X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 9 września 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende moja mala przez pierwszy miesiac tez nie ulewala a potem sie zaczęło. Bylo to bardzo uciazliwe. Wyginala sie przy jedzeniu, prezyla. Dostalam skierowanie do neurologa i do szpitala. Neurolog potwierdzil ze wyginanie i prezenie to z powodu refluksu i wyposal rekomendacje zeby mloda byla szczepiona na krztusiec acelularny. Do szpitala chcialam trafic do imid na oddzial gastro ale terminy bylo kosmixzne i w rezultacie nie bylam nigdy w szpitalu bo do zwyklego to nie mialo dla mnie sensu. Wiem natomiast ze na usg moze nic nie wyjsc. W szpitalu robia jakies takie badania typu ph itd i to sprawdzaja. U nas momentami mloda rzygala tak czesto ze masakra. W gondoli beczala bo na plasko. Wzielam ja do siebie do lozka na noc bo balam sie zeby spala sama. Wyczytalam ze pomaga kładzenie na boku chyba prawym bezposrednio po jedzeniu. U nas pomagalo. Na plecach nie dawala rady spac. W dzien kladlismy ja spac na brzuchu i przy niej siedzielidmy albo kamerka. Tak bylo jej najlepiej.Wszyscy mi polecali kliny ale poczytalam co na to fizjoterapeuci i to mnie przekonalo zeby tego nie robic. U nas przybierala na wadze wiec lekarz powuedzial ze nic sie z tym nie robi. Na wlasna reke zrobilismy usg i nic nie wykazalo. Rozmawialam ze znajomymi i mowili rozne rzeczy. Jednemum dziecku przeszlo około roku jak sie zaczal pionizowac. Innych dziecko ma 8 miesiecy i maja nadal. Komus innemu przeszlo jak dziecko wzmocnilo miesnie brzucha okolo 4 miesiaca. U nas właśnie przeszlo okolo 4,5 miesiaca. Teraz czasem jej sie cofa ale nie ma porownania. Wcześniej masakra. Ciagle ulewala jak nie ulewala to slyszalam jak jej sie cofa. Doslownie jak ja sie nosilo to jezdzilo po przelyku. Ciagle memlala jezykiem. Ciągle czkawki. Noszenie w pionie pomaga wiem ale nie powinno sie no ic dzieci w pionie bo obciaza sie kregoslup. Tak tez mnie pouczyla neurolog tak pisza fizjo. Ja nie nosilam. Mozba przerzucić przez ramię jak do odbicia.Nam bardzo pomogl bebilon ar jedna butelka na noc ladnie lagodzila. Caly dzien karmilam piersia a na noc butla i bylo lepiej Zageszczacz nutriton niestety powodowal zaparcia. Na koniec kupowalismy hipp anti refluls bo spoko sklad. Nawet mi zostalo cale jedno opakowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2019, 09:41

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 9 września 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspolczuje Lavende bo mnie ten refluks bardzo dojechal. Byl czas ze nie wychodzilam na spacery bo nie mialo to sensu.

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 września 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienka Leszek Piasecki. Został mi polecony przez kilka osób, też byłam zadowolona. Jest znany w środowisku lekarskim, prowadzi ośrodek wczesnego wspomagania rozwoju

    Arienkas83 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1721 1233

    Wysłany: 9 września 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo, moze jednak jeszcze cos bedzie z tego cyklu, albo w kolejnym! Głowa do gory!

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 9 września 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha a to ja idę do niego bo mam skierowanie. :)
    Kužwa właśnue się kapłam że miałam podjechać tam i dać skierowanie bo termin przypadnie. 🤪 Mycha fuks przypomniałaś mi. 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2019, 10:28

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 września 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobrze trafiłaś :) A dlaczego macie skierowanie do neurologa? Ja byłam u niego prywatnie, teraz się będę zapisywać na NFZ, jakie tam są terminy?

    f1d9680377.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 9 września 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terminy odległe bo ja mam na początek października a załatwiałam pod koniec sierpnia jakoś 3 tyg. temu. I właśnie miałam skierowanie donieść do dwóch tygodni i dupa zapomniałam. Teraz dzwoniłam i się spytałam na kiedy mam termin, że niby nie zapisałam sobie, to mnie jeszcze nie wykreślili bo też spytalam czy skierowanie można dziś donieść. I zaniedlugo pojadę tylko to zaś wyprawa bo dwóch synków,mleko itd.
    A skierowanie mam bo Wojtuś preferował główkę w prawą stronę i piąstki zaciśnięte. Pediatra mówiła że to nie pilne bo napięcie jest w porządku a to może się wyrównać w międzyczasie. No ale dała w razie w. Teraz już lepiej i z piąstkami i z patrzeniem w prawo. Jednak zabawki mało co chwyta, właściwie do rączki sama mu daje i piąstki nie są całkiem luźne.

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 września 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienkas83 wrote:
    Terminy odległe bo ja mam na początek października a załatwiałam pod koniec sierpnia jakoś 3 tyg. temu. I właśnie miałam skierowanie donieść do dwóch tygodni i dupa zapomniałam. Teraz dzwoniłam i się spytałam na kiedy mam termin, że niby nie zapisałam sobie, to mnie jeszcze nie wykreślili bo też spytalam czy skierowanie można dziś donieść. I zaniedlugo pojadę tylko to zaś wyprawa bo dwóch synków,mleko itd.
    A skierowanie mam bo Wojtuś preferował główkę w prawą stronę i piąstki zaciśnięte. Pediatra mówiła że to nie pilne bo napięcie jest w porządku a to może się wyrównać w międzyczasie. No ale dała w razie w. Teraz już lepiej i z piąstkami i z patrzeniem w prawo. Jednak zabawki mało co chwyta, właściwie do rączki sama mu daje i piąstki nie są całkiem luźne.
    Oo to terminy super :) ja zazwyczaj jak dzwonie do jakiegoś specjalisty to są na przyszły rok :D

    f1d9680377.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 9 września 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha a dlaczego tego neurologa masz?

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 9 września 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka fajnie, że masz już termin operacji! :) początek listopada, to wcale nie taki odległy termin! :)

    sialalaKoniczynaDwa, Promyk89 lubią tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 września 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienkas83 wrote:
    Mycha a dlaczego tego neurologa masz?
    Bo przy różnych wrodzonych schorzeniach zalecają żeby wszystko sprawdzić. Ale z Ninka jest ok

    f1d9680377.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 9 września 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to dobrze że ok. :) Ja mam też nadzieję że będzie ok bo sie martwię. Do tego starszak bardzo mało waży i jeszcze z siurkiem problem, a na razie nie mam jak iść na kontrole po zabiegu. Bo to do Centrum Zdrowia Dziecka a to wyprawa na pół dnia.
    Właśnie byłam u tego neurologa. W tym deszczu i z dwójką ale starszak pomaga. :) Babka dała mi jakieś papierki do wypełnienia w domu. Jeszcze malutkiego tam nakarmiłam. Leje dalej co za pogoda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2019, 14:52

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 września 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tam dodzwonić nie mogę. A trochę daleko żeby jechać na chwilę. Może jeszcze jutro się uda

    f1d9680377.png
  • Promyk89 Autorytet
    Postów: 2332 1942

    Wysłany: 9 września 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka <przytul> trzymamy kciuki za zabieg. Uzbieralas juz całą kwotę?

    Starania od 2017r.
    1 IVF maj/czerwiec 2019
    4 zarodki 4AA 4BB 4BB 3.
    1-Transfer 4AA
    Test 06.07 - Bhcg<1.
    2-Transfer odwołany-krwawienie w 15dc.
    3-Transfer 4BB +assisted hatching+embryoglue
    Test 21.09 -Bhcg 486 :-)
    Test 23.09 - Bhcg 1076 :D
    USG 04.10 - <3
    12.10 krwawienie. Poronienie zagrażające? Leżing zawodowy
    31.10 - koniec leżingu !:D
    21.11-USG prenatalne - syn?:D
    12.12 - nawrót plamienia. Leżing.
    11.01-usg połówkowe. syn ! 350g szczęścia.
    23.03- 1660g ślicznego bobasa <3
    27.05 3300g 54 cm - Misio <3
    4 -transfer " 4AB "13.01
    Bhcg <0.1
    5 - 4ty ostatni transfer blastki "3" 13.10.2023
    Bhcg 472
  • sialalaKoniczynaDwa Autorytet
    Postów: 1345 888

    Wysłany: 9 września 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk89 wrote:
    Koniczynka <przytul> trzymamy kciuki za zabieg. Uzbieralas juz całą kwotę?

    Jeszcze nie, ale jest sporo czasu.
    Tyle ile uzbieram to będzie. Reszte pożyczę.
    Pozniej i tak czeka mnie dalsze leczenie i wyazdy do Krk co 2tyg

    2007 - syn.
    Starania 10lat o rodzeństwo.
    2018-nieudane hsg, histeroskopia( usunięcie 2 polipow z szyjki, lyzeczkowanie, zrosty w macicy - część uwolniono)
    Laparoskopia diagnostyczna - obustronna niedroznosc jajowodów.
    2019.05 - start IVF krótki protokół.
    17.05 punkcja: z 6 zaplodnionych sa 2 blastki 4aa i 4bb ❄❄
    FET- może kiedyś się doczekam..
    Cienkie endometrium
    Mutacje Pai-1 i Mthfr
    14.08.2019 - SIS- cała macica w zrostach, zrosniety prawy róg.
    Pojemność macicy bez zrostow 0.3ml..
    5.11.2019 - histeroskopia operacyjna - usuniete zrosty, udalo sie otworzyć macice.
    20.11 c.d.leczenia - balonowanie macicy
    26.01 NATURALNY CUD...9tc[*]

    02.05.2022 beta hcg 3164
    04.05.2022 beta hcg 6466
    05.05.2022 beta hcg 8698
    13.05.2022 beta hcg 19949
    19.02.2022 beta hcg 37821, prog.26,50
    06.06.2022 serduszko nie bije [*]
    Aniołek 10tc
    20.06 poronienie zatrzymane, zabieg.

    Koniec przygody ze staraniami
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 9 września 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaJaaa wrote:
    Ja miałam 29, na 30tke mial byc bobas, a bedzie najwcześniej na 32... takie życie....

    Lavende moja Koleżanka ma dziecko z refluksem i jak opisujesz to jakbym Ja czytała.. heh... współczuje Ci... Jej dziecku pomaga noszenie w chuście i tyle... do tego Ona karmi piersią i ma dietę tak ścisła, ze oprócz wody to mało co je... moze jak szybko zdiagnozujecie ten refluks to cos Malemu pomoże... generalnie to masz kurczę cos pecha... w ciąży miałaś dranat, chciałaś zeby był juz koniec, teraz z Malym cieżko... szkoda, ze to tak spada ciagle na jedne i te same osoby...
    A co ona z tym robi? Ma jakieś leki na to? Mam zamiar jutro iść do pediatry bo dziś były tylko dzieci chore i nie chciałam go tam ciągnąć żeby jeszcze coś załapał. Dziś o dziwo sporo śpi. Chyba odsypia wczorajszy dzień...

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 9 września 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Wspolczuje Lavende bo mnie ten refluks bardzo dojechal. Byl czas ze nie wychodzilam na spacery bo nie mialo to sensu.
    A też była taka niespokojna i mało spała w dzień? No to wszystko co piszesz to pasuje do mojego. Tyle że on narazie nie rzyga a ulewa minimalnie i tylko czasami. Raczej najczęściej cofa mu się do przełyku tylko. Nie wiem właśnie czy to się leczy czy stwierdza że przejdzie samo i trzeba się męczyć... jutro popytam.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 9 września 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2019, 15:22

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1721 1233

    Wysłany: 9 września 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Koleżanka dużo nosiła w chuście, bo miała wrażenie, że jak jest w pionie to się tak nie męczy, zrobiła rundkę po x lekarzach... u Niej to była ostra dieta, ale gdyby nie karmiła to zalecali Jej jakieś mm konkretne, które miało pomóc, nie pamiętam, czy leki jakieś miała dla Małego, ale teraz już jest lepiej.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 9 września 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende mi pediatra powuedzial ze jak przybiera na wadze to nic sie nie robi. Do roku powinno przejść. Chyba że jest refluks z alergii. U mnie pomoglo spanie na brzuszku i duzo tez mala lezala na macie na brzuszku no i to mm bebilon ar. Przeszlo jak ręką odjal w 4,5 miesiacu ale mam tez znajoma co sie meczyla fo roku az dziecko zaczęło chodzić. Jak pytalam ci robili to nic. Tylko ciagle po rzebierali ;)

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
‹‹ 1338 1339 1340 1341 1342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ