X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne kobietki starajace sie z endometioza i po laparoscopii !!!
Odpowiedz

kobietki starajace sie z endometioza i po laparoscopii !!!

Oceń ten wątek:
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 22 października 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anijka wrote:
    Hejka mam 21 lat laparoskopie miałam robioną w Holandii poszłam w bólem jajników do szpitala i w nim od razu zemdlałam. Po 2 dobach okazało się że mam litr krwi w brzuchu nie wiadomo skąd :/ Umierałam przez dwie noce z bólu nie dali mi ani jednej tabletki przeciwbólowej bo nie wiedzieli co mi jest :/ Później już na morfinie jechałam ... Ogólnie nikt nie wiedział skąd ta krew ... Tym bardziej że dokładnie ich sama nie rozumiałam :/ O 2 w nocy miałam laparoskopie a o 13 poszłam do domu ... Problemy mam już odkąd zaczęłam miesiączkować okropne bóle brzucha czasem omdlenia i wymioty:( Od 2 lat staram się o dzidzie byłam z chłopakiem się badać tu w Holandii ale mówią że wszystko jest dobrze nie wiem co mam już myśleć :( Jak można przez 2 lata się kochać nigdy nie zabezpieczać i nie zajść w ciążę jak niby wszystko jest dobrze ... Lekarz powiedział że endo nie było widać i wszystko jest jak powinno być. Mój narzeczony badał spermę i niby też dobra. Aaaaa ! Ratunku oszaleje jak długo jeszcze ...

    Ci holenderscy lekarze to chyba non stop najarani ze nie wiedza o co kaman....albo tak sie znaja na fachu....wgl mnie powinnas niewiem.moze w Pl zrobic porzadna diagnostyke tak samo siebie jak i partnera u Ciebie zaczynajac od cytologi poprzez hormony itd a partner badanie nasienia...innego wyjscia nie ma....i co po zabiegu nie wiedzieli skad ta krew?dziwne troche bo albo masz ogniska endo albo byl wysięk jakiś z jelita...nie jestem ginekologiem....Cierpliwosci duzo zycze

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis juz testowanie na 35%...dalej czekam na testowanie

  • Anijka Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 22 października 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robili mi tu badania na tarczyce, anemie i jakąś bakterie teraz zapomniałam jaką :( Mojemu partnerowi zbadali nasienie i powiedzieli ze jestesmy zdrowi i mamy dalej sie starac jak sie nie uda to po kilku miesiacach wrócić. Poszłam kolejny raz do ginekologa i dal mi tabletki antykoncepcyjne na 3 miesiace ale po jednym listku rzuciłam bo zle sie czułam. Okropnie sie czułam teraz czekam na pierwsza @ po tych tabsach ... Ach.. szkoda gadac :/

    "najpiekniejsze kwiaty zakwitaja niespodziewanie"
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 22 października 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje dziewczęta....a ja wlasnie wrocilam od mojego ginekologa laparoskopia przesunieta na styczen....teraz stymulacja dostalam clostilbegyt duphaston i pregnyl rozpisal mi co i kiedy wziac...zobaczymy jakie beda efekty..

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonek, zaszalal ten gin, troche lekow Ci przepisal...Oby zadzialaly...
    wciaz czekam na testowanie.. ponizej moje wykresisko

    pozdrawiam


    18fd6e31f8e24b67a4afb49b396bfcc3.png

  • ewa32 Koleżanka
    Postów: 37 14

    Wysłany: 22 października 2013, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja do gina ide w listopadzie tez po jakies wspomagacze ... bo bez tego ani rusz !!!! Anulka kciukaski zacisniete !!!! ;*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa32 test wyszedl na minus...stracilam juz nadzieje

  • Kiniejka Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 23 października 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 16:41

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 23 października 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniejka wrote:
    U mnie stwierdzono czekoladową torbiel jajnika jakoś w lutym tego roku. W marcu byłam w szpitalu i gdy Pani dr dowiedziała się, że chcemy mieć z mężem dziecko poleciła postarać się zajść w ciążę do września i jeżeli do tego czasu się nie uda to przyjść na zabieg.

    Dziś niestety zaczął mi się kolejny cykl = nie udało się :( i nie wiem co teraz robić...
    Czy poczekać jeszcze i starać się o dzidzię jeszcze 1 cykl czy już iść sie umówić na zabieg?
    Poczytałam dziś trochę o tej laparoskopii i wygląda na to, że nie jest to taka prosta sprawa jak myślałam. Podobno rekonwalescencja trwa 2-3tygodnie
    ale nie znalazłam informacji o tym kiedy po laparoskopii można starać się o dziecko.

    Wysyłam męża na badania nasienia (już mu mówię o 2miesięcy ale coś czuje że jak jak nie zadzwonie i go nie zapisze to nie pójdzie.) i sama chcę iść na monitoring cyklu. Co o tym myślicie?

    Mam jeszcze kilka pytań apropo samej laparoskopii:
    Jak szybko po laparoskopii można starać się o dziecko?
    Czy trzeba być w konkretnym dniu cyklu, żeby mieć zabieg?
    Jak długo po wyjściu ze szpitala jest się na zwolnieniu?
    Jak u Was wyglądał cały proces od przygotowania się do zabiegu przez dolegliwości po powrót do pracy?

    Z góry dziękuję za wszytskie informacje.

    Kochana ja miałam laparoskopię 20.09 wycięli mi torbielkę z prawego jajowodu.

    Co do tego jak szybko można zacząć się starać po laparoskopii to nie mogę Ci pomóc bo miałam jednocześnie łyżeczkowanie bo niestety poroniłam i dlatego mamy zakaz staranek przez 4 mce.
    Nic mi nie wiadomo też o tym że zabieg uzależniony jest od tego w którym dniu cyklu jesteś. Ja byłam na zwolnieniu jedynie 7 dni bo nie chciałam więcej. Ogólnie po samej operacji już tego samego dnia chodziłam jest to mało inwazyjny zabieg więc szybko się do formy wraca.
    Dzień przed laparo zjadłam śniadanie i obiad o 13 potem już nic nie jadłam aż do dnia po operacji. Samo przygotowanie do operacji to ogólnie nic wielkiego. Masz konsultację z lekarzem i anestezjologiem i potem na stół. Po operacji nie miałam żadnych dolegliwości tzn. nie wymiotowałam i nie miałam bóli w klatce jedyne co to trochę mnie bark lewy bolał. Do ok. dwóch tyg po operacji musisz stosować dietę lekkostrawną ale ja tylko tydzień wytrzymałam. Powrót do pracy był normalny. Już po ok. 3 tyg. mogłam wrócić do pełnej aktywności fizycznej - chociaż podejrzewam że to dlatego że miałam też łyżeczkowanie.
    Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało :)
    Samą operację warto zrobić skoro masz tą torbiel to nie warto zwlekać moim zdaniem :) Będziesz miała ten sam dylemat co miesiąc jak nie będzie się udawać. Oczywiście życzę Ci aby się udało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2013, 11:16

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Kiniejka Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 23 października 2013, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak, przykro mi z powodu Twojego Aniołka. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i owocnych starań.

    Gdzie miałyscie wykonane swoje zabiegi i przez kogo? Możecie polecić jakiś szpital/ lekarza w Warszawie?

  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 23 października 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po laparoskopi odczekujesz do pierwszej miesiaczki i mozna wspolzyc....

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2013, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiniejka ja mialam usuwane torbiele poprzez ciecie, tak ja CC w poznaniu...

  • Anijka Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 24 października 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po tygodniu poszlam do pracy :)

    "najpiekniejsze kwiaty zakwitaja niespodziewanie"
  • ewa32 Koleżanka
    Postów: 37 14

    Wysłany: 24 października 2013, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja laparo mialam w marcu tego roku w sumie to 13 marca 2013 I sala tez numer 13!!!! uwierzycie w to jednak to dla mnie pechowa 13stka bo narzaie ni widu ni slychu dzidzi!!!!A co do staran po laparo to mnie ginka opieprzyla czemu nie starlam sie odrazu jak wszystko bylo na fresh ;/ ale jak tu sie starac jak samopoczucie do dupy bylo no I bol przynajmniej u mnie , ja zaczelam dzialam dzialac tak na maxa od czerwca regularniei czekam nadal a tak dokladnie o dzidzie walcze 39 cykl !!!!

  • ewa32 Koleżanka
    Postów: 37 14

    Wysłany: 24 października 2013, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny sorki za pisownie litery pouciekaly!!! I na dodatek nie mam pl znakow w kompie ;/

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 26 października 2013, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ilonek co u Ciebie, co powiedział lekarz,
    Ja byłam dzisiaj i teraz już jestem spokojna, jak na razie zalecona została obserwacja tych torbieli, a za pół roku mam zrobić kontrolne usg, chyba że wcześniej coś mnie będzie niepokoić a do tych torbieli mam skłonności w wyniku nierównowagi hormonalnej (wysoka prolaktyna, niski progesteron,) gdyby udało mi się zajść w ciążę to też by pomogło. Więc wierzę że się uda, a właśnie zaczęłam dni płodne, może teraz będą owocne.
    ilonek wrote:
    Sylwunia ja jade za tydzien w czwartek :-(Jutro mam niestety dyzur....Martwie sie bo wszystko sie na głowe zwaliło....napewno dam znac co i jak....Kolejny tydzien bedzie zwariowany pod wzgledem biegania po lekarzach :-(
    Ty takze daj koniecznie znac ....Trzymam mocno kciuki

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • ewa32 Koleżanka
    Postów: 37 14

    Wysłany: 29 października 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ten cykl odpuszczam od temp !!! ovulka powinna byc okolo 16 dc wiec zobavztymy .... odpoczne psychicznie !!!

  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 29 października 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    Witam ilonek co u Ciebie, co powiedział lekarz,
    Ja byłam dzisiaj i teraz już jestem spokojna, jak na razie zalecona została obserwacja tych torbieli, a za pół roku mam zrobić kontrolne usg, chyba że wcześniej coś mnie będzie niepokoić a do tych torbieli mam skłonności w wyniku nierównowagi hormonalnej (wysoka prolaktyna, niski progesteron,) gdyby udało mi się zajść w ciążę to też by pomogło. Więc wierzę że się uda, a właśnie zaczęłam dni płodne, może teraz będą owocne.
    Sylwunia mam guzek 17mm dobrze sobie go wymacalam ale niestety usg mam na 29listopada....ale ze do tej pory nie mogla bym wytrzymac to załatwilamnsobie prywatna wizyte we wroclawiu na 13 listopada najpierw usg pozniej z usg wizyta u onkologa....wiem ze ciaza pomaga leczyc niektore sprawy ale co z tego jak zajsc nie moge :-(a ginekolog robil Ci hormony?moze ja tez mam cos nie teges z nimi....

    63b363a823.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 29 października 2013, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak miałam badane hormony, skierował mnie do szpitala na badania hormonalne i miałam podwyższona prolaktynę, potem okazało się jeszcze że progesteron w drugiej fazie cyklu też mam za niski i obecnie biorę luteinę i bromergon, ale w końcu mogła by się pojawić ciąża

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 29 października 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ylwiunia]tak miałam badane hormony, skierował mnie do szpitala na badania hormonalne i miałam podwyższona prolaktynę, potem okazało się jeszcze że progesteron w drugiej fazie cyklu też mam za niski i obecnie biorę luteinę i bromergon, ale w końcu mogła by się pojawić ciąża[/QUOTE]
    Aj to wszystko jest pokrecone marywie sie bardzo...nie wiem.moze po usg cos sie wyjasni mozewtedy bede wiedziala konkretnie co dalej....

    63b363a823.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ