Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jesienią stosujemy pozycje różnorodne 🧘🏼‍♀️ by Staremu lulok dygnął w dni płodne 🙋🏼‍♂️
Odpowiedz

Jesienią stosujemy pozycje różnorodne 🧘🏼‍♀️ by Staremu lulok dygnął w dni płodne 🙋🏼‍♂️

Oceń ten wątek:
  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1802 1943

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz druga kawe pije... jak tu zyc w taka pogode ech

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka92 wrote:
    Boziu chciałabym online, pod kołderką i z kawą z mojego ekspresu 🔥
    Ale na szczęście już koniec, tylko muszę dzisiaj odrobić część przepustki, która wzięłam na lekarza, bo niestety większość wizyt jest rano... Czy jak chodzicie do kliniki tez musicie się zwalniać z pracy? Czy macie godziny w miarę popołudniu? Bo ja teraz przy tym monitoringu to masakra, wizyta raz albo dwa w tygodniu i jeszcze rzadko popołudniu...
    Staram się umawiać wizyty po pracy, ostatnio byłam u gina na 19:20… czekanie cały dzień na wizytę tez nie jest dobre. Wolałabym mieć rano na miejscu i odrobić ten czas. No ale ja do gina jadę 60km, wiec nie mam możliwości umawiać się w godzinach pracy 🥴

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • Marteczka92 Autorytet
    Postów: 393 539

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja dojeżdżam z Gliwic do Tychów albo Katowic, ale właśnie 3 dni w tygodniu są wizyty tylko rano resztą popołudniu.
    I właśnie przepustką na godzinę nie wchodzi w grę, więc właśnie mam 4 do odrobienia 😁 no ale nic, ważne żeby przez te wizyty poszło coś do przodu

    ♀ 33
    ♂ 34
    👩‍❤️‍👨 04.2013
    💒 06.2020
    2022 🐕❤️
    Starania od 04.2019
    👧
    AMH 2,63
    Endometrioza 1 stopnia
    Mthfr homo, pai hetero
    🧑‍🦱


    10.24 kwalifikacja i początek stymulacji Gyncentrum
    6.12.24 transfer dwóch ❄️❄️AA

    19.08.2025 M 🩵

    age.png
  • Ferox Ekspertka
    Postów: 236 333

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChocoMonster wrote:
    Jak Wasi faceci stosują ACC? Ja myślałam, by zacząć tak 4-5 dni przed owu i skończyć w dniu owu, ale na instrukcji jest info, by nie stosować dłużej jak 4 dni 🤔


    Choco mój piję takim system właśnie co piszesz z tym że on mucosolvan natomiast w miesiącu 2 w tyg tylko aby zachować ciągłość brania 💊🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2022, 14:31

    ChocoMonster lubi tę wiadomość

    Ona♀️ 29
    🧬 Kariotyp ✅
    🌀 PCOS
    🍯 Insulinooporności (Glucophage 850mg)
    📍Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 µg)
    🏥05.03.2021 Kauteryzacja jajników.
    📛P/c. p przeciw Witce plemnika 1:10
    💊Inofem

    🎇2024.
    22.11.2024 Start 💖
    Krótki Protokół 💉

    06.12 2024
    Punkcja :
    Pobrano 22 komórki 🔘
    ❄️2x 4AA, ❄️4BB, ❄️3BB

    🧸02.01.25 FET 4AA🐧🩵
    11.01. ⏸️ 9dpt B-HCG 85 mIU/ml🥹
    13.01. B-HCG 241 mIU/ml 😍
    16.01. B-HCG 934 mIU/ml 🩵🧸
    20.01. B-HCG 3533 mIU/ml 🧸🩵
    29.01. ♥️ 0,62cm CRL/FHR 120/min
    19.02. 💖 2,54cm CRL 🧸
    27.02. 4,60cm CRL 🧸🩵
    06.05. 382gr Zdrowego chłopca 🥹🧸🩵
    17.09. 3850gr Aleksander 👶💙


    On 31♂️
    2021/2022
    📊Ilość :120mln/ 201mln/185mln✅
    🔋Koncentracja: 39ml/69mln/74mln✅
    🚀Ruchliwość :58%/59%/59%✅
    💙Żywotność 65%/75%/72%✅
    ☢️Morfologia 2%/3%/4%✅
    🧬Kariotyp ✅
    🔍 USG prawidłowe brak żylaków powrozka.
    🧨TENfertil™ ON .
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka92 wrote:
    No właśnie ja dojeżdżam z Gliwic do Tychów albo Katowic, ale właśnie 3 dni w tygodniu są wizyty tylko rano resztą popołudniu.
    I właśnie przepustką na godzinę nie wchodzi w grę, więc właśnie mam 4 do odrobienia 😁 no ale nic, ważne żeby przez te wizyty poszło coś do przodu
    No jasne, to jest cenniejsze niż wszystko inne ☺️

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • Claire Autorytet
    Postów: 1063 1903

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można mi już wpisać 🦧 Przynajmniej o czasie przyszła.

    Jadłam surową marchewkę w tym miesiącu, ale skurcze niestety i tak są. Bez tabletek się u mnie nie obejdzie 🙄

    Btw. na co się bierze to ACC?

    age.png
  • Ferox Ekspertka
    Postów: 236 333

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    Można mi już wpisać 🦧 Przynajmniej o czasie przyszła.

    Jadłam surową marchewkę w tym miesiącu, ale skurcze niestety i tak są. Bez tabletek się u mnie nie obejdzie 🙄

    Btw. na co się bierze to ACC?


    Przy dużej lepkości nasienia bierze się ACC.

    Ona♀️ 29
    🧬 Kariotyp ✅
    🌀 PCOS
    🍯 Insulinooporności (Glucophage 850mg)
    📍Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 µg)
    🏥05.03.2021 Kauteryzacja jajników.
    📛P/c. p przeciw Witce plemnika 1:10
    💊Inofem

    🎇2024.
    22.11.2024 Start 💖
    Krótki Protokół 💉

    06.12 2024
    Punkcja :
    Pobrano 22 komórki 🔘
    ❄️2x 4AA, ❄️4BB, ❄️3BB

    🧸02.01.25 FET 4AA🐧🩵
    11.01. ⏸️ 9dpt B-HCG 85 mIU/ml🥹
    13.01. B-HCG 241 mIU/ml 😍
    16.01. B-HCG 934 mIU/ml 🩵🧸
    20.01. B-HCG 3533 mIU/ml 🧸🩵
    29.01. ♥️ 0,62cm CRL/FHR 120/min
    19.02. 💖 2,54cm CRL 🧸
    27.02. 4,60cm CRL 🧸🩵
    06.05. 382gr Zdrowego chłopca 🥹🧸🩵
    17.09. 3850gr Aleksander 👶💙


    On 31♂️
    2021/2022
    📊Ilość :120mln/ 201mln/185mln✅
    🔋Koncentracja: 39ml/69mln/74mln✅
    🚀Ruchliwość :58%/59%/59%✅
    💙Żywotność 65%/75%/72%✅
    ☢️Morfologia 2%/3%/4%✅
    🧬Kariotyp ✅
    🔍 USG prawidłowe brak żylaków powrozka.
    🧨TENfertil™ ON .
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    Można mi już wpisać 🦧 Przynajmniej o czasie przyszła.

    Jadłam surową marchewkę w tym miesiącu, ale skurcze niestety i tak są. Bez tabletek się u mnie nie obejdzie 🙄

    Btw. na co się bierze to ACC?
    No przykro mi 😢 ale wierze, ze mój dzisiejszy sen to przepowiednia na grudzień 🥹🍀

    Claire lubi tę wiadomość

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ferox wrote:
    Choco mój piję takim system właśnie co piszesz z tym że on mucosolvan natomiast w miesiącu 2 w tyg tylko aby zachować ciągłość brania 💊🙂
    Czyli zacząć tak 4-5 dni przed owu i brać aż do dnia owu włącznie? I później odstawić? :)

    Ferox lubi tę wiadomość

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • Claire Autorytet
    Postów: 1063 1903

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ferox wrote:
    Przy dużej lepkości nasienia bierze się ACC.
    Jak się sprawdza tą lepkość? To wychodzi przy badaniach nasienia w klinice?

    age.png
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    Jak się sprawdza tą lepkość? To wychodzi przy badaniach nasienia w klinice?
    Tak, dokładnie. Ale można też prewencyjnie zastosować, my tak właśnie robimy w tym cyklu

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • Anett93 Autorytet
    Postów: 2420 3099

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞

    Edit. Ja źle coś wpisałam.. przepraszam.. przyrost 128%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2022, 15:57

    Idawoll, ELka, Emka06 lubią tę wiadomość

    👩30 🧔29
    👩🧔2016
    👰🤵‍♂️2020

    Starania o pierwszą dzidzię od 12.2021 💙

    07.11.2022 - 12dpo ⏸️ - beta 17.7 🤰
    24.11.2022 - (6+2) 0.3cm widocznego zarodka 🥰
    08.12.2022 - (8+2) 1.5cm Dzidzi z bijącym ❤️
    29.12.2022 - (11+2) 4.5cm Małego Cuda ❤️
    12.01.2023 - (13+2) I prenatalne,
    6.7cm prawdopodobnie chłopiec 💙🧑
    16.02.2023 - (18+2) 244g szczęścia 💙
    02.03.2023 - (20+2) II prenatalne, 340g zdrowego chłopca 💙
    16.03.2023 - (22+2) 475g 💙
    13.04.2023 - (26+2) Wojtuś 770g 💙
    11.05.2023 - (30+2) 1607g 💙
    15.05.2023 - (30+6) III prenatalne, 1645g 💙 zdrowy🧑
    01.06.2023 - (33+2) Klocuś 2446g 💙🙈😅
    29.06.2023 - (37+2) 3190g 💙
    14.07.2023 - (39+3) Wojtusiowi się nie spieszy 🤷‍♀️
    18.07.2023 - (40+0) wizyta, wychodź synku 💙💚
    25.07.2023 - (41+0) Wojtuś na świecie 💙🧑
  • oloska Autorytet
    Postów: 1023 1929

    Wysłany: 16 listopada 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChocoMonster wrote:
    Czyli zacząć tak 4-5 dni przed owu i brać aż do dnia owu włącznie? I później odstawić? :)
    My dokładnie tak robimy.

    ChocoMonster lubi tę wiadomość

    ♀️ 35
    ♂️ 33

    07.02.2025 Alicja ❤️
    age.png

    04.08.2023 Oliwia ❤️
    age.png
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞
    A masz możliwość zadzwonić do gina? Może wypisze Ci dupka?

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • ELka Autorytet
    Postów: 2129 2549

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞

    Anett gratulacje piękny przyrost ❤️
    Co do proga to skontaktuj się z lekarzem najlepiej dziś już jutro, żebys włączyła progesteron.
    Powodzenia 🍀

    Edit : jaki wcześniej miałaś progesteron? Pamiętaj, że może on skakać w ciągu doby więc może trafiłaś akurat na dołek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2022, 15:02

    19.04.25 r. 21 dc ⏸️
    26.04.25 r. 28 dc beta 520 💙

    04.01.24 r. 👶38t5d CC Marcelina 🩷

    👩 40 l 🧑 48 l

    Luty'25 💔 cb 5 tc
    Sierpień'24 💔 puste jajo łyżeczkowanie
    Styczeń'23 💔 cb 6 tc
    Marzec '22 💔 7/9 tc łyżeczkowanie
    Styczeń '22 💔 cb 5 tc
    Grudzień '21💔 9/10 tc łyżeczkowanie

    Luty/marzec'23- szczepienie limfocytami partnera.
    Maj'23- szczepienie limfocytami partnera w 7 tc.
    Marzec'25- szczepienie limfocytami partnera.
    Maj'25 szczepienie limfocytami partnera w 8 tc.
    preg.png
  • Marteczka92 Autorytet
    Postów: 393 539

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞
    To może skontaktuj się z lekarzem? Najwyżej powie że jest ok i na spokojnie wystarczy poczekać do wizyty, q jak stwierdzi że jednak potrzeba wspomagania to od razu coś przepisze. Niestety nie znam się jaki ma być wynik w ciazy :(

    ♀ 33
    ♂ 34
    👩‍❤️‍👨 04.2013
    💒 06.2020
    2022 🐕❤️
    Starania od 04.2019
    👧
    AMH 2,63
    Endometrioza 1 stopnia
    Mthfr homo, pai hetero
    🧑‍🦱


    10.24 kwalifikacja i początek stymulacji Gyncentrum
    6.12.24 transfer dwóch ❄️❄️AA

    19.08.2025 M 🩵

    age.png
  • Idawoll Autorytet
    Postów: 1717 3874

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞

    Przyrost piękny !
    A z progiem spróbuj tak, jak dziewczyny radzą - skontaktuj się z lekarzem ❤️

    2022
    07.11.⏸️
    2023
    07. (39+3) Ninka! 💖
    age.png

    2024
    12. cb 💔 poronienie samoistne

    2025
    28.07. ⏸️

    2026
    04. (38+6) Michaś 🐣
    age.png
  • Karo1234 Autorytet
    Postów: 2398 2273

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞
    Moja prowadzącą przy wyniku 11 przepisała mi Dupka 3x1.
    Więc z doświadczenia mówiąc - ja bym poszła na szybką wizytę lub szukała teleporady.

    27.03.2023 (39+5) 3670 g, 54 cm👣 Filip 💙

    11.12.2024 (40+6) 4300 g, 55 cm👣 Eliza 🩷
  • Vivico Autorytet
    Postów: 982 2666

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93, tak jak dziewczyn my napisały. Próbowałaś się skontaktować z lekarzem? 🙂

    👩🏼27 🧔🏻‍♂️30
    11 lat razem 👩🏼‍❤️‍👨🏻 + 🐶
    Starania o pierwszego 👶🏼

    09.2022 cp w lewym jajowodzie 2x mtx

    11.2022 HSG- drożne jajowody ✅
    Powrót do starań 💚

    🗓️ długie cykle
    23.11🩸Progesteron 22,680ng/ml
    25.11 ⏸️ 🤞🏼🥹🍀
    28.11 beta 135,07 mIU/ml
    30.11 beta 360,25 mIU/ml
    06.12 usg pęcherzyk ciążowy
    20.12 dzidziutek z bijącym ❤️
    10.01 Rośnie 3.31 💪🏼
    31.01 Prenatalne-niskie ryzyka, girl?🌸
    01.03 It’s a girl 💕 200g 💪🏼 12.5
    22.03 397g zdrowego 👶🏼
    25.04 831g szkraba 🎀
    23.05 1653g 💪🏼
    21.06 2,5 kg Pyzuni 🍭
    14.07 3,1 kg Dzidzi 💖
    01.08 3,6 słodkiej Niuni
    13.08 Cześć Rozi! 👶🏼 3835g 57cm 💕
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3837 7352

    Wysłany: 16 listopada 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Teraz to się znów boję. Progesteron spadł mi do 11..
    A beta bardzo wysoka 1451 - to wychodzi aż 476%
    Nie wiem co myśleć, zwariuje chyba do następnego czwartku 😞

    Jeśli nie masz możliwości skontaktować się ze swoim lekarzem to spróbuj choćby na teleporade z jakimkolwiek ginekologiem. Pewnie dostaniesz Luteinę albo Duphaston zapobiegawczo, będziesz spokojniejsza. I pamiętaj że to nie jest jakiś dramatycznie niski wynik, ja w obecnej i ostatniej ciaży miałam na początku wyniki na poziomie 13-15 ng i dwóch ginekologów uznało że to wystarczająco. Różne są podejścia, niektórzy nawet przy powyżej 20 chcą zapisywać proga, ale ten hormon jest na tyle zmienny i wydzielany pulsacyjnie, że nie sposób z jednego wyniku miarodajnie ocenić jego wysycenie w organizmie. Będzie dobrze, przyrost jest kozacki, to najważniejsze! 💪

    Vivico, Anett93 lubią tę wiadomość

‹‹ 249 250 251 252 253 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ