X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Fsh ponad normę
Odpowiedz

Fsh ponad normę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie znam sie na tym. Moim zdaniem najlepiej idz do ginekologa i on Ci wszystko powie. Ja mam fsh 25 i ginekolog powiedzial zebym sie nie stresowala i ze wszystko sprawdzimy pod USG. Jezeli nie bedzie jajeczka to wtedy bedziemy dzialac. Ale mom zdaniem masz dobre wyniki. Moje lh tez jest kolo 6.

    20140621580114.png
  • mihito Koleżanka
    Postów: 60 30

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Może to czysty przypadek, ale ja też miałam kiepskawe FSH w okolicach 11, zaczęłam pić zioła o. Sroki i teraz mam FSH ok 6. Może ten wyższy wynik akurat oznaczał cykl bezowulacyjny, a może właśnie zioła pobudziły jajniki do lepszej pracy?

    AmVormittag coś w tym musi być. Pod koniec listopada FSH w 3dc -12,16, a dziś po miesiącu picia ziół o.Sroki powtórzyłam badanie (również 3dc) i wynik 6,39!!! :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 23:36

    AmVormittag lubi tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mihito wrote:
    AmVormittag coś w tym musi być. Pod koniec listopada FSH w 3dc -12,16, a dziś po miesiącu picia ziół o.Sroki powtórzyłam badanie (również 3dc) i wynik 6,39!!! :D :D :D

    Świetne wieści! trzymam kciuki za dalsze starania :-*

    mihito lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 30 maja 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzebuję wątek, bo mam ten sam problem. Właśnie odebrałam wyniki badania w 2. dniu cyklu i wyszło mi FSH ponad normę. Oto moje wyniki:

    LH 7,18 mIU/ml [2,4-12,6]
    FSH 12,98 mIU/ml [3,5-12,5]
    Estradiol 60,95 pg/ml [12,4 - 233]
    Prolaktyna 15,08 ng/ml [4,79 - 23,30]

    Dodam, że w poprzednim cyklu FSH było w normie, a stosunek LH:FSH był nieco wyższy, ale też niezbyt optymistyczny, wynosił ok. 0,59. Do kompletu robiłam też AMH w poprzednim cyklu i wyszło zupełnie normalne - 2,39 ng/ml.

    Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Czy ktoś kto ogarnia temat mógłby mi powiedzieć, co to wszystko oznacza? Skąd te wahania z cyklu na cykl?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ