X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne JAK CZĘSTO SIĘ KOCHAĆ ABY ZAJŚĆ W CIĄŻĘ
Odpowiedz

JAK CZĘSTO SIĘ KOCHAĆ ABY ZAJŚĆ W CIĄŻĘ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawiam się jak często się kochać aby powstał tego owoc, aby nie stało się to dla nas rutyną ani nie było obowiązkiem a nadal przeradzało się w gorący seks który ma być również owocny. Dużo czytałam i podobno najlepeij jest 2 razy w tygodniu ze zwzględu na to że plemniki muszą dojrzeć - rada ginekologa, kochając sie odziennie podobno nie zajdziemy w ciążę. ..dla mnie to bardzo ważny temat. Czy pytalliście o to swojego gina, a może wy które macie już dzieci udzielicie nam jakiś porad ?

    Anutka, Optymistka! lubią tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 22 września 2013, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 razy w tygodniu to chyba trochę mało. Co 2 dni wydaje się bardziej rozsądne. Nie wierzę, że kochając się codziennie w ciążę nie zajdziemy...
    Najlepiej kochać się kiedy ma się ochotę, ani się nie zmuszać ani nie powstrzymywać. CO do rutyny to w każdym związku jest inaczej: jedni mają dość po 3 miesiącach starań, innym nigdy się nie znudzi :-P

    BOBASEK, Mona :), Klara Wysocka lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • marsylianka Przyjaciółka
    Postów: 79 38

    Wysłany: 22 września 2013, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam, że codziennie jest niewskazane, ale wydaje mi się, że jeżeli będzie to codziennie w dni płodne to taki problem nie będzie. Choć może lepiej co 2 dni ale zacząć już tuż (1-2 dni) przed owulacją. Jak się uda dam znać jaka metoda pomogła :)

  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 22 września 2013, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym dziecku byliśmy niczym króliczki i nie przeszkodziło to w zajściu. Także nie ma reguły.

    Konwalia, Martuśka lubią tę wiadomość

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 23 września 2013, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillenka wrote:
    2 razy w tygodniu to chyba trochę mało. Co 2 dni wydaje się bardziej rozsądne. Nie wierzę, że kochając się codziennie w ciążę nie zajdziemy...
    Najlepiej kochać się kiedy ma się ochotę, ani się nie zmuszać ani nie powstrzymywać. CO do rutyny to w każdym związku jest inaczej: jedni mają dość po 3 miesiącach starań, innym nigdy się nie znudzi :-P


    Da się nie zajść w ciążę serduszkująć codziennie, jestem żywym przykładem :P

    Fedra, Kaiinaa, biedronka_1982, Edi000 lubią tę wiadomość

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 września 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że 2 razy w tygodniu to niewystarczająco. Jeżeli będziesz serduszkować w poniedziałek i czwartek, a w niedzielę będziesz miała owulację, to z tych poniedziałkowych plemników nic już nie zostanie, a <3 na 3 dni przed owulacją jest przez ovufriend określane jako słaby czas. Serduszkowanie co 2 dni zwiększa szansę na poczęcie, bo dostarczasz na bieżąco "świeży towar", hehehe ;). Uważam, że co 2 dni w zupełności wystarczy dla par, dla których codzienny seks jest już zbyt rutynowy i nie daje radości.
    Warto się wtedy trochę wstrzymać przed owulacją, żeby potem, w dniach płodnych strzelać co drugi dzień z ochotą i werwą ;).

    MalutkaEve, violijka, Redhotka, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2013, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti, mądrze piszesz :)

    Martynika lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 września 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, wszyscy tak na mnie mówią w pracy, co mi się bardzo miło kojarzy śmiesznie i tutaj zobaczyć "Marti" :).

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam troche przerabane, bo mezulek caly tydzien we wroclawiu w pracy i zostaja tylko weekendy, wiec... hmm. Narazie dzidzi nie ma ale sie staramy, czy tylko przy takim tempie to sie uda??? Zobaczymy.

  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 26 września 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem wystarczy tylko jeden raz ;) codziennie też nie jest dobrze, bo plemniki muszą dojrzeć, ponoć co 2-3 dni jest najlepiej. I nie tylko celować w dni płodne, ale cały cykl bo owulacja może nastąpić szybciej/później (tylko ostatnia faza cyklu jest stała).
    Przy pierwszej ciąży wychodziło, że ostatni seks był dwa dni przed owulacją. (przypadek). I udało się. W cyklu, w którym zaszłam w ciąże tylko dwa razy kochalisy się w dni płodne (mieliśmy zły czas i jakoś tak wyszło)

    Jus1985 lubi tę wiadomość

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 30 września 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOBACZCIE mój wykres :) mąż ma słabe nasienie ale my jak króliczki i jest kropek lub kropeczka :)!!

    mycha28, celia, Nadia, Fedra, Martuśka lubią tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 2 października 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .... podobno wystarczy tylko raz <3 :) ... ale tak tylko mają nastolatki :) ... kurcze śmieję się że trzeba było wcześniej zaczynać starać się o potomstwo, a nie być takim mądrym i rozważnym znaleźć pracę pójść na studia itp. oczywiście piszę to z ogromnym uśmiechem :) :) :). Nastolatki nie martwcie się że jesteście w ciąży to najlepsze co mogło was spotkać !!!!

    LilyEvans, kania85 lubią tę wiadomość

    lawenda
  • ewcia2337196 Autorytet
    Postów: 551 308

    Wysłany: 2 października 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem nastolatką i jakoś nie wiem czy jest tak szybko zajść w ciążę. Zazwyczaj zachodzą dziewczyny te, które nie planowały dziecka

    LilyEvans lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kl1ka7h8d.png
    ewcia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Gosia, w cyklu w którym pojawiła się fasolka kochalismy się praktycznie codziennie.
    W tym miesiącu mam zamiar to powtórzyć, tylko ze szczęśliwym finałem:)

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma reguły "ILE". Niektóre powiedzą, że wystarczy w dni płodne, kiedy śluz jest rozciągliwy i przezroczysty, a niektóre powiedzą, że jak najczęściej. Tak samo kobiety, które zaszły kochając się 2 razy powiedzą, że tyle wystarczy (bo akurat dobrze trafiły), a są takie co dla bezpieczeństwa kochały się cały tydzień. Obserwujcie dziewczyny swój cykl, zapisujcie sobie choćby na ovu temperature, śluz(!) i serduszkowania. Po jakimś czasie ovu wyznaczy owulacje na podstawie temperatury i śluzu (ja tylko tyle zaznaczałam, bez szyjki) i trafiłam dwa razy. Za pierwszym razem serduszkowaliśmy dość często (co drugi dzień, żeby było optymalnie jakby owulacja przyszła) kiedy zauważyłam, że śluz jest baardzo "płodny" to wiadomo w ten dzień, udało się lecz poroniłam w 10tygodniu. Teraz nie było reguły i zapisywania ile, bo liczyliśmy na szczęśliwy traf i też nie serduszkowaliśmy często, ale udało się! Gwarancją sukcesu nie jest myślenie tylko o zapłodnieniu tylko o rozluźnieniu się i przyjemności! Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2013, 09:25

    MalutkaEve, Makcza, Fedra, ulaa, ewka80, Szyszka1, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amen :)

    Jus1985, Fedra lubią tę wiadomość

  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 3 października 2013, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej kochac sie tak jak ma się ochote :) z uwzględnieniem owulki na drugim planie :)

    Makcza lubi tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze mowisz Olgenek. najlepiej robic wtedy gdy przyjdzie ochota. mocno i do szalenstwa. :)

    Makcza lubi tę wiadomość

  • agnes Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 3 października 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny dawno mnie nie było ale mam do was mnóstwo pytań a mianowicie jestem po pregnyl zastrzyk pani doktor po 3 dniach od pękniecia kazał mi zażywać dyfaston tabletki,które niby maja pomócc w zagieżdżeniu się zarodka ,ale jak w tym prawda to nie wiem różne opinie czytałam i się wystraszyłam jednym ma pomóc w szybkim dostaniu miesiączki a mi w ciąży kurcze przeraża mnieto powiem tak mam córkę 10lat i staram się o syna ,ale od roku nic mam 36 lat może za późno itd.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny różnie bywa z tą częstotliwością. Można często a nic nie wyjdzie, a można tak jak Ja, raz jedyny w dniu pozytywnego testu owulacyjnego i się udało. Złoty strzał :)

    Strażaczka90 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ