Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Idzie jesień 🎃 gaz drożeje ↗️ dorwę chłopa, niech mnie grzeje 🔥🌡️
Odpowiedz

Idzie jesień 🎃 gaz drożeje ↗️ dorwę chłopa, niech mnie grzeje 🔥🌡️

Oceń ten wątek:
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetkaa wrote:
    11:10 😊 cała noc nie spałam, tak się stresowałam 😒

    Powodzenia, będzie super! 🍀 Dawaj znać jak będziesz po wszystkim 😍

    A ja dziś mam dostać wynik pappy, ciekawe czy przyjdzie bo już się doczekac nie mogę. Jeszcze wczoraj wieczorem dzwonił do mnie jakiś nieznany numer, odbieram z paniką (bo mówili w przychodni że jak pappa wyjdzie dobrze to przesla na maila, a jak co będzie nie tak to beda dzwonić) - a tam oczywiście bank z ofertą 😅😪 No zawał.

    Brunetkaa, siesiepy lubią tę wiadomość

  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1299 2203

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka ✊✊
    Namisa, podwójny Stres, dlatego cieszę się, że miałam i wynik pappa i usg w jednym dniu. Inaczej zawał gwarantowany 😂

    Brunetkaa, siesiepy lubią tę wiadomość

    👩🏼 89
    🧔🏻‍♂️80
    26.05.23 Franuś ❤️

    10.25 start starań o rodzeństwo
    04.26 hsg oba drożne
    09.05 II
    17.06 poronienie zatrzymane 8tc
  • farfalla92 Ekspertka
    Postów: 215 437

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetkaa wrote:
    11:10 😊 cała noc nie spałam, tak się stresowałam 😒
    Trzymam za Ciebie mocno kciuki! ❤ Ja dzisiaj też mam wizytę. 4 tygodnie nie widziałam malucha (ostatni raz w skończonym 5 tygodniu), więc stres jest czy na pewno wszystko OK.

    Babova, Brunetkaa lubią tę wiadomość

    08.2021 <3
    07.2023 <3
    09.2024 <3

    4 szczęście...starać się czy nie? Rozeznaje ❤️
  • Babova Autorytet
    Postów: 2036 4991

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farfalla92 wrote:
    Trzymam za Ciebie mocno kciuki! ❤ Ja dzisiaj też mam wizytę. 4 tygodnie nie widziałam malucha (ostatni raz w skończonym 5 tygodniu), więc stres jest czy na pewno wszystko OK.

    Również trzymam kciuki za wizytę!

    Starania od 01.2022.
    1.10.2022 – ⏸ 🙏
    Beta 1.10. – 169,200, progesteron – 32,37
    Beta 3.10. – 399,130
    10.10. – pęcherzyk 6x7mm w macicy 🍀
    24.10. – 1cm Dzidziutka, jest serduszko! 💗
    7.11. – Dzidziut ma 2,3cm, rośnie zdrowo 💗
    2.12. – prenatalne – niskie ryzyka, w pełni zdrowy Dzidziutek ❤️
    2.01 – 200 gramów Synka 💙
    27.01 –połówkowe – zdrowy 400-gramowy Chłopiec 💙
    20.02 – 700 gramów ruchliwego Chłopczyka 🥰
    7.04 – USG III trymestru – 1634 gramy Syneczka 💙
    26.05 – 2800 gramów Szkraba gotowego do życia poza brzuchem 💙

    20.06 – Beniamin, 56 cm, 3190 g 🥰

    👩 27 l.
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto - euthyrox 88
    Regularne cykle
    Progesteron ✅
    Glukoza i insulina ✅
    Badania z 3dc ✅

    Pueria Duo, MagneB6 💊

    🧑 27 l.
    Wszystko w normie

    Solgar MaleMultiple 💊

    age.png
  • Brunetkaa Autorytet
    Postów: 364 375

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja też trzymam kciuki 😊

    21.08.2021💒
    Starania od Styczeń 2021

    10.08.22💔
    16.10.22 ⏸
    18.10.22 - Beta 87,73; Prog.28,32
    20.10.22 Beta 264,12 przyrost203,4%
    25.10.22 - Progesteron 20,3 😶
    26.10.22 widoczny pęcherzyk w dobrym miejscu. Duphaston 2X1
    9.11.22 mamy ❤ 140 uderzeń. 0.72 cm szczęścia 🥰
    29.11. 22 szpital - krwawienie. Dzidzia cała o tydzień starsza (11tydzien), serducho 160 ❤
    07.12.22- 4centrymetrowy maluch na pokładzie. Kolejny krwiak z tendencją do ponownego opróżnienia 😖
    14.12.22 Prenatalne- 6,12cm małej Damy😻niskie ryzyka 💓
    28.12.22. -100gramowe bobo 😍 plamienia
    5.01.23- 137gram córci🥰
    2.02.23 - 300g 😍
    10.02.23 - 370 g. Stuprocentowej dziewczynki 👨‍👩‍👧
    09.03.23 - 720 g 🥰
    30.p3.23 -1190g


    Pueria Duo ,Magnezin 3x1
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farfalla92 wrote:
    Trzymam za Ciebie mocno kciuki! ❤ Ja dzisiaj też mam wizytę. 4 tygodnie nie widziałam malucha (ostatni raz w skończonym 5 tygodniu), więc stres jest czy na pewno wszystko OK.

    Ooo po tych 4 tygodniach w takim kluczowym okresie rozwoju jest mega zmiana! Powodzenia na wizycie 💚🍀

  • Brunetkaa Autorytet
    Postów: 364 375

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff już po. Stres odszedł. Wszystko dobre, niskie ryzyka. I uwaga. Moje przeczucia chyba się spełniły bo prawdopodobnie Dziewczynnka 🥰

    dominikawa, Namisa, Babova, dracaena, farfalla92, edka85, siesiepy, Kluska95, czarneniebo lubią tę wiadomość

    21.08.2021💒
    Starania od Styczeń 2021

    10.08.22💔
    16.10.22 ⏸
    18.10.22 - Beta 87,73; Prog.28,32
    20.10.22 Beta 264,12 przyrost203,4%
    25.10.22 - Progesteron 20,3 😶
    26.10.22 widoczny pęcherzyk w dobrym miejscu. Duphaston 2X1
    9.11.22 mamy ❤ 140 uderzeń. 0.72 cm szczęścia 🥰
    29.11. 22 szpital - krwawienie. Dzidzia cała o tydzień starsza (11tydzien), serducho 160 ❤
    07.12.22- 4centrymetrowy maluch na pokładzie. Kolejny krwiak z tendencją do ponownego opróżnienia 😖
    14.12.22 Prenatalne- 6,12cm małej Damy😻niskie ryzyka 💓
    28.12.22. -100gramowe bobo 😍 plamienia
    5.01.23- 137gram córci🥰
    2.02.23 - 300g 😍
    10.02.23 - 370 g. Stuprocentowej dziewczynki 👨‍👩‍👧
    09.03.23 - 720 g 🥰
    30.p3.23 -1190g


    Pueria Duo ,Magnezin 3x1
  • Babova Autorytet
    Postów: 2036 4991

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetkaa wrote:
    Ufff już po. Stres odszedł. Wszystko dobre, niskie ryzyka. I uwaga. Moje przeczucia chyba się spełniły bo prawdopodobnie Dziewczynnka 🥰

    Super! Gratulacje ❤️💕

    Brunetkaa lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2022.
    1.10.2022 – ⏸ 🙏
    Beta 1.10. – 169,200, progesteron – 32,37
    Beta 3.10. – 399,130
    10.10. – pęcherzyk 6x7mm w macicy 🍀
    24.10. – 1cm Dzidziutka, jest serduszko! 💗
    7.11. – Dzidziut ma 2,3cm, rośnie zdrowo 💗
    2.12. – prenatalne – niskie ryzyka, w pełni zdrowy Dzidziutek ❤️
    2.01 – 200 gramów Synka 💙
    27.01 –połówkowe – zdrowy 400-gramowy Chłopiec 💙
    20.02 – 700 gramów ruchliwego Chłopczyka 🥰
    7.04 – USG III trymestru – 1634 gramy Syneczka 💙
    26.05 – 2800 gramów Szkraba gotowego do życia poza brzuchem 💙

    20.06 – Beniamin, 56 cm, 3190 g 🥰

    👩 27 l.
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto - euthyrox 88
    Regularne cykle
    Progesteron ✅
    Glukoza i insulina ✅
    Badania z 3dc ✅

    Pueria Duo, MagneB6 💊

    🧑 27 l.
    Wszystko w normie

    Solgar MaleMultiple 💊

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetkaa wrote:
    Ufff już po. Stres odszedł. Wszystko dobre, niskie ryzyka. I uwaga. Moje przeczucia chyba się spełniły bo prawdopodobnie Dziewczynnka 🥰

    No to wspaniale, gratulacje! 💖💖💖

    Brunetkaa lubi tę wiadomość

  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1299 2203

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka super wieści!!!!równowaga musi być 😉

    Mi się nie udało przekonać męża do tego, aby nie poznać płci, więc uległam, a teraz sama się nie mogę doczekać.
    Zastanawiam się tylko czytając sierpniowy wątek, że to wcale nie jest takie oczywiste...czy mój 13/14 tc nie będzie zbyt szybki na plec. Niektóre nie mają pewności nawet powyżej 15 tc 🧐

    Brunetkaa lubi tę wiadomość

    👩🏼 89
    🧔🏻‍♂️80
    26.05.23 Franuś ❤️

    10.25 start starań o rodzeństwo
    04.26 hsg oba drożne
    09.05 II
    17.06 poronienie zatrzymane 8tc
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaEw wrote:
    Brunetka super wieści!!!!równowaga musi być 😉

    Mi się nie udało przekonać męża do tego, aby nie poznać płci, więc uległam, a teraz sama się nie mogę doczekać.
    Zastanawiam się tylko czytając sierpniowy wątek, że to wcale nie jest takie oczywiste...czy mój 13/14 tc nie będzie zbyt szybki na plec. Niektóre nie mają pewności nawet powyżej 15 tc 🧐

    Bo to dużo zależy - od ułożenia dziecka, od lekarza i jego doświadczenia, od sprzętu. Innym jeszcze razem pępowina się tam gdzieś zawinie między nogami. Wizyty są raz na miesiąc - jest spora szansa że akurat jak przyjdzie do wizyty to maluch się ułoży tak niefortunnie, że ciężko będzie wyrokować co tam ma między nogami. Ja się dowiedziałam w 12+6, kolejnego dnia była powtórka USG i dalej lekarz potwierdził przypuszczenia. Chłopaka ponoć ciężej pomylić z dziewczyną niż na odwrót, więc mam takie przekonanie graniczące z pewnością że już tak zostanie, ale biorę pod uwagę że mogę się jeszcze zdziwić 😅

  • Brunetkaa Autorytet
    Postów: 364 375

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy 🥰 u nas też lekarz zapytał czy chcemy wiedzieć, a moj mąż "o już chyba wiadomo" Widać było pępowine i myślał że to siusiak, a lekarz " Wygląda na to że będzie mała dama" . No i łzy u nas obojga 🥰alw fajnie ze pozwolił nagrać filmik 😍😍😍

    MalaEw, siesiepy lubią tę wiadomość

    21.08.2021💒
    Starania od Styczeń 2021

    10.08.22💔
    16.10.22 ⏸
    18.10.22 - Beta 87,73; Prog.28,32
    20.10.22 Beta 264,12 przyrost203,4%
    25.10.22 - Progesteron 20,3 😶
    26.10.22 widoczny pęcherzyk w dobrym miejscu. Duphaston 2X1
    9.11.22 mamy ❤ 140 uderzeń. 0.72 cm szczęścia 🥰
    29.11. 22 szpital - krwawienie. Dzidzia cała o tydzień starsza (11tydzien), serducho 160 ❤
    07.12.22- 4centrymetrowy maluch na pokładzie. Kolejny krwiak z tendencją do ponownego opróżnienia 😖
    14.12.22 Prenatalne- 6,12cm małej Damy😻niskie ryzyka 💓
    28.12.22. -100gramowe bobo 😍 plamienia
    5.01.23- 137gram córci🥰
    2.02.23 - 300g 😍
    10.02.23 - 370 g. Stuprocentowej dziewczynki 👨‍👩‍👧
    09.03.23 - 720 g 🥰
    30.p3.23 -1190g


    Pueria Duo ,Magnezin 3x1
  • Babova Autorytet
    Postów: 2036 4991

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już kiedyś mówiłam, moim znajomym zmieniło się z chłopca na dziewczynkę - i to po stwierdzeniu przez lekarza, ze „na 100% chłopiec!”, więc ja przyjmuje tak z przymrużeniem oka te wczesne stwierdzenia. Ale co będzie to będzie, najwyżej zmienię imię podczas mówienia do brzuszka 😃

    Brunetkaa, dracaena, siesiepy lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2022.
    1.10.2022 – ⏸ 🙏
    Beta 1.10. – 169,200, progesteron – 32,37
    Beta 3.10. – 399,130
    10.10. – pęcherzyk 6x7mm w macicy 🍀
    24.10. – 1cm Dzidziutka, jest serduszko! 💗
    7.11. – Dzidziut ma 2,3cm, rośnie zdrowo 💗
    2.12. – prenatalne – niskie ryzyka, w pełni zdrowy Dzidziutek ❤️
    2.01 – 200 gramów Synka 💙
    27.01 –połówkowe – zdrowy 400-gramowy Chłopiec 💙
    20.02 – 700 gramów ruchliwego Chłopczyka 🥰
    7.04 – USG III trymestru – 1634 gramy Syneczka 💙
    26.05 – 2800 gramów Szkraba gotowego do życia poza brzuchem 💙

    20.06 – Beniamin, 56 cm, 3190 g 🥰

    👩 27 l.
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto - euthyrox 88
    Regularne cykle
    Progesteron ✅
    Glukoza i insulina ✅
    Badania z 3dc ✅

    Pueria Duo, MagneB6 💊

    🧑 27 l.
    Wszystko w normie

    Solgar MaleMultiple 💊

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1299 2203

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) trzeba by przygotowanym i w zapasie mieć imię 😂

    Babova lubi tę wiadomość

    👩🏼 89
    🧔🏻‍♂️80
    26.05.23 Franuś ❤️

    10.25 start starań o rodzeństwo
    04.26 hsg oba drożne
    09.05 II
    17.06 poronienie zatrzymane 8tc
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babova wrote:
    Jak już kiedyś mówiłam, moim znajomym zmieniło się z chłopca na dziewczynkę - i to po stwierdzeniu przez lekarza, ze „na 100% chłopiec!”, więc ja przyjmuje tak z przymrużeniem oka te wczesne stwierdzenia. Ale co będzie to będzie, najwyżej zmienię imię podczas mówienia do brzuszka 😃

    Wszystko jest możliwe 😅 Też mam takich znajomych, którzy gdzieś na początku pytali o płeć i miała być dziewczynka, potem już nie dopytywali i grubo po połowie ciąży, gdy już część wyprawki była skompletowana, dowiedzieli się że jednak coś ich dziewczynce wyrosło 😆 Dlatego ja na pewno zapytam swojego gina na kolejnej wizycie co on tam widzi 🤣

  • Babova Autorytet
    Postów: 2036 4991

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Wszystko jest możliwe 😅 Też mam takich znajomych, którzy gdzieś na początku pytali o płeć i miała być dziewczynka, potem już nie dopytywali i grubo po połowie ciąży, gdy już część wyprawki była skompletowana, dowiedzieli się że jednak coś ich dziewczynce wyrosło 😆 Dlatego ja na pewno zapytam swojego gina na kolejnej wizycie co on tam widzi 🤣

    Ja tez dopytam, i na połówkowych również 😂

    Starania od 01.2022.
    1.10.2022 – ⏸ 🙏
    Beta 1.10. – 169,200, progesteron – 32,37
    Beta 3.10. – 399,130
    10.10. – pęcherzyk 6x7mm w macicy 🍀
    24.10. – 1cm Dzidziutka, jest serduszko! 💗
    7.11. – Dzidziut ma 2,3cm, rośnie zdrowo 💗
    2.12. – prenatalne – niskie ryzyka, w pełni zdrowy Dzidziutek ❤️
    2.01 – 200 gramów Synka 💙
    27.01 –połówkowe – zdrowy 400-gramowy Chłopiec 💙
    20.02 – 700 gramów ruchliwego Chłopczyka 🥰
    7.04 – USG III trymestru – 1634 gramy Syneczka 💙
    26.05 – 2800 gramów Szkraba gotowego do życia poza brzuchem 💙

    20.06 – Beniamin, 56 cm, 3190 g 🥰

    👩 27 l.
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto - euthyrox 88
    Regularne cykle
    Progesteron ✅
    Glukoza i insulina ✅
    Badania z 3dc ✅

    Pueria Duo, MagneB6 💊

    🧑 27 l.
    Wszystko w normie

    Solgar MaleMultiple 💊

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki pappy! Ryzyka chorob genetycznych niskie, trisomia 21 1:5000, trisomia 18 <1: 20 000, trisomia 13 <1: 20 000 jupiii! 🥳🍀

    Maluch ma dość małą główkę, BPD 19,6 mm co plasuje się trochę poniżej normy, ale chyba nie wpłynęło to na te ryzyka. Z ciekawosci - jakie miałyście ryzyka preeklampsji i wewnątrzmacicznego zahamowania wzrastania płodu przed 37tc? U mnie wychodzi 1:320 i 1:370, ale chyba dalej czyta się jako ryzyka niskie, nie? W przypadku chorób genetycznych jak jest ryzyko 1:300 to już jest wysokie ryzyko, dlatego tak dopytuje, ale zapytam też oczywiście lekarza 😌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2022, 16:44

    dracaena, ChocoMonster, siesiepy, czarneniebo lubią tę wiadomość

  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1299 2203

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Mam wyniki pappy! Ryzyka chorob genetycznych niskie, trisomia 21 1:5000, trisomia 18 <1: 20 000, trisomia 13 <1: 20 000 jupiii! 🥳🍀

    Maluch ma dość małą główkę, BPD 19,6 mm co plasuje się trochę poniżej normy, ale chyba nie wpłynęło to na te ryzyka. Z ciekawosci - jakie miałyście ryzyka preeklampsji i wewnątrzmacicznego zahamowania wzrastania płodu przed 37tc? U mnie wychodzi 1:320 i 1:370, ale chyba dalej czyta się jako ryzyka niskie, nie? W przypadku chorób genetycznych jak jest ryzyko 1:300 to już jest wysokie ryzyko, dlatego tak dopytuje, ale zapytam też oczywiście lekarza 😌

    Namisa musiałaś mieć jakieś rozszerzone badanie, bo podstawowy test pappa wykrywa jedynie te 3 wady genetyczne :-)

    👩🏼 89
    🧔🏻‍♂️80
    26.05.23 Franuś ❤️

    10.25 start starań o rodzeństwo
    04.26 hsg oba drożne
    09.05 II
    17.06 poronienie zatrzymane 8tc
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaEw wrote:
    Namisa musiałaś mieć jakieś rozszerzone badanie, bo podstawowy test pappa wykrywa jedynie te 3 wady genetyczne :-)

    U mnie są wyliczone dodatkowo ryzyka hipotrofii płodu i preeklampsji właśnie, na podstawie markerów biofizycznych - mojego ciśnienia tetniczego i wskaźnika pulsacji w tętnicy macicznej + wywiad położniczy i demografia.

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się na poniedziałek prywatnie do lekarza na szybko, niech mi spojrzy w te wyniki. To ryzyko preeklampsji mnie najbardziej niepokoi - przez te przeboje z ciśnieniem chyba + stosunkowo niskie białko pappa (0,600 MoM - ponizej 0,500 MoM to już niskie) przy prawidłowych wynikach reszty. Jutro już przychodzi mi w końcu ciśnieniomierz, dotąd mierzyłam kilka razy z doskoku u rodziców i było raczej ok, tylko tętno wysokie. No nic, nie chce się martwić na zapas - dzidzia jest najpewniej zdrowa, ryzyka chorób niskie, to jest najważniejsze. Coś tam już podczytalam że przy czynnikach ryzyka preeklampsji (niskie białko pappa, ciśnienie powyżej 140) w pierwszym trymestrze wdraża się Acard i warto żeby to zrobić przed 16 tygodniem więc wolę się skontaktować jeszcze z innym lekarzem z certyfikatem FMF - zobaczymy czy mnie uspokoi czy zdecyduje się coś zadziałać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2022, 20:02

    dracaena, siesiepy lubią tę wiadomość

‹‹ 452 453 454 455 456 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inozytol a kobieca płodność – wsparcie owulacji, metabolizmu i zdrowia hormonalnego kobiet

Coraz więcej kobiet w wieku rozrodczym zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi, które utrudniają zajście w ciążę lub jej prawidłowy przebieg. Dlatego wiele par w czasie starań o dziecko decyduje się na wprowadzenie suplementacji poprawiającej kobiecą płodność. Jednym z najlepiej przebadanych składników jest inozytol, który – regulując gospodarkę hormonalną i cukrową – może zwiększyć szansę na zapłodnienie. Jak dokładnie działa i jakie inne skuteczne składniki wspierające płodność kobiet warto włączyć do codziennej suplementacji?

CZYTAJ WIĘCEJ