X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ja dziś fryzjer :) odpowiem od razu na pytanie - tylko obcinam :) hah Ale mam ochotę zaszaleć i ściąć bardziej :D
    Oj to u mnie byłby rozwód :) A też mam co jakiś czas ochotę ściąć sporo. A dokąd chcesz skrócić?

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w ostateczności przyjmie mnie z każdą fryzura, ale woli mnie w dłuższych. Więc jak idę do fryzjera to średnie ma pole do popisu. Ale teraz chce zmienić fryzjera, bo ten do którego chodzę kroi 150 zł, zafarbuje, ledwo co przytnie i wyglądam jak wyglądałam. A przyjaciółka ma szwagierke, która ma wizję :D i chyba się skuszę.
    Fajnie właśnie jak fryzjer doradzi, a ten mój to jakiś mało kreatywny chyba

    f1d9680377.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Faceci chyba z zasady maja ograniczone zaufanie do kobiet za kierownicą. A ja się wsciekam później jak muszę jałowe dyskusje z moim mężem prowadzić. Ale ostatnio przyznał że dobrze jeżdżę :)
    Nefre to masz tą kurza slepote? Że tylko po ciemku gorzej widzisz? Dziwne że tego nie sprawdzają na tych badaniach lekarskich, mnóstwo osób z mojego otoczenia ( w większości baby) cierpi na tą przypadłość :)
    zależy, ja np dużo lepiej jeżdże od mojego męża i w tej sytuacji to ja jestem facetem. BOje sie z nim jeździć, on nie widzi, rozprasza sie łatwo, zajeżdza ludziom drogę, raz by w słup wjechał, zaczełam krzyczeć... dziekuje za takie przygody, niech sobie sam jeździ jak ja nie widzę. Teraz już jest troche lepiej, bo jednak codziennie do pracy jeździ, więc troche bardziej sie ogarnia na tej drodze. Ale w dłuższe trasy, w nowym mieście jest taka zasada, ze to ja prowadze, bo oboje sie mniej stresujemy wtedy :D

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre - mi też okulistka mówiła, że warto ćwiczyć oczy. Ja mam minus 1 i minus 0,75 i od lat nie zmieniałam. Lekarka zawsze mówi jak sprawdza szkła, że zawsze w mocniejszych będę widzieć lepiej, ale jak w tych widzę ok i wszystko umiem odczytać to nie warto brać mocniejszych bo oczy się rozleniwią. Ona mówi, że niektórzy mają manię, że lubią brać mocniejsze co chwilę bo wydaje im się, że będzie jeszcze lepiej. Ja chodzę bez okularów mimo, że czasem mi to przeszkadza bo jak gdzieś dalej jest jakiś napis to nie przeczytam. Okulary to do tv, do auta wieczorem, do kina lub jak idę gdzieś i wiem, że chcę idealnie widzieć. Na codzień nie czuję potrzeby... No i chyba przez to, że nie noszę cały czas to wada stoi w miejscu.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Mycha

    to nie jest tak, że nie widzę. Jak jest światlo normalne to widzę bardzo dobrze :P Nie idealnie, ale bardzo dobrze :) To tak jak masz wadę 1 i nie jeździsz z okularami wcale.. Widzisz :> ale nie idealnie.

    Wieczorami mnie światło razi aut przeciwnych, to jest ogólnie najgorsze I przez to nie umiem uwagi skupić na tym co się dzieje na poboczu. Więc wtedy jadę wolniej, żeby czegoś nie przeoczyć. A na trasach szybkiego ruchu masz te takie barierki co światło załamują i wtedy to mogę sunąć.

    Może mam jakiś światłowstręt? To też jest kurza ślepota?

    A wada z minusem.
    ja mam większą wadę bo prawie -4. I to jest normalne, ze wieczorami światło od innych aut razi, podobno są specjalne okulary do jeżdzenia nocą, które powodują, że to światło się tak nei rozprasza, ale nie probowałam nigdy. A najgorzej jak jest nieumyta szyba przednia, to już w ogóle dramat, bo nic nie widać co jest za oknem auta tylko te zmazy :P

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Mój w ostateczności przyjmie mnie z każdą fryzura, ale woli mnie w dłuższych. Więc jak idę do fryzjera to średnie ma pole do popisu. Ale teraz chce zmienić fryzjera, bo ten do którego chodzę kroi 150 zł, zafarbuje, ledwo co przytnie i wyglądam jak wyglądałam. A przyjaciółka ma szwagierke, która ma wizję :D i chyba się skuszę.
    Fajnie właśnie jak fryzjer doradzi, a ten mój to jakiś mało kreatywny chyba
    Najważniejdze żeby fryzurę dopasować do twarzy i do typu włosów. Jak ktoś ma cienkie i mysie ogonki to bez sensu jest trzymać długie bo średnio to wygląda. Wtedy lepsza jakaś fajna fryzurka do ramion. Ja też muszę się wybrać do fryzjera bo dawno mnie tam nie widzieli.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:
    Nefre - mi też okulistka mówiła, że warto ćwiczyć oczy. Ja mam minus 1 i minus 0,75 i od lat nie zmieniałam. Lekarka zawsze mówi jak sprawdza szkła, że zawsze w mocniejszych będę widzieć lepiej, ale jak w tych widzę ok i wszystko umiem odczytać to nie warto brać mocniejszych bo oczy się rozleniwią. Ona mówi, że niektórzy mają manię, że lubią brać mocniejsze co chwilę bo wydaje im się, że będzie jeszcze lepiej. Ja chodzę bez okularów mimo, że czasem mi to przeszkadza bo jak gdzieś dalej jest jakiś napis to nie przeczytam. Okulary to do tv, do auta wieczorem, do kina lub jak idę gdzieś i wiem, że chcę idealnie widzieć. Na codzień nie czuję potrzeby... No i chyba przez to, że nie noszę cały czas to wada stoi w miejscu.
    no pewnie tak, ale uwierz mi, że jak masz wadę -2 to już się ludzi na ulicy nie poznaje ;) ja dopiero zaczełam chodzić w okularach jak już nieznajomym mówiłam cześć, bo mi sie wydawało, ze to ktoś znajomy i na odwrót :P to jest też chyba genetycznie uwarunkowane, że bedziesz miec taka wadę a nie inną. Bo mi nie chodzenie w okularach wcale nie pomogło w zatrzymaniu wady ;) mało tego odkąd chodzę w okularach to wada się przestała pogłębiać. Już od ładnych kilku lat jest stała.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ja dziś fryzjer :) odpowiem od razu na pytanie - tylko obcinam :) hah Ale mam ochotę zaszaleć i ściąć bardziej :D
    no ja w wakacje zrobiłam takie ostre cięcie :) z włosów do pasa zrobiłam takie krótkie, że do ramion nie sięgały :P ale szybko mi odrastają, już są nieco poza ramiona (albo ten czas tak szybko leci po prostu!). Mój lubi jak mam długie, ale... nie znosi jak wypadają :P więc jak krótkie wypadną to tam sie nei zauwazy, ale takich długaśnych to ciężko nie zauważyć :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    no pewnie tak, ale uwierz mi, że jak masz wadę -2 to już się ludzi na ulicy nie poznaje ;) ja dopiero zaczełam chodzić w okularach jak już nieznajomym mówiłam cześć, bo mi sie wydawało, ze to ktoś znajomy i na odwrót :P to jest też chyba genetycznie uwarunkowane, że bedziesz miec taka wadę a nie inną. Bo mi nie chodzenie w okularach wcale nie pomogło w zatrzymaniu wady ;) mało tego odkąd chodzę w okularach to wada się przestała pogłębiać. Już od ładnych kilku lat jest stała.
    No ja też myślę żeby zacząć w końcu chodzić w okularach, ale bardzo nie lubię! I nie podobam się sobie w okularach. Zaczęłam ich potrzebować na studiach i do teraz się nie przyzwyczaiłam. Chciałabym widzieć dobrze tak jak kiedyś. Tak jak mówisz, jak ktoś jest daleko to często nie poznaję, albo mrużę oczy.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.

    Musicie tyle pisać ? ;)

    Mnie boli znowu brzuch tak okresowo czuje mniej więcej koło prawego jajnika boli mnie ostatnio coś często jak nie głową to sraczka masakra .

    Aa dziś zrobiłam sobie maseczkę na głowę i już siedzę tak z nią ponad 2 godziny nawet mi się nie chce głowy umyć chyba czas mi umierać. .. :)

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam średnia objętość włosów więc w długich wyglądam ok, ale mam właśnie taką znajoma, która ma bardzo mało włosów i do tego cienkie. I cały czas chodzi w długich, wygląda paskudnie.

    Ja mam na jednym oku - 3,75 a na drugim - 0,75. Jak nie ubiorze soczewek to głowa mnie bardzo boli więc nie mam wyjścia niestety.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Evell

    Kiedy masz wizytę u lekarza? Ty masz chyba początek cyklu dopiuero?

    Dziś mam 10 dc.
    Wizyta w piątek narazie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell kciuki!!!
    Ja miałam długie włosy do slubu ale były zdrowe, ładne i geste, potem jak zaczęły wypadać (moj Fryzjer mówi, ze połowa wypadła) to ścinalam aż w grudniu zaszalałam i mam takie lekko za ramiona- teraz znowu zapuszczam, ale takie cięcie przydało sie moim włosom.

    Evell lubi tę wiadomość

  • IssaMelissa Autorytet
    Postów: 768 785

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do ślubu i chwilę po też miałam meeega długie. Ale ja mam bardzo gęste włosy i na spokojnie obdarowałabym ze 3 osoby i jeszcze by mi zostało. Teraz mam takie troszkę poniżej ramion i mi dobrze, bo jak miałam takie długie to od ciężaru bolała mnie głowa.

    01.2019 udało się
    02.2019 serduszko bije jak dzwon♥️
    05.2019 będzie córeczka
    09.10.2019 Ola-nasz mały cud jest już z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja sie tak zastanawiam czy isc na tą wizytę,czy sobie odpuscić w tym cyklu monitoring ?
    dlaczego by miało teraz coś ruszuyć skoro wczesniej nie rosły mi pęcherzyki ? co mieśiąc chodze i wydaje kase bo to jest prywatny gin ...i nic ztego nie mam ehhh...

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell a przypomnij Ty bierzesz jakieś leki na stymulacje? Jeśli tak to warto chodzić na monitoring bo to że w 1 cyklu nic nie było nie znaczy że i w drugim będzie tak samo. Tu nie ma reguły :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Evell a przypomnij Ty bierzesz jakieś leki na stymulacje? Jeśli tak to warto chodzić na monitoring bo to że w 1 cyklu nic nie było nie znaczy że i w drugim będzie tak samo. Tu nie ma reguły :)

    brałam clo i tylko raz pykło wtedy co zaszłam i poroniłam potem brałam jeszcze 4 cykle i nic od grudnia letrozol i nie rosną pęcherzyki mi przy clo potem już tez nie rosły :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd stosuje maski na głowe,robie sobie od czasu do czasu maseczke własnej roboty z olejem kokosowym cytryną i jajkiem i tak trzymie pare godzin to mi się już włosy nie przetluszcają ło ludzie,każdy dzien musiałam myć a teraz co 2/3 dni i są o niebo lepsze ...

    brzuch mnie dalej boli chyba wezme nospe ;/

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell ale teraz dopiero 2 raz z tym letrozolem to może idź i zobacz? I pogadaj z lekarzem co dalej, jaki plan jeśli nic się nie będzie działo.

    Evell lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ogólnie cokolwiek powie facet to woli jak kobieta ma długie włosy :P
    Ale że woli to nie znaczy, że mu się nie podoba w krótkich :)

    I na szczęscie moja fryzjerka ma takie dosyć duże wyczucie co do tego w czym komu jest dobrze :) I mogę siadać zamknąć oczy i otworzyć po wszystkim :)
    Nefre taki fryzjer to skarb! Ja zawsze co wychodzę od fryzjera to mi się ryczeć chce!!!

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
‹‹ 773 774 775 776 777 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ