X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrium 17mm!!
Odpowiedz

Endometrium 17mm!!

Oceń ten wątek:
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na usg w 16dc miałam endometrium 17mm-ladne, jednorodne, 2 dni po pęknięciu pęcherzyka. Czy to nie za dużo?? Az 17mm zaraz po owulacji? Miala ktoras z was podobnie?

    Olga
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w szczesliwym cyklu tuz przed ovu mialam gora 10 mm...a wiem, ze tydzien po zaplodnieniu jakies 16 mm

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pod koniec cyklu miałam 18mm i ginka była zachwycona więc sama nie wiem jak to jest z tym endo :(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie sama jestem ciekawa jak to z tym jest? Może inne dziewczyny się wypowiedzą jak szybko przyrasta endomedrium w ciąży?

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapytam lekarza w sobotę, bo będę na monitoringu to dowiem się jak to jest ztym endo, bo sama jestem ciekawa.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 16 dc cyklu miałam endo 10 mm a ginka mówiła, że owu miałam 2 czy 3 dni wcześniej. nie wiem czy to dobrze, ale ona nic nie mówiła, że źle....

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • olga84 Przyjaciółka
    Postów: 103 42

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, że 17mm w 16dc to zdecydowanie za dużo ale jak na staraczke, pani doktor powiedziala "pieknie"

    Olga
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 14 lipca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja tu dorzucę swoje 3 grosze.

    W 20 dc miałam robione usg i moje edno miało 15mm, lekarz stwierdził że to "trochę" za dużo jak na dzień po owulacji (nastąpiła w 19dc). Mam przyjść na usg w 1 fazie cyklu by sprawdzić co się dzieje z tym endometrium.

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 14 lipca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 29 dc dzień przed terminem @ miałam endo 15,5mm i lekarz mówił, że jest dobre :) a wcześniej jak byłam na monitoringu w bodajże 24dc (już po owulacji) endo miałam chyba 10mm i lekarz mówił, że jak na ten dzień cyklu jest OK :) jak dla mnie to pod koniec cyklu miałam dość spore to endo, bo w innym cyklu tego samego dnia tj. 29dc moje endo miała 8mm z hakiem 8) a jak byłam w ciąży to miałam ok 11mm no ale ciąża się nie utrzymała..zdarza się...walczymy dalej .. ale z tego co wiem to norma jest właśnie najlepiej do ok 15mm chociaż w ciąży kobiety mają i grubsze..ale czy to źle czy dobrze..nie jestem ekspertem :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam 18mm jak poszłam wywoływać @ bo za długo nie przychodziła i stwierdził że to już za dużo, i teraz tak moja @ trwa już 10 dni :/ Ale jeśli chodzi o ciąże to dobrze jak jest trochę grubsze to zarodek łatwo może się zagnieździć :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "U kobiet miesiączkujących w okresie okołoowulacyjnym przeciętnie ma grubość 7–9 mm, a w drugiej fazie cyklu może dochodzić do 15 mm (za nieprawidłową grubość endometrium dla kobiet miesiączkujących uznaje się wartość powyżej 15 mm)."

    http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-prawidlowa-grubosc-endometrium

    coś tu pseudo forum ale można podczytać:
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,22777269,,grubosc_endometrium_prosba_o_odpowiedz_dr_Koali_.html?v=2

    no i ogółem... jak ja poszłam po owulce i miałam endo 15mm to gin oczy wytrzeszczył i zapytałam czy to źle a on powiedział że to pojęcie względne u młodych kobiet tyle że się zdziwił że była poprawa z 11mm na 15mm.. może gin się machnął u ciebie o te 0,02mm.. nie wiem sama, ale przed owulacją to jest chyba za duże...

    Nona lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona endo może być za grube. W okolicach owu powinno być około 10mm a w lutealnej przed @ jakoś właśnie max 17mm z tego co mi lekarz mówił. Chociaż ja przed @ w majowym cyklu miałam 18mm i ginka była zachwycona. Także co lekarz to inna opinia.

    Nona lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak a pro po tematu dzisiejsza porada o OF :)
    "Abyś mogła cieszyć się ciążą, oprócz zapłodnienia (do którego potrzebna jest zdrowa komórka jajowa i odpowiedniej jakości nasienie) musi jeszcze dojść do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Aby komórka jajowa była w stanie zagnieździć się w macicy (niestety wiele ciąż kończy się właśnie na tym etapie) potrzebna jest prawidłowa grubość błony śluzowej macicy (endometrium). W okresie okołoowulacyjnym endometrium powinno mieć około 10 mm (pomiędzy 8-13 mm). Jeśli zatem obserwujesz swój cykl u lekarza ginekologa, zapytaj o grubość endometrium. Na poprawę endometrium dobrze działa min. fasola, brązowy ryż, soczewica, pestki dyni i słonecznika, seler, buraki oraz suszone śliwki."

    Nona, mizzelka lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rok temu taki przerost, jak mnie ?@ dopadła to trzymała 3 tygodnie z emga wielkimis krzepami - skończylo się łyżeczkowaniem w celu usunięcia nadmiaru endometrium

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    O kurcze-miałaś tak grube że Ci je oczyszczali?
    Nie wiedziałam nawet że to możliwe.


    Nom niestety. Teraz muszę mieć regularnie cykle podtrzymywane żeby znowu się nie robiło. Ostatnio mialam cykl trwający 3 miesiące, w międzyczasie plamienia i lekarz nie wiedział czy to znowu sie przerost nie robi. Na usg wyszło że jest chyba za cienkie i nie ma co się złuszczać, wiec poszło mi w drugą stronę ;)

    Ale ogólnie mam powiedziane że muszę pilnować tego bo może mi to nawracać :/

  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja winko odstawiam, bo może to wpłynęło na grubość endo?
    Odstawiłam też Acard, gdzieś wyczytałam że wpływa to na endo... Jestem ciekawa jaką będzie miało grubość w przyszłym cyklu jeśli niczym będę je wspierać.

    Tak teraz mi się przypomniało, dlaczego mój lekarz poprosił abym przyszła w 1 fazie cyklu, zanim endo się zwiększy... chce sprawdzić czy przypadkiem nie mam jakiegoś polipa ;(

    Nona lubi tę wiadomość

    8p3ow1d3joghk98e.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ