Forum Starając się - ogólne Jak radzicie sobie z pytaniami?
Odpowiedz

Jak radzicie sobie z pytaniami?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Anecia666 Koleżanka
  Postów: 143 12

  Wysłany: 29 maja 2018, 16:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  temat dosyć emocjonalny to zapytam szczerzę: któraś korzystała z usług psychologa? Plis, bo mi się wydaję, że nasz związek się kwalifikuje – ciągłe awantury i spięcia, nie chce mi się po pracy wracać do domu :( mamy jednego w klinice, ale jakoś się boję.

  2016:
  Starania naturalne.
  Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
  Działamy.
  2017
  Przygotowanie do ivf w Invimedzie
 • Kat_ Autorytet
  Postów: 400 177

  Wysłany: 29 maja 2018, 16:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej Anecia666, ja nie korzystałam, ale gdyby u mnie dalej narastały kłótnie to bym bez wahania poszła. U mnie w związku po poronieniu było kilka poważnych spięć, ale w porę zdałam sobie sprawę, że to ja byłam osobą, która do nich doprowadzała. Czułam się nierozumiana przez partnera (mimo, że dla niego utrata ciąży też była bolesna, ale jak to u faceta - mniej to po prostu okazywał), czepiałam się o bzdury... teraz się staram nad tym panować i jest o niebo lepiej. Domyślam się, że długo się już staracie o pociechę - na pewno jest to ogromne obciążenie psychiczne, dlatego na Twoim miejscu biegłabym czym prędzej do psychologa lub psychiatry by ratować związek.

  hchy3e3kpv7xl40k.png
  I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
  II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
 • Kitkat Autorytet
  Postów: 328 189

  Wysłany: 29 maja 2018, 20:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nienawidziłam tych pytań. Odpowiadałam zawsze, że czekam aż znajomi/kuzyni/pociotki odchowają swoje dzieci, żeby nie popełniać ich błędów wychowawczych :D

  oar890bvpobm9vcr.png
  fb3d941327.png
 • Anecia666 Koleżanka
  Postów: 143 12

  Wysłany: 30 maja 2018, 10:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Kat dokładnie tak jest ciągłe starania, mi się już nie chce. Nie ma ochoty na przytualnie, mierzeni tych temperatur. Dodatakowo czuję się źle, bo ja już nei chcę się starać a on naciska na mnie.

  2016:
  Starania naturalne.
  Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
  Działamy.
  2017
  Przygotowanie do ivf w Invimedzie
 • Kat_ Autorytet
  Postów: 400 177

  Wysłany: 30 maja 2018, 13:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Anecia666 a rozmawiałaś z nim o tym, że chcesz sobie zrobić przerwę od starań? Że chcesz wrzucic na luz, nie myśleć o tym, kochać się spontanicznie bez nacisków o staraniach, wyjechac gdzieś, aby bylo jak dawniej? Moze jako argument powiedz, że często presja i stres wynikający z niepowodzeń moze Was blokować. Może po takiej przerwie znów poczujesz motywacje i nabierzesz nowych sił, a zwiazek odżyje i zniknie niechęć? Tak czy inaczej na Twoim miejscu spróbowałabym porozmawiać z psychologiem, ktory pomoże poukładać to wszystko w głowie, a moze nawet podpowie jak na spokojnie przekonac partnera to chwili oddechu

  hchy3e3kpv7xl40k.png
  I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
  II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
 • Madalena89 Koleżanka
  Postów: 56 16

  Wysłany: 31 maja 2018, 19:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Oj pytania o to kiedy już mnie dobijają. Ale kilku osobom w rodzinie powiedziałam, że w naszym wieku to takie pytanie może tylko sprawić przykrość albo wkurzyć. I większości zamknęło to usta :)

 • patrycjachmiel Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 27 lipca 2018, 10:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dobrze was rozumiem, bo też miałam trudny okres z rodziną, znajomymi .. Proces leczenia niepłodności już jest stresem! Wszyscy się dopytują i ciągle chcą coś wiedzieć - najgorzej :( Jak wracałam z kliniki (byłam pacjentką Invicty) do domu, wyłączałam telefon, żeby nikt do mnie nie dzwonił... Dobrze, że mąż i lekarz służyli mi pomocą.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego