X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kobiety z nadżerką
Odpowiedz

Kobiety z nadżerką

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Bardzo chcemy mieć z narzeczonym dziecko, jednak miesiąc temu wykryto u mnie nadżerkę. Ginekolog powiedziała mi żebym przyszła we wrześniu na zabieg wypalania ale czytałam w internecie, że nie poleca się wykonywania tego zabiegu kobietom, które jeszcze nie rodziły. Dodam, że mam 21 lat.
    Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia związane z nadżerką lub podobny problem?
    Czekam na odpowiedzi;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam ale podobniez nie wymagajaca leczenia

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy nie iść jeszcze do innego lekarza, jakoś nie ufam tej lekarce...


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lipca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kiedyś nadżerkę, było to chyba z 7 lat temu. Moja ówczesna ginka z uwagi na to, że już rodziłam zaproponowała mi wypalankę bo ponoć skuteczniejsza. Tak też zrobiłam. Gin do którego teraz chodzę mówi, że teraz się wymraża tym bardziej dziewczynom przed pierwszą ciążą ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2014, 15:17

    Isia93 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia30 a byłaś jeszcze później po wypalance w ciąży?


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jest ktoś jeszcze kto miał podobny problem??


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:00

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia93 wrote:
    Livia30 a byłaś jeszcze później po wypalance w ciąży?

    Nie byłam, staram się teraz o kolejną właśnie. Jednak wg mojego gina wypalanie nie ma wpływu na obecne starania.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam nadżerkę i lekarz podczas dwóch wizyt w odstępie miesiąca wypędzlował ją jakimś płynem i od tamtego czasu nie ma po niej śladu.

    Isia93, Nona lubią tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Nona, pójdę do innego lekarza.
    A odczuwasz może ból podczas stosunku? Ja czuję ból szczególnie gdy partner wchodzi głębiej, nie wiem czy może to być spowodowane nadżerką, zapomniałam o to zapytać jak byłam u ginekologa;/


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:00

    Isia93 lubi tę wiadomość

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia30 niby tak, ale podobno po tym zabiegu często zostają blizny, które mogą utrudniać zajście w ciąży lub poród, mogą też być bardziej bolesne miesiączki a ja nie wyobrażam sobie bardziej bolesnej miesiączki niż miałam do tej pory;/


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekonałyście mnie, na pewno pójdę do innego lekarza.
    Dziękuję za odpowiedzi;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bolesnych miesiączek to zdecydowanie nie mam wręcz odwrotnie ale myślę, że to efekt przebytej ciąży ;-)

    A co do problemów z zajściem w ciążę to raczej tego z tym nie wiążę ale kto wie? Nie bez powodu nie chcą wypalać przed pierwszą ciążą ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, na pewno nie u wszystkich wystąpią takie skutki uboczne ale chyba lepiej nie ryzykować.

    Zobaczę jeszcze co powie drugi lekarz;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi 2 lekarzy odradzalo robic cokolwiek z nadzerka przed pierwsz ciaze... chociaz wiele tez slyszalam, ze wymrazanie nieraz dziewczyny maja, nawet przed pierwszym dzieckiem... sama juz nie wiem w co wierzyc...

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja tak samo, mam mętlik w głowie...

    No ale zobaczę co powie mi drugi lekarz, ale na wizytę muszę trochę poczekać.
    Najważniejsze teraz dla mnie żeby wyleczyć to zapalenie.


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 26 lipca 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam nadżerkę, nic z nią nie robiłam i jestem w ciązy..podobno zamoistnie może sie usunąć po ciązy...czekam! zobacze co będzie po :)
    a TY Isia idż do innego lekarza! tak jak piszą DZiewczyny, teraz sie mrozi ale w skrajnych przypadkach, jak masz niewielka pewnie każe obserwować, cytologia itd i nic nie bedzie robił ...:)

    Isia93 lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 26 lipca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytologię miałam już robioną i wyszło mi, że mam zmiany odczynowe i reperacyjne z zapaleniem niewielkiego stopnia, niestety moja gin nie wyjaśniła mi co to tak w ogóle znaczy i próbowała mnie zbyć a ja jej niestety na to pozwoliłam:/ Mam nadzieję, że u innego gin dowiem się więcej;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia93 wrote:
    Cytologię miałam już robioną i wyszło mi, że mam zmiany odczynowe i reperacyjne z zapaleniem niewielkiego stopnia, niestety moja gin nie wyjaśniła mi co to tak w ogóle znaczy i próbowała mnie zbyć a ja jej niestety na to pozwoliłam:/ Mam nadzieję, że u innego gin dowiem się więcej;)

    Isia, tez bym chyba radzila Ci zmienic gin. No wiesz ja nadzerke mam od dawna (chyba od zawsze heh), juz na pierwszym badaniu ginekologicznym ja u mnie wykryto. Jeden lekarz twierdzil ze niewielka, drugi znow ze dosyc spora - wiec nie wiem jak jest naprawde. Cytologie robie roznie, raz na pol roku, raz na rok i zawsze jest stan zapalny - tylko waham sie pomiedzy II grupa, a III... takze zawsze lekarze przepisuja globulki dopochwowe (np galki z propolisem, albothyl). U mnie wiem, ze mam zapalenie bakteryjne, niektore dziewczyny znow maja grzybicze. Moze to drugie leczy sie innymi lekami, nie wiem. Ponadto codziennie zazywam juz od dluzszego czasu Lacibios femina - jest naprawde dobry. Czytalam tez o diecie na zapalenia, ze niby trzeba jesc duzo kapusty kiszonej, ogorkow kwaszonych itd, ze maja one w sobie zawarte paleczki kwasu mlekowego, no i wiadomo - ograniczyc spozycie cukru...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2014, 22:32

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ