X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko dziękuję :) chyba nie doprecyzowałam pytania, to jeszcze raz :) jeśli za ok 2 tygodnie będę opalać ryjka to czy mogę teraz jeszcze któryś peeling zrobić? i który najlepiej żeby nie było powikłań, przebarwień czy co tam jeszcze występuje

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    O bolących piersiach już pisałam jakiś czas temu, więc pozwolę sobie sama siebie zacytować :p zasadniczo piersi mogą boleć z tak wielu powodów, że nie należy w tym szukać jakiś problemów czy nadziei ;)
    Tym_janku wracając do wątku ktory poruszylam w lipcu. Czynników na bolace piersi jest wiele rozumiem. Ale chce wiedzieć czy jeżeli zaczynają bilec dzień lub dwa po owu to mogę liczyć jeszcze na ciążę? Bo na pewno nie jest to objaw wczeanej ciąży....

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki za błędy to moj tel...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Tym_janku wracając do wątku ktory poruszylam w lipcu. Czynników na bolace piersi jest wiele rozumiem. Ale chce wiedzieć czy jeżeli zaczynają bilec dzień lub dwa po owu to mogę liczyć jeszcze na ciążę? Bo na pewno nie jest to objaw wczeanej ciąży....

    Tak, możesz liczyć.
    Bolące piersi to beznadziejny wskaźnik na cokolwiek. Tak samo można liczyć na ciążę przy bolących lub niebolących piersiach w dowolnym dniu cyklu, tak samo jak można liczyć po codziennym pici wody, wina albo nie wiem... soku pomarańczowego ;) Albo po robieniu jaskółki, przysiadów albo patrzeniu w słońce o świcie :) Nauka nie udowodniła żadnego związku między subiektywnym odczuwaniem bolesności piersi w cyklu a szansami na ciążę :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Tak, możesz liczyć.
    Bolące piersi to beznadziejny wskaźnik na cokolwiek. Tak samo można liczyć na ciążę przy bolących lub niebolących piersiach w dowolnym dniu cyklu, tak samo jak można liczyć po codziennym pici wody, wina albo nie wiem... soku pomarańczowego ;) Albo po robieniu jaskółki, przysiadów albo patrzeniu w słońce o świcie :) Nauka nie udowodniła żadnego związku między subiektywnym odczuwaniem bolesności piersi w cyklu a szansami na ciążę :)
    Dziękuję za odpowiedź :) a jak u Ciebie? Co raz bliżej:) jak znosisz upały???

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Nie pisałam ostatnio, bo mnie zdolowalo to, że nic nie rosło. Potem mój mąż miał angine więc antybiotyk i kolejny cykl nie brałam leków, bo mi szkoda było się faszerowac skoro cykl i tak na straty, al w środę coś mnie podkusilo w sumie nie wiem dlaczego, ale zrobiłam betę i wyszło 4,39
    Zrobiłam sikanca ale tam oczywiście nic, no i dzisiaj nasikalam jeszcze raz i wyszedł bladzioch... Myślicie że to może być ciąża czy lepiej się nie łudzić?
    Idę jutro na betę jeszcze raz, żeby sprawdzić czy rośnie...
    Ach no i najważniejsze w tym wszystkim jest to, że przy tym wszystkim mam lekkie plamienia od tygodnia, czyli ok tydzień po owu się zaczęły (byłam u lekarza, spr.czy była owu bo mimo braku leków okropnie mnie jajniki bolały i wyszło, że była)
    Przy ostatniej ciąży miałam mocne krwawienie jak przy miesiączce w pierwszym miesiącu...

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987, upały mi nie straszne :) zasadniczo czuję się lepiej niż jak pada, chociaż wiadomo, trzeba się oszczędzać bardziej niż zwykle. Brzuszek rośnie, powoli zaczyna przeszkadzać w poruszaniu się. Mała rośnie i ma coraz więcej siły, więc daje o sobie znać :) Jeszcze ok. 9 tygodni nam zostało do cc... na prawdę, od połówkowego usg to ja nie mam pojęcia gdzie ten czas ucieka...

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale tym_janek ty gnasz z tą ciążą dopiero początek a ty już o wylocie mówisz

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas leci nieubłaganie :) super ze dobrze znosisz upały. Ja w ciąży nie jestem a upały mnie wykanczaja... :D

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogóle mam wrażenie, że urodziłam się w złej strefie klimatycznej. W ciąży czy nie, zdecydowanie lepiej się czuję jak jest 40 stopni niż jak jest 0 :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja to w ogóle mam wrażenie, że urodziłam się w złej strefie klimatycznej. W ciąży czy nie, zdecydowanie lepiej się czuję jak jest 40 stopni niż jak jest 0 :)
    To tylko pozazdrościć. Ja w taką pogodę wymiekam

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to dopiero wymiekałam na Woodzie przy tym upale :P Namiot na polanie w pelnym sloncu, trzeba było wstawac o 7 (po 3-4h snu), bo sauna w srodku i trzeba biec sie wykąpac i do cienia az do wieczora :D Nawet siku sie nie chcialo za bardzo, bo co sie wypiło, to wsiąkało jak w gąbkę i wypacalismy moment...
    Jakos dalismy rade choc w srode miałam 1dc ;) Dla mnie taki wypad jest lepszy niz SPA czy cokolwiek innego, wypoczelam jak na 2tyg.urlopie. Reset totalny i baterie naładowane! :) Mówi się, ze na jedym z koncertow na ktorym bylismy, było 700tys.osob :O Szok totalny!
    No, musiałam się trochę podzielić emocjami, bo jeszcze we mnie buzują :P

    tym_janek, mi88, Bardolka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selinko dziękuję :) chyba nie doprecyzowałam pytania, to jeszcze raz :) jeśli za ok 2 tygodnie będę opalać ryjka to czy mogę teraz jeszcze któryś peeling zrobić? i który najlepiej żeby nie było powikłań, przebarwień czy co tam jeszcze występuje
    Mozesz :)

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek zazdroszczę, ja lubię ciepło zdecydowanie ale teraz sie rozplywam... :) Selina super, taki reset kazdemu jest potrzebny :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    To tylko pozazdrościć. Ja w taką pogodę wymiekam

    Latem można mi zazdrościć, ale zimą... jestem godną pożałowania kulą owiniętą w 10 kocy z gorącą herbatą, narzekającą i marudzącą, że cały nasz naród mogłabym zawstydzić :P coś za coś jak to mówią ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli w zimie wyglądasz jak maskotka michalin. Taki opatulony ludzik

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg toż to nie da sie żyć!!! Jak na złość dostałam @ i brzuch boli mnie cały dzień. No i skąd tu brać siły? Dziewczyny mam pytanie. Po monitoringu bralam duphaston, beta oczywiście 0.1 bo jakże by inaczej. Napisałam do gina, kazal odstawić dupka i przyjść tuz przed miesiączka. Nie moglam przyjść, o czym mu pisałam bo mam urlop i inseminacja ma być we wrześniu. Orientujecie się może o co może chodzic z tą wizyta przed miesiączka? Zastanawiam sie czy mu chodziło o ten cykl, czy nastepny. Na drugiego smsa nie odpisał. Ps. Selina zazdroszcze Woodstocku,to moje marzenie. Kto miał najlepszy koncert?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla hmm nie mam pojęcia o co może chodzić lekarzowi, moze endometrium chce zobaczyć? Nie wiem. Lekarze często każą przyjść w trakcie @, albo tuż po
    Współczuję @ teraz w te upały :/ pociesze Cie, że musiałam się ogarniać z @ pod namiotem i też w upały :P
    Co do koncertów, to było kilka dobrych :D nie wiem czy nazwy coś Ci powiedzą, bo to raczej niszowi wykonawcy. Ubawilismy się na Nocnym kohanku i na Balkan beatbox, mąż uwielbia Gojire i koncert mu się podobal, byliśmy też na Big Cyc ale jak dla mnie tak sobie ;) Był też zespół Big Mountain od hitu "Baby i love you way", to się pobujalismy :D romantyków było a ja też lubię reggae ;) Zespół Dubioza Kolectiv otworzył festiwal, nie znałam ich wcześniej, ale bardzo mi się spodobali ;)
    Był też zespół Goo Goo Dolls od hitu 'Irish' (na pewno każda zna), ale nie poszliśmy już

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to nie znam wiekszosci zespolow, ale takie niszowe perelki czesto sa lepsze niz slawy typu Big Cyc. @ pod namiotem to meka wiem cos o tym. Ja w ogole @ dostalam w dniu slubu, to chyba byla zla wrozba. Ps. Pol nocy mialam takie skurcze jajnikow i w ogole calego brzucha, ze myślałam chwilami ze na SOR wyladuje. Promieniowalo do krzyza, normalnie w zyciu nie mialam takiej bolesnej @. Czy wy tez tak mialyscie po duphastonie? Moze ja mam endometrioze? Badalam ostatnio CA 125 i wyszlo w normie, ale badanie bylo 2 dni przed @, nie wiecie kiedy jest najbardziej miarodajne?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla badanie Ca125 nie ma znaczenia w jakim dc robisz. Też mam to w normie, ale to nie ma znaczenia raczej przy bolesnych @. To wskaźnik nowotworu jajnika, może też świadczyć o endometriozie. Ja miewam czasem tak bolesne @, ale rzadko. Teraz właśnie jak mi się tydzień spóźnił, to pierwsze dwa dni to była rzeźnia, dobrze że pod namiotem byłam w 2dc już a nie na początku. Powiem Ci, że Pyralgina mi pomogła tym razem z buscopanem, brałaś ja kiedyś?

‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ