X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne jak począć dziewczynkę
Odpowiedz

jak począć dziewczynkę

Oceń ten wątek:
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że wiele osób mnie potępi za taki temat i pytanie. Jednak pozostałe osoby proszę o radę...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to plemniki z chromosem x zyja dluzej wiec z trzy dwa dni przed owu sie kochac.a moja kolezanka seksuolog powie ci ze to genetyka po prostu-wszystko zalezy od tego czy maz zaplodni cie x czy y :-) a i wejdz na kalendarz chinski tam tez jest napisane w jakim miesiacu i w hakim wieku wychodzi dana plec.jak znajde chwile to wstawie zdjecie bo mam wykres w tel.

    nitta32 lubi tę wiadomość

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, no pytanie faktycznie trudne, bo niby jest tak, jak pisze Demsik. Że trzeba wcześniej itd. Ja jestem jednak za opinią że to genetyka, genetyka i jeszcze raz genetyka! Ja miałam dokładny monitoring w mojej ciąży i było <3 tuż przed owulacją i zaraz po ;), ja baaaaaardzo chciałam mieć synka. I wyszła corcia ;)

    A z punktu widzenia doświadczonego rodzica mogę Ci powiedzieć, że w pewnym momencie, czyli jak już jesteś w ciązy, kwestia płci jest sprawą, drugo-trzeciorzędną ;), zaczynasz myśleć jak matka, czyli, wszystko jedno, byle byłoby zdrowe ;).
    To samo jeśli długo starasz się o dziecko. W pewnym momencie nie rozmyślasz już o takich rzeczach.

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak jak mowi sylwia_80

    nitta32 lubi tę wiadomość

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno, owulacja nigdy nie jest w tym sam dniu cyklu, może się zmieniać. A uprawiajac sex tylko 3 dni przed możesz sprawic że jeszcze dłuuuugo bedziesz czekała na dziecko.

    A możesz zdradzic dlaczego aż tak bardzo dziewczynka? Czyżbyś miała już chłopaków w domu? :)

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nitta32 wrote:
    Wiem, że wiele osób mnie potępi za taki temat i pytanie. Jednak pozostałe osoby proszę o radę...
    jeśli chcesz zwiększyć szansę na dziewczynkę to współżyj w dni płodne DO momentu aż wyjdzie pozytywny test LH (najlepiej jakbyś w tym dniu już nie współżyła), ale wtedy najlepiej robić 2-3 razy dziennie test. Owulacja występuje najczęściej 24 h po pozytywnym teście.

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    I jeszcze jedno, owulacja nigdy nie jest w tym sam dniu cyklu, może się zmieniać. A uprawiajac sex tylko 3 dni przed możesz sprawic że jeszcze dłuuuugo bedziesz czekała na dziecko.

    A możesz zdradzic dlaczego aż tak bardzo dziewczynka? Czyżbyś miała już chłopaków w domu? :)
    Tak mam chłopca w domu. Jest cudowny, wspaniały, ukochany. Ale moim pragnieniem jest bycie mama także córki. Marze o tym. Myślę, że większość rodziców chciałoby mieć syna i córkę. Myślę że to pełnia szczescia dla rodzicow. Oczywiście najważniejsze jest to zeby dziecko było zdrowe i miało wszystko czego potrzebuje...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda87 wrote:
    jeśli chcesz zwiększyć szansę na dziewczynkę to współżyj w dni płodne DO momentu aż wyjdzie pozytywny test LH (najlepiej jakbyś w tym dniu już nie współżyła), ale wtedy najlepiej robić 2-3 razy dziennie test. Owulacja występuje najczęściej 24 h po pozytywnym teście.
    Dziękuje serdecznie za wskazówkę. Minął już rok a my z mężem dalej kombinujemy i nic z tego... Metoda z testem jest logiczna i sensowna. Nigdy jednak w ciagu tych kilkunastu cykli nie było u nas staran tak blisko pozytywnego. Co cykl mam wkret ze owu jest lada dzien i wymiekam w staraniach. Tym samym proby sa zbyt wiele dni przed. Takie oto chcenie...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitta rozumiem ze masz 32 lata a synek?pytam bo ja jestem rocznik 84 i 2 sierpnia bede miec 32 i mam 6-letniego sya i chciałabym bardzo coreczke

    nitta32, K.a.s.i.a lubią tę wiadomość

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety moj nick to zmyłka. Te cyfry znacza co innego. Nie pomyslalam o tym wymyslajac nazwe. Mam 28 lat a moj syneczek 2. Jest całym moim świetem i wielką radością. Chciałabym się spełnić także jako matka dziewczynki. Myślę ze to wyjatkowa relacja. Od marca ubiegłego roku obserwuje swoje cykle,... nic mi to nie dało prócz rozczarowan i ciaglego oczekiwania i napiecia. Jest tez plus- poznalam swoje ciało i mam duzo wielksza wiedze (niz wczesniej)o plodnosci i znam wiele bajek o warunkowaniu plci... Poza tym jestem w tym samym miejscu bo nici ze staran...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wy mi powiedzcie jak w ogóle zajść w ciążę i urodzić zdrowego bobasa bez znaczenia na płeć :)

    Sylwia_80, Mona_M, ojejku, blue-eyed, marciaa, Reni, Najmłodsza_staraczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    dziewczyny wy mi powiedzcie jak w ogóle zajść w ciążę i urodzić zdrowego bobasa bez znaczenia na płeć :)
    Też się chętnie tego dowiem :)

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    dziewczyny wy mi powiedzcie jak w ogóle zajść w ciążę i urodzić zdrowego bobasa bez znaczenia na płeć :)
    życzę wszystkim którzy pragną zostać rodzicami żeby mogli tego doświadczyć...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak będzie syn to co? Dramat będzie?

    Reni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitta, doskonale Cię rozumiem, bo 5 lat temu kombinowałam tak samo ;) Strasznie chciałam mieć córkę, przeżyłam dość mocny gender dissapointment syndrome, jak się okazało, że jednak syn (absolutnie wszystkie ludowe porzekadła wskazywały, że będzie dziewucha) :P Ryczałam kilka godzin po połówkowym i generalnie dość długo było mi smutno.

    Powiem Ci, że nie jestem do końca przekonana co do tej teorii o dłużej żyjących X i szybszych Y. Znam kilka historii - jeden stosunek na kilka dni przed potwierdzoną owulacją i finalnie wyszedł z tego chłopak ;)
    Podobno jest jakaś teoria z polaryzacją komórki jajowej. Na którejś zagranicznej stronie za ileśtam dolców robią analizę i wyliczenia tej polaryzacji na wybraną ilość cykli, ale też nie pokładałabym w tym wielkiej wiary.

    Życzę Wam powodzenia w staraniach - obojętne, czy z iksowym czy igrekowym rezultatem :)

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma przepisu na dzieciatko...niestety.gdyby tak byli zadna z nas by sie nie leczyla

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    A jak będzie syn to co? Dramat będzie?
    nie, nie bedzie dramatu.

    Sylwia_80 lubi tę wiadomość

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    istnieje też teoria:
    Dr Jonas odkrył zależność pomiędzy czasem, w którym następuje zapłodnienie, a płcią dziecka. Położenie Księżyca w momencie poczęcia decyduje o przyszłej płci dziecka. Astrologia rozróżnia męskie i żeńskie znaki zodiaku. W zależności od tego, jaki znak Zodiaku w momencie poczęcia przemierza Księżyc, taką płeć będzie miało poczęte dziecko.

    no ale co kto woli i w co wierzy ;)

    Sylwia_80 lubi tę wiadomość

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię takie czary-mary! :D

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    Lubię takie czary-mary! :D
    podobno się nawet sprawdza :P wystarczy wiedzieć kiedy była owulka i sprawdzić położenie księżyca w którym był znaku w tym dniu i potem spr czy to znak męski czy żeński :D

    zdesperowani mogą próbować wszystkiego :P
    ale i tak nie ważne co, byle zdrowe :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ