X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 lipca 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w zależności od banku i zdolności kredytowej to od 10 do 25 % wkładu własnego trzeba mieć. My mieliśmy 20% akurat. A teraz 30 lat spłacania... Trochę masakra, ale zawsze fajnie mieć swoje 4 ściany.

    Ale na kredyt zdecydowaliśmy się jak już byłam w ciąży, bo ewentualnych inseminacji, in vitro itd. Byśmy nie wyciągnęli z kredytem. To się tak mówi, ale te wszystkie badania i wizyty i zabiegi to mnóstwo pieniędzy... Z resztą same wiecie jaka droga to "zabawa" :(

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku a w jakiej dzielnicy będziecie mieszkać jeśli możesz zdradzić? :) Chyba że już pisałaś a ja zapomniałam ;)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 lipca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    No w zależności od banku i zdolności kredytowej to od 10 do 25 % wkładu własnego trzeba mieć. My mieliśmy 20% akurat. A teraz 30 lat spłacania... Trochę masakra, ale zawsze fajnie mieć swoje 4 ściany.

    Ale na kredyt zdecydowaliśmy się jak już byłam w ciąży, bo ewentualnych inseminacji, in vitro itd. Byśmy nie wyciągnęli z kredytem. To się tak mówi, ale te wszystkie badania i wizyty i zabiegi to mnóstwo pieniędzy... Z resztą same wiecie jaka droga to "zabawa" :(

    Wiemy, wiemy. Ja w tym miesiacu juz 1000 zl wydalam a konca nie widac. Z tego tez powodu nie udaje nam sie oszczedzac od jakiegos czasu i przeraza mnie to, bo za 5 lat bedziemy sie przymierzac do kupna większego mieszkania. Teraz jestesmy na swoich 30 m,ale jak daj Boze bocian nas odwiedzi to te 30 będzie za male. Moglibyśmy z powidzeniem sprzedac to mieszkanko, ale ja nie chce. Wlozylam i nadal wkladam w nie cale serce bo kocham urzadzac wnętrza. Tylko jak tu kupic drugie mieszkanie nie majac oszczednosci? Tym_janku to chyba duze mieszkanko macie? Masz jakis pomysl na pokoj dla malej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2018, 14:59

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 lipca 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps. Dziewczeta mamy wyniki chromatyny 14% jupi! Balam sie, ze bedzie zle i tylko in vitro zostanie, a tu taka niespodzianka.

    Selina, Nona, kuzmoni1 lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 lipca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tym_janku a w jakiej dzielnicy będziecie mieszkać jeśli możesz zdradzić? :) Chyba że już pisałaś a ja zapomniałam ;)

    Podgórze, ale to stare, niedaleko rzeki :) Straszny ze mnie mieszczuch i nie potrafię się rozstać z centrum miasta ;)

    Anuśla, pomysłów na pokój małej to ja mam aż za dużo :D Ale chyba pójdę w kolorystykę żółty (ale taki jak słonecznik raczej, nie jak cytryna) i jasny szary jako dominujące, a granatowe i bordowe akcenty tylko (w stylu dodatków jakiś, kocyków czy coś takiego). Mebelki rodzice zaoferowali, że nam kupią i będą zapewne z bellamy, ale jeszcze się wahamy z mężem między 2 kolekcjami.

    Super wyniki :) Gratuluję małego sukcesu - jeden problem mniej :)

    Selina, Nona lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 24 lipca 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Anuśla, pomysłów na pokój małej to ja mam aż za dużo :D Ale chyba pójdę w kolorystykę żółty (ale taki jak słonecznik raczej, nie jak cytryna) i jasny szary jako dominujące, a granatowe i bordowe akcenty tylko (w stylu dodatków jakiś, kocyków czy coś takiego). Mebelki rodzice zaoferowali, że nam kupią i będą zapewne z bellamy, ale jeszcze się wahamy z mężem między 2 kolekcjami.

    Granatowe i bordowe akcenty brzmia oryginalnie! Sciany tapeta czy farba?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2018, 08:06

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny... Kurczę nie wiem co robić, chciałam się Was poradzić :( Miałam w niedzielę/poniedziałek dostać @ i cisza. Testy negatywne. Za 2tyg.mam mieć histero, jak mi się to wszystko poprzesuwa, to zwariuję :/ Myślicie, że mogę wziąć dupka na wywołanie przez kilka dni? Czy może pisać do dr co robić?
    Chciałam jeszcze jechać na betę żeby mieć pewność, ale litości, w ciąży na pewno nie jestem, nie czuję tego echh Kurczę jak się nigdy @ nie spóźniał, to teraz musi grrrr.
    Myślicie, że to może być wina tego, że gwałtownie odstawiłam Bromka początkiem miesiąca?

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 24 lipca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisz do lekarza, ale ten może też powiedzieć, żeby zrobić betę...:-)

    Ja chyba się czymś przytrulam, chyba ze miałam jakiś nagły atak mdłości wczoraj popoludniu, wcześniej prawie zero takich objawów. Dzis poki co lepiej. Panikuje, że moglam zaszkodzic bobasowi, chciaz wczoraj machal do mnie rączkami przez usg.

    Nona lubi tę wiadomość

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę już zrobiłam, czekam na wynik. Będzie negatyw i poprostu się denerwuje co z tym @ :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:52

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 24 lipca 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakieś wstepne pomysły są, ale jeszcze za wcześnie na decyzję.Może po genetycznych doprecyzujemy nasze typy ;-) Póki co obaw jest jeszcze mnóstwo i mam nadzieję, że wytrzymam jakoś jeszcze te trzy tygodnie...
    A co do porodu, to raczej na Kopernika, choć lekarz zachęca mnie też do Siemiradzkiego, także może z ciekawości wybiorę się tam kiedyś na dni otwarte, bo oni organizują je dość często.
    A Ty gdzie rodziłas?

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:52

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 24 lipca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, daj znać jak beta. 2-3 dni w te czy wewte to dla lekarzy jeszcze nie jest spóźniający się @ i zasadniczo słusznie, bo czasem może się coś troszke poprzesówać, tródno powiedzieć dlaczego konkretnie.Życzę ci, aby beta wyszła pozytywna. A jak nie, to ja bym poczekala jeszcze 2 dni, a potem ew. Dupek wlasnie. Jak masz opcje to warto skonsultowac z lekarzem, bo sa tez leki na wywolanie, ktore bieze sie krocej niz dupka i @ szybciej sie pojawia, to tak w kontekscie twojego zabiegu.

    Agnessa, mnie mdłości też tak nagle napadały na początku ciąży, a potem już były na stałe, a potem zniknęły z dnia na dzień w sumie. Teraz tylko niektóre zapachy powoduja u mnie mdłości, ale wiem ktore i unikam. Więc nie martw się, z maluszkiem pewnie wszystko ok :) Moja mala prawie caly 1 trymestr zyla rosla na wodzie i ananasie, a ja sumarycznie schudlam z 10 kg, ale ma sie swietnie. Jest to dla mnie bardzo namacalny dowod, ze te male stworki nie sa tak delikatne jak nam sie wydaje i trudno im zaszkodzic niechcacy ;) Spokojnie <3

    Anuśla, farba - nie lubię tapet, za to moje koty je uwielbiają... drapać ;) Więc farba wszędzie, w łazienkach płytki ;)

    Selina, Agnessa lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku beta 0 tak jak czułam. Napiszę do dr, bo jakoś głupio mi nękać telefonem kogoś :/ Dupka mam tylko 6 tabletek w domu, zobaczymy co poradzi...

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    No szkoda Selina, tak jak myślałaś. Ech, napisz smsa.
    Jakoś się nie przejmuję ;) denerwuje się tylko że tej małpy nie ma
    Dr napisał, że mam czekać tydzień i wtedy pisać do niego jak coś. Tak więc śmigam dziś na rower i długi spacer, bo muszę dziada jakoś wywołać :P

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 24 lipca 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja bym pisala, na wlasna reke lepiej nie brac lekow. Ech, ja juz nie wierze w te opowiesci, ze nic sie nie czulo i byla ciaza. Musi sie cos czuc!

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Selina ja bym pisala, na wlasna reke lepiej nie brac lekow. Ech, ja juz nie wierze w te opowiesci, ze nic sie nie czulo i byla ciaza. Musi sie cos czuc!
    W tym samym momencie napisalysmy posta heh ;) nic nie biorę, czekam

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 25 lipca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczeta ja tak z innej beczki. Znacie moze jakiegos dobrego okuliste w Krakowie? U mojego taty zdiagnozowali AMD, faluje mu obraz przed oczami, martwie sie, ze moze oslepnac.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 188 189 190 191 192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ