X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Juz mamy potwierdzona IUI na piątek,zapytalismy w recepcji i sa 3 IUI w piatek,my jestesmy ostatni.Boje sie ze zostana jakies inne plemniki w tym czyms gdzie sie preparuje nasienie
    Kochana ale co Ty opowiadasz?? Przepraszam, ale teraz to przesadziłaś ;) wiesz w ogóle jak wygląda preparowanie nasienia? To nie jest jakieś naczynie wielokrotnego użytku gdzie mogą się znaleźć inne plemniki. Jak masz wątpliwości, to pogadaj z lekarzem i niech Ci krok po kroku wyjaśni jak to wszystko wygląda. Nie rób IUI jeśli masz takie myślenie jak obecnie
    Ja miałam wykonywane IUI jak bylo 5 innych IUI i kilka transferów. Nikt Ci nie zagwarantuje, że tylko Wy będziecie mieć IUI, bo w międzyczasie może ktoś jeszcze wpisać. Może tą metodą nie jest dla Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2018, 23:17

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alusla nie mozesz tak myslec. Jak kiedyś pójdziesz rodzic to też będziesz panikowac ze Ci dziecko pomyla?
    Trzymam kciuki za spokój i sukces.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, wiem że gadam głupoty, gdyby to ktoś inny napisał to pewnie bym go wyśmiała:D Nie wiem dokładnie właśnie jak to wygląda, lekarz mówił że do jakiejś kulki się to wkłada i odwirowuje ale i tak nie wiem jak:D Nie śpię dziś od 4, ale M. mnie przekonał, żebyśmy choć raz spróbowali. Z tym że muszę dzisiaj jeszcze gdzieś jechać na zastrzyk, bo sama domięśniowo nie wbiję, nie wiecie gdzie mogą zrobić? W godzinach popołudnowych.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ech, wiem że gadam głupoty, gdyby to ktoś inny napisał to pewnie bym go wyśmiała:D Nie wiem dokładnie właśnie jak to wygląda, lekarz mówił że do jakiejś kulki się to wkłada i odwirowuje ale i tak nie wiem jak:D Nie śpię dziś od 4, ale M. mnie przekonał, żebyśmy choć raz spróbowali. Z tym że muszę dzisiaj jeszcze gdzieś jechać na zastrzyk, bo sama domięśniowo nie wbiję, nie wiecie gdzie mogą zrobić? W godzinach popołudnowych.
    A co masz sobie domięśniowo wbić? Jeśli ovitrelle znto podaje się go podskórnie: łapiesz fałd skóry na brzuchu i wbijasz pionowo do skóry i wypuszczasz pomału. Mnie 1szy zastrzyk za free zrobili w klinice a tak to nie mam pojęcia gdzie jechać :/ może do swojej przychodni?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ovitrelle wlasnie,raz ja mialam w brzuch,ale powiedzial,ze woli zeby bylo domiesniowo.Wczesniej mi tez w klinice robili zastrzyk.Juz sie dowiedzialam ze moge do Luxmedu podejsc.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczesniej mam na mysli oczywiscie poprzednie cykle.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z Was miała hsg? Ja zadzwoniłam do szpitala kopernika (dostałam tam skierowanie od mojej dr na badanie) i powiedzieli mi, że najpierw musze do nich przyjsc do lekarza na badanie wstępne które zakwalifikuje mnie na badanie i od niego dostaję skierowanie...:/ Moja dr powiedziala, że od razu na badanie hsg mogę się zarejestrować... Nie mam kompletnie nawet kiedy isć najpierw na badanie ginekologiczne żeby później zarejestrować się na hsg. Mam wszystkie wyniki badań i wymazów aktualne a mimo to muszę najpierw iść na badanie gin. Tak to się zawsze odbywa?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot ja miałam hsg, ale prywatnie więc to zupełnie inne procedury:/ nie pomogę niestety

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo do wszystkich zabiegów są tzw kwalifikacje czyli przychodzisz we wskazany dzień ordynator lub zastępca cię bada albo i nie i wyznacza termin zabiegu. Odległość terminu często zależy jakie chody ma lekarz wypisujacy skierowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 10:43

    Wszystko ma swój czas...
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, ja miałam hsg na kopernika, ale tam skierowała mnie moja gin która tam pracuje. Wyglądało to tak, że przyszłam, pobrała wymaz, poszło do badania i pół godziny później wiedziałyśmy że jest "czysto" i można robić hsg. Tak więc udałyśmy się do innego budynku i tam mi od razu zrobili.

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam ale raczej bede robic prywatnie... Nienawidze chodzic do szpitali czy przychodni na nfz. Denerwuja mnie te kolejki i olewczy stosunek. Juz wole placic a przynajmniej badanie mieć w godnych warunkach. Ale to moja prywatna opinia.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam prywatnie sono hsg więc nie pomogę. I mnie osobiście przerażają szpitale. Kilka razy leżałam w szpitalu i wychodziłam zestresowana cała i jak kłębek nerwów. Dlatego też przeraża mnie wizja porodu. Na szczęście mój mąż ogarnia ten system to może będzie działać na mnie kojąco ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam histeroskopie w ujastku na NFZ i jestem bardzo zadowolona

    Wszystko ma swój czas...
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ogólnie zadowolona z hsg w koperniku. Trochę nie ogarniam tych zastrzeżeń co do szpitali. Kieeedyś, kieeedyś tam dawniej to tak, warunki były fatalne. Ale teraz jest coraz lepiej, bez przesady dziewczyny... a może od szpitala zależy?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje zastrzezenia do szpitali sa totalnie irracjonalne. Nigdy nikt mi tam krzywdy nie zrobil :) Po prostu jest to dla mnie bardzo stresujace miejsce. Niezaleznie jaki szpital by nie był, nawet niezaleznie czy jestem pacjentem czy odwiedzajacym, zawsze wychodze ze szpitala cala pospinana...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 12:47

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam tylko Wam dać znać, że u mnie beta negatywna :( poszłabym schować się do jakiejś nory

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-(
    Co dalej, Selina? Następny miesiąc też z IUIi?

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    :-(
    Co dalej, Selina? Następny miesiąc też z IUIi?
    Ma być przerwa całkowita od starań i scratching w 20-23dc i IUI w czerwcu. Wtedy inna stymulacja, kroplówka już w 3dc i podczas IUI też

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, a to nie ten wcześniejszy termin bety? kiedy lekarz kazał testować?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, przykro mi :( a co to jest ten scratching? Ale widzę, że masz ładnie wszystko opracowane, co jeśli w tym cyklu się nie uda, czyli jesteś pod dobrą opieką.

    No właśnie Allende, ja miałam też tak to przedstawione przez moją gin, powiedziała, że umawiam się telefonicznie i na miejscu jeszcze raz posiewy robią i po 15 minutach mam w tym samym dniu HSG... W kopierniku pracowała wcześniej moja dr, teraz podobno nie i chyba dlatego nie zgodzili się inaczej :/

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ