X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka
Odpowiedz

Grudniowe II kreski - świąteczne serduszka

Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja po wizycie. 3+3 tydzień, jeszcze nic nie widzac, chociaz endometeium jest obiecujące.
    Mam zrobić jednak betę w odtepie dwóch dni i powtórzyć glugoze.
    Plamienie raczej niegroźne.

    Sylwia_i_Niki, futuremama, Nynka, martuśka737, mgielka lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo, że brzuch już boli okresowo oczywiście, że siknełam. I oczywiście, że zobaczylam biel....
    Ehh, już płakać mi sie nie chce ze smutku tylko krzyczeć z bezradności....
    Czekam ponad miesiqc na lekarza, moze q miedzyczasie uda mi sie cos prywatnie.
    Chyba sie nie zapisuje nawet na styczeń bo czuje, że póki ktoś się mna konkretnie nie zajmie to nici z tego.

  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka a czym dokładnie chcesz żeby się lekarz zajął?
    Opowiem ci swoją historie. Z mężem staraliśmy się ponad 1,5 roku i nic. Ginekologiczne wszystko było niby okej, cytologia, czystość, biopsja macicy, prolaktyny może trochę za dużo. Ale co miesiąc przychodziła @, a ja z dnia na dzień czułam się coraz gorzej. Ostatnio szczerze się poddałam. Zwątpiłam naprawdę. Ale koleżanka poleciła mi żebym poszłam do dietetyka klinicznego który zajmuje się kobiecymi hormonami żeby podreperować właściwie nie wiem co, chyba szczęście. Skierował mnie na badania, wszystko prywatnie oczywiście, ale przy tym ile wydawałam miesięcznie, co to było jednorazowo 800 zl. Wątroba, trzustka,żelazo, lit,ferrytyna, badania bakteryjne i wirusowe, hormony, mocz, krew, Wit do, Wit b, dha, lit, tarczyca, przysadka, dosłownie wszystko. I w końcu powychodzily cuda. Dieta stosowałam ledwo dwa tygodnie,ale zmieniłam żywienie totalnie. Teraz już w ciąży ciągnę wszystkie suple (12 różnych) dostosowane dla kobiet w ciąży i te które reperują moja gospodarkę hormonalna i stan organizmu,wszystko z czym mam na bakier.
    Żebym wiedziała że wystarczyło zrobić przegląd auta,zrobiłabym 1,5 roku temu a dzisiaj miała już prawie roczne dziecko. Tak jestem na początku drogi. Ale i tak było warto. Najgorsze czego żałuję, że nie miałam kogoś kto mnie pokieruje. Żebym trafiła wcześniej na tego człowieka,dawno bym była okazem zdrowia i mama. Poszukaj może kogoś takiego, może ci pomoze. Trzymam za każdą z was kciuki, wiem jaki to ból gdy widzisz biel co miesiąc, miesiącami, wszyscy dookoła mają już dzieci a ty jedyne czego pragniesz to nie krzyczeć jak kolejna osoba mówi ci że jest w ciąży a kiedy twoja pora albo że jesteś samolubem bo ciągle nie masz wg nich = nie chcesz dzieci. Trzymaj się!

    Nynka, futuremama, Lady_Dior, Domistr lubią tę wiadomość

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja pół nocy nie mogłam spać... Przerażona jestem tym cukrem 98. Naczytałam się, że wysoki cukier powoduje w 1 trymestrze poważne wady płodu i chodzę cala zdenerwowana...

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Hej, ja pół nocy nie mogłam spać... Przerażona jestem tym cukrem 98. Naczytałam się, że wysoki cukier powoduje w 1 trymestrze poważne wady płodu i chodzę cala zdenerwowana...

    Spokojnie, w I ciąży miałam cukier ponad 104. Robiłam krzywa od razu, miałam skierowanie. Zmieściłam się w normie, ale na sam styk. Będziesz musiała pilnować po prostu swojej diety i kontrolować cukier na bieżąco,ale to nie jest koniec świata jeszcze, spokojnie. Najwyżej wdrożą ci insuline 😊 póki co ogranicz do wizyty to co ma wysoki indeks glikemiczny, a lekarz niech cię kieruje dalej. 98 to naprawdę nie tak strasznie. Spokojnie!

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotychczas...karmi Pani, stres, testy owu robić, prolaktyna, tsh, może schudnąć...
    Ginekologicznie idealnie, cytologia, blizna po cc, endometrium. Hormony tsh, prolaktyna, testosteron, estradiol, lh,fsh, zelazo, ferrytyna, glukoza, insulina....
    Mam schizy, że może drożność....nie wiem. Czekam do kolejnego lekarza.....
    Jestem cieższa o jakies 8 kilo niż przed pierwszą ciążą.....ale nadwagi mam może z 3 kilo i nie wmówi mi nikt, że to te 3 kilo...

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuśka737 wrote:
    Spokojnie, w I ciąży miałam cukier ponad 104. Robiłam krzywa od razu, miałam skierowanie. Zmieściłam się w normie, ale na sam styk. Będziesz musiała pilnować po prostu swojej diety i kontrolować cukier na bieżąco,ale to nie jest koniec świata jeszcze, spokojnie. Najwyżej wdrożą ci insuline 😊 póki co ogranicz do wizyty to co ma wysoki indeks glikemiczny, a lekarz niech cię kieruje dalej. 98 to naprawdę nie tak strasznie. Spokojnie!
    A też już miałaś taki cukier we wczesnej ciąży?
    Dziękuję za pocieszenie ;*

    martuśka737 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    Dotychczas...karmi Pani, stres, testy owu robić, prolaktyna, tsh, może schudnąć...
    Ginekologicznie idealnie, cytologia, blizna po cc, endometrium. Hormony tsh, prolaktyna, testosteron, estradiol, lh,fsh, zelazo, ferrytyna, glukoza, insulina....
    Mam schizy, że może drożność....nie wiem. Czekam do kolejnego lekarza.....
    Jestem cieższa o jakies 8 kilo niż przed pierwszą ciążą.....ale nadwagi mam może z 3 kilo i nie wmówi mi nikt, że to te 3 kilo...

    3 kg to jedynie w twojej głowie moze coś zmienic i to chyba tyle 😂 Może rzeczywiście jak przestaniesz karmić będziesz miała większe szanse na ciążę. Niektórzy mówią że to blokuje owulację, ale nie wiem czy to prawda. Na pewno każdy organizm jest inny.

    Nalia futuremama ma rację. To że taki wynik ci wyszedł to może być tylko jednorazowy wyskok. Cukier może podnieść wiele rzeczy,wystarczy stres albo nerwy. Spokojnie zbadaj go sobie jeszcze raz jeśli się niepokoisz. Badania najlepiej robić do 9, nie denerwować się, nie spieszyć, ostatni posiłek lekki, wyspać się trzeba. Może masz od kogo pożyczyć jakiś glukometr na parę dni? Ja tak mierzyłam swój cukier przez kilka tygodni sprawdzić czy wszystko jest okej. Nie wymaga to wiele wysiłku, a w domu też inaczej niż w przychodni.

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka737 nie karmie od ponad roku....taka byla kolejnosc argumentow lekarzy....
    Najpierw Pani karmi -ok rozumialam, pozniej stres, fakt mogl byc, itd itd

  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    Martuśka737 nie karmie od ponad roku....taka byla kolejnosc argumentow lekarzy....
    Najpierw Pani karmi -ok rozumialam, pozniej stres, fakt mogl byc, itd itd

    Och, okej przepraszam, źle zrozumiałam. Byłaś może ostatnio na porządnym monitoringu? Rzeczywiście masz tą owulację?
    Drożność chyba bym wykluczyła skoro już masz dziecko. Masz jakiś pomysł na czym się teraz skupić? To jakiś porządny lekarz czy po prtu chcesz zmienić?

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Hej, ja pół nocy nie mogłam spać... Przerażona jestem tym cukrem 98. Naczytałam się, że wysoki cukier powoduje w 1 trymestrze poważne wady płodu i chodzę cala zdenerwowana...

    Nalia ja przed zajściem w ciążę robiłam sobie badania i też mi wyszedł cukier 98. W drugiej ciąży na początku wyszedł mi 94 i dostałam od razu skierowanie na krzywą. Krzywa wyszła ok.
    W poniedziałek idę robić badania I trymestru, bo będą mi potrzebne na przyszłą wizytę. NA wyższy cukier u mnie wpływ mogło mieć wczesne zjedzenie kolacji (około 19) i badanie dopiero przed 10:00. Także bardzo duża przerwa w jedzeniu. Nie przejmuj się jednorazowym wynikiem i nie czytaj za dużo. Na pewno będziesz musiała powtórzyć badanie, a najlepiej zrobić krzywą. Zresztą glukoza 98 poza okresem ciąży to nadal norma. Spokojnie.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_i_Niki wrote:
    Myślę, że na pewno zobaczysz serduszko 😊
    Mnie też dopadły zawroty głowy + mdłości... Wymioty tfu tfu nie 😂
    Ja wizytę mam 8. 01 i mam taką mini nadzieję na serduszko 😊
    Dziewczyny kreskowe jakie bierzecie teraz suple?
    Mi się kończy właśnie pregna start, zostały 2 ostatnie tabletki i nie wiem co dalej 😂


    Na pewno będzie serduszko. Ja tez mam wizytę 08.01.
    Ja biorę teraz OmegaMed Optima Start - ma same najważniejsze składniki.
    Nie lubię suplementów, w które producenci wciskają wszystkie możliwe witaminy i to w śmiesznych dawkach albo tlenek magnezu, który strasznie słabo się przyswaja. Jak skończę Omegamed (wybrałam go, bo ma DHA pochodzące z alg) przejdę na MAMADHA Premium Plus. Co prawda ma 2 formy kwasu, no ale nie ma preparatów idealnych. Ja jem ryby, ale chcę się jeszcze wspomóc DHA.
    Femibion wcale nie ma idealnego składu.

    Polecam poczytać:

    https://matkaaptekarka.pl/witaminy-prenatalne-jaki-zestaw-wybrac-czy-istnieje-jeden-uniwersalny-i-najlepszy-dla-kazdej-kobiety-w-ciazy-cz-2/

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś znów śluz koloru kawy z mlekiem, a jeden nawet miałam różowy. :( Jest on tylko w środku, czasem na papierze. Na majtkach nie zostaje. Dziewczyny dziisja 26dc. 1.01 powinnam dostać okres. Chyba poczekam do tego czasu i zobaczę co będzie. Wcześniej nikt mi nie pomoże, bo nic nie widać na USG - czy jest ciąża czy nie. Lecieć do kolejnego lekarza chyba też nie ma sensu. Nie wiem co mam robić jestem w kropce. :(

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homa liczylam jest ok.
    O drożności myślę, bo mialam cc a ponoc lubia po cesarkach sie robić.
    Na monitoringu nie bylam, raz przed pandemia, i to przez przypadek, trafilam w okolicy owu ale pamietam tylko, że isc do męża bobzaraz owu.
    I wlasnie w tym rzecz, żaden lekarz nie robi nic.
    Na rqzie ide do lekarki,która wykazala jakakolwiek inicjatywe, a "dobrego" szukam.

  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam nigdy żeby po CC moglyby być problemy z drożnością. Człowiek uczy się całe życie 😊
    Nynka obyś znalazła dobrego lekarza, takiego z "powołaniem". I by umiał ci jeszcze pomoc, to najważniejsze!

    Nynka lubi tę wiadomość

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • Elena26 Ekspertka
    Postów: 204 113

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane. Właśnie zrobiłam test ciążowy (rano nie zrobiłam bo już mi zabrakło testów) i moim oczom ukazały się ⏸️! Jestem 2 cykle po poronieniu i bałam się zapisywać na listę do oczekiwań żeby nie zapeszyć. Jutro zrobię ponownie test oraz pójdę na betehcg. Pozdrawiam Was serdecznie.

    https://zapodaj.net/6df0aede54dad.jpg.html

    Kamaa, Nynka, Karo123, Bubble, futuremama, Beza27, Syla87, martuśka737, Natalia1992, Lisa_, mgielka, Jo_an lubią tę wiadomość

    3jgx43r848q7vmi7.png
    31.12.2020 - Betahcg 55,8
    02.01.2021 - Betahcg 155,4
    07.01.2021 - Betahcg 2305,0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje 😊

    Elena26 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elena26 gratuluje!😚 trzymam kciuki za szczesliqe zakonczenie

    Elena26 lubi tę wiadomość

  • Sylwia_i_Niki Autorytet
    Postów: 589 610

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elena gratulacje! Trzymam kciuki 😊

    Elena26 lubi tę wiadomość

    34bw9jcgtpweb6ht.png

    mhsv3e5eqjicmuk3.png

    l22ndf9hqu72xmmm.png

    5cs 🥰 udało się!
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 918 1198

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elena26 wrote:
    Witajcie Kochane. Właśnie zrobiłam test ciążowy (rano nie zrobiłam bo już mi zabrakło testów) i moim oczom ukazały się ⏸️! Jestem 2 cykle po poronieniu i bałam się zapisywać na listę do oczekiwań żeby nie zapeszyć. Jutro zrobię ponownie test oraz pójdę na betehcg. Pozdrawiam Was serdecznie.

    https://zapodaj.net/6df0aede54dad.jpg.html
    Który to dpo? 😍
    Gratulacje 🎊

    Elena26 lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚

    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ