Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gdy ostatni listek w listopadzie opadnie 🍂, dzidziuś nam do brzuszka wpadnie 👶🏻
Odpowiedz

Gdy ostatni listek w listopadzie opadnie 🍂, dzidziuś nam do brzuszka wpadnie 👶🏻

Oceń ten wątek:
  • aszin Autorytet
    Postów: 7437 16458

    Wysłany: 15 listopada 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę w poniedziałek na badania krwi i teraz zastanawiam się, co przy ewentualnym za wysokim TSH - może być "zwykły" endokrynolog? Czy koniecznie ginekolog endokrynolog? Jakie macie doświadczenia?

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Meganka Przyjaciółka
    Postów: 66 113

    Wysłany: 15 listopada 2023, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Idę w poniedziałek na badania krwi i teraz zastanawiam się, co przy ewentualnym za wysokim TSH - może być "zwykły" endokrynolog? Czy koniecznie ginekolog endokrynolog? Jakie macie doświadczenia?

    Zwykłą niedoczynność tarczycy to i rodzinny ogarnie :) tak naprawdę jeden lek jest do wyboru, więc szału nie ma. Jedyny problem to żeby lekarz wiedział jakie są odpowiednie wartości dla starających się/ ciężarnych, żeby nie powiedział, że norma do 4 to nie ma co zbijac :p ja jestem cały czas na letroxie i jedynie modyikuję dawkę, w zeszłej ciąży nawet nie szłam do endo tylko z ginekologiem ustaliłam jaką brać.

    🙋🏼‍♀️28 🙋🏻‍♂️30
    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 2015
    💒 2021
    👧 2021

    Czekamy na drugiego bobasa ♥️
    29.11 ⏸️ beta 12,3 (11dpo) <3 1.12 beta 60,7 <3 4.12 beta 291 <3 6.12 772 <3 11.12 3678 <3
    Planowane wizyty:
    16.12 (6+1) pęcherzyk ciążowy z żółtkowym
    21.12 (6+6) 0,34cm kropka z serduszkiem <3 (raczej ciaża młodsza o pare dni)

    Termin porodu: 8.08.24 <3

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7437 16458

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meganka wrote:
    Zwykłą niedoczynność tarczycy to i rodzinny ogarnie :) tak naprawdę jeden lek jest do wyboru, więc szału nie ma. Jedyny problem to żeby lekarz wiedział jakie są odpowiednie wartości dla starających się/ ciężarnych, żeby nie powiedział, że norma do 4 to nie ma co zbijac :p ja jestem cały czas na letroxie i jedynie modyikuję dawkę, w zeszłej ciąży nawet nie szłam do endo tylko z ginekologiem ustaliłam jaką brać.
    Ja się zagłębiłam trochę w temat, wstyd się przyznać, że dopiero teraz, ale właśnie sprawdziłam, że rok temu miałam badane TSH i miałam ponad 3(!!), a wg rodzinnej to była norma i nic z tym nie robiłyśmy... :/

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży pod koniec też miałam lekko podwyższone TSH, ale ze nie było dużo ponad normę, to gin przepisywał mi euthyrox.

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Viii Autorytet
    Postów: 1879 2997

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Kamyczek_ wrote:
    @Pusshka tyle, że na tym 1 zdjęciu to była kreska, która była widoczna po czasie - test leżał cały dzien haha :D rano na świeżo nie było za bardzo nic widać. Ale stwierdziłam, że zaryzykuję i zrobię bete :P

    @KatiePie oficjalnie 3 cykl starań - mam bardzo długie cykle, ok 37-40 dni - od kilku miesięcy. Wcześniej mialłam mocno rozregulowane, po 55, a nawet 70 dni... Więc to był nasz trzeci cykl starań :)
    jeszcze wcześniej jeden miesiąc był taki na yolo trochę, ale nie był celowany typowo w poczęcie.

    Wydaje mi sie, że dużo pomógł mi bromocorn, fertistim i suplementacja jodu, d3, witamin z grupy B i trzymanie się (mniej więcej) diety low carb. Miałam początek insulinooporności, podwyższony cukier na czczo, a przy krzywej gwałtownie spadał po godzinie. A dieta low carb zaczęła mi służyć - 3 miesiące jakoś stosowałam. Teraz też zamierzam pilnować tej glukozy, żeby nie nabawić się cukrzycy ciążowej...

    No i oczywiście w piątek beta do powtórki, bo to jeszcze nic pewnego :( Ale nie ukrywam, że się cieszę i pozwalam sobie na to <3

    Dodałaś mi nadziei 😄

    _Kamyczek_ lubi tę wiadomość

    34l.
    2015 👦
    2018 👦
    2020 💔

    IO, tężyczka

    ➡️Folik
    ➡️Solcidiol 500
    ➡️ADEK
    ➡️Magnez B6 forte
    ➡️Sanprobi Super Formuła
    ➡️Siofor 500
    ➡️Pregna DHA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    @goska000, przepisuję ❤ To będziemy testować razem! Chociaż ja pewnie siknę 25.11, bo jedziemy pod domek ze znajomymi na weekend - wino, sauna, jacuzzi, te sprawy 😅

    @KatiePie, ja bym chyba najpierw zajęła się TSH oraz krzywą, a później zaczęła myśleć o HSG. Ale najlepiej jeszcze to przemyśl 🥰 Mówi się, że ok. 3 miesiące po HSG jest największa szansa, trzymam kciuki za Ciebie

    KatiePie, blador2, goska000, Myszkaaa20, Kira lubią tę wiadomość

  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1849 2206

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_ wrote:
    Dziekuję wszystkim za miłe przyjęcie 🤗

    Moje cykle zawsze trwały 31-34 dni, ale od września biorę Agnus Castus (czy Castagnus, mieszkam w Niemczech i tu są inne odpowiedniki) i ostatni mój cykl trwał 28 dni, teraz wychodzi na to, że ten cykl też będzie tyle czasu trwał (może 29 dni) i myślę właśnie czy to ten niepokalanek... 🤔 z kolei moje 🐒🐒 są bardzo krótkie (2, max 3 dni), a ostatnio trwała 6 dni, mam nadzieję, że to dobry znak 😅 w internecie są przeróżne opinie na temat niepokalanka

    Kochana ja dzięki Castagnusowi zaszłam w obie ciąże😊

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)💔
    2018 👶
    2019 👶
    Listopad 2024 ⏸️ 13 cs
    Grudzień 2024 - Aniołek (10 tc)💔
    6 cs po poronieniu chybionym ( w sumie 19 cs) 🍀🍀🍀
  • edith Przyjaciółka
    Postów: 113 237

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już wyniki:
    beta - 126,4 mIU/ml (dwa dni temu 35,6)
    prog - 22,68 ng/ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 17:37

    Meganka, Effiii, Evelle28, AnitaK, Edithka, goska000, Ewka9090, Nomeolvides, czaranna, nick nieaktualny, Myszkaaa20, Kasia111, _Kamyczek_, Mysza_Polna, bonassola, klaudia_23, nick nieaktualny, Sarka94, ultramaryna_, Kira, Pełna chata, blador2, Karola3196, Hope♥️, MadziaIsm, Muuu., Wenka, Bulbasek, Adirella, Jagodecka, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    🙎🏻‍♀️40 lat
    05.2023 💔 poronienie zatrzymane 9 tc
    11.2023 ⏸️
    08.2024 💙
  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusshka jest coś w tym prawdy że po hsg jest wieksza szansa na zajście , bo nam się udało w cyklu następnym po hsg. Ale na ile to miało wpływ tego nie wiem ;)

    Edith piękny przyrost, rośnijcie zdrowo 🍀🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 17:28

    edith lubi tę wiadomość

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita , Luna napiszecie coś więcej o tym niepokalanku, czy to może brać każdy? Ja już trochę zaczynam działać jak tonący co brzytwy się chwyta 🤣🤣🤣

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusshka wrote:
    @goska000, przepisuję ❤ To będziemy testować razem! Chociaż ja pewnie siknę 25.11, bo jedziemy pod domek ze znajomymi na weekend - wino, sauna, jacuzzi, te sprawy 😅

    @KatiePie, ja bym chyba najpierw zajęła się TSH oraz krzywą, a później zaczęła myśleć o HSG. Ale najlepiej jeszcze to przemyśl 🥰 Mówi się, że ok. 3 miesiące po HSG jest największa szansa, trzymam kciuki za Ciebie

    Znając życie ja też nie wytrzymam :D

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • Wioleta91 Autorytet
    Postów: 421 989

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Nareszcie mogę przestać trzymać kciuki, nie ukrywam że już mnie trochę palce bolały 😛 gratuluję wszystkim !
    Moon to chyba więcej jak jedno ❤️

    Cukruś. Ja czekam na Twoje ❤️

    10.2020👰🤵
    11.2020 początek starań
    01.2023 ⏸️🤞
    02.2023 bliźniaki 💙💙
    03.2023 poronienie zatrzymane 13tc 💔
    05.2023 starania 🌈
    21.06.23 ⏸️🤞
    15.02.24 Maksymilian 💙

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edith wrote:
    Mam już wyniki:
    beta - 126,4 mIU/ml ( dwa dni temu 35,6)
    prog - 22,68 ng/ ml
    Ładnie rośniecie. 💗

    edith lubi tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Maj.a Autorytet
    Postów: 792 1206

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, czy jak udam się do Laboratorium Diagnostyki w sobotę na pobranie krwi to kiedy są wyniki?
    W tygodniu to rozumiem, że tego samego dnia a jak jest w soboty hmmmm.😌



    05.10. ⏸
    🏨👶🍼 22.06. 2830g

    age.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1849 2206

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Anita , Luna napiszecie coś więcej o tym niepokalanku, czy to może brać każdy? Ja już trochę zaczynam działać jak tonący co brzytwy się chwyta 🤣🤣🤣

    Jest to ziołowy lek. Ja brałam 2 tabletki dziennie, bo 1 jest na 60kg masy ciała. Brałam przez 3 miesiące, potem miesiąc przerwy. Dodatkowo do owulacji brałam wiesiołek no i aktywny kwas foliowy :) Owulacje wróciły, długość cyklu się unormowała. Jak byłam w zeszłym tygodniu na wizycie u gin, to stwierdziła,że nie ma śladu po PCOS :)

    Effiii lubi tę wiadomość

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)💔
    2018 👶
    2019 👶
    Listopad 2024 ⏸️ 13 cs
    Grudzień 2024 - Aniołek (10 tc)💔
    6 cs po poronieniu chybionym ( w sumie 19 cs) 🍀🍀🍀
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Pusshka jest coś w tym prawdy że po hsg jest wieksza szansa na zajście , bo nam się udało w cyklu następnym po hsg. Ale na ile to miało wpływ tego nie wiem ;)

    Edith piękny przyrost, rośnijcie zdrowo 🍀🍀

    U mnie nie pomogło ani HSG ani histeroskopia, ani HyFoSy. Chociaż po tym ostatnim owulację miałam ze strony prawie niedrożnego jajowodu. Jestem ciekawa statystyk w tym temacie,ale o takie trudno :)

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • Viii Autorytet
    Postów: 1879 2997

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maj.a wrote:
    Mam pytanie, czy jak udam się do Laboratorium Diagnostyki w sobotę na pobranie krwi to kiedy są wyniki?
    W tygodniu to rozumiem, że tego samego dnia a jak jest w soboty hmmmm.😌

    Zależy od rodzaju badania, większość miałam tego samego dnia pod warunkiem że byłam wcześnie rano.

    34l.
    2015 👦
    2018 👦
    2020 💔

    IO, tężyczka

    ➡️Folik
    ➡️Solcidiol 500
    ➡️ADEK
    ➡️Magnez B6 forte
    ➡️Sanprobi Super Formuła
    ➡️Siofor 500
    ➡️Pregna DHA
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1849 2206

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję pięknych wyników ❤️

    Alysa ściskam❤️

    Ma ktoras z Was metaliczny posmak?

    edith lubi tę wiadomość

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)💔
    2018 👶
    2019 👶
    Listopad 2024 ⏸️ 13 cs
    Grudzień 2024 - Aniołek (10 tc)💔
    6 cs po poronieniu chybionym ( w sumie 19 cs) 🍀🍀🍀
  • KatiePie Koleżanka
    Postów: 58 24

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pusshka, tak chyba zrobię jeśli wytrzymam.

    Ja się raczej nie nastawiam czy pomoże to czy nie, bo nawet niewiadomo czy mam coś niedrożne 😅 Bardziej bym chciała byś spokojna i się akurat tym nie stresować, bo jeśli oba niedrożne to wtedy bez sensu zmarnowane miesiące starań - chociaż to już bym musiała mieć pecha dużego 😅

    Jadę sobie teraz na jogę z koleżanka i jest to joga hatha podobno przy okazji najlepsza na płodność 😆

    A co do kawki, to Ciebie Anka widziałam na grupce Krakowskiej, więc też się stamtąd melduje 😄

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 15 listopada 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goska000 wrote:
    U mnie nie pomogło ani HSG ani histeroskopia, ani HyFoSy. Chociaż po tym ostatnim owulację miałam ze strony prawie niedrożnego jajowodu. Jestem ciekawa statystyk w tym temacie,ale o takie trudno :)
    W zaleceniach mam histeriskopie, ale nie wiem w jakim celu. Goska powiesz mi coś o tym badaniu? Ja mam polip ale rzekomo ma się sam wchłonąć. I teraz nie wiem czy malarz zaleca to w celach diagnostycznych?

    KatiePie ja miałam oba drożne , więc też nie wiem czy samo badanie pomogło czy to zabieg okoliczności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 17:44

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
‹‹ 244 245 246 247 248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ