Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jeśli bobasa 👶🏼 chcesz znaleźć w kapuście🥬, oddaj się w maju 🌸🌿 miłosnej rozpuście❤️
Odpowiedz

Jeśli bobasa 👶🏼 chcesz znaleźć w kapuście🥬, oddaj się w maju 🌸🌿 miłosnej rozpuście❤️

Oceń ten wątek:
  • Igv19 Koleżanka
    Postów: 35 115

    Wysłany: 17 maja 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowa, ja nie mówiłam w pracy. Zmieniłam pracę we wrześniu, mam umowę do końca roku. Liczę się z tym, że mi nie przedłużą, szczególnie jeśli okaże się, że będę musiała iść w miarę szybko na zwolnienie, no i trudno - jak nie ta praca, to inna.

    Rób swoje i się nie przejmuj, patrz na siebie, to Twoje życie. Nie masz obowiązku nikogo informować o swoich planach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2023, 21:38

    KoKos, Angi90 , Lipcowa lubią tę wiadomość

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4462 7623

    Wysłany: 17 maja 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMartaa wrote:
    Powtórzyłam test 2 godziny później. Co sądzicie? To mój pierwszy cykl z testowaniem :)


    a8ef23444e59.jpg

    Wylapalas pik :) gratulacje 👍
    Do 36 h będzie owulka
    Za 8 dni możesz zbadać progesteron, żeby potwierdzić, czy owulacja się odbyła
    Powodzenia 🔥🔥🔥

    xMartaa lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 17 maja 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2025, 00:25

    Igv19, Lipcowa lubią tę wiadomość

  • Dara Autorytet
    Postów: 282 381

    Wysłany: 17 maja 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niemampomyslunanick wrote:
    Ja dzisiaj Dziewczyny, jak leżałam na rzęsach to dostałam takiego nagłego uczucia, że się udało i jestem w ciąży 🥺. I ogólnie taka jakaś bardzo spokojna jestem, czekam do tej niedzieli na testowanie, a raczej potwierdzenie dwóch kresek 🤦🏻‍♀️😂.

    O mamo, wiesz co, przez kilka minut po przeczytaniu tego zastanawiałam się jak można leżeć na rzęsach i jak to możliwe, że nos Ci się przy tym nie przygniata... serio.... 🤯🤯🤯 i dopiero potem zaczailam, o co chodziło.
    Chyba muszę się wyspać...🤣🤣🤣

    Beezi, Niemampomyslunanick, Angi90 , Cukruś, Aśka, san95, Niezapominajka95, Lipcowa lubią tę wiadomość

  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olail wrote:
    Ja w pracy powiedziałam,że się staramy.
    Wyszło na imprezie pracowniczej,bo nie chciałam napić się drinka, a wtedy serio myślałam,że się udało 😅 wtedy pili za to,żeby się szybko udało!
    Ale my mamy fajną atmosferę i dobrze ze sobą żyjemy. Pracuje już tam piąty rok 😱
    Na moje miejsce też będą musieli kogoś znaleźć,więc niech mają to z tyłu głowy,że po prostu z dnia na dzień mogę pójść na zwolnienie. Mam pracę gdzie jest duże ryzyko ukłucia skażoną igłą,skalpelem (codziennie,kilkanaście razy)itd. robię też zdjęcia rtg, więc tak czy siak jeśli się uda to od razu przestaje je robić, i tak każdy by wiedział o co chodzi 🤣 na samym początku
    U mnie też wiedzą dokładnie z tego samego powodu. Pracuje w szpitalu i z cytostatykami, więc zwolnienie od razu jak tylko się dowiem i zobaczę chociaż cień drugiej kreski :p część osób kibicuję i to jest fajne, ale są i takie co trochę krzywo na to patrzą mam wrażenie :p ale najważniejsze to robić swoje :)

    Lipcowa lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się trochę wstrzymuję ze zmianą pracy ze względu na starania. Mam nadzieję, że nie będę tego żałować :o
    Słuchajcie, od nowego cyklu może wprowdze pomiary temperatury. Myślicie, że ma to sens, jeśli pracuje nieregularnie i również na noce?

    Okres jeszcze się nie zaczął, brzuch pobolewa, śluzu jakby więcej, pryszcze wywaliło, więc obstawiam, że 🐒 już jutro!!

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • Incognitka Autorytet
    Postów: 497 601

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dara wrote:
    O mamo, wiesz co, przez kilka minut po przeczytaniu tego zastanawiałam się jak można leżeć na rzęsach i jak to możliwe, że nos Ci się przy tym nie przygniata... serio.... 🤯🤯🤯 i dopiero potem zaczailam, o co chodziło.
    Chyba muszę się wyspać...🤣🤣🤣
    Ejjj, bo ja też się zastanawiałam jak ona leżała na tych rzęsach 🤣🤣🤣🤣
    Dzięki, że mnie uświadomiłaś 😁😁 😆😆

    Angi90 , Dara, Aśka, Lipcowa lubią tę wiadomość

    04.2023 💔8tc
    18.12.2023💔19+6tc💔
    Mój Maleńki wraz z Tobą odeszła część Nas💔
    Kiedyś Cię przytulę😍
    12.2024 ⏸️ Grudniowy cud💫🌈
    Trombofilia złożona: v-leiden, PAI-1, MTHFR
    👫Kariotypy prawidłowe, ryzyko 1%
    25.09.24 🟢
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3465 8519

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam Wam tu wbić z ładnym zdjęciem, ale nie mam jak teraz zrobić, a Lipcowa czeka, więc tylko napiszę.

    Mamy 8,3mm 🦐 z pięknie bijącym ❤️ 🥹 Z USG 6+5, opóźnienie o 1 dzień, bo tydzień temu było 5+6.

    Więc nieśmiało rozsiewam pierwsze ciążowe 🦠 🦠🦠, łapcie i korzystajcie. Niemampomyslunanick, Ty szczególnie ✊🍀


    Lipcowa, ja zmierzałam powiedzieć w pracy gdybyśmy podchodzili do IVF, bo nie powinnam wtedy pracować, ale też mam świetnych ludzi i wiem że nie robiliby problemu, tylko trzymali kciuki.

    Mam do oddania niepełne opakowanie PrenaCare Start, niepełne Fertistimu dla mężczyzn i dwie paczki owulaków Facelle, chętnie wyślę którejś z Was licząc, że przyniosą Wam szczęście. Emka, masz pierwszeństwo, bo wiem że używasz. ❤️ Jak nie jesteś chętna to kto pierwszy ten lepszy, dodajcie mnie do przyjaciółek i ustalimy szczegóły. 🍀

    nick nieaktualny, Niemampomyslunanick, Natt.yo., Emka06, Paula29, Zosis, Wioleta91, Anett93, nick nieaktualny, Domi94, Niaha, Angi90 , Igv19, Paucia, Milcia2397, M94, xMartaa, Dara, Rica, bialy_wilczek, Amunicja, Cukruś, Aśka, RinTinTin, san95, MałaStokrotka, Ancalime, Mart768, gattina, Bambi92, Niezapominajka95, Lipcowa, SzuumFal lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1602 3234

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dara wrote:
    O mamo, wiesz co, przez kilka minut po przeczytaniu tego zastanawiałam się jak można leżeć na rzęsach i jak to możliwe, że nos Ci się przy tym nie przygniata... serio.... 🤯🤯🤯 i dopiero potem zaczailam, o co chodziło.
    Chyba muszę się wyspać...🤣🤣🤣

    Skrót myślowy mi poszedł, bo wczoraj pisałam, że dzisiaj robię rzęsy u kosmetyczki 😂.
    Ale albo mam za krótkie rzęsy albo za długi nos, bo za cholerę na rzęsach się nie dam rady położyć 😂.

    Angi90 , Dara, Aśka lubią tę wiadomość

    🧔🏻1986 & 👩🏻1992 & 🩷2024 & 🩵2025

    🍀⏳📅:
    03 grudnia 2022 - ⏸️
    16 stycznia 2023 - 💔 9t4d/7t4d - poronienie samoistne

    🍀⏳📅:
    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈
    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png

    🍀⏳📅:
    12 listopada 2024 - ⏸️
    4 lipca 2025 - Jasiek już z nami 🩵 3400g, 54cm, 9/10pkt 🥹 PPROM 36t5d 🥲

    age.png
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1602 3234

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Miałam Wam tu wbić z ładnym zdjęciem, ale nie mam jak teraz zrobić, a Lipcowa czeka, więc tylko napiszę.

    Mamy 8,3mm 🦐 z pięknie bijącym ❤️ 🥹 Z USG 6+5, opóźnienie o 1 dzień, bo tydzień temu było 5+6.

    Więc nieśmiało rozsiewam pierwsze ciążowe 🦠 🦠🦠, łapcie i korzystajcie. Niemampomyslunanick, Ty szczególnie ✊🍀


    Lipcowa, ja zmierzałam powiedzieć w pracy gdybyśmy podchodzili do IVF, bo nie powinnam wtedy pracować, ale też mam świetnych ludzi i wiem że nie robiliby problemu, tylko trzymali kciuki.

    Mam do oddania niepełne opakowanie PrenaCare Start, niepełne Fertistimu dla mężczyzn i dwie paczki owulaków Facelle, chętnie wyślę którejś z Was licząc, że przyniosą Wam szczęście. Emka, masz pierwszeństwo, bo wiem że używasz. ❤️ Jak nie jesteś chętna to kto pierwszy ten lepszy, dodajcie mnie do przyjaciółek i ustalimy szczegóły. 🍀

    Dziękuję! Łapię ile tylko mogę ♥️🍀!

    Gratuluję bobasa! Niech pięknie rośnie ♥️🐣!

    Beezi lubi tę wiadomość

    🧔🏻1986 & 👩🏻1992 & 🩷2024 & 🩵2025

    🍀⏳📅:
    03 grudnia 2022 - ⏸️
    16 stycznia 2023 - 💔 9t4d/7t4d - poronienie samoistne

    🍀⏳📅:
    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈
    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png

    🍀⏳📅:
    12 listopada 2024 - ⏸️
    4 lipca 2025 - Jasiek już z nami 🩵 3400g, 54cm, 9/10pkt 🥹 PPROM 36t5d 🥲

    age.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Miałam Wam tu wbić z ładnym zdjęciem, ale nie mam jak teraz zrobić, a Lipcowa czeka, więc tylko napiszę.

    Mamy 8,3mm 🦐 z pięknie bijącym ❤️ 🥹 Z USG 6+5, opóźnienie o 1 dzień, bo tydzień temu było 5+6.

    Więc nieśmiało rozsiewam pierwsze ciążowe 🦠 🦠🦠, łapcie i korzystajcie. Niemampomyslunanick, Ty szczególnie ✊🍀


    Lipcowa, ja zmierzałam powiedzieć w pracy gdybyśmy podchodzili do IVF, bo nie powinnam wtedy pracować, ale też mam świetnych ludzi i wiem że nie robiliby problemu, tylko trzymali kciuki.

    Mam do oddania niepełne opakowanie PrenaCare Start, niepełne Fertistimu dla mężczyzn i dwie paczki owulaków Facelle, chętnie wyślę którejś z Was licząc, że przyniosą Wam szczęście. Emka, masz pierwszeństwo, bo wiem że używasz. ❤️ Jak nie jesteś chętna to kto pierwszy ten lepszy, dodajcie mnie do przyjaciółek i ustalimy szczegóły. 🍀
    Gratuluję i też chcę troszkę ☺️

    Beezi lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2025, 00:25

    Beezi lubi tę wiadomość

  • Paula29 Autorytet
    Postów: 584 1234

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej bez okresu. Mam trochę brązowo "w środku" ale wkładka cały czas czysto. Zrobię jutro rano test czy to na pewno nie ciąża. Jestem też umówiona jutro do ginekologa.
    Dziewczyny jeżeli mam takie "plamienia" to lekarz może mi zrobić USG? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.
    Tak sobie pomyślałam że może akurat by coś wyłapał, torbiel czy może postawił jakaś diagnozę.

  • Beezi Autorytet
    Postów: 3465 8519

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie do oddania Fertistim i owulaki. :)

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4462 7623

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, coś dziwnie mi wychodzą te owulaki, co o tym myślicie?
    Screenshot-2023-05-17-22-32-16-456-premom-eh-com-ehpremomapp-edit.jpg

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1602 3234

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Kurcze, coś dziwnie mi wychodzą te owulaki, co o tym myślicie?
    Screenshot-2023-05-17-22-32-16-456-premom-eh-com-ehpremomapp-edit.jpg

    Podwójna owulacja na bliźniaki 😁.

    Wioleta91, Angi90 , Cukruś, Aśka, Lipcowa lubią tę wiadomość

    🧔🏻1986 & 👩🏻1992 & 🩷2024 & 🩵2025

    🍀⏳📅:
    03 grudnia 2022 - ⏸️
    16 stycznia 2023 - 💔 9t4d/7t4d - poronienie samoistne

    🍀⏳📅:
    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈
    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png

    🍀⏳📅:
    12 listopada 2024 - ⏸️
    4 lipca 2025 - Jasiek już z nami 🩵 3400g, 54cm, 9/10pkt 🥹 PPROM 36t5d 🥲

    age.png
  • Angi90 Autorytet
    Postów: 3472 8827

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi 🥹 Jeszcze raz gratuluję ❤️ Doczekałyśmy się Twoich wirusków 🦠🦠🦠Bardzo dziękujemy!🫶 Łapiemy, trzymamy i nie puszczamy ✊🍀

    Zdrówka Mamo 🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2023, 22:46

    Beezi lubi tę wiadomość

    👩🏻🧔🏻🩷🩷
    Niedrożność jajowodów/Czynnik męski
    IVF '24🍀
    💉Bemfola 300+Orgalutran+Decapeptyl
    🪄21🥚=>12 MII=>ICSI=>11=>❄️❄️❄️
    🔹FET 31/07 💉 bHCG 10 dpt <2,3 mlU/ml ❌
    🔹FET 02/09🍀4CC🍀
    ☀️38t5d Córka 💝2025
    '26
    Nie będziesz sama❄️
    zabieram Cię do domu 🍀
    ⏳ przygotowania pod FET


    "Rób wszystko z jedną myślą w głowie:
    Zasłużyłam na szczęście!"🦖
    age.png
  • Angi90 Autorytet
    Postów: 3472 8827

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    W takim razie do oddania Fertistim i owulaki. :)
    Jeśli majowe dziewczyny nie będą chciały przygarnę ja 😉

    👩🏻🧔🏻🩷🩷
    Niedrożność jajowodów/Czynnik męski
    IVF '24🍀
    💉Bemfola 300+Orgalutran+Decapeptyl
    🪄21🥚=>12 MII=>ICSI=>11=>❄️❄️❄️
    🔹FET 31/07 💉 bHCG 10 dpt <2,3 mlU/ml ❌
    🔹FET 02/09🍀4CC🍀
    ☀️38t5d Córka 💝2025
    '26
    Nie będziesz sama❄️
    zabieram Cię do domu 🍀
    ⏳ przygotowania pod FET


    "Rób wszystko z jedną myślą w głowie:
    Zasłużyłam na szczęście!"🦖
    age.png
  • Igv19 Koleżanka
    Postów: 35 115

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi gratulacje 😍

    Beezi lubi tę wiadomość

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4462 7623

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niemampomyslunanick wrote:
    Podwójna owulacja na bliźniaki 😁.

    😍 Byłoby super 😍

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kiedy ginekolog może zaproponować pessaroterapię i jak przebiega wdrożenie?

Obniżenie macicy, nietrzymanie moczu, ryzyko przedwczesnego porodu – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmaga się wiele kobiet. Dla tych, które chcą uniknąć operacji, a jednocześnie poprawić jakość życia, rozwiązaniem może być pessaroterapia. Dowiedz się więcej, czym jest ta metoda i komu jest polecana. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ