Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gdy ostatni listek w listopadzie opadnie 🍂, dzidziuś nam do brzuszka wpadnie 👶🏻
Odpowiedz

Gdy ostatni listek w listopadzie opadnie 🍂, dzidziuś nam do brzuszka wpadnie 👶🏻

Oceń ten wątek:
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti, gratuluję 💚

    Powiem Wam, że ten wysyp napawa mnie optymizmem 😎 A ja jeszcze przed owulacją 😅 Także zarażać Dziewczyny ❣️

    Myszkaaa20, Muuu., Edithka, Mysza_Polna, Kira lubią tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudaa95 wrote:
    Dziękuję za zrozumienie. Tu nawet nie chodzi o zazdrość. Może nie aż w takim stopniu. Tylko po prostu człowiek jest już tak tym wszystkim pochłonięty że ma żal do samej siebie i partnera ze znowu nie pyklo , mimo tego że głowa ubzdurala sobie objawy. Na prawdę cieszę się z dwóch kresek u innych dziewczyn ale jest przykro że u mnie jednak dalej nic . Ale jak widać, los tak chciał. Więc teraz ze spokojna głowa ( przynajmniej mam taką nadzieję) wejdę w nowy cykl 🍀✊🏼


    Nie jesteś sama. Ja też się bardzo cieszę z każdych kreseczek u Dziewczyn tutaj ale jest takie ukłucie żalu z cyklu "dlaczego nie ja?"

    Mam nadzieję, że i na nas przyjdzie czas 🤗❤️

    rudaa95, blador2, Chmurka21, Anulek84, Mysza_Polna lubią tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5216 8667

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow gratulacje dziewczyny!

    Ania32, Ruda95 dokładnie, fajnie że sie dziewczynom udało, ale właśnie zadra w sercu jakaś jest, myślę, że to normalne bo przecież wszystkie chcemy tego samego i jedne właśnie w tym momencie to dostają inne nie.

    Chociaż dziewczyny dahecie nadzieję, że moje 35 lat może też da radę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2023, 14:51

    nick nieaktualny, edith, rudaa95 lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goska000 wrote:
    Marti, gratuluję 💚

    Powiem Wam, że ten wysyp napawa mnie optymizmem 😎 A ja jeszcze przed owulacją 😅 Także zarażać Dziewczyny ❣️
    Łap wiruski 🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠

    Effiii, goska000, nick nieaktualny, Viii, Kira lubią tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Muuu. Autorytet
    Postów: 1191 2266

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Nie jesteś sama. Ja też się bardzo cieszę z każdych kreseczek u Dziewczyn tutaj ale jest takie ukłucie żalu z cyklu "dlaczego nie ja?"

    Mam nadzieję, że i na nas przyjdzie czas 🤗❤️
    Ten sam uczuć.. jeszcze jakoś na insta pełno brzuszków, na tiktoku też same jakieś takie treści mi się wyświetlają 😵‍💫 no nic, nasz czas zaraz też będzie 🙂

    To jutro dzień czekania na wyniki 😅🤞

    nick nieaktualny, blador2, rudaa95 lubią tę wiadomość

    👩🙍‍♂️ 31l.
    👧 Ł. 02.2021

    10.2023 cb 💔

    7.12 ⏸️ beta HCG 55,9 mlU/ml
    9.12 ➡️ beta HCG 195 mlU/ml
    22.12 (5+5) jest Serduszko ❤️
    6.02 rośnie Dziewczynka ❤️👧
    02.04 403g małej M. 💕
    24.06 2kg Dziewczyny 💪
    12.08 już jestem 👧🥰
  • Muuu. Autorytet
    Postów: 1191 2266

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viii wrote:
    A ja z innej beczki 🎄 Światełka wypadły minz szafy, najmłodszy zarządził zawieszenie, gdybyście widziały minę męża 😅 Kevin też już obejrzany 😅

    IMG-20231112-140343.jpg
    Ja tylko czekam na wigilię żeby odpalić Listy do M 😍 po raz 748274😅

    nick nieaktualny, Viii lubią tę wiadomość

    👩🙍‍♂️ 31l.
    👧 Ł. 02.2021

    10.2023 cb 💔

    7.12 ⏸️ beta HCG 55,9 mlU/ml
    9.12 ➡️ beta HCG 195 mlU/ml
    22.12 (5+5) jest Serduszko ❤️
    6.02 rośnie Dziewczynka ❤️👧
    02.04 403g małej M. 💕
    24.06 2kg Dziewczyny 💪
    12.08 już jestem 👧🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że już po wizytacji u Siostry 😊
    Jakbym nie wiedziała, że jest w ciąży to bym tego nie podejrzewała bo nawet jeszcze brzuszka nie widać 🥹
    Dostałam od niej i jej partnera na urodziny kartę podarunkową do Rossmanna. Już kalkulowałam ile testów owulacyjnych i ciążowych za nią kupię 🤣🤣 Ostatecznie jednak kupię prezent córce i mężowi na 6 grudnia a to co zostanie wydam na kosmetyki do włosów dla siebie 😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2023, 14:58

    Muuu., blador2, Myszkaaa20, goska000, Viii, czaranna, rudaa95, Kira lubią tę wiadomość

  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 12 listopada 2023, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, mam nadzieję, że wy też się doczekacie. 🫂

    Doskonale rozumiem wasze odczucia w tym momencie, szczególnie że te kreski się tak posypały wszystkie w jednym momencie.


    Moja przyjaciółka, która wiedziała o naszych staraniach zawsze powtarzała mi mądre słowa, że warto odpuścić na tyle na ile to możliwe i nie wkurzać się na los, że w danym momencie nie przynosi nam tego, co byśmy chcieli. Każdy dostanie to w odpowiednim momencie, a denerwowanie się i stres w ogóle niczego nie zmienia.
    Teraz myślę, że miała rację. No ale starsza jest ode mnie 16 lat, więc już życiowo mądrzejsza i bardziej doświadczona.

    Myszkaaa20, AnitaK, bonassola, rudaa95 lubią tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka siostra była łaskawa ?
    Przelicznik bardzo fajny, ale ostateczny pomysł na wykorzystanie prezentu dużo lepszy ;)


    Edithka często sobie to w głowie powtarzam, że i nam się w końcu uda, ale zawsze przychodzi moment zwątpienie i przykrych rozterek. Ciężko wprowadzić w życie taki spokój mimo tego, że każda z Nas wie że nerwy nic nie pomogą.

    nick nieaktualny, Edithka, rudaa95 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Anka siostra była łaskawa ?
    Przelicznik bardzo fajny, ale ostateczny pomysł na wykorzystanie prezentu dużo lepszy ;)


    Edithka często sobie to w głowie powtarzam, że i nam się w końcu uda, ale zawsze przychodzi moment zwątpienie i przykrych rozterek. Ciężko wprowadzić w życie taki spokój mimo tego, że każda z Nas wie że nerwy nic nie pomogą.


    Tak, jakby nie była to byście pewnie teraz o tym czytały 🤣
    Już wypatrzyłam nawet prezenty 🥹

  • _Kamyczek_ Ekspertka
    Postów: 137 360

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy małe co nieco z mężem może wpłynąć na jutrzejsze badania progesteronu i estradiolu? 🤔🫣😂 Bo tak się właśnie nad tym zastanawiam, czy jest to dozwolone, czy nie...

    I czy zażywanie bromocornu może mieć jakiś wpływ na te wyniki? Będę wdzięczna za odpowiedź 😁

    👩‍💼27
    👱‍♂️29

    09.2022 odstawienie antykoncepcji
    02.2023 Walka o przywrócenie regularnych cykli
    08.2023 starania

    15.11.2023 beta 18,6 <3
    17.11.2023 beta 74,3
    20.11.2023 beta 402

    30.11 pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    5.12 serduszko ❤️ USG 6+3
    15.01 I prenatalne - wszystko ok!

    Data porodu
    USG 26.07.2024
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 5636 7377

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny każdej gratuluję⏸️ i czekam na bety;)

    moonflower, Myszkaaa20, EduNowa lubią tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    01.05.2025 r. - Miłoszek, nasz wyczekany ukochany Maluszek!🩵

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Kamyczek_ wrote:
    Dziewczyny, czy małe co nieco z mężem może wpłynąć na jutrzejsze badania progesteronu i estradiolu? 🤔🫣😂 Bo tak się właśnie nad tym zastanawiam, czy jest to dozwolone, czy nie...

    I czy zażywanie bromocornu może mieć jakiś wpływ na te wyniki? Będę wdzięczna za odpowiedź 😁
    Z tego co wiem to intensywną aktywność fizyczną i przytulanki warto sobie odpuścić przy badaniu prolaktyny, przy progu i estradiolu chyba na luzie :)

    _Kamyczek_ lubi tę wiadomość

  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny, gratulacje!!! 🤩 rozbilyscie bank tymi kreseczkami 🤯😁 ściskam Was wszystkie, teraz czekamy na bety 😁😁

    Myszkaaa20, edith lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2163 4636

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viii wrote:
    A ja z innej beczki 🎄 Światełka wypadły minz szafy, najmłodszy zarządził zawieszenie, gdybyście widziały minę męża 😅 Kevin też już obejrzany 😅

    IMG-20231112-140343.jpg
    O jaaa 😍 Tez już powoli wkrada mi się świąteczne wariactwo, co roku szybciej i bardziej 😂 Pare dni temu właśnie odebrałam wielkie zamówienie z Sinsay z rzeczami świątecznymi i już wiem, ze nie wytrzymam do mikolajek, aby przyozdobić dom 😍😂 ☃️

    @Marti72 gratulacje 🎉🍀😍

    Właśnie naszła mnie refleksja… czy Wy będziecie miały tę samą datę porodu? 😂 😍👍

    Viii, Marti27 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ / 18.01.2025 🩷 Witaj, Ł.!
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    O jaaa 😍 Tez już powoli wkrada mi się świąteczne wariactwo, co roku szybciej i bardziej 😂 Pare dni temu właśnie odebrałam wielkie zamówienie z Sinsay z rzeczami świątecznymi i już wiem, ze nie wytrzymam do mikolajek, aby przyozdobić dom 😍😂 ☃️

    @Marti72 gratulacje 🎉🍀😍

    Właśnie naszła mnie refleksja… czy Wy będziecie miały tę samą datę porodu? 😂 😍👍
    Na pewno bardzo zbliżone daty. 🤣
    Zależy od długości cyklu, czy każda urodzi w terminie itp.
    Synka urodziłam tydzień po terminie. Czułam się już jak wieloryb. 🤣

    ultramaryna_ lubi tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Anka siostra była łaskawa ?
    Przelicznik bardzo fajny, ale ostateczny pomysł na wykorzystanie prezentu dużo lepszy ;)


    Edithka często sobie to w głowie powtarzam, że i nam się w końcu uda, ale zawsze przychodzi moment zwątpienie i przykrych rozterek. Ciężko wprowadzić w życie taki spokój mimo tego, że każda z Nas wie że nerwy nic nie pomogą.
    No wiadomo, że to się tak łatwo mówi, a każdej z nas zależy na tych dwóch kreskach. Nie da się ot tak wyłączyć głowy.

    nick nieaktualny, Muuu., rudaa95 lubią tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Viii Autorytet
    Postów: 1879 2997

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Ja przy Kevinie praktycznie codziennie zasypiam Mąż już sam mi go włącza 😅 no i zaczynamy pomału maraton z filmami świątecznymi żeby zdążyć do świąt 😁

    Super!!! Jakie filmy? Zapodaj tytuły też będę oglądać 😁

    Myszkaaa20 lubi tę wiadomość

    34l.
    2015 👦
    2018 👦
    2020 💔

    IO, tężyczka

    ➡️Folik
    ➡️Solcidiol 500
    ➡️ADEK
    ➡️Magnez B6 forte
    ➡️Sanprobi Super Formuła
    ➡️Siofor 500
    ➡️Pregna DHA
  • Sarka94 Autorytet
    Postów: 886 1624

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się posypały te pozytywy! Gratuluję wszystkim 🥰 Mam nadzieję, że i ja się kiedyś doczekam. Ale jako że się staramy już 14 cykl to zajrzę pewnie też na dinusie 😅😁
    Póki co pozdrawiam ze spacerku z naszą jedyną póki co dziewczynką. Przy okazji nazbierało się grzybów na śniadanie i obiad nawet 😁
    20231112-133207.jpg
    20231112-145621.jpg
    20231112-145613.jpg

    nick nieaktualny, goska000, nick nieaktualny, Nietypowa30, Nomeolvides, Viii, Kasia111, Muuu., edith, rudaa95, Anulek84, blador2, Adirella, Myszkaaa20 lubią tę wiadomość

    Starania o pierwszą🤰od 9/2022

    ♥ 2018 ♥
    🏡 2020
    💍 21.08.2021
    💒 17.09.2022
    🐶 5.10.2023
  • KarolinaJ0702 Autorytet
    Postów: 289 220

    Wysłany: 12 listopada 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tu się dzisiaj dzieje😆 wy halloween miałyście chyba bardzo produktywne😆

    goska000 lubi tę wiadomość

    👩2001
    🧔‍♂️1993
    8 cs
    12.01.2024 ⏸️
    24.01.2024 mamy pęcherzyk ciążowy
    07.02.2024 następna wizyta pusty pęcherzyk
    Poronienie chybione 6/8 tydz. ciąży

    25 cs
    Morfologia nasienia 5%
    Drożność jajowodów 👍
    AMH 2.91
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ