X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się pakuje i idę do szpitala będą obserwowac . Zdarza się to bardzo rzadko

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj się Alutka!!!! Bardzo mi przykro :( jak będziesz potrzebowała się wyżalic to pisz śmiało ....

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak się z tego pozbieram. Po pierwszym USG było dobrze a teraz nagle takie coś. Jestem zalamana

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6209

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, co ty mówisz.... :/ Jak to możliwe przy takiej ładnej becie i takim wysokim progesteronie?! Twoje objawy były charakterystyczne dla rozciągania więzadeł. Nawet do głowy by nie przyszło, że to cp. Przy pozamacicznej najczęściej boli jednostronni brzuch w okolicach jajnika, ma się zawroty głowy... Sama przeszłam cp i powiem Ci, że jest szansa uniknąć zabiegu. Moja cp sama się wchłonęła, ominęło mnie laparo. Pamiętaj, że można też podać metrotekstat (czy jakoś tak). Wtedy ciąża sama obumiera i nie ma potrzeby wycinania jajowodu.

    A może jeszcze nic nie przekreślone? Na moich październikówkach koleżanka zuzia też usłyszała od lekarza, że ma jedną ciążę w jajowodzie i drugą martwą w macicy. Dostała skierowanie do szpitala. A tam bezpośrednio przed zabiegiem wykonano ponownie usg i ku zdziwieniu wszystkim okazało się, że ta w macicy ma jednak zarodek . Tę w jajowodzie pozostawiono do obserwacji. Jak się okazało, w jajowodzie była jakaś torbiel (być może właśnie pęcherzyk ciążowy), która z czasem sama zniknęła. A ciąża z macicy donoszona i cztery miesiące temu zuzia urodziła córkę. A my do dzisiaj nie możemy wyjść z podziwu, że takie rzeczy mogą się dziać.

    Anulka dawaj znać!

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, tule mocno!
    Nawet nie wiem co powiedzieć 😢

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Babydreamer Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    Anulka, tule mocno!
    Nawet nie wiem co powiedzieć 😢
    Też zabrakło mi słów i wyobraźni... Współczuję ogromnie...Anulka

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Anulka, co ty mówisz.... :/ Jak to możliwe przy takiej ładnej becie i takim wysokim progesteronie?! Twoje objawy były charakterystyczne dla rozciągania więzadeł. Nawet do głowy by nie przyszło, że to cp. Przy pozamacicznej najczęściej boli jednostronni brzuch w okolicach jajnika, ma się zawroty głowy... Sama przeszłam cp i powiem Ci, że jest szansa uniknąć zabiegu. Moja cp sama się wchłonęła, ominęło mnie laparo. Pamiętaj, że można też podać metrotekstat (czy jakoś tak). Wtedy ciąża sama obumiera i nie ma potrzeby wycinania jajowodu.

    A może jeszcze nic nie przekreślone? Na moich październikówkach koleżanka zuzia też usłyszała od lekarza, że ma jedną ciążę w jajowodzie i drugą martwą w macicy. Dostała skierowanie do szpitala. A tam bezpośrednio przed zabiegiem wykonano ponownie usg i ku zdziwieniu wszystkim okazało się, że ta w macicy ma jednak zarodek . Tę w jajowodzie pozostawiono do obserwacji. Jak się okazało, w jajowodzie była jakaś torbiel (być może właśnie pęcherzyk ciążowy), która z czasem sama zniknęła. A ciąża z macicy donoszona i cztery miesiące temu zuzia urodziła córkę. A my do dzisiaj nie możemy wyjść z podziwu, że takie rzeczy mogą się dziać.

    Anulka dawaj znać!
    Dokładnie to samo usłyszałam ale nie chce sobie robić nadziei ... Jestem załamana

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a przy cp nie miałaś dobrego przyrostu bety? Jak to wyglądało?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6209

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam prawidłowego przyrostu. Np. jednego dnia wynosiła 140, a za dwa dni 158. A za kilka dni potrafiła spaść tylko po to, by później znów trochę wzrosnąć. W macicy lekarz nic nie widział, był tylko podejrzany obszar w lewym jajowodzie. Dostałam skierowanie do szpitala, ale strasznie się ociągałam z tym, żeby tam pójść. Beta była mała, słabo rosła, czasem spadała, więc nie groziło mi jeszcze pęknięcie jajowodu. Po prostu się modliłam, żeby ten koszmar się skończyłi Bóg mnie wysłuchał. Kiedy miałam już zaplanowany szpital, dostałam krwawienia po którym beta zaczęła spadać. Już nie rosła, tylko wolno spadała, więc mogłam przeczekać sytuację w domu. To było tzw poronienie trąbkowe podczczas którego ciąża się wchłania do otrzewnej (czy jakoś tak). Po miesiącu beta spadła do zera i dwa cykle później zaszłam w ciążę, z której mam córkę.

    A powiedz Anulka, jak u ciebie to wygląda. Co dokładnie powiedział lekarz NT pęcherzyka w macicy i jajowodzie? Jakie są wymiary, czy coś w nim jest?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk w macicy jest pusty wymiaru odpowiadają 5t5d a w jajowodzie pęcherzyk i zarodek 6t2d wymiarami. Tyle wiem że ciąża w macicy jest nie do uratowania a ta druga no wiadomo trzeba też usunąć. Jutro mam mieć laparoskopię z usunięciem jajowodu . Pytałam pani położnej co mi krew pobierała czy nie da się inaczej tego załatwić ale mówi że nie. Jutro może mnie jeszcze wezmą na usg i pogadam wtedy z lekarzem .

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego się spodziewałam ale nie tego...

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6209

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu już powtórzyli usg i potwierdzili diagnozę tego lekarza?
    Można laserowo usunąć ciążę zachowując jajowod. Szkoda by było go nie mieć. Ja z tego swojego lewego miałam dwa miesiące później owu i szczęśliwie zaszłam w ciążę. Także jestem zwolennikiem pozostawienia jajowodu (o ile to możliwe). Ale oczywiście z jednym też można zajść. Sporo dziewczynom się udało. Natomiast co do ciąży w macicy. Może jednak pojawi się tam zarodek? Naprawdę różne rzeczy tu na forum widziałam.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem właśnie się dziwię dlaczego oni już na jutro mi ustalili laparoskopię. Ja byłam tu u mojego lekarza w szpitalu bo on jest ordynatorem i oglądało mnie reszta lekarzy którzy byli na zmianie bo aż nie mógł uwierzyć. Że coś takiego bo bardzo rzadko się to widzi. Niby wszyscy potwierdzili jego wersję. Ale nie wiem czy jeszcze by była szansa na pojawienie się zarodka w macicy?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6209

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcą zrobić szybko laparo, bo rosnąca co może rozerwać jajowod i grozić krwotokiem. Ale to nie wyklucza istnienia ciąży w macicy. Masz teraz 5+6, a pęcherzyk ma 5+5 czyli jest ok. Ja bym dała mu tydzień, żeby mieć pewność czy pojawi się zarodek. Nie zgodziłabym się na łyżeczkowanie teraz. CP mogą usuwać, ale niech się wstrzymają z czyszczeniem macicy. Przecież można to później zrobić. Nie jest to stan zagrożenia. Najpierw trzeba mieć pewność, że jest pusty pęcherzyk.

    megson91, Babydreamer lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie będę z nimi rozmawiać bo do kiedy może pojawić się zaprodek0?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6209

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie do 7tc, wszystko zależy od tego kiedy jest owu. Wiem, że u mnie to było przy becie w okolicach 30tys.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka trzymaj się! Jestem myślami z Tobą ❤️ mam nadzieję, że to jakoś się jeszcze rozwiąże i nie będzie tak źle. Może uda się uratować jajowod.

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, wyobrażam sobie jak Ci jest teraz ciężko! Ale pamiętaj, że jeszcze wyjdzie słońce :*

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę zaraz na operację. I uwierzcie mi nigdy w życiu nie wylałam tyle łez co teraz ...

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wyobraźcie sobie co się stało! Narazie operacja odwołana! Pęcherzyk w macicy ruszył a tamto w jajowodzie to mogły być zmiany hormonalne. Jeszcze mam być na obserwacji do końca tyg. Wtedy się okaże . Ale nie wierzę. Ja już miałam nawet cewnik założony kroplówki podane i zrobili jeszcze USg przed samą operacja i się okazało że chyba będzie dobrze

    Babydreamer, megson91, Niebieska Gwiazda lubią tę wiadomość

‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ