X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IMIONA

Oceń ten wątek:
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 1 kwietnia 2013, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he he he w sumie to i ja się uśmiałam z niektórych imion :P

    ja od lat miałam stały wybór jeszcze jak przed ślubem byliśmy to chciałam mieć Zuzanne Kornelię lub Jakuba Edwarda (te drugie imiona to po babci i dziadku ;))

    ja mam na imię Izabela dosć nie popularnę imię teraz ale i za moich czasów mało gdzie spotykane ;) a dawid ładnie ale że mój brat tak ma to odpada ;)

    Zycze Wam przedewszystkim aby Wasze przyszłe dzieci te w planach i te w brzuszkach były po prostu zdrowymi i szczęśliwymi dzieciakami a z imionami to naprawdę nie ma co przesadzać ;)

    JEDRNA5 lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!!
    dla syna: Leon,
    dla corki: Lena, albo Elena

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chlopiec bedzie Wiktor, bo P. sie uparl i basta. nawet mi sie podoba, chociaz wolalabym Eryka.
    a dziewczynce wybiore ja i bedzie to Hanna, Marta lub Emilia.

  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny temat tych imion:-)))
    Mój maz zawsze chciał mieć SARE a mi się to imie nie podoba. Ja bym wybrala Liliana, Eliza,Pola lub Matylda
    A dla chłopczyka to więcej imion mi się podoba np. Ksawier, Hubert, Stas czy Sergiusz.
    Jak będzie tak daleko to trzeba będzie wybrać!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey :) synek Jakub, córka Wiktoria ;)

  • ANULKA Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój pierwszy syn ma na imię ALEKS, a jak będą następne to dla dziewczynki BLANKA a dla chłopca BORYS:)

    Anulka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muzarcia wrote:
    Zauważyć możemy, że te pod koniec XX wieku są ściśle związane z modą. Duży wpływ na to zjawisko mają środki masowego przekazu. Popularne na Śląsku imiona: Klaus, Herman, Ginter, Herbert, Hubert zastąpiono np. takimi jak: Denis, Kamil, Dariusz. Żeńskie imiona typu: Erika, Irmgarda, Rita, Hilda i Elfrida w latach 60, 70 zostały wyparte Karoliny i Sabiny. Im bliżej końca wieku tym więcej imion, które noszą bohaterki amerykańskich filmów. Moda na Angeliki, Żanety, Sandry, Patrycje i Wioletty. Chwalić, czy ganić!? Przyznacie jednak sami jak brzmi zestawienie Jenifer Kiełbasa, Pamela Maślanka, Vadim cebula.

    He he he coś w tym jest;-)

    zgadzam się imię jakoś musi brzmieć z nazwiskiem i nie może się źle kojarzyć dlatego ,niektóre wypisane przez mnie mogą odpaść :)

    cytuje to co wypisałam parę stron wcześniej :P

    a ja mam syna DAWIDA

    A teraz podobają mi się

    dla chłopca : KASPIAN , PRZEMEK
    dla dziewczynki: LILIANA , HONORATA ,SIMRAN (TE OSTATNIE TO INSPIRACJA INDIAMI :) )aaa i jeszcze RENESMEE (tak to jest jak się czyta Zmierzch ;) )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2013, 11:58

  • Ma ja Ekspertka
    Postów: 126 136

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... a czy macie jakiś "patent" żeby imiona, które wymyślacie nie kojarzyły wam się np. z nielubianą koleżanką, byłą dziewczyną męża albo "głupią" nauczycielką?
    Czasem imiona są naprawdę śliczne... tylko źle się kojarzą... i co wtedy? Zrezygnować??

    7v8r90bvus29kyhn.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi dla chlopca podoba sie Leon albo Leonard a dla dziewczynki nie mam ulubionego moze Kaja albo Antosia no i jeszcze Franek albo Kaj ale pozyjemy zobaczymy kiedys myslalam jeszcze o Natanielu albo Natanie i Filipie tylko mojemu M sie nie podobaja wiecie glupie skojarzenia natan szatan itd Cyprian tez fajne i Ignas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2013, 22:02

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    witajcie

    u nas to imona nam sie rozne podobaja wiec problem stanowi wybor, i te w ktorych sie zgadzamy to juz maleje liczba

    dziewczynka, mi sie podoba Karolina, Edyta, Maria, Ela i Rita itd a obpjgu nam sie podoba Ania i w sumie jak bedzie cora to mozliwe ze Ania dostanie, chociaz tera ztak sobie pomyslalm ze termin mam na 5 listopada, to Ela też by pasowało :)

    synek to mi is ebardzo poodba MIchał, Jan, Franciszek, poza tym jeszcze Piotr Paweł ale tez spos imion dokolo juz jest i nie chcemy zeby wszystkie dzieci sie tak samo nazywaly,

    podejrzewam, ze najwieksza rozmowa na temat imienia zacznie sie jak juz poznamy płeć dziecka :)

    Ania to super imie zwlaszcza ze ja tak mam naimie i bardzo to imie do mnie pasuje i je lubie a pozatym bez skromnosci powiem ze anki to fajowe babki hehe

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem za wyborem intuicyjnym i dopasowaniem do nazwiska w jednym. Najpierw wypisuję na kartce te imiona które wpadną mi w ucho lub oko. Prześpię się z tym dzień dwa i wracam do kartki i nagle z 10 zostaja tylko 4, bo reszta wydaje sie oczywista że nie pasuje, że kłuje, odbija sie od Ciebie, od tego czym emanuje Wasza rodzina.

    Mój syn nazywa się Jan Gabriel Samsel, wydaje mi się, że to zestawienie dobrze ze sobą współgra. Pragne równiez dodac, że to iż imię Jan bylo tak popularne w 2010 to dowiedzieliśmy się jak miał 5 tygodni. My tylko usiedliśmy z kalendarzem imion i kartką papieru nie chcąc znać żadnych rankingów.

    Ja sama jestem Zuzanna. Bylam zawsze jedyną Zuzanną w promieniu dziesiątek kilometrów zdawać by sie mogło. Jak byłam dzieckiem nie lubiłam tego imienia a potem je pokochałam za oryginalnośći drażniło mnie wręcz jak niedawno na chodniku zaczęło się pojawiać mnóstwo małych Zuź- kompletnie nie mogłam się odnaleźć kiedy jakaś mama wołała Zuzię i to nie byłam ja :) Po prostu nie przywykłam do takich sytuacji.

    Drugie dziecko najpierw zobaczymy kim jest :)

  • Justin34 Koleżanka
    Postów: 38 55

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z wiekiem zrobiłam się bardzo tolerancyjna i coraz więcej imion mi się podoba. Chyba z tego natłoku wyboru zgodziłabym się na każdy wybór męża (no prawie każdy). Ale bardzo podoba mi się Eryk (na to zgody męża na pewno nie będzie :)) Martynka i Agatka. A kiedyś zabiłabym się o Andżelikę i Dawida.

    starania od X 2012, 2014-2015 3 x IUI :(
    II 2016 I ICSI
    22.02.2016 transfer Blastusi 3BB, 2 Śnieżynki 2BB i 4BB
    beta 9 dpt 58,23; 11 dpt 209,59
    04.11.2016 Synuś :)
    27.08.2018 kriotransfer Blastusi 2BB
    beta 9 dpt 89,31; 11 dpt 217,74
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi sie podobaja takie imiona:
    Chlopiec: Antos, Jas, Franciszek, Aleksander.
    Dziwczynka: Zuzia, Amelka, Izunia.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma ja wrote:
    Dziewczyny... a czy macie jakiś "patent" żeby imiona, które wymyślacie nie kojarzyły wam się np. z nielubianą koleżanką, byłą dziewczyną męża albo "głupią" nauczycielką?
    Czasem imiona są naprawdę śliczne... tylko źle się kojarzą... i co wtedy? Zrezygnować??

    no ja nie chciałabym Marty,zresztą mój M tym bardziej :)
    na chłopca ustalone już od dawien dawna Mikołaj
    a dziewczynka Maria Aleksandra
    M chciał Oliwię ale mi zaraz z oliwką się kojarzy taką do smarowania
    dużo mamy takich,które kojarzą się z kimś i często mimo,że ładne z nich się rezygnuje

  • Ma ja Ekspertka
    Postów: 126 136

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma ja wrote:
    Nadzieja, plany i pozytywne myślenie o przyszłości... to najlepsze lekarstwo na smutniejsze chwile... Dzisiaj jest mój.. gorszy dzień.. ale może okaże się, że będzie pierwszym z najwspanialszych? Może właśnie dzisiaj zaczyna się ten właściwy cykl. Dlatego chcę nastawić się pozytywnie i myślę o imionach dla moich dzieci... Jak nazwiecie córeczkę? A jak synka? Jakie imiona Wam się podobają? Tradycyjne? A może "odjechane" ... porozmawiajmy o przyszłości ...:)


    A widzicie! Opłaca się pozytywnie nastawić... i marzyć o przyszłości! Nadzieja mnie nie opuszczała... a teraz jestem przy nadziei :)
    Wszystkim Wam życzę tego samego... i trzymam mocno kciuki...

    a między czasie w ramach przygotowań... pomarzmy o przyszłości!
    ...kurczaki, nadal nie mam wybranych imion! :)

    7v8r90bvus29kyhn.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ