X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jakie witaminy zażywać przed ciążą? Jakie badania wykonać przed ciążą?
Odpowiedz

Jakie witaminy zażywać przed ciążą? Jakie badania wykonać przed ciążą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 16 listopada 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie napisać jakie witaminy zażywacie przed ciążą, suplementy itp? Aby poprawić funkcjonowania organizmu, uzupełnić w ewentualne niedobory.
    Jakie witaminy warto zażywać by zwiększyć płodność u kobiety, jak i u mężczyzny?
    I jakie badania warto wykonać przed planowaniem ciąży?

    Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)



  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o badania to napewno hormony : tsh , estriadol, fsh, prolaktyna i progesteron ( takie ja robilam )
    KOniecznie wizyta u gina - czy tam w srodku jest wszystko ok :)

    a co do witamin i suplementow to nie wiem - ja np biore kwas foliowy i mace :)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobieta kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz D jeśli masz niedobory
    mężczynza selen z witaminą E
    badania: usg i sprawdzenie czy masz owulacje, estradiol czy pęcherzyk rośnie, tarczyca tsh, ft4 prolaktyna z obiążeniem i bez obciążenia i na koniec cyklu progresteron po owulacji :)

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa no i oczywiście dobrze się odżywiać i uprawiać jakiś sport :)

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes81 wrote:
    Dziewczyny możecie napisać jakie witaminy zażywacie przed ciążą, suplementy itp? Aby poprawić funkcjonowania organizmu, uzupełnić w ewentualne niedobory.
    Jakie witaminy warto zażywać by zwiększyć płodność u kobiety, jak i u mężczyzny?
    I jakie badania warto wykonać przed planowaniem ciąży?

    Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
    Ale chodzi Ci o badania, witaminy itp. jeżeli są trudności z zajściem czy profilaktycznie chcecie zacząć starania i tym samym chcesz sie do ciąży dobrze przygotować? Bo jeżeli to drugie to raczej nie ma co przesadzać i np. biegać na monitoring i sprawdzać czy jest owulka jeżeli jeszcze sie nie staraliście.

    Mnie lekarz zlecił przed ciążą (nie w ramach diagnozy dlaczego nie mogę zajść) przeciwciała p/toxoplazmozie i różyczce, wit. D3 (bo miałam spory niedobór i też miałam spr. jej poziom bo w ciąży powinien być dobry) no i łykać kw. foliowy.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja poszłam na wizytę do ginekologa i powiedziałam, że chcemy się starać to dała mi skierowanie na badanie ogólne moczu, grupę krwi (mimo że już miałam robioną), toksoplazmozę, glukozę i ogólną morfologię. Poza tym mówiła, żeby iść do endokrynologa i spr co z tarczycą bo musi być wyregulowana. Przed wizytą u endo zrobiłam sobie TSH, FT 3 i FT4... Z leków ginka powiedziała żeby brać tylko kwas foliowy ale ja dodatkowo biorę magnez z witaminą b6 i piję olej lniany ;) jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi... Zamiast leków staram się postawić na naturalne wspomagacze jak np. czerwone wino, ananasy, suszone morele... ponoć to wszytko w jakiś sposób może pomóc ;) no i zakupiłam żel conceive plus.. zobaczymy co z tego będzie ;)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 listopada 2014, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na co ten ananas? :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ale chodzi Ci o badania, witaminy itp. jeżeli są trudności z zajściem czy profilaktycznie chcecie zacząć starania i tym samym chcesz sie do ciąży dobrze przygotować? Bo jeżeli to drugie to raczej nie ma co przesadzać i np. biegać na monitoring i sprawdzać czy jest owulka jeżeli jeszcze sie nie staraliście.

    Mnie lekarz zlecił przed ciążą (nie w ramach diagnozy dlaczego nie mogę zajść) przeciwciała p/toxoplazmozie i różyczce, wit. D3 (bo miałam spory niedobór i też miałam spr. jej poziom bo w ciąży powinien być dobry) no i łykać kw. foliowy.

    Chodziło mi o profilaktykę. Jeszcze nie staramy się długo, więc profilaktyka w zupełności wystarczy. Robiłam już pewne badania, ale byłam ciekawa czy może warto zrobić coś dodatkowego i jakie są wasze zdania w tym temacie.
    Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Jak ja poszłam na wizytę do ginekologa i powiedziałam, że chcemy się starać to dała mi skierowanie na badanie ogólne moczu, grupę krwi (mimo że już miałam robioną), toksoplazmozę, glukozę i ogólną morfologię. Poza tym mówiła, żeby iść do endokrynologa i spr co z tarczycą bo musi być wyregulowana. Przed wizytą u endo zrobiłam sobie TSH, FT 3 i FT4... Z leków ginka powiedziała żeby brać tylko kwas foliowy ale ja dodatkowo biorę magnez z witaminą b6 i piję olej lniany ;) jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi... Zamiast leków staram się postawić na naturalne wspomagacze jak np. czerwone wino, ananasy, suszone morele... ponoć to wszytko w jakiś sposób może pomóc ;) no i zakupiłam żel conceive plus.. zobaczymy co z tego będzie ;)

    Ja również zakupiłam conceive plus + inofolic. Sporo tych badań miałaś robionych, ja miałam tylko jakąś uboga podstawę, ale upomnę się przy najbliższej wizycie o coś dodatkowego. Odnośnie oleju lnianego, to również go pije, ma podobno świetne właściwości na cały organizm :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie same pozytywne opinie słyszałam o oleju wiec postanowiłam go pić :-) a ananas ponoć sprzyja zagniezdzeniu zarodka podobnie jak suszone morele :-)

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za ananasami nie przepadam, ale suszone morele - brzmi smacznie :)
    Uwielbiam smak oleju lnianego, często robię go z twarogiem, tak jak powinno się gu używać, bo wtedy ma największą wchłanialność, ale w sałatkach jest równie smaczny :)

    estrella lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z witamin kwas foliowy. Z badań TSH (ma być w okolicach 1-1,5), morfologia, mocz, cytologia, glukoza, różyczka, jeśli masz kontakt z kotami to toksoplazmozę. Ja robiłam jeszcze cytomegalię. Warto też wyleczyć zęby.

    ania82186 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • ania82186 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dopiero zaczęliśmy się starać ... jem folic owoce I warzywa .. a co mogę podawac mojemu partnerowi ?

    Ania
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa zapomniałam, że wydałam też sporo kaski na wyleczenie wszystkich zębów i cytologię mi ginka też zrobiła ;) ja się początkowo do smaku oleju nie mogłam przekonać ale teraz już polubiłam ;)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 18 listopada 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do oleju to kwestia przyzwyczajenia. ja przed maca miałam opory na początku bo ma specyficzny smak a teraz już bez problemu biorę i w proszku i w tabletkach :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 18 listopada 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam przygotowywać się do ciąży jakoś pół roku czyli robiłam badania krew, mocz,tokso,różyczke, tsh,i cytologie, juz od tamtej pory brałam kwas foliowy. Ale badania tokso,rózyczkę i tsh płaciłam nie są refundowane, ale teraz w ciąży nie musiałam ponownie robić bo wyniki były ok:)
    Mężowi dawałam kwas foliowy bo wzmacnia plemniki:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tak jak ja bierze kwas foliowy, magnez z b6 i olej lniany ;) no i rzucił palenie :D :D :D wzbogaciłam mu dietę w warzywa i owoce... myślę, że na początku to wystarczy... :)

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 22 listopada 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ja zaczęłam przygotowywać się do ciąży jakoś pół roku czyli robiłam badania krew, mocz,tokso,różyczke, tsh,i cytologie, juz od tamtej pory brałam kwas foliowy. Ale badania tokso,rózyczkę i tsh płaciłam nie są refundowane, ale teraz w ciąży nie musiałam ponownie robić bo wyniki były ok:)
    Mężowi dawałam kwas foliowy bo wzmacnia plemniki:)

    u mnie wygląda podobnie, zaczęłam przygotowania od zmiany sposoby żywienia, kawę kofeinową zamieniłam na zbożową, herbatę czarną na zieloną, biorę Falvit mama bo ma dużo kwasu foliowego i wszystkie niezbędne witaminy oraz wyciąg z żurawiny (jest dobry na drogi moczowe). a jeśli chodzi o męża to podaję mu Salfazin- wspomaga działanie gruczołu krokowego u mężczyzn tym samym poprawia jakość plemników :-)

    wredota lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 listopada 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbata zielona nie jest zalecana podczas starań ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 22 listopada 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Herbata zielona nie jest zalecana podczas starań ;)
    jak to?! nie wiedziałam

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ