gubię się na forum.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 13 lutego 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie znam takowego:/ sama bede szukac lekarza ale raczej w kierunku napro, oni patrza na calosc organizmu a nie tylko na wycinek


    u5cvp2.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie cały czas wychodza ujemne testy owu...kupiłam takie "lepsze" z apteki i robiłam codziennie przez tydzień....był czas że kreska była PRAWIE równa kontrolnej-ale to nie było to...dzis mam juz wyraźny skok T, więc zaczyna sie druga faza, a wg testów nie było piku LH...bez sensu...chyba sobie zrobie poziom LH i FSH w przyszłym cyklu,mimo że gin narazie nie zaleciła a teraz jeszcze może progesteron i testosteron...progesteron na 7 dni przed spodziewana miesiączką,tak?

    w przyszłym cyklu mam mieć niby monitoring,ale wolałabym mieć juz jakieś wyniki badań oprócz TSH i PRL...

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 lutego 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie po roku od niegdysiejszych pozytywnych testow pojawila sie 2 kreska ale po zastrzyku na pekniecie.. takze teges,u mnie nie gra cus,ale nie wiem co, no w kazdym razie dostalam juz leki na kolejny cykl i IUi takze jeszcze 2 mnie czekaja, jak nie wyjdzie to albo olewam poradnie i ide do napro albo ivf probuje

    nie rob badan na wlasna reke bo potem lekarz zleci ich milion pincet i wraz bedziesz powtarzac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 14:06


    u5cvp2.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    u mnie cały czas wychodza ujemne testy owu...kupiłam takie "lepsze" z apteki i robiłam codziennie przez tydzień....był czas że kreska była PRAWIE równa kontrolnej-ale to nie było to...dzis mam juz wyraźny skok T, więc zaczyna sie druga faza, a wg testów nie było piku LH...bez sensu...chyba sobie zrobie poziom LH i FSH w przyszłym cyklu,mimo że gin narazie nie zaleciła a teraz jeszcze może progesteron i testosteron...progesteron na 7 dni przed spodziewana miesiączką,tak?

    w przyszłym cyklu mam mieć niby monitoring,ale wolałabym mieć juz jakieś wyniki badań oprócz TSH i PRL...

    Allmita a robiłas kiedys te testy ClearBlue? Ja je robie i mi zawsze pokazują pozytywne. Tam jest 10 testów w pudełku i mi starcza zwykle na 3 cykle. Bo zwykle wiem kiedy mi owulacja przypada. I zawsz wpokazuje pierwszy dzien negatyw, drugi uśmiechnięta buźkę migająca czyli czas przed owulacja i kolejny dzien to juz jest buźka uśmiechnięta stała (ona 48h jest na wyswietlaczu) wiec juz kolejnego testu zrobić nie mozna bo to jest ten dzien najbardziej płodny. Jak sprawdzam na paskach to te dwie linie nigdy nie sa az tak doklenie tego samego koloru ale mimo to test wykrywa najwyższy poziom LH.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się zdarzało, że nie wychodziły...albo wychodziły a okazywało się że owulacji wcale nie było. Albo były pozytywne kilka dni z rzędu :P
    Dzisiaj mój idzie na badania za godzinkę ...ciekawi mnie czy coś się polepszyło.
    Ja za to bardzo denerwuję sie przed HSG ....niepotrzebnie sie naczytałam :P

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Allmita a robiłas kiedys te testy ClearBlue? Ja je robie i mi zawsze pokazują pozytywne. Tam jest 10 testów w pudełku i mi starcza zwykle na 3 cykle. Bo zwykle wiem kiedy mi owulacja przypada. I zawsz wpokazuje pierwszy dzien negatyw, drugi uśmiechnięta buźkę migająca czyli czas przed owulacja i kolejny dzien to juz jest buźka uśmiechnięta stała (ona 48h jest na wyswietlaczu) wiec juz kolejnego testu zrobić nie mozna bo to jest ten dzien najbardziej płodny. Jak sprawdzam na paskach to te dwie linie nigdy nie sa az tak doklenie tego samego koloru ale mimo to test wykrywa najwyższy poziom LH.
    mieszkasz w PL?


    u5cvp2.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No - sprawdziłam ceny na allegro....eee hmmm około 200zł...za klka testów - mnie by nie było stać - sorki :(
    Chyba bym juz wolała odłożyć tego tysiaka i kupić monitor ...ale tego nie zrobię bo tez mi szkoda :P

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Nie
    noo wiec moze u Ciebie te testy sa tanie, u nas za takie pieniadze mozna zrobic kilka badan krwi:/

    myslalam tez o monitorze,ale to juz fanaberia jak na polskie warunki


    u5cvp2.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam taka teorie,że albo coś u mnie "nie teges" ;) z pikiem LH- z drugiej strony T mi tak ładnie skoczyła, że az dziwne ze go nie było(wiem,wiem T skacze nawet jak nie ma owu)...
    moja druga teoria(bardziej dla mnie wygodna) jest że mam rozcieńczony mocz-co jest mega prawdą bo ja generalnie non stop sikam i pije, pilnowałam tej 2h przerwy w płynach,ale i tak nasikany mocz miałam mega jasny...w jeden dzien miałam kreche PRAWIE jak kontrolna-wiec generalnie może to było WTEDY-tyle ze w rozciencz moczu nie było takiego stezenia...na przyszły cykl zrobie sobie 4h przerwy w piciu(nie wiem jak wytrzymam..),zreszta bede miec tez monitoring...albo kupie testy o wiekszej czułosci(podobno sa takie)

    z jednej strony myślałam tak jak mówisz olencja-nie robic bad na własną ręke-ale z drugiej strony jak nie zrobie a ginka mi powie-ZROBIC-to niejako mam przegapiony jeden cykl....zobacze ile co kosztuje i zastanowie się...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 10:50

    Shafuli lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ