X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

eutyrox

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    mungo a co powiesz o prolaktynie 9,9 w 5dc ?

    moim zdaniem w porzadku

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 12 października 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve wrote:
    moim zdaniem w porzadku

    uff to dobrze powtórzę ją w 7dpo jeszcze

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 13 października 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde zawsze cos masakra zastanawiam sie czy kiedys nam sie uda bo ja juz sil nie mam ilez mozna lykac tabsow sprawdzac sluz tempke oszalec mozna ja ten miesiac biore na wstrzymanie i olewam po calosci i wiecie co wydaje mi sie coraz bardziej ze ja sie juz dziecka nie doczekam i zaczynam sie z tym faktem godzic widocznie Bog tak chcial moze niezasluzylam trudno zyc trzeba dalej

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2013, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    kurde zawsze cos masakra zastanawiam sie czy kiedys nam sie uda bo ja juz sil nie mam ilez mozna lykac tabsow sprawdzac sluz tempke oszalec mozna ja ten miesiac biore na wstrzymanie i olewam po calosci i wiecie co wydaje mi sie coraz bardziej ze ja sie juz dziecka nie doczekam i zaczynam sie z tym faktem godzic widocznie Bog tak chcial moze niezasluzylam trudno zyc trzeba dalej


    olej to na jakis czas i moze akurat sie uda? ja sama grubo sie nad tym zastanawiam....

  • mungo Autorytet
    Postów: 645 642

    Wysłany: 13 października 2013, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    mungo a co powiesz o prolaktynie 9,9 w 5dc ?

    Myszaku norma jest do 25, więc nie masz co się martwić. poza tym wpływ na wynik ma np stres, albo fakt, że przed badaniem coś zjadłaś.
    moja ginekolog powiedziała, że bez sensu jest robić wyniki za często, bo człowiek się niepotrzebnie nakręca i stresuje.
    ja w marcu zrobiłam podstawowe wyniki- okazało się, że mam problemy z tą cholerną tarczycą.
    natomiast staramy się od sierpnia- aktualnie co miesiąc kontroluję TSH, co dwa miesiące cukier i cholesterol, no i w piątek będę też miała wyniki cytomegalii i różyczki, bo toxoplazmozę już robiłam wcześniej.
    ale generalnie jeśli do tej pory miałaś wyniki w normie, to nie kłuj się bez potrzeby.

    zresztą porozmawiasz 28 ze tą nową "gieńką" i zobaczysz co ona Ci powie.
    póki co nie trap się bez powodu :) :) :)

    1usadf9hyf2qs1an.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 13 października 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mungo wrote:
    Myszaku norma jest do 25, więc nie masz co się martwić. poza tym wpływ na wynik ma np stres, albo fakt, że przed badaniem coś zjadłaś.
    moja ginekolog powiedziała, że bez sensu jest robić wyniki za często, bo człowiek się niepotrzebnie nakręca i stresuje.
    ja w marcu zrobiłam podstawowe wyniki- okazało się, że mam problemy z tą cholerną tarczycą.
    natomiast staramy się od sierpnia- aktualnie co miesiąc kontroluję TSH, co dwa miesiące cukier i cholesterol, no i w piątek będę też miała wyniki cytomegalii i różyczki, bo toxoplazmozę już robiłam wcześniej.
    ale generalnie jeśli do tej pory miałaś wyniki w normie, to nie kłuj się bez potrzeby.

    zresztą porozmawiasz 28 ze tą nową "gieńką" i zobaczysz co ona Ci powie.
    póki co nie trap się bez powodu :) :) :)


    to jest gienek murzyn :P

    mungo lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • mungo Autorytet
    Postów: 645 642

    Wysłany: 13 października 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe :)
    nieźle :)

    mycha28 lubi tę wiadomość

    1usadf9hyf2qs1an.png
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    niedoczynnosc tarczycy a tylek kim kardaszian

    mam to samo;)

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 12 lutego 2014, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Ja od 5 lat leczę się na niedoczynność:(zaczynałam od euthyroxu 25 a teraz biorę 75 na tygodniu a w sobotę i niedzielę 100.A co do wagi to jakaś masakra mam 166 wzrostu i ważyłam tak między 55kg do 65 kg maksymalnie a teraz uwaga 105kg to już tragedia!!!Od 3 dni staram się jeść regularnie i wywalić z jadłospisu wszystkie świństwa!No i muszę zacząć ćwiczyć!!!Pora coś ze sobą zrobić bo tak dalej nie może być!A co do samopoczucia to różnie jest,generalnie już nie jestem taka śpiąca i otępiała jak kiedyś,ale za to nerwy mnie ponoszą!(też pora zacząć nad tym panować)

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 12 lutego 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannka, ja biorę 75/100 na zmianę a wagę mam w normie: 67kg/170cm. Też przytyłam, ale biegam po ok 40km tygodniowo i waga nie rośnie ;)
    Niestety przy niedoczynności jest trudniej o zachowanie wagi a jeszcze trudniej schudnąć ale na pewno idzie! :) Trzymam kciuki!

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 12 lutego 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam biegać i mam nadzieję że wreszcie coś tych kg ze mnie zleci:)

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na euthoryxie 75przytylam jakies 6 kilo wiec nie jest zle lecze sie juz prawie 2 lata teraz biore euthyrox n 88 bo moja endo pow ze przy dobrze dobranej dawce powinno sie zaczac chudnac pozatym biore hydrominum bo strasznie spuchnieta jestem czuje sie jak wieloryb wolalabym miesc spowrotem moje 57kilo ale coz takie zycie oby bylo dobrze ale niestety slodycze i inne niezdrowe rzeczy trzeba odstawic pozatym niedobor witaminy D spowalnia przemiane materii wiec warto sobie przy problemach z hormonami zbadac jej poziom niestety badanie kosz okolo 80zl a drugi pomiar ok 200zl ale moze warto trzeba by zapytac czy mozna to badanie wykonac na kase chorych czy cos w tym stylu

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 16 lutego 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    ze przy dobrze dobranej dawce powinno sie zaczac chudnac
    Ja mam dobrze dobraną dawkę już od bardzo dawna i nie schudłam niestety.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 17 lutego 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vannesa no to mnie zalamalas bo ja caly czas soboie powtarzam unormuje tarczyce i waga pojdzie w dol ale teraz to zaczynam sie zastanawiac moze moja endo nie chce mnie stresowac i tak powiedziala zeby mi samopoczucie poprawic zreszta dziwne jest to ze tarczyca spowalnia metabolizm wiec logiczne jest to ze jak ja unormujemy to i metabolizm powinien byc ok kurde a tak sie cieszylam a z drugiej strony laski ludzie maja wieksze zmartwienia przeciez wszystkie nie mozemy wygladac jak sucharki

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    Vannesa no to mnie zalamalas bo ja caly czas soboie powtarzam unormuje tarczyce i waga pojdzie w dol ale teraz to zaczynam sie zastanawiac moze moja endo nie chce mnie stresowac i tak powiedziala zeby mi samopoczucie poprawic zreszta dziwne jest to ze tarczyca spowalnia metabolizm wiec logiczne jest to ze jak ja unormujemy to i metabolizm powinien byc ok kurde a tak sie cieszylam a z drugiej strony laski ludzie maja wieksze zmartwienia przeciez wszystkie nie mozemy wygladac jak sucharki
    No tak ale sam fakt brania hormonów często skutkuje wzrostem wagi. Ja zauważyłam że jeżeli moje TSH jest poniżej 1 to przy ćwiczeniach 45 min dziennie waga spada ale jak TSH wyjdzie ponad 1 to mogę ćwiczyć nawet 3 godz. dziennie + dieta i waga stoi w miejscu albo w górę :(

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przejebane za przeproszeniem mamy ja myslalam ze jak mnie zdiagnozuja to bedzie sukces dostane leki schudne albo zajde w ciaze a tu nic ani mniej kilogramow ani ciazy w dupe z takim zyciem

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • lussy Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 18 lutego 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm ja i moja mama bierzemy euthyrox. Zaraz na poczatku moja mami przytyła 15 kg (tylko rzuciła tez fajki) potem pan D. wyliczył inaczej dawke i teraz nie ma nadwagi ale jak się zapomni to niestety tyje. Ja jestem wieczna niedowagą, od zawsze, na tarczyce choruje od 3 lat i przez ten czas udało mi się podnieść wage z 50 kg do 52-53 kg mam 169 cm :) Rozchorowałam sie po drugiej ciaży ;( teraz chciałabym znowu być w ciąży ale niestety... Pozdrawiam Kochane <3

    Lussy
    ☆☆☆☆☆☆☆☆ cykl starań :) a ile przedemną???
    a5vefhq.png

    hvr5rsu.png

    ovufrien
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 19 lutego 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lussy jak jeste takim chudzielcem to masz chyba nadczynnosc bo mam kolezanke ktora przy nadczynnosci przy 1,65cm wazy 43kg a wpiepsza tyle ze masakra caly czas je a mimo tego chuda jest jak przeciag z dwojga zlego chyba wolalabym nadczynnosc niz niedoczynnosc przynajmniej bylabym chuda hehe taki zarcik

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ