Forum Staraj膮c si臋 - og贸lne Klub pod Pingwinkiem 馃惂
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 馃惂

Oce艅 ten w膮tek:
  • celina550 Autorytet
    Post贸w: 1040 818

Wys艂any: 19 czerwca, 20:02

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Martyna33 wrote:
    Szkoda, ze nie udost臋pniasz wykresu, on powie wi臋cej ni偶 te wyniki bada艅 :) w 14dc nie ma sensu bada膰 tych hormon贸w.
    Je艣li m贸wisz ze spadek temperatury, to mo偶e owulacja si臋 zbli偶a

Chyba nie umiem tego zrobi膰 馃う
    I bardzo licz臋 na to, 偶e si臋 zbli偶a a nie 偶e si臋 nie pojawi 馃槅

鉂わ笍 Celinowy notes - pami臋tnik 馃懓馃さ
  • maciejka Autorytet
    Post贸w: 531 387

Wys艂any: 19 czerwca, 20:48

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    U mnie wszystko pod g贸rk臋 馃様
    Na um贸wi臋 na zast臋pstwo mog膮 nie przed艂u偶y膰 mi umowy do dnia porodu. Po drugie musz臋 przepracowa膰 30
    Dni zanim p贸jd臋 na l4. I nie chodzi tu o to ze nie chce pracowa膰 tylko o to ze mog臋 by膰 na fizyko a tam lasery, podczerwie艅, pole magnetyczne a wiadomo ze to szkodzi bardzo zarodkowi tym bardziej na pocz膮tku....
    teraz musz臋 isc do lekarza medycyny pracy i podobno na zwolnieniu nie mo偶na. Wszystko idzie jak krew z nosa.
    Jeszcze mam g艂upie my艣li ze wczorajsze usg mog艂o zaszkodzi膰 馃槶

• Martyna33 Autorytet
    Post贸w: 4101 4256

Wys艂any: 19 czerwca, 20:57

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    maciejka wrote:
    U mnie wszystko pod g贸rk臋 馃様
    Na um贸wi臋 na zast臋pstwo mog膮 nie przed艂u偶y膰 mi umowy do dnia porodu. Po drugie musz臋 przepracowa膰 30
    Dni zanim p贸jd臋 na l4. I nie chodzi tu o to ze nie chce pracowa膰 tylko o to ze mog臋 by膰 na fizyko a tam lasery, podczerwie艅, pole magnetyczne a wiadomo ze to szkodzi bardzo zarodkowi tym bardziej na pocz膮tku....
    teraz musz臋 isc do lekarza medycyny pracy i podobno na zwolnieniu nie mo偶na. Wszystko idzie jak krew z nosa.
    Jeszcze mam g艂upie my艣li ze wczorajsze usg mog艂o zaszkodzi膰 馃槶
    Kurcz臋 No pocz膮tek ci膮偶y to kiepski moment na zmian臋 pracy, napewno 艂atwo Ci nie b臋dzie to ukrywa膰 :/ Dla mnie za du偶e ryzyko z tymi laserami, kombinowanie z rtg itd, nie pcha艂abym si臋 do nowej pracy :( mo偶e po prostu zarejestruj si臋 na bezrobocie ?
    W pracy tez b臋dzie to s艂abo wygl膮da艂o jak przepracujesz 30 dni i p贸jdziesz na l4, tym bardziej jak mog膮 Ci nie przed艂u偶a膰 umowy 馃し馃徏鈥嶁檧锔 tylko si臋 wkurz膮 ze od pocz膮tku ukrywa艂as. Nie wiem, potrzebny Ci taki stres i oszukiwanie?:/
    Tak g艂o艣no my艣le...

25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-鈴葛煡 鉃★笍14dpo bhcg 467鉃★笍 18dpo bhcg 2523
    Estradiol, kortyzol, DHEAS, SHBG, TSH, FT4,FT3, anti-TPO, prolaktyna 鉁
    Ferrytyna, 偶elazo, witD鉁
    Cytologia i inne wymazy鉁
    Index HOMA 鉁
    Zaburzony stosunek LH/FSH
    17OHprogesteron- 5,25 (0.20-0.80) 鉂
    Testosteron-3,06 (<2,85)鉂
    Jajniki policystyczne鉂
    Problemy z nadnerczami :(
    p19udqk3wn6ydrq7.png
  • Martyna33 Autorytet
    Post贸w: 4101 4256

Wys艂any: 19 czerwca, 20:57

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    celina550 wrote:
    Chyba nie umiem tego zrobi膰 馃う
    I bardzo licz臋 na to, 偶e si臋 zbli偶a a nie 偶e si臋 nie pojawi 馃槅

Luuuuuzik, ja mam ci膮偶e z owu w 36 dc 馃憣 za wcze艣nie panikujesz 馃槀馃槝

Nunakala, Juliet, Julkaaa lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-鈴葛煡 鉃★笍14dpo bhcg 467鉃★笍 18dpo bhcg 2523
    Estradiol, kortyzol, DHEAS, SHBG, TSH, FT4,FT3, anti-TPO, prolaktyna 鉁
    Ferrytyna, 偶elazo, witD鉁
    Cytologia i inne wymazy鉁
    Index HOMA 鉁
    Zaburzony stosunek LH/FSH
    17OHprogesteron- 5,25 (0.20-0.80) 鉂
    Testosteron-3,06 (<2,85)鉂
    Jajniki policystyczne鉂
    Problemy z nadnerczami :(
    p19udqk3wn6ydrq7.png
  • celina550 Autorytet

Wys艂any: 19 czerwca, 21:14

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Martyna33 wrote:
    Luuuuuzik, ja mam ci膮偶e z owu w 36 dc 馃憣 za wcze艣nie panikujesz 馃槀馃槝

U艣miechn臋艂am si臋 w ko艅cu na t膮 my艣l, dzi臋kuj臋 馃槀

Martyna33 lubi t臋 wiadomo艣膰

• futuremama Autorytet
    Post贸w: 4929 3375

Wys艂any: 19 czerwca, 21:19

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Maciejka a to nie jest tak 偶e je艣li nie mo偶esz wykonywa膰 danych obowi膮zk贸w i wiesz o tym przed podpisaniem umowy to jak si臋 o tym dowiedz膮 to mog膮 j膮 zerwa膰? W sensie podpisuj膮c umow臋 masz jaki艣 zakres obowi膮zk贸w na kt贸ry si臋 zgadzasz a przecie偶 nie mo偶esz ich wykonywa膰...
    Co do umowy na zast臋pstwo kiedy艣 nie musieli przed艂u偶a膰 ale z tego co si臋 orientuj臋 przepisy si臋 zmieni艂y i na takiej umowie masz takie same prawa pod tym wzgl臋dem co na zwyk艂ej.
    Nie wiem kiedy sko艅czy艂a Ci si臋 poprzednia umowa ale je艣li nie minie 30dni mi臋dzy jedn膮 a drug膮 to zdaj臋 si臋 偶e nie ma tego okresu wyczekiwania i l4 mo偶esz bra膰 od razu. No ale tak jak m贸wi臋, je艣li podpisujesz umow臋 z danym zakresem obowi膮zk贸w z g贸ry wiedz膮c 偶e ich nie wykonasz to my艣l臋 偶e mog膮 to podwa偶y膰.

hchy9jcgq0p4n3jr.png
    馃懄08.2015 馃懅12.2018
    馃挃12.2020, 01.2021
  • Olenkaqx Autorytet
    Post贸w: 717 586

Wys艂any: 19 czerwca, 21:41

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina je偶eli chodzi o udost臋pnianie wykresu - wchodzisz w wykres kalendarzowy (druga zak艂adka na g艂贸wnej stronie apki) i na dole jest opcja udost臋pnij - klikasz w ni膮 i wybierasz udost臋pnij wszystkim. I wszystkie widzimy Tw贸j wykres :) z kolei co do wiesio艂ka - bior臋 go od dobrych paru miesi臋cy i nie zauwa偶y艂am, 偶e namiesza艂 w owu. Bardziej potrafi艂o namiesza膰 NAC.

Spe艂nione marzenia maj膮 swoj膮 cen臋
    14cs

馃懇 30lat
    Endometrioza 2st,laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 jajowody dro偶ne
    Cienkie endometrium? 馃
    Niedoczynno艣膰 tarczycy 馃挭
    euthyrox 50
    02.21->04.21->05.21>09.21
    Tsh 3,33 ->1,68->0.86->1.49
    Ft4 0,91 ->0,86->0,92
    LH/FSH 0,86

馃懆 32lata
    Nasienie bardzo OK!

Zaczynamy z dietoterapi膮 馃構
  • maciejka Autorytet

Wys艂any: 19 czerwca, 23:13

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Martyna33 wrote:
    Kurcz臋 No pocz膮tek ci膮偶y to kiepski moment na zmian臋 pracy, napewno 艂atwo Ci nie b臋dzie to ukrywa膰 :/ Dla mnie za du偶e ryzyko z tymi laserami, kombinowanie z rtg itd, nie pcha艂abym si臋 do nowej pracy :( mo偶e po prostu zarejestruj si臋 na bezrobocie ?
    W pracy tez b臋dzie to s艂abo wygl膮da艂o jak przepracujesz 30 dni i p贸jdziesz na l4, tym bardziej jak mog膮 Ci nie przed艂u偶a膰 umowy 馃し馃徏鈥嶁檧锔 tylko si臋 wkurz膮 ze od pocz膮tku ukrywa艂as. Nie wiem, potrzebny Ci taki stres i oszukiwanie?:/
    Tak g艂o艣no my艣le...
    Wiem ale co ja mog臋. Ka偶dy tylko m贸wi ze si臋 okazja trafi艂a a nie wiedza o ci膮偶y.... ja wiem ze trzeba dba膰 o swoj膮 dup臋 bo inna by podpisa艂a umow臋 i posz艂a na zwolnienie i dobrze by na tym wysz艂a a ja si臋 zastanawiam bo chce by膰 fair. Jeszcze nie wiem kiedy mog臋 zacz膮膰 jaki zakres obowi膮zk贸w czy b臋d臋 na fizyko czy na sali itd

• maciejka Autorytet

Wys艂any: 19 czerwca, 23:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    futuremama wrote:
    Maciejka a to nie jest tak 偶e je艣li nie mo偶esz wykonywa膰 danych obowi膮zk贸w i wiesz o tym przed podpisaniem umowy to jak si臋 o tym dowiedz膮 to mog膮 j膮 zerwa膰? W sensie podpisuj膮c umow臋 masz jaki艣 zakres obowi膮zk贸w na kt贸ry si臋 zgadzasz a przecie偶 nie mo偶esz ich wykonywa膰...
    Co do umowy na zast臋pstwo kiedy艣 nie musieli przed艂u偶a膰 ale z tego co si臋 orientuj臋 przepisy si臋 zmieni艂y i na takiej umowie masz takie same prawa pod tym wzgl臋dem co na zwyk艂ej.
    Nie wiem kiedy sko艅czy艂a Ci si臋 poprzednia umowa ale je艣li nie minie 30dni mi臋dzy jedn膮 a drug膮 to zdaj臋 si臋 偶e nie ma tego okresu wyczekiwania i l4 mo偶esz bra膰 od razu. No ale tak jak m贸wi臋, je艣li podpisujesz umow臋 z danym zakresem obowi膮zk贸w z g贸ry wiedz膮c 偶e ich nie wykonasz to my艣l臋 偶e mog膮 to podwa偶y膰.
    Tamta umowa sko艅czy艂a mi si臋 4 maja wiec musz臋 mie膰 okres wyczekania 30 dni 偶ebym mog艂a isc na zwolnienie. No w艂a艣nie przepisy si臋 zmieni艂y nie ma ju偶 um贸w na zast臋pstwo s膮 tylko na czas okre艣lony. Ale je艣li zast臋powana osoba wraca to nie maja obowi膮zku mi przed艂u偶y膰 chyba ze b臋d臋 na zwolnieniu lub na macierzy艅skim. Ju偶 tak nawet my艣la艂am ze mog臋 powiedzie膰 ze przy podpisaniu umowy nie wiedzia艂am o ci膮偶y

• celina550 Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 06:58

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Olenkaqx wrote:
    Celina je偶eli chodzi o udost臋pnianie wykresu - wchodzisz w wykres kalendarzowy (druga zak艂adka na g艂贸wnej stronie apki) i na dole jest opcja udost臋pnij - klikasz w ni膮 i wybierasz udost臋pnij wszystkim. I wszystkie widzimy Tw贸j wykres :) z kolei co do wiesio艂ka - bior臋 go od dobrych paru miesi臋cy i nie zauwa偶y艂am, 偶e namiesza艂 w owu. Bardziej potrafi艂o namiesza膰 NAC.

Dzi臋kuj臋, uda艂o si臋 馃檪
    Dzi艣 temperatura posz艂a troch臋 w g贸r臋, da艂o mi to troch臋 nadziei. Mam cykle 30dniowe, od wieeeelu miesi臋cy regularne jak w zegarku, teraz pierwszy raz i jakie艣 plamienia i b贸le podbrzusza (takie okresowe jakby mini skurcze) i ta owu jeszcze p贸藕niej, troch臋 mi r臋ce opad艂y 偶e musz臋 jeszcze d艂u偶ej czeka膰 馃う

Ale mo偶e dzi臋ki temu 偶e si臋 przestawi艂o i nie wiem to b臋dzie po prostu 鉂わ笍 na chybi艂 trafi艂. A mo偶e cykl mi si臋 chce przesun膮膰 tak, 偶ebym 13 lipca w urodziny dosta艂a najpi臋kniejsze 鈴革笍 馃

Na razie odstawi艂am wiesio艂ek i nie bior臋 ananasa, niech si臋 dzieje co chce 馃槅

• Beza27 Autorytet
    Post贸w: 636 692

Wys艂any: 20 czerwca, 07:20

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    maciejka
    USG nie szkodzi, przecie偶 co chwil臋 nam robi膮 usg.
    ja podpisalabym umow臋, i jakby si臋 okaza艂o 偶e musisz pracowa膰 w warunkach niebezpiecznych to powiadomilabym pracodawc臋 o ci膮偶y i musia艂by dostosowa膰 stanowisko, ale mo偶e na tym etapie ci臋 jeszcze zwolni膰 no ale lepiej nie ryzykowa膰 zdrowiem dzidziusia. Ale je艣li jest szansa 偶e b臋dziesz na sali to mo偶e mog艂abys pracowa膰 nawet d艂u偶ej 馃し馃徎鈥嶁檧锔
    Tylko tu pojawia si臋 te偶 problem z tym rtg, wymy艣li艂a艣 ju偶 jak to rozwi膮za膰?

Albo w og贸le zrezygnowa艂a i posz艂a na bezrobocie-mniejsza kasa ale zawsze co艣
    Pewnie jak p贸jdziesz na L4 od razu w nowej pracy to i tak nie b臋dziesz mia艂a przysz艂o艣ci w firmie.
    Dodatkowo jak po 30 dniach od rozpocz臋cia nowej pracy idziesz na L4 to ZUS mo偶e (nie musi) si臋 zainteresowa膰 i podwa偶y膰 tak膮 umow臋, wi臋c i tak mo偶esz zosta膰 z niczym opr贸cz niepotrzebnego stresu 馃し馃徎鈥嶁檧锔
    Ja posz艂am na L4 ok 30 dni po zmianie umowy z zlecenia na umowe o prac臋(ze zwi臋kszeniem sk艂adek - moja wyplata podnios艂a si臋 na papierze) i sama si臋 boje czy nie przyczepi si臋 ZUS, ale ju偶 musia艂am i艣膰 wi臋c poszlam - trudno...

馃挌馃挌馃挌
    2.03.2021
    Beta 214,50 mIU/ml 馃崁 -> 961 mlU/ml po 72h 馃崁
    18.03 6t2 jest 鉂わ笍
    Prenatalne -> 28.04 wszystko dobrze, niskie ryzyka 馃挌馃崁

Po艂贸wkowe -> 22.06 330g zdrowy ch艂opiec 馃グ

USG III trymestru -> 27.08(30t) 1400g 馃Ц
    馃挌馃挌馃挌

Rozpocz臋cie stara艅 02.2020

f2w3vfxmaop3zda5.png
  • maciejka Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 09:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Beza27 wrote:
    maciejka
    USG nie szkodzi, przecie偶 co chwil臋 nam robi膮 usg.
    ja podpisalabym umow臋, i jakby si臋 okaza艂o 偶e musisz pracowa膰 w warunkach niebezpiecznych to powiadomilabym pracodawc臋 o ci膮偶y i musia艂by dostosowa膰 stanowisko, ale mo偶e na tym etapie ci臋 jeszcze zwolni膰 no ale lepiej nie ryzykowa膰 zdrowiem dzidziusia. Ale je艣li jest szansa 偶e b臋dziesz na sali to mo偶e mog艂abys pracowa膰 nawet d艂u偶ej 馃し馃徎鈥嶁檧锔
    Tylko tu pojawia si臋 te偶 problem z tym rtg, wymy艣li艂a艣 ju偶 jak to rozwi膮za膰?

Albo w og贸le zrezygnowa艂a i posz艂a na bezrobocie-mniejsza kasa ale zawsze co艣
    Pewnie jak p贸jdziesz na L4 od razu w nowej pracy to i tak nie b臋dziesz mia艂a przysz艂o艣ci w firmie.
    Dodatkowo jak po 30 dniach od rozpocz臋cia nowej pracy idziesz na L4 to ZUS mo偶e (nie musi) si臋 zainteresowa膰 i podwa偶y膰 tak膮 umow臋, wi臋c i tak mo偶esz zosta膰 z niczym opr贸cz niepotrzebnego stresu 馃し馃徎鈥嶁檧锔
    Ja posz艂am na L4 ok 30 dni po zmianie umowy z zlecenia na umowe o prac臋(ze zwi臋kszeniem sk艂adek - moja wyplata podnios艂a si臋 na papierze) i sama si臋 boje czy nie przyczepi si臋 ZUS, ale ju偶 musia艂am i艣膰 wi臋c poszlam - trudno...
    Ju偶 tyle czyta艂am ze od
    Pocz膮tku ci膮偶y jestem chroniona i nie mog膮 mnie zwolni膰. Rtg b臋d臋 mia艂a za艂atwione bez konieczno艣ci robienia dostan臋 sam papierek wiec pikus. Z tym akurat mi si臋 uda艂o. ZUS zawsze mo偶e si臋 przyczepi膰 jakby co bym powiedzia艂a ze jestem po jednym poronieniu i w warunkach szkodliwych nie mog臋 pracowa膰.

• Nunakala Autorytet
    Post贸w: 575 464

Wys艂any: 20 czerwca, 09:39

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dziewczyny pytanko, mo偶e kt贸ra艣 by艂a w takiej sytuacji. Przebywam na wychowawczym, mam go do ko艅ca sierpnia. Jestem w ci膮偶y. My艣la艂am, 偶eby po prostu nie sk艂ada膰 wniosku o przywr贸ceniu do pracy bo i tak trwa to 30 dni. A od razu i艣膰 na zwolnienie. Pytanie brzmi. Czy powinnam informowa膰 Kiero, ze jestem w ci膮偶y i nie b臋d臋 wraca膰 czy po prostu da膰 zwolnienie. Zajmuje kluczowe stanowisko i ona na bank b臋dzie dzwoni膰 i wypytywa膰, bo ju偶 pyta艂a czy przed艂u偶am ale nie by艂am wtedy w ci膮偶y. Chcia艂abym by膰 w porz膮dku bo wiem, ze aktualnie s膮 problemy kadrowe. Umow臋 mam na czas nieokre艣lony. :)

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 09:40

8.2019 馃懄
    10 cs o rodze艅stwo馃洃 i 3 mc-ch
    Niespodziewanie 鈴 17.06
    鉂わ笍7.07

11.08 b臋dzie 馃懅 test panorama 馃憣

34bw43r8hka2lxc7.png
  • celina550 Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 09:52

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nunakala wrote:
    Dziewczyny pytanko, mo偶e kt贸ra艣 by艂a w takiej sytuacji. Przebywam na wychowawczym, mam go do ko艅ca sierpnia. Jestem w ci膮偶y. My艣la艂am, 偶eby po prostu nie sk艂ada膰 wniosku o przywr贸ceniu do pracy bo i tak trwa to 30 dni. A od razu i艣膰 na zwolnienie. Pytanie brzmi. Czy powinnam informowa膰 Kiero, ze jestem w ci膮偶y i nie b臋d臋 wraca膰 czy po prostu da膰 zwolnienie. Zajmuje kluczowe stanowisko i ona na bank b臋dzie dzwoni膰 i wypytywa膰, bo ju偶 pyta艂a czy przed艂u偶am ale nie by艂am wtedy w ci膮偶y. Chcia艂abym by膰 w porz膮dku bo wiem, ze aktualnie s膮 problemy kadrowe. Umow臋 mam na czas nieokre艣lony. :)

Wydaje mi si臋 偶e i prawnie i pieni臋偶nie najlepiej dla Ciebie b臋dzie, je艣li wr贸cisz na co najmniej jeden dzie艅 do pracy (nawet wcze艣niej i nawet tylko na jeden dzie艅) a nast臋pnie p贸jdziesz na L4. W innym wypadku mo偶esz mie膰 problem z naliczaniem wynagrodzenia i mog膮 Ci nie przys艂ugiwa膰 r贸偶ne 艣wiadczenia.

Edit. W praktyce to wygl膮da tak, 偶e je艣li na wychowawczym bierzesz L4, to nie przys艂uguje Ci zasi艂ek chorobowy, wi臋c nie dostajesz kasy. Przys艂uguje Ci macierzy艅ski i takie tam.
    Natomiast jak wr贸cisz do pracy i dzie艅 potem p贸jdziesz na L4 ci膮偶owe, to dostajesz 100% zwolnienia 馃檪

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 09:57

Beza27 lubi t臋 wiadomo艣膰

• Beza27 Autorytet
    Post贸w: 636 692

Wys艂any: 20 czerwca, 10:06

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    maciejka wrote:
    Ju偶 tyle czyta艂am ze od
    Pocz膮tku ci膮偶y jestem chroniona i nie mog膮 mnie zwolni膰. Rtg b臋d臋 mia艂a za艂atwione bez konieczno艣ci robienia dostan臋 sam papierek wiec pikus. Z tym akurat mi si臋 uda艂o. ZUS zawsze mo偶e si臋 przyczepi膰 jakby co bym powiedzia艂a ze jestem po jednym poronieniu i w warunkach szkodliwych nie mog臋 pracowa膰.
    Podpisalabym t臋 umow臋 na Twoim miejscu, najwy偶ej b臋dziesz nie fair wobec pracodawcy, ja tam wol臋 dba膰 o siebie ni偶 o pracodawc臋, bo wiadomo jak jest, pracodawca te偶 dba o siebie bardziej. I m贸wi艂abym 偶e dopiero si臋 dowiedzia艂am jakby okaza艂o si臋 偶e masz pracowa膰 w warunkach niebezpiecznych

Dobrze 偶e si臋 to zmieni艂o z tym zwolnieniem, nawet nie wiedzia艂am

馃挌馃挌馃挌
    2.03.2021
    Beta 214,50 mIU/ml 馃崁 -> 961 mlU/ml po 72h 馃崁
    18.03 6t2 jest 鉂わ笍
    Prenatalne -> 28.04 wszystko dobrze, niskie ryzyka 馃挌馃崁

Po艂贸wkowe -> 22.06 330g zdrowy ch艂opiec 馃グ

USG III trymestru -> 27.08(30t) 1400g 馃Ц
    馃挌馃挌馃挌

Rozpocz臋cie stara艅 02.2020

f2w3vfxmaop3zda5.png
  • Olenkaqx Autorytet
    Post贸w: 717 586

Wys艂any: 20 czerwca, 10:07

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina nadal nie widze Twojego wykresu :)

Spe艂nione marzenia maj膮 swoj膮 cen臋
    14cs

馃懇 30lat
    Endometrioza 2st,laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 jajowody dro偶ne
    Cienkie endometrium? 馃
    Niedoczynno艣膰 tarczycy 馃挭
    euthyrox 50
    02.21->04.21->05.21>09.21
    Tsh 3,33 ->1,68->0.86->1.49
    Ft4 0,91 ->0,86->0,92
    LH/FSH 0,86

馃懆 32lata
    Nasienie bardzo OK!

Zaczynamy z dietoterapi膮 馃構
  • celina550 Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 10:12

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Olenkaqx wrote:
    Celina nadal nie widze Twojego wykresu :)

Nie umiem jednak 馃槅

Edit: podej艣cie milion i powinno by膰 dobrze 馃う

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 10:16

• futuremama Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 10:28

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nunakala wrote:
    Wiem, 偶e przerywasz wychowawczy, wracasz niby do pracy i idziesz od razu na l4. Ale na pewno trzeba ten wychowawczy zako艅czy膰 wcze艣niej tak偶e i tak rozmowa z kiero czy dzia艂em kadr Ci臋 czeka ;)

hchy9jcgq0p4n3jr.png
    馃懄08.2015 馃懅12.2018
    馃挃12.2020, 01.2021
  • celina550 Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 10:36

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tzn nie trzeba wcze艣niej, s膮 3 opcje:
    - mo偶na wr贸ci膰 do pracy po sko艅czonym planowym wychowawczym na co najmniej 1 dzie艅
    - mo偶na z艂o偶y膰 zawiadomienie o skr贸cenie wychowawczego (wtedy powr贸t do pracy po co najmniej 30+ dniach od zawiadomienia) te偶 na co najmniej jeden dzie艅
    - mo偶na wr贸ci膰, w porozumieniu z pracodawc膮 - je艣li wyrazi tak膮 zgod臋 - wcze艣niej ni偶 w drugiej opcji, te偶 na co najmniej jeden dzie艅

Faktem jest, 偶e jak najszybciej sko艅czenie wychowawczego i przej艣cie na L4 to pieni膮偶ki - wychowawczy jest bez wynagrodzenia a L4 to 100% 馃檪

• futuremama Autorytet

Wys艂any: 20 czerwca, 10:45

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Maciejka je艣li uda Ci si臋 okre艣li膰 czy na wej艣ciu dostajesz zabiegi kt贸rych nie mo偶esz wykonywa膰 czy nie to spoko. Bo jak dostaniesz co艣 czego robi膰 nie mo偶esz i powiesz nagle o ci膮偶y to mog膮 kwestionowa膰 umow臋.
    Oczywi艣cie ci臋偶ko im b臋dzie udowodni膰 czy wiedzia艂a艣 o ci膮偶y czy nie ale je艣li b臋dziesz 藕le si臋 czu艂a to te偶 mo偶e by膰 ci臋偶ko. Mog膮 tego dochodzi膰, to te偶 mo偶e trwa膰 miesi膮cami...
    A przed艂u偶enie umowy masz po 12tyg ci膮偶y tak偶e na ten moment ani gwarancji przed艂u偶enia ani l4 w razie czego.
    Nie wiem czy to jest warte stresu ale wiadomo to ju偶 sama musisz podj膮膰 decyzj臋. W razie czego masz macierzy艅ski, tzw. kosiniakowe. Ma艂o ale zawsze co艣.
    W pierwszej ci膮偶y pracowa艂am na czarno jak zasz艂am w ci膮偶臋 i bardzo ostro偶nie z podchodzili艣my do tej umowy - zakresu obowi膮zk贸w, czynnik贸w szkodliwych, do kiedy mia艂am pracowa膰 偶eby zus jej nie zakwestionowa艂 i nikt nie mia艂 problem贸w z tego tytu艂u.

hchy9jcgq0p4n3jr.png
    馃懄08.2015 馃懅12.2018
    馃挃12.2020, 01.2021
鈥光 246 247 248 249 250 鈥衡
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

Poronienie - objawy, rodzaje i najcz臋stsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zako艅czenie ci膮偶y, która trwa艂a krócej ni偶 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym ko艅czy si臋 oko艂o 10-15% ci膮偶, przy czym oko艂o po艂owa ko艅czy si臋 jeszcze przed implantacj膮 zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz si臋 jakie s膮 przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WI臉CEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesi膮czkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi 艣wiadczy膰 o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach 偶ycia nieregularne cykle s膮 okresem przej艣ciowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultowa膰 z lekarzem? Jakie s膮 najcz臋stsze przyczyny nieregularnych cykli miesi膮czkowych? 

CZYTAJ WI臉CEJ

P艂odno艣膰 i zdrowie w posi艂kach - co je艣膰 w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dzi艣, 偶e to co jemy ma ogromny wp艂yw na nasze zdrowie i p艂odno艣膰. Co jednak zrobi膰, kiedy dost臋pno艣膰 艣wie偶ych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty si臋ga膰 zim膮, aby dostarcza膰 organizmowi kluczowych sk艂adników dla zdrowia i p艂odno艣ci? 

CZYTAJ WI臉CEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozw贸j Narodowe Centrum Bada艅 i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego