X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyralgine moja mama brala. O buscopanie nie slyszalam, dzieki, sprobuje w takim razie bo nawet ketonal forte nie pomogl. Ja wlasnie jestem w drodze do Francji na chrzest. Fajne wakacje sie zapowiadają, ale jakos nie umiem sie cieszyc, wszyscy sie beda zachwycac dzieckiem a ja sie bede czula jak tredowata. Jestem taka zla na to wszystko co nas spotyka.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam że tylko ja tak się czuję jak tredowata

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też czuję jak odrzut w takich momentach :/

    Martwię się kurczę, bo od piątku biorę antyki (od 3dc) i od wczoraj (9dc) zaczęłam plamić, wieczorem nawet krwawo (dodam, że @ skończyła się w niedzielę). Dziś już takie plamienia, że musiałam podpaski uzyc, bo wkładka nie wystarczała i też oprócz brunatnych była krew i mnóstwo czarnych skrzepów i ból brzucha jak na @ :/ Kurczę o co kaman?? Nie pisałam do dr, bo może pomyśli że panikuję, nie wiem. Jak do poniedziałku nie przejdzie to będę pisać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2018, 19:48

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuję skontaktować się z lekarzem który cię prowadzi. Ja to zawsze dzwonię jak się coś dzieje. Przynajmniej mój gin mnie uspokoi i powie co i jak

    Wszystko ma swój czas...
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, czasem się plami przy pierwszym cyklu antyków. Ja plamilam cały pierwszy cykl jak kiedyś wracałam, a wracalam chyba ze trzy razy. Może to kwestia źle dobranych, tego nie wiem, bo od następnego cyklu plamienia ustaly

    8p3os65geldj0vib.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Ty masz zaraz tą histero,to może lepiej sprawdzić z lekarzem czy takie plamienia jakoś nie przeszkadza, bo groźne być nie powinno

    8p3os65geldj0vib.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, lekarze karzą przyjść zaraz przed lub w trakcie @ jak chcą sprawdzić sobie jajniki, bo to jest wtedy na to najlepszy czas czy nie ma jakiś torbieli, nadprogramowych pęcherzyków czy innych nieprawidłowości. Jak ma się stymulowane owulacje lekami to powinien to być w ogóle standard (niestety większość lekarzy ma to gdzieś), ale nawet przy niestymulowanych czasem lekarz chce po prostu obejrzeć stan jajników w najspokojniejszym dla nich okresie cyklu ;)

    Jeżeli chodzi o endometriozę to niestety jedynym sposobem aby na pewno móc powiedzieć czy ktoś ją ma czy nie to laparoskopia. Często CA wychodzi ok, a jest endometrioza, czasem wychodzi nie ok i nie ma endo tylko jest np. rak jajnika no i tak to właśnie wygląda - aby mieć pewność trzeba zrobić laparoskopię. Dlatego też warto wcześniej wykluczyć inne powody bolesnych miesiączek ;) Jednak laparo to już dość poważny zabieg.

    Selina - skontaktuj się koniecznie z tymi plamieniami z lekarzem <3

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie żeby zawracać mu głowę jutro czy poczekać do poniedziałku? :/ Ja wiem, że to powinno być normalne, ale głupio mi tak jakoś...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    Tylko Ty masz zaraz tą histero,to może lepiej sprawdzić z lekarzem czy takie plamienia jakoś nie przeszkadza, bo groźne być nie powinno
    Plamienia do histero nie przeszkadzają, bardziej martwi mnie fakt że są :/

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, kurcze, ja to nie wiem, bo nigdy antykow nie brałam. Ale pisałabym do gina bez krepacji. Tym_janku masz racje jak zwykle hehe. Dr odpisał, że chce sprawdzić jajniki. Rany, jak widzę teraz jak powinien przebiegać monitoring, stymulacja i w ogóle IUI to mogłabym iść do rozmów w toku na temat swoich wizyt w Kato

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina jeśli lekarz poważnie traktuje pacjentki a nie jak kolejną stowe w kieszeni to nie pomyśli że mu jakąś część ciała zwracasz

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam mu smsa rano, nie odpisał, SMS nie doszedł w ogóle. Chyba ma wyłączony fon, trudno. Plamię nadal, ale brzuch już nie boli

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przez weekend się nie uda skontaktować to w poniedziałek. Na pewno musisz wyjaśnić przyczyny tego plamienia. Może to bzdura a może coś się dzieje - trzeba sprawdzić :)

    Ja mam dziś rozkminę językową, jakiego określenia na intymne części ciała używać w kontekście nauki swojej córki. U chłopca byłby penis i tyle, może dla babć byłby siusiak, bo jakoś nie widzę swojej pruderyjnej mamy mówiącej "penis" bez buraka na twarzy... No ale w kontekście dziewczynek to nasz język jest super infantylny albo wulgarny. Idąc nomenklaturą medyczną prosiłoby się o "srom", ale już widzę dziecko, które bez problemu zapamiętuje i używa słowa z najtrudniejszą dla dzieci do wymówienia literą "r". "Wagina" albo "pochwa" no spoko, ale to jest to co jest w środku, a nie na zewnątrz. Pochwy/waginy się nie mydli i nie wyciera po toalecie (a przecież w kontekście higieny u małych dzieci te słowa są potrzebne najbardziej). Dla mnie "cipka" zawsze będzie się kojarzyć z cipą, co jest wulgaryzmem. To tak jakby mówić chłopcu, że ma "chujka". Nie wiem sama... Macie może jakieś rady/sugestie?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek hmm ekhm ja jeszcze "pusia" słyszałam kiedyś z ust dziecka... Czy to ładne/brzydkie/infantylne nie wiem, ale myślę, że jeśli przyjdzie Ci do nauki takiego słowa dziecka, to wtedy będziesz poprostu wiedziała :)

    Do dr smsy doszły, odpowiedzi jednak nie mam. Nie pisze, bo albo ma weekend, albo porostu zadaje głupie pytania i nie chce mu się odpisywać :/

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 01:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyznaję zasadę, że nie ma głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi ;) Pewnie nie odpisuje bo weekend i w dodatku okaże się, że to nic poważnego. Chcę wierzyć, że jakby zaniepokoiły go twoje wiadomości to weekend czy nie, odpisałby od razu :) Także trzeba być dobrej myśli i najwyżej domagać się jakiejś zwrotnej informacji w poniedziałek :)

    Dziwna, Selina lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się w 100% z Tym_janekiem. Może weekend i dlatego nie odpisuje. A wcześniej próbowałaś się z nim kontaktować? Jak szybko dostawalas odpowiedzi zwrotne??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2018, 07:45

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Zgadzam się w 100% z Tym_janekiem. Może weekend i dlatego nie odpisuje. A wcześniej próbowałaś się z nim kontaktować? Jak szybko dostawalas odpowiedzi zwrotne??
    Wcześniej dostałam odpowiedź albo od razu praktycznie, ale po godzinie/dwóch, więc tak, to pewnie przez weekend. Aczkolwiek hmm z moja była lekarka zdarzało się, że smsowalysmy w weekend (np jak zachorowałam po IUI i nie wiedziałam co mogę zażyć), to odpisywała. Może faktycznie te plamienia to nic poważnie i odpisze mi w poniedziałek :) Dzięki dziewczyny za słowa otuchy!

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w dzieciństwie rodzice ucyzli nas mowic siusiak i co najlepsze sisiulka w kontekscie dziewczynek. Wiec jest dowolnosc :P

    Selina, tym_janek lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pyrtek i pipula hehe

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od środy na małym rynku jest festiwal pierogów, któraś z Was bywa? ;) Ja uwieeeelbiam, ale mam ten miesiąc diety eliminacyjnej (pszenica, nabiał i białko jajka), ale idę licxsc, że robią jakieś super dietetyczne pierogi też :D hehe może idą z "duchem czasu" ;)
    Smażing dziś znów na maxa, ale całe szczęście, że klimę mam w pracy, w domu tylko zwierzaczki biedne pewnie się gotują...

‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ