Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 662 548

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 13 DC.
    Alicja, ja bym właśnie liczyła na taki cykl. Już pisałam że mój syn jest z oeu w 35 DC. Normalnie miałam około 18-20 dnia k się nigdy nie udawało :p

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 6484 8590

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, w szoku jestem. Endo zlecił mi badania na tarczycę i przy okazji na prolaktynę (ze względu na kp). A ta prolaktyna wyszła mi 4,5 ng. A norma jest od 5 do 25ng... Jakim cudem jestem poniżej normy skoro nadal karmię??? o.O

    Natalia1992 lubi tę wiadomość

    age.png

    5️⃣Córka 11.2025
    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • Sylwia C. Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Dziewczyny a u mnie 27 dc i testy owu pozytywne, Edka chyba będę powtarzac Twój scenariusz z tymi owulacjami 😂
    Będziemy się starać, ale nie liczę na udany cykl z tak późna owulacja🙈


    Ja miałam właśnie prawdopodobnie owu w 27 dniu cyklu. To potwierdziło USG, bo z okresu wychodziło, że jest 7 tydzień, a na badaniu wyszło, że 5. Pierwszy pozytywny też ciążowy również wyszedl późno. Juz daaawno po spodziewanym okresie, a nic się nie pokazywało. Myślam, że znów się coś mega spóźni, ale 39 dnia cyklu zrobiłam ostatni test jaki miałam w domu i był cień! Na drugi dzień już była normalna kreska :) Ja też sama czułam, że ta owu była późno.

    Na betę nie chodzę, bo tylko bym się bardziej stresowała, a na tak wczesnym etapie ciąży to i tak nic by się nie dalo zrobić, jak coś by było nie tak. W UK nie bada się bety w fizjologicznej ciąży, czyli jak wszytko przebiega bez problemów ...🤷 tu na ogół jest trochę inne podejście. Moim zdaniem niektóre rzeczy są na plus a inne na minus.

    Mam wyznaczona pierwsza wizytę z położną na 15 lipca a USG pierwszego trymestru na 22 lipca. Wcześniej miałam rozmowę telefoniczną z moją poprzednią położną. Już się nie moge doczekać, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    Dalej kp :) żadnych skurczy ani bólu brzucha czy plamień. Jedynie troche sutki bardziej wrażliwe. Nikt nie mówi o żadnym odstawianiu dziecka od piersi. Nawet na stronie NHS (taki angielski NFZ) jest napisane, że można bez problemu karmić piersią w ciąży.

    megson91, alicjaaa_d lubią tę wiadomość

    atdc3e5ehpi6kwpi.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm no to może i ta pozna owu bedzie szczęśliwa 😍 zobaczymy 😁 dajecie nadzieję dziewczyny 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2021, 06:33

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 662 548

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ej, w szoku jestem. Endo zlecił mi badania na tarczycę i przy okazji na prolaktynę (ze względu na kp). A ta prolaktyna wyszła mi 4,5 ng. A norma jest od 5 do 25ng... Jakim cudem jestem poniżej normy skoro nadal karmię??? o.O

    U mnie tak samo, prolaktyna 5 :D a kiedyś przed pierwszą ciąża ciągle miałam na górnej granicy :)

    Mój gin od razu mówił że przy dłuższym karmieniu prolaktyna jest niska a ja mu nie wierzyłam i sprawdziłam, no i miał rację :p

    edka85 lubi tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 677

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ej, w szoku jestem. Endo zlecił mi badania na tarczycę i przy okazji na prolaktynę (ze względu na kp). A ta prolaktyna wyszła mi 4,5 ng. A norma jest od 5 do 25ng... Jakim cudem jestem poniżej normy skoro nadal karmię??? o.O
    Miałam tak samo :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6484 8590

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wszystko ze mną ok, skoro poniżej normy? Bo w styczniu miałam 27ng, czyli nieco powyżej i dlatego się zdziwiłam, że tak mało jest teraz.

    Alicja, ty się mną nie sugeruj. Jest dużo ciąż z późnych owu ;)

    Farmaceutka, witaj, czyżbyś znowu wracała do nas na starania? 😁

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    age.png

    5️⃣Córka 11.2025
    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka ale prolaktyna to chyba lepiej jak za niska niż za wysoka przy staraniach 🤔 bo za wysoka to blokuję owu.
    A ja już po owu chyba bo dziś kreski bledsze na testach więc chyba była wczoraj albo w nocy 🥰 starania były i to codziennie od kilku dni więc może może... 😏
    A mój dzieć się odstawił prawie od cyca. Ja nie proponuję sama a on się nie domaga, je tylko raz w nocy jak się obudzi bo wtedy ewidentnie cchce cyca 😁 Hmm dobrze i nie dobrze, chciałam karmic go dłużej, ale z drugiej strony on tak ładnie mi wszystko je, uwielbia mleko krowie i pije je z doidy kubka, może nie ma sensu na siłę tego kp ciągnąć 🤷‍♀️ doradźcie 🙈

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6484 8590

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli sam się odstawia, to nie namawiaj i pozwól na naturalną kolej rzeczy. Rok to i tak dobry kawał czasu.

    age.png

    5️⃣Córka 11.2025
    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Edka :) też mi się wlasnie wydaje że rok z hakiem to całkiem niezły wynik :)
    A ja jednak owu miałam wczoraj i to tak ją czułam jak nigdy, wręcz bolesna była. Chyba ten pęcherzyk po tych 26 dniach to jakiś gigant był 😂
    Edka a Ty kiedy owulacja teraz? Który dzień masz?

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6484 8590

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Edka a Ty kiedy owulacja teraz? Który dzień masz?
    A nie wiem kiedy będzie owu 😄 Jestem dopiero po @, 7dc.
    Jutro wyjeżdżamy nad morze na 2tyg. Pewnie wtedy będę miała owu. I jak tu się starać przy dzieciach w takich warunkach? W domu to co innego, bo mamy kilka pokoi i jak dzieci śpią to wtedy harcujemy w wolnym pomieszczeniu. A w pensjonacie to tak dziwnie będzie,no jak dziecko śpi obok... Normalnie aż się zastanawiam, czy w ogóle w tym cyklu się uda coś podziałać.

    age.png

    5️⃣Córka 11.2025
    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Edka dzieci zmęczone po całym dniu atrakcji będą miały twardy sen 😅 także może coś podziałacie po cichutku 🙈

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin kazał 7 dpo zrobić progesteron ale to akurat sobota 🙄 nie wiem gdzie blisko jakieś labo otwarte 🙄 chyba tak dla siebie jeszcze prolaktyne sprawdzę tylko nie wiem czy w 2 fazie cyklu to będzie ok ją sprawdzać 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2021, 16:40

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro i pojutrze monitoring 🙈
    Dziewczyny, jakieś rady odnośnie starań o chłopca? 🙈

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ja w 1 ciążę (która straciłam, ale wiem że to była dziewczynka bo miałam amniopunkcje) zaszłam kochając się zawsze wieczorem. A przy staraniach o Leona kochaliśmy się zawsze rano 😁 Nie wiem czy to przepis na sukces, ale teraz stosuje metodę seksu wieczorem i liczę że Leon będzie miał siostre 😅
    Jeszcze podobno jak chcesz chłopca to seks w dniu owulacji obowiązkowy 😁 a jak dziewczynkę to przed owu

    megson91 lubi tę wiadomość

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co jutro na monitoringu wyjdzie 🤔
    Mam nadzieje, że te dwa pecherzyki na prawym jajniku się wchłonęły i został tylko ten największy w lewym 🙈
    Póki co to wstrzymaliśmy się z mężem ze staraniami i czekamy żeby wstrzelić się w owulacje. Ciekawe czy każą mi zrobić zastrzyk z Ovitrelle jutro czy pojutrze? 🤔 mam tylko nadzieje, że znowu nie usłyszę od swojego ginekologa we wtorek, że słabej jakości pęcherzyk i żeby się nie nastawiać 😞 wtedy chyba przejdziemy na stymulację letrozolem, a wtedy już nie mogę karmić, bo ten lek przenika do mleka 😢póki co odstawianie nam idzie nieźle, zostały mi tylko 3 karmienia w nocy 🙈

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6484 8590

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Haha Edka dzieci zmęczone po całym dniu atrakcji będą miały twardy sen 😅 także może coś podziałacie po cichutku 🙈
    Powiedziałam mojemu, że najwyżej będzie tryb "dyskotekowy", tzn szybka akcja dwie minutki w łazience.

    megson91, Niebieska Gwiazda, alicjaaa_d lubią tę wiadomość

    age.png

    5️⃣Córka 11.2025
    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson dawaj znac jutro koniecznie 💪
    Haha Edka nie ważne jak i gdzie ważne żebyscie nie odpuścili tej owu 😁

    megson91 lubi tę wiadomość

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę o 19, także będę pisać 😘

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, od ubiegłej środy w ogóle nie bolą mnie jajniki 😞
    Martwię się, że wszystkie 3 pecherzyki się jednak wchłonęły 😞😞😞

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ