X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Idzie jesień 🎃 gaz drożeje ↗️ dorwę chłopa, niech mnie grzeje 🔥🌡️
Odpowiedz

Idzie jesień 🎃 gaz drożeje ↗️ dorwę chłopa, niech mnie grzeje 🔥🌡️

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 13 listopada 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja naprawdę wiem, co przeżywacie przy tych miliardach pobudek. Obaj synowie dali mi tak popalić, przy czym młodszy "uspokoił się" i zaczął przesypiać noce jak skończył rok, zaś ten starszy dopiero w okolicach 2 rż. Jeszcze jak miał 15 miesięcy, to ze sto razy w nocy budził się na cyca. Potem stopniowo się to redukowało, a jak odstawiłam go w okolicach 18m, to już były tylko 2 pobudki w nocy (kołysałam go wtedy lekko ręką). Mam nadzieję, że wy szybciej doczekacie tej chwili, gdy dziecko przesypia całą noc.

    Babova, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 15 listopada 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, nic a nic. Ona po prostu jak nie chce to nie zje - nie przystawi się, albo wypiję 3 łyki. 🙈
    Wczoraj pobudka o 1 i o 5, a dziś już co 2,5 godziny. 🙈

    Ja jak Namisa, jak śpię z dzieckiem to wyglądam jak jakiś precel i mi totalnie niewygodnie - czujnie, jakoś na boku w dziwnej pozycji, no nie, nad ranem tylko tak dosypiamy.

    Jak współśpiąc ogarniacie zmiany cyca? U nas by się z moim lenistwem nocnym (ciągle podziwiam samą siebie, że nadal młoda przewijam w nocy, ale ona więcej sika nocą przez te karmienia) 🤣 skończyło na kp z jednego cycka nocą, a to też średnio sobie wyobrażam. No chyba że eksmitowałabym męża na kanapę, ale to nie wchodzi w grę.

    Babova, to faktycznie, dopatrywanie się czegoś co chwilę u dziecka to też bez sensu. Ja nie dowierzam fizjo od napięć jako jedynej diagnozy bez większych szczegółów już obecnie.

    Namisa, choć akurat stopy w buzi na wczesnym etapie nie zawsze są ok (ale oczywiście mogą być). U nas były w buzi wcześnie (ale u nas tak mega, jakoś koniec 4 msc), a okazało się, że młoda zarzuca miednicą, tam mniej było pracy brzucha niż się wydaje i wcale niezbyt dobrze bo noga ma w tej pozycji iść w kierunku wyprostu, a maluchy
    które biorą za wcześnie robią to niezbyt poprawnie. Stopy w buzi to taki ostatni element na plecach dla dziecka, nic ciekawszego się nie wydarzy. Taka ciekawostka - nam pierwszy fizjo powiedział, że spoko, a oswieciła nas obecna fizjo (ot skwitowała że zarzuca miednica i żadna to umiejętność bo idzie na skróty). xD Wanda do teraz raz zrobi to ładnie, a raz zarzuci miednicą. No i do dziś Wanda jest mega ruchliwa na miękkim podłożu, a na macie nadal spokojniejsza niż większość bobasów, choć są progresy. 😅

    Za to my tejpujemy jednak jedna stopę, bo ustawienie miednicy się poprawiło ostatnio trochę, a stopę raz ustawia dobrze, a raz źle. Dramatu nie ma, no ale masujemy, ćwiczymy i tejpujemy. 😅

    Mi obecnie najbardziej doskwiera, że no nie ma bata... Młoda z butli nie wypije, z kubka moim mlekiem pluje. Jak wychodzę (max 2-3h) to ostatnio częściej niż nie jest płaczkiem u taty. 😥 I to pewnie jeszcze potrwa, bo zanim kubek opanuje...

    Aa no i matka dużego dziecka - dziecko mi zwolniło tak z przyrostami, że ojej, aż się zastanawiam czy ok. 😆 8600 mamy około (bo nasza waga więc to orientacyjne), az z centyla spadła jednego. Ale chyba ruch bo naprawdę 90% czasu spędza aktywnego na brzuchu. Zobaczymy na szczepieniu. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 11:52

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Angelika95 Autorytet
    Postów: 985 1751

    Wysłany: 15 listopada 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któraś z Was chciałaby odsprzedać książkę Komsty Czwarty trymestr?

    Podczytuję Was czasem i zapisuję Wasze polecajki:)
    Wszystkie sobie super radzicie z maluchami ☺️

    👩 28 lat 👦 31 lat

    9cs - ten szczęśliwy 😍

    12.04 (10dpo) ⏸️
    14.04 beta 88, prog 20
    15.04 beta 123,5
    18.04 beta 535.24 🥳🥳🥳
    20.04 pęcherzyk 4mm we właściwym miejscu🥰
    01.06 4cm machającego człowieczka, problemy z szyjką - leżymy
    07.08 - połówkowe, 392g zdrowej dziewczynki 🩷
    25.09 - 1100g 🥰
    13-21.11 - 2300g, skurcze, zagrażający poród przedwczesny, szpital
    04.12 - ciąża donoszona 🥳 ponowne skurcze, przyjęcie do szpitala na cc (ułożenie miednicowe)
    05.12 - witamy naszą cudną Jagódkę, 2940g, 56cm 🩷🩷🩷 (37+1)

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2183

    Wysłany: 15 listopada 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Namisa, dziękuję, że pytasz. U nas różnie. Drzemki skrócił się do 3x40 min, codziennie spacer czy pada czy świeci słońce, lubimy się nosić w chuscie. Franc raz lubi jeździć w gondoli, a raz drze się w niebogłosy, lecz na razie nie planuje przesiadki do spacerówki. Chyba pomału zaczyna być gotowy do rd, jednak odczekam do wieku korygowanego. Dużo czytam na tenar rd, wczoraj był świetni webinar Pani Zuzanny Wedolowskiej z którego wyniosłam multum wiedzy. Obawiam się tylko, że Franuś nie będzie tak stabilnie siedział w foteliku i trzeba będzie karmić go na kolanach co trochę wyklucza blw. Przynajmniej na początku. Jeszcze nie mam żadnych akcesoriów do rd łącznie z krzesełkiem 😂

    Śpi nam się wyśmienicie w łóżku, czasem bolą plecy, ale komfort wysypiania się przeważa. Co do zmiany piersi, to opanowałam podawanie na przemian leżąc na jednej stronie 😂

    Franus z dnia na dzień pokazuje nowe umiejętności, nie skupiam się na "mankamemtach", bo po pierwsze ich nie widzę, aż tak dobrze jak Dracaena, a po drugiem daje mu więcej luzu. Mamy pauzę od fizjoterapii, gdyż czekamy na "komisję" lekarska, która zdecyduje czy będzie kontynuowana czy też nie.

    Widzę, jak Młody się zmienia. Jest takim kontaktowym bobasem, zaczepia, dokazuje. Coś wspaniałego.

    Zbliża się fajny okres, czas świat. Mimo, że nie przywiązuje wagi do duchowości tego wydarzenia, to bardzo lubię ozdobki, choinkę, rodzinne spotkanie, zapach jabłek i cynamonu 😻

    Muszę przyznać, że mam bardzo grzeczne dziecko, i pomyśleć, że tak obawiałam się, że będzie HNB. 🧐

    Miłego dnia!

    Namisa lubi tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 15 listopada 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah, zna się czy się nie zna, do fizjo muszę wiedzieć czy dziecko mi częściej korzysta z brzucha bo u fizjo młoda odwala cały czas cyrki i brak współpracy, więc pokazuje 1/3 u fizjo umiejętności. 😵‍💫🫣😂
    Ja trochę wyluzowałam, ale szczerze mówiąc najwięcej efektów widzimy po Vojcie i daje nam ona najwięcej luzu, bo ciągłe poprawianie mnie też dobijało. Ale mamy "prostą" pozycję z Vojty i młoda dużo nie marudzi. Anyway, i tak mamy mix metod i to się sprawdza. Ale też fizjo mnie zawsze rzetelnie informuje, z czym jest problem i jaki jest cel ćwiczeń, jesteśmy na takim etapie, że tej wiedzy już nie szukam nigdzie bo bym nie znalazła zagadnień mięśniowych w zrozumiałym dla mnie języku. 😂
    Każda z nas super, że ma zdrowe dziecko i to jest najważniejsze, resztę da się ogarnąć. 🙂

    MalaEw zazdro spacerów w każdą pogodę. U nas dziś pada i ja jestem ciężka do zmobilizowania jak jest taka lipa pogodowa. Może być zimno byleby bez deszczu. 🫣
    Ja już mam kupioną z wyprzedzeniem mufkę do wózka bo jestem team zimne ręce. 😂

    Wandzia też jest turbo kontaktowa i śmieszka. 😍 No i gaworzy, to jest super! I papuguje już nas. 😀 Ogląda ze mną książeczki, wszystkie próbuje całować i rozwala wieże z klocków. 😆
    Wjechały u nas ostatnio chłodzone gryzaki, bo się podobają, coś tam te dziąsła muszą swędzieć. 😅🫣

    U mnie na jednej stronie odpada ze z drugiego dam. Za małe cycki. 🙈 Także może dobrze, że śpi w większości w swoim łóżeczku. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 15:19

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3463 6993

    Wysłany: 16 listopada 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas - odpukać - dwie noce ostatnie byly w miarę, dziś nawet obudził się o 7 i dospał do 9:30 😳 Szok, nie pamiętałam już co to znaczy spać tak długo. Ale też rytm dnia sie teraz zmieni wiec zobaczymy jak sie nam drzemki rozłożą, raczej już na trzecią go nie położę bo za późno wypadnie. Widać że ten sen się zmienia powoli, oby w dobra stronę to poszlo 😅🙏

    Dracaena generalnie stopy w buzi lądują na miękkim podlozu- przewijaku, kanapie, łóżku, w dostawce. Na twardym typu mata to tylko trzyma je w raczkach i robi taką kołyskę wiec raczej tą miednica nie zarzuca. Fizjo widziała jak to robi i nie zwróciła uwagi żeby było coś nie tak więc chyba jest git.
    Wow, można tejpowac stope? 😁 Oby podziałało ładnie! Współczuję odrzucenia butli :/ Ale za chwilę RD, będzie troche lżej. Ja poznałam niedawno koleżankę z osiedla (skadinad znak czasu - nie w parku czy na placu zabaw tylko przez tiktoka 🫣) która ma 15 miesięcznego syna, wlasnie wrocilam od niej z kawki. Jeszcze karmi go piersią ale mówi że tak po roku zupełnie inaczej to wygląda, dużo bardziej się człowiek "wolny" czuje. Pomyśleć że za chwilę te nasze maluchy będą takie duże i będziemy wspominac jak cyc to byl ich caly swiat 😅🥹 A właśnie- bo wy 3 tygodnie do przodu - kiedy ruszacie z RD? 😁
    Hah no w końcu te przyrosty muszą zwolnić bo za chwilę by nam plecy strzeliły 😅 U nas 8 kg było tydzień temu, dalej około 75 centyla sie plasuje.

    MalaEw my też jeszcze czekamy choć Gabryś jest mega zainteresowany jedzeniem, wydziera mi wszystko z rąk co jem, ostatnio zabral mi jabłko 🤣 Ale podobnie jak wy, nie mam praktycznie nic z gadżetów, łącznie z krzesełkiem. Planuje postawic na minimalizm - kubek doidy, śliniak, mata pod krzeselko i chyba tyle. Początkowo kawałki chce klasc na tackę wiec talerzy nie potezebuje, na łyżki też przyjdzie czas.
    Super że obserwujesz pozytywne zmiany, pamiętam jak na początku pisałaś że szykuje się haj nid, a tu jednak pozytywne zaskoczenie :D Pewnie dla Franusia 3 trymestr mógł być trudniejszy przez wzgląd na jego wcześniaczy start. Cieszę się że już teraz Wam lżej 😊
    Ze świętami mam identycznie jak ty, lubię te atmosferę, taki powrót do beztroski z dzieciństwa!

    Angelika niestety oddałam już te książkę szwagierce, wiec nie pomogę. Spokojnej i lekkiej kocoweczki ciąży! 💖

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2023, 13:47

    MalaEw lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 16 listopada 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, tak szybko rezygnacja z trzeciej drzemki? U nas dopiero od niedawna są dopiero trzy. 🤣 I trzecia wypada koło 17 i jest dość krótka, ale na sen nocny zasypia normalnie koło 20. Ale u nas są jasne sygnały "rodzice, spanko jest potrzebne". Dzienna środkowa za to musowo ostatnio godzina albo 1,5. Ranna ok. 50 minut. Był czas że były 4 po 50 minut z zegarkiem w ręce. Ale też się zmienia to szybko.

    U nas ze stopami było podobnie, tylko na miękkim podłożu. Jak fizjo mówi że ok to ok, no ale jakby nie zawsze właśnie ok. 😅 U nas na macie rzadko widzę stopy jeszcze, ale się zdarzają - właśnie Wanda przeszła fascynacje stopami w złym wzorcu i teraz jak umie dobrze to nie korzysta za dużo. 🤣

    Można tejpowac stopy. 😅 Ale niefajne to jest, tj. codziennie od nowa przez 5 dni i 2 dni przerwy, bo Wanda je rozpracowuje (ale to dobrze, fizjo mówiła że najlepiej jak właśnie będą odpadać, bo znaczy że pracuje tą stopą). Tylko wiecie, klejenie, odklejanie bo się częściowo odklejają, itp. Ale mam nadzieję, że masaże i tejpy pomoga- z tego co my kojarzymy to od urodzenia inaczej ustawiała te stopę, ale wiecie, na początku że poporodowo jeszcze, potem ta asymetria i miednica, a teraz masujemy, tejpujemy, trenujemy układanie na boku i myślę, że będzie ok, do wstawania jeszcze mamy czas.

    Wymieklam i Wanda dziś miała spacer w spacerówce. Nosz w gondoli głowa jej się kończy na ściance niemalże i nogami się zapiera, źle to wygląda. A w spacerówce lepiej dziś leżała niż jak ostatnio sprawdzaliśmy, wiec cóż - jest przejście. 🙈

    Mi Wanda nic a nic nie zabiera do jedzenia, ale my zwykle jemy przy stole. A z RD - mamy w czw za tydzień fizjo to zobaczymy jak z tym stabilnym siedzeniem bo czuję, że zacznie się od słoiczków na kolanach niestety. Albo i trochę później niż na 6msc. Nadal totalnie nie jara mnie temat. 🤣

    Namisa, mam nadzieję, że będzie z czasem łatwiej z kp i wyjściami. Zawsze kurde coś nie styka - bratanica męża 3 lata i mleko nadal z butli, a u nas pół roku i bez cyca nie ma życia. 🤣

    Ja mam plan, że jak skończy te pół roku to zaczniemy się wybierać do jakichś kawiarni dzieciowych. Wiecie, kawa dla mam i dzieci na macie. Myślę że najfajniej będzie jak usiądzie, ale to nie wiadomo kiedy się wydarzy. Zrobiłam obczajkę i mam tylko 1 problem - jak to pogodzić z drzemkami. 🤣 Bo w wózku mi tyle już nie uśpi co w domu na tej środkowej drzemce, plus w wózku wybudza ją: stawanie, wchodzenie gdziekolwiek, powrót do domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2023, 14:55

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3463 6993

    Wysłany: 16 listopada 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tymi drzemkami to u nas ostatnio różnie - dlugo były 4, a teraz tak na zmianę - 3 albo 2, w zależności od tego kiedy się obudzi rano no i ile beda trwać drzemki. Bo zdarza się że są dwie ale trwają po 2 godziny. Wtedy z tej drugiej budzi się późno i gdybym położyła go kolo 17:30 na trzecią to znając jego mógłby mi się już nie obudzić po tych 40 minutach, musiałabym go wybudzać albo klasc na sen nocny za późno - generalnie słabo 😅 Wiec go wtedy troche przeciagam do tej 18:30. Idealny harmonogram to byłaby pierwsza drzemka 9-10, druga 12-13 i trzecia 15-16:30 a sen nocny około 19 ale nie zawsze tak się ładnie złoży 😆

    Oo, czyli Wandzia też już przestawiona na spacerówkę :D Gabryś też już tak lezal w gondoli - glowa już na scianie, nogi wywalał do góry jak stary, na krawedzi wózka 🤣 W spacerówce jest lepiej i wygodniej. Ja już przeżywam co to będzie jak zacznie się zbierać do siadania bo to oznacza że bedziemy się musieć z dostawki przeprowadzić do łóżeczka, gdzie ja te łóżeczko postawie jak u nas w sypialni miejsca brak 🫣 A aktualna ilosc nocnych przebudzeń nie pozwala mi sobie wyobrazić jakby to było przenieść go do drugiego pokoju.
    Odnosnie RD jednak najważniejsze to bezpieczeństwo, więc na spokojnie. Możecie zacząć na kolanach a dosłownie kilka tygodni minie i Wanda będzie już ładnie siedzieć z podparciem, wszystko ogarnie 😁

    Oo dzieciowe kawiarnie, super plan! U nas też jest troche takich, jedna nawet tak w zasięgu spaceru. Ta koleżanka z osiedla chodzi po tego typu miejscach i pewnie się wybierzemy za jakiś czas. Ja myślę o zapisaniu Gabrysia na zajęcia sensoryczne od 6 miesiąca. Nie chodziliśmy ostatecznie na basen, a chce coś z nim robić ciekawego i to wydaje mi się jak znalazł 😁 Co do ogarniania drzemek i wyjąć to też mam z tym problem bo z reguły wolę żeby ta drzemka była w domu, w dostawce, z krótka rutyną - wtedy trwa dłużej, jest spokojniejsza. A w wózku, w hałasie to wiadomo - nawet jeśli usnie w miarę bezproblemowo to trzeba za chwilę rozbierać, ubierać, a to przekładać z wózka do fotelika. Czasem po powrocie do domu zostawiam wózek w ogrodzie żeby go już nie wybudzać tym rozbieraniem, bo jednak w kombinezonie go nie zostawię w 21°. Myślę że jak już rzeczywiście będzie przeskok na dwie drzemki i okno aktywnosci się wydluzy ponad te 2 godziny to będzie o niebo łatwiej 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2023, 15:45

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 16 listopada 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez szans, że będzie spała jak wózek stoi. Obudzi się i tyle, i w wózku coraz dłużej jej schodzi zasypianie - a jeszcze latem sobie spała, a ja na ławeczce w parku czytałam ksiazke. 🙈😅 O przekładaniu też nie ma mowy - jak zaśnie w aucie na trasie to choćby zasnęła 5 minut temu i była najbardziej zaspana nie ma szans, że się ją przełoży bez obudzenia + gwałtownie rośnie ryzyko, że nie zaśnie na kontynuację. 🤣 Także zazdro, że możesz zostawić wózek i dośpi. 😅
    Kurde, rodzicielstwo to jest totalnie nieprzewidywalność w życiu. 🙈 Każdy dzień inny czasem, a wszystkie podobne. Ale za to u nas ostatnio drzemki 1 o 10, druga ok. 13 i trzecia ok. 16-17. O 19:30 pielęgnacja albo kąpiel i tak koło 20:15 zwykle już śpi.

    My też z basenem nie dotarliśmy, mąż miał ostatnio szyty palec i 2 tyg szwy, i tak to się przesuwa. Ale chcemy, teraz szwy zdjęte, może się uda. 😆 Tylko to pierwsze półrocze dziecka ma tyle szczepień, itp., że najpierw nie chcesz iść z niezaszczepionym, potem z kolei nie chciałabym tfu tfu musieć przekładać szczepień + u nas jednak te wizyty fizjo, osteo tez zabierają czas.
    Też bym chciała jakieś sensoryczne, moja fizjo robi tylko dalekooo. Ale w tych kawiarniach też się zdarzają.

    Ja nadal nie mogę trochę przeżyć tej spacerówki, no ale leży. Mamy wkładkę redukcyjną i to pomaga, żeby nie latała. 😅 Ale w gondoli no w ogóle bez szans, że mi wejdzie jak będzie chłodniej z jakimś śpiworkiem czy coś, już teraz koc robił problem (nie było nawet gdzie zrolować jakby reszty). Plus zaczęła kombinować z obrotami w gondoli. Tak samo w domu Baby Hug 4w1 odchodzi w niepamięć - okręciła się na brzuch w nim i zaczęła się kręcić w koło, utknęła o 90 stopni (aaaaa, masakra, no 3 sekundy), nie wspominając że chwytała się brzegów żeby się dźwigać, no i to by było na tyle. 🤣 Odsprzedaje bo krzesełko z tego mnie już nie interesuje. Na etapie "łóżeczka" to fajne, ale imho krzesełko potem jest straszne, i jak na nogi do krzesełka to kobyła straszna. Dziś bym kupiła może jakaś mała dostawkę z Kinderkrafta do salonu zamiast tego, więc dobrze że miałam używane i mogę opchnąć dalej.

    Btw. przeszliśmy na śpiworki z nogawkami i to jest fajne. Choć jak byłam fanką BabyBaja na zwykłych, tak z nogawkami znacznie lepiej sprawdza nam się Kielankowo (mamy 2 szt., jedno Kielankowo i jeden BabyBaj). Ale to kwestia chyba proporcji śpiworkow i Wandzi, bo jakościowo oba spoko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2023, 17:41

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3463 6993

    Wysłany: 17 listopada 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo widzisz, ja sie wlasnie przymierzam do zakupy nowych spiworkow, bo jednak z tych 0-6m juz wyrósl i tak na sile go do nich pakuje troche, coraz mniej mu sie to podoba. Przejrze te marki.

    Niby dośpi w tym wózku ale krócej i mniej regeneracyjna jest taka drzemka dla niego więc tak jak kiedyś czekałam aż zaśnie i spacerowałam tak długo aż zasnął, tak dziś wychodzimy na spacer tuż po obudzeniu I jak widzę że zaczyna niebezpiecznie często ziewać to wsteczny i powrót do domu 😅

    No rosna nam te maluchy, rosną 🥹 Ja tez juz trochę rzeczy sprzedalam, troche wyrzucam na strych gdzie poczekają jak wszystko dobrze pójdzie na swój czas, troche oddaje ciezarnej szwagierce, która tez czeka na synka. Ostatnio gdy pakowałam dla niej ubranka z okresu noworodkowego to aż mnie serce bolało, bo mam wrazenie ze ubierałam je wczoraj. Kilka zachowałam, tych z którymi miałam najpiękniejsze wspomnienia 🥹 Ale wiem że gdy pojawi się kolejne dziecko to będę chciała pewnie kupić coś nowego, co będzie mi się kojarzyło tylko z tym konkretnym dzieckiem, więc nie składuje tylko puszczam w świat.
    W ogole po kilku trudniejszych emocjonalnie dniach (niewyspanie, te nagle przejście na spacerówkę, wywolanie zdjęć z ciąży i pierwszych miesięcy i inne) zaczynam się już trochę ogarniać. Może dlatego że się nieco bardziej wyspałam 😆 Bo odpukać- Gabryś śpi troche lepiej osrstnie kilka dni. I mniej więcej pokrylo sie to z nowa umiejętnością - zaczyna "znać się się żartach" 😅 Uwielbia np jak się chowamy (zwlaszcza tatuś 😁) za kanapą i wyskakujemy z takim "buuu!", smieje sie dosłownie do rozpuku 🤣 Wcześniej tylko się uśmiechał albo zaśmiał w glos ale krotko, teraz to już kiśnie a my razem z nim 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2023, 21:35

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 18 listopada 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no, zabawa w akuku jest super. 😁😁😁 I bardzo wartościowa rozwojowo.

    U nas młoda się cieszy jak jest przez tatę na cyca podawana. 😂😂😂 Ale to długo już. 😅😂 Zawsze urocze.

    Ja do ciuchów totalnie bez sentymentu. 😀 Może dlatego, że połóg oprócz wszystkiego innego kojarzy mi się z szukaniem na niedospaniu ciuszkow na kolejny rozmiar, bo wyprawka starczyła na krótko przy jej rośnięciu. Przy ewentualnym następnym (które póki co dla mnie nadal jest yyy, nie) coś na pewno byłoby nowego, ale wszystko sensowne po Wandzi zostawiam (moooże ciuszkow właśnie super kojarzących się z Wandą bym nie założyła kolejnemu dziecku, ale my 90% mamy gładkie jednokolorowe, a to 10% jest wspomnieniowe może dlatego właśnie, że miało jakiś wzór). Może nie wyszła ze mnie smutna beżowa matka (było i jest sporo różowych bodziakow, za to sukienek właściwie 0), ale na pewno neutralnie jednokolorowa, a białe bodziaki kocham. 😂

    Muszę znaleźć coś na sesję zimowa, mamy w połowie grudnia. Głównie Wandzi, bo ja to wiem w co się chce ubrać. 😁

    Ja też będę na tę strategię przechodzić, też zauważyłam, że spanko na dworze jest mniej efektywne i krótsze + naprawdę czasem chciałabym zahaczyć o sklep, albo w centrum pójść na kawę z młodą, a jak śpi to nie mogę bo nagle ciepło, muzyka czy inne hałasy ją wybudzają.
    W spacerówce wczoraj pierwszy taki dłuższy spacer bo poprzednie 2 dni nam się po wyjściu deszcz trafiał. Młoda próbuje ogarnąć czemu tyle widzi. 😂 Ale zasnęła na krótką drzemkę.

    No i wczoraj już wszedł kombinezon Engel - to 74/80 nadal duuuze, ale przy rękawach na 2 podwiniętych i nogawkach jest już ok, bo na początku jak kupiłam latem, to jakby środek kombinezonu był większy niż cała Wanda, no ale urosła. U nas wczoraj 3 stopnie, odczuwalne 0. Fajnie z merino, młoda ciepła ale nie zgrzana (pod spodem tylko bodziak długi rękaw, dresowe spodnie i skarpetki, plus chustka i cienka czapka, bo kaptur z kombinezonu był na głowie też) i to mimo, że zaliczyłyśmy pierwszy krótki przejazd autobusem na tym spacerze. 😅 Mamy z Engela kurtkę i kombinezon, oba 74/80 i mam wrażenie, że starczą na dluuugo, zwłaszcza kurtka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2023, 11:13

    Namisa lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Babova Autorytet
    Postów: 2036 4991

    Wysłany: 19 listopada 2023, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, wow, dwie drzemki? U nas trzy - cztery, ale moje dziecko budzi się między 5, a 6 rano 🤦‍♀️ Ale czaicie, że ja zawsze tak wcześnie wstawałam, o 7 to ja już zwykle byłam na nogach, a teraz pluje sobie w brodę, bo ewidentnie Benio ma to po mnie - wczesne chodzenie spać i wczesne pobudki 🤣 A czasem by się chciało pospać do tej 9…
    U nas drzemki wychodzą jakoś około 7, taka krótka, ja to nazywam dosypianiem z rana (20 min), 9 (maks do 10), później o 12 jest często najdłuższa, a później około 15:30 taka półgodzinna, maksymalnie godzinna. No i idzie spać po 19 zwykle. Także nie jest źle, w końcu się mu te drzemki unormowały i coś śpi, bo przysięgam, pierwsze trzy miesiące praktycznie nie spał w dzień 😳 Co prawda dalej czasem jest problem zostawić go samego, więc duża część drzemek jest kontaktowa, ale korzystam, bo też czasem się zdrzemnę 🤣 Moja koleżanka ostatnio oznajmiła, że będzie miała drugie dziecko i tak sobie pomyślałam, że jednak będę korzystać z tego spania z bobasem, bo jak kiedyś będę mieć drugie (a chcielibyśmy się zacząć starać mniej więcej po roku-półtorej od urodzenia Beniutka), to już nie będzie tak kolorowo i przyjemnie 🤣

    Kurczę, Benio jeszcze jeździ w gondoli, i w sumie mieści się w niej, na długość już powoli wyrasta, ale z miesiąc-dwa jeszcze może pojeździ. Tylko problemem jest to, że okropnie dźwiga w niej głowę, bo chce widzieć, i zastanawiam się, czy się w grudniu nie przeniesiemy na spacerówkę, jak tak dalej będzie. No, zobaczymy.

    Dracaena, piona, ja jestem colorneutral matka na maksa, mam może trzy-cztery ubranka w odcieniach wyraźnie kolorowych (mocny czerwony, niebieski), reszta to wszystko mega stonowane i raczej bliżej zgaszonych kolorów, niż faktycznych 😆 A białe bodziaki to top! Zwłaszcza, że Benio ma ciemną karnację, więc jak zakładam mu coś białego to wygląda tak ślicznie, że się rozpływam 😍

    Podeślę Wam mojego kawalera, bo dawno go nie było.
    IMG-5448.jpg

    Namisa, Idawoll, MalaEw, dracaena, oloska lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2022.
    1.10.2022 – ⏸ 🙏
    Beta 1.10. – 169,200, progesteron – 32,37
    Beta 3.10. – 399,130
    10.10. – pęcherzyk 6x7mm w macicy 🍀
    24.10. – 1cm Dzidziutka, jest serduszko! 💗
    7.11. – Dzidziut ma 2,3cm, rośnie zdrowo 💗
    2.12. – prenatalne – niskie ryzyka, w pełni zdrowy Dzidziutek ❤️
    2.01 – 200 gramów Synka 💙
    27.01 –połówkowe – zdrowy 400-gramowy Chłopiec 💙
    20.02 – 700 gramów ruchliwego Chłopczyka 🥰
    7.04 – USG III trymestru – 1634 gramy Syneczka 💙
    26.05 – 2800 gramów Szkraba gotowego do życia poza brzuchem 💙

    20.06 – Beniamin, 56 cm, 3190 g 🥰

    👩 27 l.
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto - euthyrox 88
    Regularne cykle
    Progesteron ✅
    Glukoza i insulina ✅
    Badania z 3dc ✅

    Pueria Duo, MagneB6 💊

    🧑 27 l.
    Wszystko w normie

    Solgar MaleMultiple 💊

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3463 6993

    Wysłany: 19 listopada 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babova ależ cudny ciemnooki chłopak, jestem zakochana! <3 Też trzymałam ostatnio te czapkę w rękach i rozważałam zakup ale jednak nie wzielam 🤣
    Ciesze się że u Was teraz już te drzemki są bardziej usystematyzowane, na pewno łatwiej gdy jakaś rutyna powoli zaczyna się klarować! U nas przeważają 3 drzemki, tak jest idealnie, ale czasem jak sie dzien jakoś zaburzy (obudzi się późno albo te pierwsze drzemki trwają około 2h jedna) to już na trzecią nie kładę, bo w innym wypadku z tej trzeciej drzemki obudziłby się juz za późno. Nie przepadam za tym przeciąganiem okien aktywności, więc zdecydowanie dążę do tego żeby to sie działo rzadko, ale czasem tak wypadnie.
    Oj tak, trzeba korzystać z tych wspólnych drzemek, bo zatęsknimy 🤣 My też na ten moment myślimy żeby zacząć starania gdy Gabryś bedzie miał około 1,5 roku, czyli za rok od teraz :D Kurcze, pomyśleć że mogłybyśmy się kiedyś spotkać na wątkach testowych kiedyś...🥰

    Babova lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 19 listopada 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślicie, że mnie jeszcze spotkacie na wątkach staraniowych? 😁 W sumie chcielibyśmy z M mieć w przyszłości kolejne dziecko, ale każdy (dosłownie) kto słyszy o tym pomyśle, puka się w czoło. Nie ma nikogo kto by pochwalił taką decyzję 😆 Mówię tu o najbliższym otoczeniu. Ale dalsza rodzina czy znajomi również by krytykowali nas za taką lekkomyślność. A teściowa moja to bez dwóch zdań wpadłaby w szał.

    Co do spacerówek...Najstarszy syn przesiadł się do niej w wieku 6m, córka 9m, a najmłodszy syn - uwaga!!! - 10m. Wyobraźcie sobie, że takie siedzące i raczkujące dziecko nadal jeździło w gondoli. On po prostu to lubił!

    Babova, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 19 listopada 2023, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja bym czekała aż Wanda usiądzie, ale się kurcze nie mieści i kombinuje w gondoli. 😂 Myślę, że ideolo jak się dziecko przesiada, kiedy umie już siedzieć.

    Łee, Babova, nie załapałam się, ale piona za jednokolorowość i białe bodziaki. 😄

    U nas 2 dni totalnie jakieś nie drzemkowe (problem z zaśnięciem, a jak zasnęła to na 30 minut, w nocy też pobudek milion) i się okazało, że dziś wieczorem zaprezentowała piękne obroty z brzucha na plecy. Póki co na łóżku (na macie się chyba jeszcze cyka trochę), ale przeturlała je już kilkadziesiąt razy dzisiaj (z pleców na brzuch i z brzucha na plecy) i jedzie pięknie na obie strony. 😍 Już od paru dni widziałam, że coś się dzieje, ale na brzuchu chce mega wszystko sięgać (im wyżej tym lepiej więc się giba trochę 😂) i myślałam, że bardziej utrata równowagi, a tu jednak szło w obroty. Może nocka dziś będzie lepsza, jak już wie, że umie? Oby!

    Działamy z tym brzuchem i coś czuję, że tak jak miałam takie spokojne dziecko, to jak tylko ona ogarnie przemieszczanie się sprawne to będę miała dziecko-wszędzie. 🙈

    Babova lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3463 6993

    Wysłany: 20 listopada 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a może się spotkamy? :D ja tam uważam że tylko Ty i mąż wiecie jak powinno wyglądać Wasze życie i innym nic do tego. Pamiętam że Twoja teściowa już miala swoje "ale" ostatnim razem i pewnie musicie się liczyć z różnymi reakcjami nie na miejscu, ale to tylko Wasze zdanie ma znaczenie. Jeśli czujesz się fizycznie i psychicznie na siłach, jeśli o tym marzycie, jeżeli czujecie że ogarniecie - to nic tylko działać, zycie macie jedno! <3 Ja bardzo podziwiam matki wielodzietne i nawet troszkę zazdroszczę tej pełnej chaty ;D Trud ogromny ale i radość nie z tej ziemi.

    Dracaena o nie, czy wszystkie spokojne noworodki przemieniają się w niemowlaki-żywe srebra? 😂 Bo doświadczam tego samego od jakiegoś czasu :P A odnośnie tych obrotów to gdzies czytałam ze dzieci często gdy ogarniają przekrecanie sie na brzuch lubią to samo robić w nocy i tak spać, a tym samym śpią lepiej bo ta pozycja jakoś lepiej na sen ma działać. Czy to prawda? Nie mam pojęcia 😂 Pozostaje mieć nadzieję 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2023, 09:00

    dracaena, edka85, Babova lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2183

    Wysłany: 20 listopada 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, myślę, że to Wasza decyzja i nikomu nic do tego. Też bardzo chciałabym za około rok zobaczyć dwie kreski. Czas pokaże.

    Ja już jestem po ebooku rozgyzamy, webinarze szpinak robi blee i zaczęłam się ekscytować rd. Kupujemy jednak antilopa wraz z poduszka i dodatkowo oczywiście podnóżek. Zdecydowaliśmy się podawać sporadycznie mięso. W ebooku rozgyzamy jest 30 dniowy jadlospis, a że jestem zadsniowcem i lubię mieć wszystko zaplanowane, to będziemy z niego korzystać.

    Żywe srebra? Mój Franc od urodzenia taki jest więc już się dawno przyzwyczaiłam. Fika z plecków na brzuszek, dopiero niedawno nauczył się to robić więc wszystkiego uczy się w swoim tempie. Wciąż podnosi głowę do siadania, ale staram się go stopować. Mimo, że gondola jest przymala to w tym roku nie zamierzam go wsadzać do spacerówki.
    Drzemki dniowe nadal ok 30-40 min max, za to zaczął po dnie nocnym budzic się po 8:00 co mi bardzo pasuje 😎
    Pierwsza drzemka ok 10:00, druga ok 13:00 i trzecią ok 17:00. Sen nocny między 19:30, a 20:30 :). Fajnie się to unormowało.

    A Beniutek jak zwykle cudny 😻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2023, 10:45

    dracaena, Namisa, Babova lubią tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 20 listopada 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, tak właśnie myślę, że może być. 😂 Wandzia w ogóle ewidentnie widać, że wie co chce osiągać w życiu i po co sięgać - jest mega zdeterminowana. Dziś się turlała na łóżku do mojego telefonu leżącego na karmiuszce i się doturlała i sięgnęła.
    U nas od jakiegoś czasu odkładamy ją na brzuch bo tak lepiej śpi. 😂 Ale zaznaczam, że nigdy nie byłam mocno zestresowana SIDS + mamy monitor oddechu (a odkładać ją tak zaczęliśmy jak było od dawna wiadomo, że z unoszeniem głowy nie ma problemu, bo jakoś miesiąc temu). Na jakimś etapie odłożona na plecy się budziła, odłożona na bok 5 minut później gibała się na plecy i się budziła, a odłożona na brzuch spała, i tak wyszło.
    Nocka była lepsza. 😍 Pobudka o 1 i o 5, o 5 już ją zgarnelam do mnie i spała ze mną do 7:30.
    U nas jakoś szybko te obroty na plecy bo niby to później, ale robi to poprawnie więc widocznie jej czas. To prawda, że każde dziecko w swoim tempie odkrywa, co umie.

    MalaEw, ja właśnie muszę obczaic to Rozgryzamy.l bo któras już taka dobra opinia. Ja też zadaniowiec. 🙈

    Ja sobie z kolei znalazłam chyba 3 laski na IG, które codziennie od startu RD wstawiają talerze dzieci - szanuje, ze mają na to czas (i kurcze, moje jedzenie na talerzu nigdy nie wygląda tak ładnie), bo jest to kopalnia pomysłów. 😂 I obiady jak obiady, ale jeszcze te śniadania i kolacje później. Ale liczę, że do 9 miesiąca tak 2-3 posiłki dziennie, później dopiero więcej.

    Zamówiłam jakieś kaszki z Helpy i olej z Olini (-20% na kod bebeconcept do końca listopada jak coś, bo widziałam że na Black week mają -15%).

    Nawet nie wiecie jak stabilne siedzenie mnie zmotywowało do ćwiczeń brzucha u Wandy. 😂 A moje dziecko wiecie jak najlepiej ćwiczy podnoszenie się prawidłowe? Jak leżę przed nią i sama to robię to mnie papuguje... 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2023, 12:12

    MalaEw, Namisa lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2183

    Wysłany: 20 listopada 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Rossmannie też są na promce kaszki z helpy. Ja zawsze mam zapas, bo to jedno z moich ulubionych śniadań 😁
    Chce zacząć rd od 11.12, bardzo trzymam kciuki, aby Franuś już siedział stabilnie z podparciem, bo bardzo chce zacząć blw.
    Ogromnie polecam tego ebooka z rozgyzamy. Teraz jest na promocji chyba za 100 zł, ale to kopalnia wiedzy.

    Oj tak! Mamy z insta, które wrzucają posiłki to złoto ❤️

    dracaena lubi tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 20 listopada 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaEw no i skusiłaś. 😅 Zerknęłam na darmową część do pobrania i kupiłam jednak. 🙈 Chyba jest fajniejszy niż te z Alaantkowe, więcej tematów obejmuje. Ale to już koniec zakupów teoretycznych do RD, bo ile można, zwłaszcza patrząc na to, że ma to być intuicyjne (niby 😆).

    Dobrze wiedzieć z Rossmannem i Helpą. Ja totalnie niekaszkowa także dla mnie to nowość. 😅

    Znajomi robią RD kawałkami na kolanach niesiedzacemu stabilnie dziecku, ale ja bym się nie odważyła + dla mnie podanie kawałka warzywa do ręki na kolanach to nie do końca idea blw. 🤔 Jestem w stanie przeboleć, że jak nie będzie stabilnie jeszcze siedzieć to będą musiały być musy (ale tu na pewno będę kupować słoiczki po sprawdzeniu składu) na początku.

    MalaEw lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
‹‹ 683 684 685 686 687 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ