X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Histeroskopia - Wasze doświadczenia
Odpowiedz

Histeroskopia - Wasze doświadczenia

Oceń ten wątek:
  • redka Autorytet
    Postów: 486 540

    Wysłany: 17 września 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam histero polipa rok temu we wrześniu, nie dało to rezultatu w postaci ciąży. W marcu miałam laparoskopie diagnostyczna, stwierdzono niedrożność obu jajowodów, 2 tyg później pozytywny test ciążowy 😏 Także walczcie o swoje zdrowie i marzenia✊💪😘 Powodzenia!

    Izaja, EwelaKrk86, Sesyjka, Anoli88 lubią tę wiadomość

    Równo 2 lata starań.
    12.03 Laparoskopia - niedrożne jajowody
    01.04 ⏸️ beta 272, prog 45💚 ➡️ 06.04 beta 2135 prog 43.9💛 ➡️ 12.04 beta 16254 🧡 ➡️ 16.04 3mm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️➡️ 07.05 2cm 3mm 💜 ➡️ 28.05 5cm 7mm ➡️22.07 350g chłopca 👣 04.09 1000g 15.10 2000g🐰 19.11 3000g 10.12.2021 👨‍👩‍👦 3240g 8:40
    gg64qtkfpvxcwhqx.png
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 17 września 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MayMasza wrote:
    Hej dziewczyny. Ja również niedługo mam histeroskopie. Nie dostałam informacji o żadnych badaniach jakie powinnam ze soba wziąć co jest trochę dziwne ale skoro tak jest...(będę miała w szpitalu na NFZ). Jak to było u Was?

    Myślę, że w takim razie zrobią Ci badania na miejscu :-) bo na pewno muszą być badania przed histero. Ja miałam 3 dni wcześniej się zgłosić na krew, ale to pewnie zależy od szpitala. Najlepiej zadzwoń na izbę przyjęć i zapytaj :-)

    Grażka1985 lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 17 września 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    redka wrote:
    Hej, miałam histero polipa rok temu we wrześniu, nie dało to rezultatu w postaci ciąży. W marcu miałam laparoskopie diagnostyczna, stwierdzono niedrożność obu jajowodów, 2 tyg później pozytywny test ciążowy 😏 Także walczcie o swoje zdrowie i marzenia✊💪😘 Powodzenia!

    Redka dziękuję, że opisałaś swoje doświadczenia :-)
    Ja jestem po histeroskopii, niestety cykl nieudany.
    Także też skłaniam się ku zbadaniu drożności. Nie chce tracić czasu i czekać, bo już nie jestem super młoda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2021, 20:23

    redka lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 17 września 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Hej w sierpniu miałam histeroskopie, jestem po pierwszej miesiączce i mam 15 dzień cyklu, od dwóch dni mam plamienia (brązowe rozpoczęły się po stosunku ). Nigdy nie miałam takich dolegliwosci czytałam, ze mogą się zdarzyć takie plamienia okoloowulacyjne. Miałyście może podobnie ?

    Stay może to jeszcze coś się oczyszcza po histeroskopii, lub plamienie okołoowulacyjne. Obserwuj się, jeśli będzie coś niepokojącego to najlepiej zgłosić się do przychodni przy szpitalu gdzie miałaś robione.

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 17 września 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i nie bójcie się znieczulenia ogólnego, najgorsze w tym jest chyba tylko wbijanie wenflonu, potem odpływa się bardzo przyjemnie :-)

    Anoli88 lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 18 września 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w czerwcu mialam histeroskopie usunięcie zrostów i polipa. Na dwa miesiące miałam założoną kształtke wewnątrzmaciczną by zrosty spowrotem się nie zrobiły.. Znieczulenie ogólne było. Kilka dni było plamienie. Nie ma się czego bać 😊

    Miała któraś z was zespół Ashermana?( Jest bardzo dużo zrostów w jakie macicy) i zaszła po ich usunięciu w ciążę?

  • Grażka1985 Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 21 września 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie ma się naprawdę czego bać, ja mialam histero.. Polipy i przegroda usuwana, w znieczuleniu ogolnym nic nie boli krwawilam okolo14 dni, 3 dni pobyt w szpitalu z badaniami, fakt po narkozie okolo 12 godzin z życia wzięte bo nest się tylko zdolnym do spania,noo zależy od znieczulenia:)

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 21 września 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po :) najgorsze są skutki znieczulenia ogólnego - mdłości i takie rozbicie plus wzdęcia. Dziś już jest lepiej. Macica u mnie jest ok. Endometrium cienkie więc dostałam estronem i zrobili scratching +wycinek do analizy histopatologicznej.

    Edit: badania robili na miejscu, ja miałam tylko cytologię ze sobą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2021, 15:01

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 23 września 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wczoraj dostałam skierowanie na histero 18.10. Z przygotowań trzeba być na czczo z wynikami grupy krwi, morfologia, Na i K. Oczywiście już mam mega stracha...

  • Kimbra Autorytet
    Postów: 1158 546

    Wysłany: 23 września 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    redka wrote:
    Hej, miałam histero polipa rok temu we wrześniu, nie dało to rezultatu w postaci ciąży. W marcu miałam laparoskopie diagnostyczna, stwierdzono niedrożność obu jajowodów, 2 tyg później pozytywny test ciążowy 😏 Także walczcie o swoje zdrowie i marzenia✊💪😘 Powodzenia!
    No widzisz a ja miałam dwa lata temu w lipcu laparoskopię oba jajowody drożne,wszystko ok.Miesiąc temu histeroskopię lecz ten cykl i tak odpada bo byłam w 10 DC wyszłam w 13-DC a obawiałam się świeżo przebytej operacji.Lekarz powiedział że współżyć jak przestanę krwawić.Zobaczymy co przyniesie drugi cykl który za 2 dni powinien już się zacząć.

    Szczęśliwa mężatka od 2017💍
    Zdrowy tryb życia 💪
    Starania od dobrych ładnych paru lat...🤔
    Uwielbiamy:
    Góry,rowery, spacery,bieganie,zwierzątka,natura 💞🔥🤭
    Suple:
    🥛Inofem
    💊Mio inozytol
    💊Folain-Metafolin
    💊 Duphaston od 14-20dc
    💊DHEA Eliot
    💊Prenatal uno
    💊Magnez
    💊Molekin D3+K2
    💊Witamina A+E
    Totalne odpuszczenie
    -pozostawiam wszystko Bogu 🙏😇❤️🤰
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 29 września 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie.
    Jestem 13 dni po laparoskopii i histerioskopii jednoczesnie. Usuniety polip, torbiel i stwierdzona endometrioza st3. Do tej pory wszystko bylo ok ale od wczoraj wystepuje kłujacy ból z lewej strony brzucha, zauważylam rowniez brudzenie na wkładce oraz delikatny stan podgoraczkowy. Czy to normalne? Lekarza mam dopiero za kilka dni i nie wiem czy brac pod uwage ewentualnie sor. Prosze o odpowiedz.

  • Grażka1985 Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 29 września 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela ja krwawilam po histero operacyjnej prawie 3 tyg, razem z okresem takze może być to normalne.

  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 30 września 2021, 02:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Moje Drogie.
    Jestem 13 dni po laparoskopii i histerioskopii jednoczesnie. Usuniety polip, torbiel i stwierdzona endometrioza st3. Do tej pory wszystko bylo ok ale od wczoraj wystepuje kłujacy ból z lewej strony brzucha, zauważylam rowniez brudzenie na wkładce oraz delikatny stan podgoraczkowy. Czy to normalne? Lekarza mam dopiero za kilka dni i nie wiem czy brac pod uwage ewentualnie sor. Prosze o odpowiedz.

    Ewela nie bagatelizuj, jeśli jest stan podgorączkowy, bo to może oznaczać, że jest jakieś zapalenie, zadzwoń najlepiej na oddział gin, gdzie miałaś robiony zabieg i powiedz o objawach. Ja miałam w zaleceniach, że gdyby się coś działo, to mam właśnie tam na oddział dzwonić. Tam wiedzą co Ci robili dokładnie i mają Twoją historię.

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 30 września 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedzi. Posłuchałam i zadzwonilam na oddzial. Uslyszalam ze jesli sytuacja utrzyma sie przez ok 3 dni i pomimo srodkow przeciwbolowych nie minie to przyjechac na izbe przyjec. Byc moze zbliza sie miesiaczka. Dzis jest lepiej zadnych boli, plamien.
    A właśnie jak jest z tym okresem. Przed zabiegiem bylam na tabletkach ( miesiaczka wypadala w dniu terminu przyjecia do szpitala) po zabiegu mialam odstawic. Tak tez zrobilam. Po zabiegu ok 8 dni bylo krwawienia na zmiane z plamieniem. I teraz nie wiem czy mogl byc to malo obfity okres czy dopiero przyjdzie.

  • wiktoria111 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu właśnie zapisałam się na histeroskopię do Olmedical. U mnie niestety problemem były polipy macicy, ale na szczęście za pomocą histeroskopii zostały one usunięte. Ogólnie bardzo się cieszę, że tutaj trafiłam ponieważ doktor Sławomir Olek bardzo profesjonalnie przeprowadził cały zabieg

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a miała któraś histeroskopię diagnostyczna? Czy to oznacza, że tylko lekarz "zajrzy" i nie będzie żadnej ingerencji?

  • Stay Ekspertka
    Postów: 130 189

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Dziewczyny, a miała któraś histeroskopię diagnostyczna? Czy to oznacza, że tylko lekarz "zajrzy" i nie będzie żadnej ingerencji?

    Wydaje mi się ze „zajrzy” i jeżeli coś będzie to usunie. Miałam rok temu. Wycięli polipa, który na usg się wydawał mały a po wycięciu okazało się ze ma 2,5 cm czyli zajmował pół macicy.

  • Miśka_95 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Jestem świeżo po histeroskopi czekam za wynikami histo.
    Przez rok chodzenia do lekarza zawsze słyszałam wszystko ładnie , czyściutko, cykle regularne, owulacja widoczna - starać się. Po ponad roku bezowocnych starań (badanie nasienienia partnera - super wyniki), Dostałam skierowanie na hsc => 5 polipow w endometrium, polipowate endometrium, rozrost gruczołowy błony śluzowej macicy. Jestem zła na siebie. Czy tego naprawdę nie było widać na usg? Lekarz do tego ostatni cykl kazał mi stymulować clo co pewnie jeszcze pogorszyło sprawę.
    A do tego wszystkiego lekarz do którego chodzę prywatnie i przyjmuje w szpitalu na nfz - w którym miałam robione hsc - odszedł od 1 stycznia na emeryturę o czym na wizycie prywatnej się nie zajaknął i poinformowały mnie o tym pielęgniarki, a byłam pewna, że to on będzie przeprowadzał zabieg bo w tym dniu mial miec dyzur w szpitalu.
    Jeśli chodzi o sam pobyt w szpitalu, to przyjęli mnie dzień wcześniej przed zabiegiem zrobili badania krwi i usg, dostałam dopochwowo tabletkę na rozszerzenie szyjki macicy po której czułam ból i krwawiłam (o czym lekarz podający mi srodek nie poinformował) o tym, ze to normalne dowiedzialam sie na wieczornym obchodzie od innego lekarza. W dzień zabiegu dostałam kroplówkę nawadniajaca i później na zabieg, Dostałam środki nasenne i przeciwbolowe i z samego zabiegu nic nie pamiętam obudziłam się już na łóżku na mojej sali. Zabieg miałam robiony na nfz po zabiegu nie miałam z lekarzem żadnej konsultacji, nawet nie przyszedł sprawdzic jak się czuje, do samego wypisu nie wiedziałam co tak na prawdę mi robili, dopiero przy wypisie dostałam kartkę z opisem przeprowadzonej hsc i były tam same ogólnikowe informacje.

    Do szpitala warto zabrać podpaski bo ja sporo krwawiłam

  • Agn1000 Autorytet
    Postów: 1003 1834

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka_95 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Jestem świeżo po histeroskopi czekam za wynikami histo.
    Przez rok chodzenia do lekarza zawsze słyszałam wszystko ładnie , czyściutko, cykle regularne, owulacja widoczna - starać się. Po ponad roku bezowocnych starań (badanie nasienienia partnera - super wyniki), Dostałam skierowanie na hsc => 5 polipow w endometrium, polipowate endometrium, rozrost gruczołowy błony śluzowej macicy. Jestem zła na siebie. Czy tego naprawdę nie było widać na usg? Lekarz do tego ostatni cykl kazał mi stymulować clo co pewnie jeszcze pogorszyło sprawę.
    A do tego wszystkiego lekarz do którego chodzę prywatnie i przyjmuje w szpitalu na nfz - w którym miałam robione hsc - odszedł od 1 stycznia na emeryturę o czym na wizycie prywatnej się nie zajaknął i poinformowały mnie o tym pielęgniarki, a byłam pewna, że to on będzie przeprowadzał zabieg bo w tym dniu mial miec dyzur w szpitalu.
    Jeśli chodzi o sam pobyt w szpitalu, to przyjęli mnie dzień wcześniej przed zabiegiem zrobili badania krwi i usg, dostałam dopochwowo tabletkę na rozszerzenie szyjki macicy po której czułam ból i krwawiłam (o czym lekarz podający mi srodek nie poinformował) o tym, ze to normalne dowiedzialam sie na wieczornym obchodzie od innego lekarza. W dzień zabiegu dostałam kroplówkę nawadniajaca i później na zabieg, Dostałam środki nasenne i przeciwbolowe i z samego zabiegu nic nie pamiętam obudziłam się już na łóżku na mojej sali. Zabieg miałam robiony na nfz po zabiegu nie miałam z lekarzem żadnej konsultacji, nawet nie przyszedł sprawdzic jak się czuje, do samego wypisu nie wiedziałam co tak na prawdę mi robili, dopiero przy wypisie dostałam kartkę z opisem przeprowadzonej hsc i były tam same ogólnikowe informacje.

    Do szpitala warto zabrać podpaski bo ja sporo krwawiłam

    Podobno czasem nie widać polipow na usg. Tym bardziej jak się chodzi na usg w środku cyklu czy w drugiej połowie jak już jest większe endo. Co do wrażeń po histero miałam to samo. Tylko pielęgniarki przyszły zapytać czy coś boli i dały podpaski. A na obchodzie jak zapytam co tam wyszło to lekarz mi powiedział że on nie robił zabiegu i on nie wie 🤷‍♀️i mam czekać na wyniki badania po 3tyg.

    Starania o pierwsze 👶
    na luzie od 10.2021
    na poważnie 02.2022

    🙋‍♀️28
    09.2022 TSH 2,7❌->10.2022 TSH 1,5 ✅
    10.2022 polip 11mm ❌histeroskopia-> polip usunięty ✅
    Suple: pregnastart, olej z wiesiołka
    Od sierpnia: inozytol, kubeczek fertilily
    🙋‍♂️ 32
    08.2022 badanie nasienia koncentracja✅
    morfologia 3% ❌
    Suple:fertilman

    Plan:
    02.23 HSG
    04/05.23 IUI
  • Miśka_95 Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To by pasowalo bo ja zawsze chodzilam na usg tuz przed owulacją. O to mi zostawiły na stoliku podklad poporodowy ale nie wyobrażałam sobie z nim chodzić 😅 ja na wyniki mam czekać 4-5 tyg ale się nie nastawiać na 4 bo to pewnie będzie 5 tyg

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ