X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrioza, starania naturalne
Odpowiedz

Endometrioza, starania naturalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • janda Koleżanka
    Postów: 36 26

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Która z was ma stwierdzoną endometriozę? Udało wam się zajść w ciąże naturalnie czy podchodziłyście do inseminacji, a w ostateczności do in vitro?

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ja jestem z endomendą staram się prawie rok na chwilę obecną bez sukcesu ale to pewnie dlatego że rzadko się widziałam z narzeczonym.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podejrzenie endometriozy. Podejrzenie, bo nie zdążyłam rozszerzyć diagnostyki. I jak widać po suwaczku, udało się. 😉 Naturalnie

  • janda Koleżanka
    Postów: 36 26

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie w tym roku dowiedziałam, że mam endometrioze. Gdyby nie zmiana kliniki i lekarza to dalej bym była leczona pod kątem PCOS i IO.

  • endo_pozytywna Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endo i jak na razie (prawie 3 lata) się nie udało 😪. Jeszcze dwa cykle na monitoringu i mam myśleć o inseminacji. Mam nadzieje że się obejdzie.

    30 lat 🙋‍♀️ 31 lat 🙋‍♂️
    starania od 10.2017

    endometrioza 3 stopnia
    HSG - październik 2018 - prawy jajowód niezdrożny
    laparoskopia - styczeń 2019 - usunięcie torbieli
    marzec 2019 - nawrót torbieli
    HSG - lipiec 2019 - jajowody obustronnie drożne
    laparoskopia - luty 2020 - brak nawrotu
    AMH - 2,340 ng/ml

    🙋‍♂️ słabe parametry nasienia - lekka poprawa po zmianie diety

    Obecnie:
    monitoring cyklu
    25.08 - 10dc - zastrzyk Ovitrelle (pęcherzyk 19 mm/endometrium 10mm)
    7 dpo - progesteron 28,30 ng/ml
    9 dpo - beta hcg 2,96 mlU/ml 😧(pewnie pozostałość po Ovitrelle)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Ja mam podejrzenie endometriozy. Podejrzenie, bo nie zdążyłam rozszerzyć diagnostyki. I jak widać po suwaczku, udało się. 😉 Naturalnie
    Na jakiej podstawie masz podejrzenia o endometriozie? I jak długo się staraliscie? Na USG u mnie jest widoczna torbiel z gęstą treścią 20mm która też może świadczyć o endometriozie ale lekarze mówią że samo USG nie jest żadnym potwierdzeniem tej choroby.

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim pytanie jak zaawansowana jest endo.
    ja mam endometrioze. Obecnie 14 tydzien drugiej ciazy. Wszystko naturalnie sie udalo. O corke walka 1,5 roku, później druga ciaza zaskoczenie ale niestwty poronilam. I w zasadzie kolejne podejscie juz udane.

    Mam torbiel endo i mimo tego sie udalo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 08:42

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • janda Koleżanka
    Postów: 36 26

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Przede wszystkim pytanie jak zaawansowana jest endo.
    ja mam endometrioze. Obecnie 14 tydzien drugiej ciazy. Wszystko naturalnie sie udalo. O corke walka 1,5 roku, później druga ciaza zaskoczenie ale niestwty poronilam. I w zasadzie kolejne podejscie juz udane.

    Mam torbiel endo i mimo tego sie udalo


    U mnie endometrioza 2 stopnia. W lutym tego roku miałam histeroskopie połączoną z laparoskopią. Lekarz mówił, że 3-4 miesiące po laparo i będzie ciąża, a jak się nie uda to inseminacja max 4 podejścia a w ostateczności in vitro.

  • ..::Butterfly::.. Autorytet
    Postów: 694 709

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie endo III/IV stopień . Mam synka z in vitro. Teraz ciąża niespodzianka - naturals.
    W grudniu 2016- laparo
    Czerwiec 2017-in vitro i mam synka
    Maj 2020-ciąża naturalna

    Polcia1989, Sysia1991 lubią tę wiadomość

    Endometrioza 4 stopień
    Naturalsik
    dqprj48ads9ey279.png
    qdkk3e5ewur6ild8.png
    05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
    15.05.18 Synek jest już na świecie <3
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie coś więcej o tym dziadostwie.

    Ja jestem po poronieniu, mam torbiel ponad 3 cm, o której wiem od listopada zeszłego roku. 3 msc brałam na nią anty i rzekomo zniknęła, ale w maju znów była.. z uwagi na to, że się staraliśmy brałam znów Luttagen, ale niestety nic nie pomogło. Zaszlam za to w ciążę, ale niestety nie udało się.... przy badaniach zawracalam lekarzom uwagę na tę torbiel, ale słyszę tylko "zwykla, niegroźna ENDOMETRIALNA"

    No właśnie endometrialna - wczoraj sobie oczywiście wyczytałam że torbiel endometrialna = enodmetrioza.... czy to prawda?

    Wiem, że żeby to potwierdzić pewnie trzeba zrobić laparo...i inne badania. Mam teraz lekarza do którego chcę chodzić, który przeprowadził mnie przez poronienie, mam nadzieję że się tym zajmie i że może jednak to nie to...

    Ehh, wiem że czytanie internetu jeśli chodzi o takie sprawy nie jest najmądrzejsze, ale wiecie jak jest... przeryczalam wczoraj pół dnia, że to przez to ta utrata i że więcej nam się nie uda... :(

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie coś więcej o tym dziadostwie.

    Ja jestem po poronieniu, mam torbiel ponad 3 cm, o której wiem od listopada zeszłego roku. 3 msc brałam na nią anty i rzekomo zniknęła, ale w maju znów była.. z uwagi na to, że się staraliśmy brałam znów Luttagen, ale niestety nic nie pomogło. Zaszlam za to w ciążę, ale niestety nie udało się.... przy badaniach zawracalam lekarzom uwagę na tę torbiel, ale słyszę tylko "zwykla, niegroźna ENDOMETRIALNA"

    No właśnie endometrialna - wczoraj sobie oczywiście wyczytałam że torbiel endometrialna = enodmetrioza.... czy to prawda?

    Wiem, że żeby to potwierdzić pewnie trzeba zrobić laparo...i inne badania. Mam teraz lekarza do którego chcę chodzić, który przeprowadził mnie przez poronienie, mam nadzieję że się tym zajmie i że może jednak to nie to...

    Ehh, wiem że czytanie internetu jeśli chodzi o takie sprawy nie jest najmądrzejsze, ale wiecie jak jest... przeryczalam wczoraj pół dnia, że to przez to ta utrata i że więcej nam się nie uda... :(


    A czy prócz torbieli masz jakiekolwiek inne objawy np. Bóle mocne, skąpe lub obfite miesiączki?
    Dziwię się że tak olewają tą torbiel. 😟

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączki bolesne w pierwszy dzień, ale raczej takie że działa na nie Ibuprom i daję radę funkcjonować, jeśli zażyję zanim ból się rozkręci..... mam też tyłozgięcie i lekarze zawsze podkreślali mi, że w tym przypadku bóle są mocniejsze.. miesiączki raczej normalne... powiedziałabym że kiedyś były nawet bardziej obfite...

    Sama nie wiem.

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • MarzHash Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 19 września 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    janda wrote:
    U mnie endometrioza 2 stopnia. W lutym tego roku miałam histeroskopie połączoną z laparoskopią. Lekarz mówił, że 3-4 miesiące po laparo i będzie ciąża, a jak się nie uda to inseminacja max 4 podejścia a w ostateczności in vitro.


    Hej. Mam podejrzenie endometriozy i dostalam skierowanie na laparoskopie. Mozesz opisac jak to wyglądało u Ciebie? Na drugi dzien po zabiegu czeka mnie 4godzinna droga do domu. Obawiam sie czy nie przekręce sie w aucie 😅

  • martyna123 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 22 września 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzHash wrote:
    Hej. Mam podejrzenie endometriozy i dostalam skierowanie na laparoskopie. Mozesz opisac jak to wyglądało u Ciebie? Na drugi dzien po zabiegu czeka mnie 4godzinna droga do domu. Obawiam sie czy nie przekręce sie w aucie 😅

    Hej, jeżeli nie będziesz prowadzić auta to powinno być Ok, powiedz przed wypisem lekarzowi ze
    Czeka cię długa droga , da ci dodatkowe leki przeciwbólowe itd. Ja tez wracałam 5h po laparoskopii i przeżyłam 😄 powodzonka

    Endometrioza III stopnia ❌
    Mąż ok 👍🏻
    5.04 transfer
    21.04 beta - 4200
  • Promyczek93 Autorytet
    Postów: 392 1144

    Wysłany: 22 września 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzHash wrote:
    Hej. Mam podejrzenie endometriozy i dostalam skierowanie na laparoskopie. Mozesz opisac jak to wyglądało u Ciebie? Na drugi dzien po zabiegu czeka mnie 4godzinna droga do domu. Obawiam sie czy nie przekręce sie w aucie 😅

    Cześć,
    Laparoskopia nic strasznego, ja miałam w szpitalu, ale nikt mnie nie wypuścił na drugi dzień. Zabieg miałam we wtorek a do domu dopiero w piątek wyszłam. Jestem 4 cykl po laparoskopii i niestety dalej walczymy. Zaczęliśmy chodzić do kliniki i aktualnie kompletujemy badani pod inseminacje, ewentualne in vitro. Czasu jest mało, endo może wrócić dlatego trzeba działać :(

    Ona 30 👱‍♀️ On 40 👨
    31.07.22 👶

    Walczymy o rodzeństwo! 👊
    Sierpień 2023 start walki
    6.11.23 punkcja ❄️❄️❄️❄️
    2024 nadzieja na transfer 2 cykle odwołane
    3 trafiony- cudzie trwaj!

    24.01.24 transfer 4AA 🥺
    5dpt ⏸️ cień
    7dpt prog 36,9 beta 38,6
    10dpt prog 46,1 beta 258
    12dpt prog 45,6 beta 714 😍
    19dpt beta 8840
    26dpt USG mamy ❤️😍
    ——————————————————-
    IVF
    06.21 criotransfer 4BB 9dpt 43,7 11dpt 172 prog 15,7 16dpt 1132 prog 14,2 21dpt 1696 prog 18,5 22dpt USG pęcherzyk ciążowy 24dpt 1782 28dpt 💔 Poronienie zatrzymane

    11.21 Transfer
    7 dpt - prog 17,7 13dpt - bHCG 585 prog 16,5 15dpt - bHCG 1279 prog 21,1 22dpt- bHCG 9558 prog 21,4 30dpt USG 7,5mm serduszko ❤️ 31.07 Cud na świecie! 🥰 Synko 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 20:21

  • martyna123 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 22 września 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiaaa wrote:
    Hej dziewczyny! Zaglądam czasami na ten wątek, ale widzę, że bardzo mało dziewczyn się udziela. Czyżby tak mało było kobiet z endometriozą? U mnie jest podejrzenie endometriozy z powodu wysokiego CA-125 i gin widział ogniska na USG. Jednak powiedzial, że póki co potwierdzenie nie jest mi potrzebne, aby robić laparoskopię. No i tak walczę prawie drugi rok o pierwsze maleństwo.

    Ca-125 najczęściej świadczy właśnie o ogniskach endometrialnych. Gdzie się leczysz, co lekarz proponuje?!

    Endometrioza III stopnia ❌
    Mąż ok 👍🏻
    5.04 transfer
    21.04 beta - 4200
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 20:21

  • janda Koleżanka
    Postów: 36 26

    Wysłany: 26 września 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzHash wrote:
    Hej. Mam podejrzenie endometriozy i dostalam skierowanie na laparoskopie. Mozesz opisac jak to wyglądało u Ciebie? Na drugi dzien po zabiegu czeka mnie 4godzinna droga do domu. Obawiam sie czy nie przekręce sie w aucie 😅



    Mi zakazali prowadzić samochód a także nie pozwolono mi żebym sama wracała do domu pociągiem. Musiał być ze mną mąż w tym dniu. Co do zabiegu to jakbym miała drugi raz isc to bez wahania bym się zgodzila. Rano na oddział się zgłosiłam, przed 11 zabrali mnie na salę operacyjną (musiałam założyć koszule którą mi dali w szpitalu) o 12 byłam już po zabiegu. Po dwóch godzinach wstawalam już z łóżka. A o 20 wracałam już do domu. Jedyny minus że lekko szwy ciągną ale da się przeżyć. Z zaleceń miałam mieć dietę lekkostrawna ale człowiek tak głodny był że wstąpiłam do KFC 😂

  • beatkowa85 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 września 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka ma endometriozę i miała robioną laparo, w końcu jednak zdecydowała się na podejście do in vitro. 2 lata starań przy wieku 35+ to jednak już nie żarty, wiem, że ona nie chciała już dłużej czekać. A jak to jest u Was dziewczyny?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ