X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak radzicie sobie z pytaniami?
Odpowiedz

Jak radzicie sobie z pytaniami?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temat dosyć emocjonalny to zapytam szczerzę: któraś korzystała z usług psychologa? Plis, bo mi się wydaję, że nasz związek się kwalifikuje – ciągłe awantury i spięcia, nie chce mi się po pracy wracać do domu :( mamy jednego w klinice, ale jakoś się boję.

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Anecia666, ja nie korzystałam, ale gdyby u mnie dalej narastały kłótnie to bym bez wahania poszła. U mnie w związku po poronieniu było kilka poważnych spięć, ale w porę zdałam sobie sprawę, że to ja byłam osobą, która do nich doprowadzała. Czułam się nierozumiana przez partnera (mimo, że dla niego utrata ciąży też była bolesna, ale jak to u faceta - mniej to po prostu okazywał), czepiałam się o bzdury... teraz się staram nad tym panować i jest o niebo lepiej. Domyślam się, że długo się już staracie o pociechę - na pewno jest to ogromne obciążenie psychiczne, dlatego na Twoim miejscu biegłabym czym prędzej do psychologa lub psychiatry by ratować związek.

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienawidziłam tych pytań. Odpowiadałam zawsze, że czekam aż znajomi/kuzyni/pociotki odchowają swoje dzieci, żeby nie popełniać ich błędów wychowawczych :D

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat dokładnie tak jest ciągłe starania, mi się już nie chce. Nie ma ochoty na przytualnie, mierzeni tych temperatur. Dodatakowo czuję się źle, bo ja już nei chcę się starać a on naciska na mnie.

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anecia666 a rozmawiałaś z nim o tym, że chcesz sobie zrobić przerwę od starań? Że chcesz wrzucic na luz, nie myśleć o tym, kochać się spontanicznie bez nacisków o staraniach, wyjechac gdzieś, aby bylo jak dawniej? Moze jako argument powiedz, że często presja i stres wynikający z niepowodzeń moze Was blokować. Może po takiej przerwie znów poczujesz motywacje i nabierzesz nowych sił, a zwiazek odżyje i zniknie niechęć? Tak czy inaczej na Twoim miejscu spróbowałabym porozmawiać z psychologiem, ktory pomoże poukładać to wszystko w głowie, a moze nawet podpowie jak na spokojnie przekonac partnera to chwili oddechu

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Madalena89 Koleżanka
    Postów: 58 20

    Wysłany: 31 maja 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj pytania o to kiedy już mnie dobijają. Ale kilku osobom w rodzinie powiedziałam, że w naszym wieku to takie pytanie może tylko sprawić przykrość albo wkurzyć. I większości zamknęło to usta :)

  • patrycjachmiel Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 lipca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze was rozumiem, bo też miałam trudny okres z rodziną, znajomymi .. Proces leczenia niepłodności już jest stresem! Wszyscy się dopytują i ciągle chcą coś wiedzieć - najgorzej :( Jak wracałam z kliniki (byłam pacjentką Invicty) do domu, wyłączałam telefon, żeby nikt do mnie nie dzwonił... Dobrze, że mąż i lekarz służyli mi pomocą.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ