X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 30 października 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam żadnych objawów i nadal nie mam :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 26 listopada 2022, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ile tu się wydarzyło przez ten czas co zniknelam 😀 Klara ma już prawie 10 miesięcy a ja oczywiście powoli zaczynam myśleć o 3 dziecku😀😀 tak jak mówiłaś edka 👍 niestety mąż narazie jest na nie... Mówi że za wcześnie. Edka gratulacje! Reszcie zaciazonym również. 😀 I powodzenia w staraniach 👍 dziewczyny napewno się uda ✊

    edka85 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, pamiętam te nasze starania i twoje przeboje z rzekomą cp :) Mój najmłodszy ma 8 miesięcy i będzie starszym bratem. Kto by pomyślał, hehe 😆 Mam nadzieję, że twój m podzieli twoje pragnienia i za chwilę tu wrócisz.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kaśka1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! Od 15 miesięcy karmię córeczkę. Przed ciążą miałam zdiagnozowany PCOS mimo to zaszłam w ciąże naturalnie po kilku miesiącach starań. Obecnie chcielibyśmy mieć drugie dziecko, jednak okresu wciąż brak. Według lekarza jedyne wyjście to odstawić dziecko. Czy istnieje jednak inna możliwość żeby przywrócić płodność?

  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 13 lutego 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli nadal chcesz karmić to raczej niewiele można zrobić. Robiłaś badania prolaktyny? Często karmisz? Długo trwają te karmienia?
    Ja dostałam okresu kiedy mała skończyła 10 miesięcy, bo dzięki rozszerzaniu diety tych karmień było już mniej. Teraz karmimy się dwa razy dziennie (w południe na drzemkę i wieczorem do spania). Za to w nocy masakra, zdarzają się i cztery karmienia. A cykle mam nieregularne póki co.

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 14 lutego 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka1990 wrote:
    Witajcie dziewczyny! Od 15 miesięcy karmię córeczkę. Przed ciążą miałam zdiagnozowany PCOS mimo to zaszłam w ciąże naturalnie po kilku miesiącach starań. Obecnie chcielibyśmy mieć drugie dziecko, jednak okresu wciąż brak. Według lekarza jedyne wyjście to odstawić dziecko. Czy istnieje jednak inna możliwość żeby przywrócić płodność?
    Po pierwszym porodzie @ wróciła 15 miesięcy po porodzie i pierwsze 3 @ miałam nieregularne.W drugą ciążę udało mi się zajść w pierwszym cyklu po odstawieniu kp(synek sam zrezygnował z karmień nocnych,które wtedy nam zostały,jak miał 20 miesięcy).Teraz karmię córkę (tylko w nocy)i póki co nie zaszłam w trzecią ciążę,mimo starań.@wrocila 8 miesięcy po porodzie i cykle są regularne.Póki co starania „zawieszone” z uwagi na oczekiwanie na ostatni zabieg chirurgiczny który mam zaplanowany na koniec marca a był dwukrotnie przekładany.Także zobaczymy jak się uda☺️

  • Kaśka1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 lutego 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmię bardzo często do kilkunastu razy na dobę, w nocy zdarza się, że co godzinę. Czasem córka jest przy piersi nawet godzinę bo inaczej nie może spać. Dziękuję za odpowiedzi 🙂 czyli jednak muszę wybierać między dalszym karmieniem, a drugą ciążą ☹️

  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 15 lutego 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :) daaawno mnie tu nie było :) udzielalam się kiedyś przy staraniach o druga ciąże karmiąc starszaka :) Edka Ciebie pamietam !😊 gratulacje kolejnej ciąży !! Ja mam dwójeczkę na stanie i myslalam o trzecim dziecku ale chyba nie tak szybko🤯 młoda ma 10 miesięcy a ja z mężem bezkarnie igraszkowalismy wczoraj przy walentynkach bo przeciez nie mam okresu jeszcze to na pewno nic się nie zdarzy 😂 ale coś mnie podusilo żeby zrobić test owu i piękne dwie grube krechy na teście lh🤯 coś mnie kłuł wczoraj prawy bok ale jakoś nie pomyślałam ze to może być owulacja 🤯 teraz uwaga - zapytam jak nastolatka 😂 duże jest prawdopodobieństwo ze zajdę w ciąże w tym cyklu ?? Jak u was wyglądał pierwszy cykl ? Jak faza lutelna ? Trochę wątpię ze dojdzie do zapłodnienia jak jeszcze kp i to pierwszy cykl, bo pewnie fl będzie krótka 🙈

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 15 lutego 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka1990 wrote:
    Karmię bardzo często do kilkunastu razy na dobę, w nocy zdarza się, że co godzinę. Czasem córka jest przy piersi nawet godzinę bo inaczej nie może spać. Dziękuję za odpowiedzi 🙂 czyli jednak muszę wybierać między dalszym karmieniem, a drugą ciążą ☹️
    Niekoniecznie,zawsze jest szansa na ciążę przy kp,nawet intensywnym.Możesz wspomóc się ovarinem,czy innym preparatem z inozytolem.Ja zażywam właśnie inozytol,omega 3,kwas foliowy,magnez i teraz mam owulację (potwierdzone u gina),wiec liczę na to że po powrocie do starań,uda się przy kp:)Powodzenia

  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 15 lutego 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Czesc dziewczyny :) daaawno mnie tu nie było :) udzielalam się kiedyś przy staraniach o druga ciąże karmiąc starszaka :) Edka Ciebie pamietam !😊 gratulacje kolejnej ciąży !! Ja mam dwójeczkę na stanie i myslalam o trzecim dziecku ale chyba nie tak szybko🤯 młoda ma 10 miesięcy a ja z mężem bezkarnie igraszkowalismy wczoraj przy walentynkach bo przeciez nie mam okresu jeszcze to na pewno nic się nie zdarzy 😂 ale coś mnie podusilo żeby zrobić test owu i piękne dwie grube krechy na teście lh🤯 coś mnie kłuł wczoraj prawy bok ale jakoś nie pomyślałam ze to może być owulacja 🤯 teraz uwaga - zapytam jak nastolatka 😂 duże jest prawdopodobieństwo ze zajdę w ciąże w tym cyklu ?? Jak u was wyglądał pierwszy cykl ? Jak faza lutelna ? Trochę wątpię ze dojdzie do zapłodnienia jak jeszcze kp i to pierwszy cykl, bo pewnie fl będzie krótka 🙈
    U mnie przy pierwszych @ nie było by raczej szans na nic z uwagi na śluz słabej jakości.Ale wiadomo,różnie bywa :)sama myślę o trzecim i mam nadzieje że niedługo się nam uda:)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 15 lutego 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja! No pewnie, że cię pamiętam, razem zaciazylysmy i urodziłyśmy teraz w kwietniu 😁 Mój brzdąc ma również 10m, a ja już śmigam z 5 miesięczną ciążą ;) Wracając do twojego pytania - po porodzie drugiego dziecka zaszłam w ciążę przy pierwszej owulacji jeszcze przed powrotem @,ale była to ciąża biochemiczna. Potem z trzy cykle z nieregularna pierwszą fazą i krótką drugą i nie było szans żeby zajść. Dopiero w 5 cyklu się uregulowało i zaszłam. Natomiast teraz po trzecim porodzie pierwsza owulacja (przed powrotem @) była słabej jakości z mega krótką fazą lutealna. Przyszła pierwsza @ i owu była dopiero w 23dc. No i tu już zaszłam w ciążę, w której teraz jestem. Tak więc nie ma reguły, ale zazwyczaj te pierwsze cykle mają zbyt słabą owulke, żeby coś pyklo. Tak przynajmniej jest u większości dziewczyn. Nie panikuj, najpierw oceń, czy ta owulacja rzeczywiście była. Zobacz czy w kolejnych dniach testy jaśnieją, sprawdź temperaturę (nawet jeśli jej dotychczas nie nadałaś, to wartości powyżej 36,7 zazwyczaj będą wskazywały na odbytą owu).

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 16 lutego 2023, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka jak ogarniasz trójkę ?? Ciężko jest ??? Chciałabym ale mega się boje jak ja sobie poradzę 🙈

    No owu chyba była bo wczoraj druga kreska na lh jaśniejsza duża a dzis już prawie niewidoczna 🙈 ale tak jak piszecie dziewczyny , pewnie FL będzie krótka… pierwsze 2 cykle po pierwszym porodzie tez miałam krótka FL udało się z ciąża dopiero przy trzeciej owulacji. No ale zobaczymy za kilkanaście dni co z tego wyniknie 🙈 podobno z każdą kolejną ciąża jest łatwiej z zachodzeniem 😂

    Maz mówi ze mam się nie martwić, jak będzie ciąża już teraz to znaczy ze tak miało być :)

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Kaśka1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 lutego 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka wrote:
    Niekoniecznie,zawsze jest szansa na ciążę przy kp,nawet intensywnym.Możesz wspomóc się ovarinem,czy innym preparatem z inozytolem.Ja zażywam właśnie inozytol,omega 3,kwas foliowy,magnez i teraz mam owulację (potwierdzone u gina),wiec liczę na to że po powrocie do starań,uda się przy kp:)Powodzenia

    Dziękuję ☺️ czyli jest nadzieja 😀

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 16 lutego 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, dobrze facet gada - jak będzie ciąża, to trzeba się cieszyć. Dasz radę z trójką. Mnie już nie przeraża nawet wizja czwórki. Nieraz siedzę sama w domu z trójką, da się przeżyć, trzeba tylko przyzwyczaić do tego hałasu :) Poza tym dzieciaki potrafią się ze sobą fajnie bawić. Im mniejsza różnica wieku, tym lepiej. Daj znać za 2 tyg, jaki jest wynik testu. Ale coś czuję, że nawet jakby wyszedł negatyw, to pewnie ta myśl o trzecim zakiełkuje Ci w głowie tak mocno, że zaczniesz starania ;)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 16 lutego 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka no ta myśl cały czas gdzies tam kiełkuje, chociaż rozsądek podpowiada ze na dwójce powinnismy skończyć , ze względu na tryb pracy. Z drugiej strony zawsze marzyła mi się trójeczka 🙈 a dzieciaki mam takie cudowne i grzeczne ze grzech nie mieć kolejnego 😂 ale no zobaczymy, jak ten cykl nie wyjdzie to musimy z mężem poważnie podejśc do tematu i ustalić. Jeszcze budowę domu zaczynamy na wiosnę to jeden pokój więcej musze wydzielić wtedy 😂

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 24 lutego 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) u mnie 9dpo dzis i test negatywny (ale czułość 25 bo tylko taki miałam ), test lh jakaś kreska jest ale baaardzo słabo widoczna. Może kupię dzis test bardziej czuły i jeszcze jutro zrobię , chyba ze @ przyjdzie. Z synem w 9 dpo miałam betę z krwi negatywna a 13 dpo wysikalam 2 kreski wiec jeszcze różnie może być. Wczoraj 8 dpo najpierw czułam się trochę jak na okres a potem miałam taki nagły dziwny ból po lewej stronie normalnie jakby mnie coś gryzło od środka, ale trwał on tylko przez chwilkę, wiec trochę schizuje ze to może zagnieżdżenie dopiero ?🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2023, 09:18

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 24 lutego 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Alicja, widzenia, że bardzo byś chciała zobaczyć tę drugą kreskę :) Mówiłam, że Ci się wkręci ten tryb 😁

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 24 lutego 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam takie mieszanie uczucia … sama nie wiem czego chce 🙈 z jednej strony bym chciała z drugiej nie … a mam wrażenie ze mój M. tez by chciał mimo ze rozsądek mu podpowiada ze nie powinnismy 🙈

    Wydaje mi się, ze jak teraz byśmy wpadli to byłoby najlepiej bo już nie ma odwrotu od innej decyzji 😅

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 24 lutego 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa, jeśli macie takie myśli, to znaczy że przewaga jest, że byście chcieli 🤣

    Ja zawsze przed ciążami myślałam, że chce trójkę, a po urodzeniu córki wiemy obydwoje, że dwójka nam wystarczy 😉

    Przez chwilę w zeszłym roku tutaj byłam,bo karmiłam. I udało się w 4 cyklu po odstawieniu całkowitym kp. W ogóle cykle po odstawieniu zrobily mi sie 25-26 dniowe. No ale już jest 8 tydzień 5 dzień ciąży 🥰

    edka85, alicjaaa_d lubią tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 24 lutego 2023, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka gratulacje !!
    No my mamy dwójkę i parkę także książkowy model rodziny 😂 ale gdzies z tylu głowy siedzi mysl o trzecim… No ale zobaczymy :)

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
‹‹ 314 315 316 317 318 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ