X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był ptaszek i kurka, ale z tą kurką, to chyba średnio :-) Sama nie wiem w co pójdziemy.

    8p3os65geldj0vib.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina odpisał ci dr?

    Wszystko ma swój czas...
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz byłam na festiwalu pierogów, ale wole zloty food truckow :P

    Nie trafilam na takie pierogi ktore by mnie zachwycily niestety :(
    Selina masz do polecenia jakas konkretna bude?

    W ogole zaczelan dzis brac metronidazol na przerost flory. I zle się czuje. Boli mnie zoladek :( niby ma mi to pomoc wlasnie z bolach po zjedzeniy różnych rzeczy i licE ze to przejdzie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni zalezy w ktorym roku :P zwykle chodzimy od budy do budy i probujemy po 1 pierogu, jakies ciekawe smaki ;) Raz jedlismy naprawde prze pyszne z truskawkami, ale nie pamietam firmy i tez super były z mięsem i majerankiem <3 mmm Nieraz były paskudne, ale i tak lubie tam chodzic :P A na food truckach wiele razy sie zawiodłam :/ chore ceny za małe ilosci jedzenia a jak juz jest duzo, to nie koniecznie smacznie. U nas na osiedlu mamy super skwerek z food truckami i jest tu Hindus (tak sie nzw) mmm uwielbiam! <3
    Moze po metronidazolu wez probiotyk tak z godzinę po? albo ranigast przed? Działa ponoc osłonowo


    Dziwna nie, dr nie odpisał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2018, 22:59

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kuzmoni zalezy w ktorym roku :P zwykle chodzimy od budy do budy i probujemy po 1 pierogu, jakies ciekawe smaki ;) Raz jedlismy naprawde prze pyszne z truskawkami, ale nie pamietam firmy i tez super były z mięsem i majerankiem <3 mmm Nieraz były paskudne, ale i tak lubie tam chodzic :P A na food truckach wiele razy sie zawiodłam :/ chore ceny za małe ilosci jedzenia a jak juz jest duzo, to nie koniecznie smacznie.
    Moze po metronidazolu wez probiotyk tak z godzinę po? albo ranigast?


    Dziwna nie, dr nie odpisał
    Nie mogę brać oslony i probiotyku żadnego podczas kuracji. Po 10 dniach Dipiero mam zacząć łykac probiotyk i przez miesiąc nawet. Ale podczas kuracji powiedziała że nie mogę :/

    Selina lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do food truckow top prawda. Często ceny są bardzo wysokie. Ale ja lubię próbować nowe smaki. Kiedyś jadłam boa burger. To bylo pulled pork w paruchu z dodatkami. I naprawdę to było dobre :P

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Co do food truckow top prawda. Często ceny są bardzo wysokie. Ale ja lubię próbować nowe smaki. Kiedyś jadłam boa burger. To bylo pulled pork w paruchu z dodatkami. I naprawdę to było dobre :P
    Co to jest paruch? :D hehe

    Achh czaję z tymi osłonami, kurczę to współczuję, musisz się przemęczyć. Moze zioła jakieś pij? Rumianek łagodzi żołądek i jelita, moze mięta?

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paruch to inaczej pampuch, takie bulrczki na parze :)

    po wczorajszej wieczornej dawce bylo ok :) moze to dziwny zbieg okolicznosci byl :)
    Dzisiaj po porannej tez jest dobrze. Ale ostawilam dzisiaj ocet jablkowy . on jest dosyc mocny i działający na żołądek wiec na te 10 dni odpuszcze jego picie :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 11:59

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina mam do Ciebie jeszcze pytanie. Pisalas ze tez borykalas się z ureaplazma.
    Moj maz robil ostatnii badania takir inne na ktore wyslal go androlog. I tez bylo badanie z nasienia na chlamydie uree i to trzecie :) wszystki wyszlo negatywne.
    A wczesniej mielismy uree na ktora oboje dostalismy jednorazowo mocny antybiotyk. Czy te wyniki jasno mowia ze sie pozbylismy dziadostwa? Pisalo ze nie ma zadnych oznak dna tych bakterii.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni cieszę się, że już lepiej :)
    Jeśli nie stwierdzono dna ureaplasmy, to dokładnie, nie macie się co martwić :) został dziad wybity. Ja się od obecnego lekarza dowiedziałam, że urea może powodować też zrosty wewnątrz macicy np.przy szyjce :/ a ja mam właśnie b.waska i mówił, że to może być wina przebytej urei, ale spróbuję to "naprawić" podczas histeroskopii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 14:18

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Bardzo mnie to cieszy :)
    Mam jeszcze prosbe do wszytskich ktore sie znaja lepiej niz ja.
    W 3dc robilam kilka badan hormonalnych

    Moje wyniki

    Prolaktyna 22,9 ng/ml
    Norma 4,8 — 23,3

    Folikulotropina (FSH) 9,9 mIU/ml
    normy: 3,5 - 12,5 Faza folikularna
    4,7 - 21,5 Faza owulacji
    1,7 - 7,7 Faza lutealna
    25,8 - 134,8 Po menopauzie

    Estradiol 42,10 pg/ml
    Normy: Faza folikularna: 12,5 - 166
    Faza owulacji: 85,8 - 498
    Faza lutealna: 43,8 - 211
    Po menopauzie: 0,0 - 54,7

    Luteotropina (LH) 9,0 mIU/ml
    Normy: faza folikularna 2,4 -12,6 mIU/ml
    faza owulacyjna 14,0 - 95,6 mIU/ml
    faza lutealna 1,0 - 11,4 mIU/ml
    wiek po menopauzie 7,7 - 58,5 mIU/ml
    Mężczyźni 1,7 - 8,6 mIU/ml

    Testosteron 0,26 ng/ml
    Norma 0,14 — 0,76

    DHEAs 250,0 µg/dl
    Normy: 25,9 — 460,2
    Globulina wiążąca hormony płciowe (SHBG) 120,1 nmol/l
    Normy: zdrowe kobiety przed menopauzą:
    27,8 - 146,0
    kobiety po menopauzie, nieleczone:
    12,0 - 166,0

    Jakaś pomoc w interpretacji? :)

    Wiem ze niektorych wynikow jakies stosunki sie sprawdza. Ale ja jestem niedouczona w tym zakresie.
    Z gory dzieki!:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni myślę, że masz ok wyniki hormonów. Stosunek lh do FSH jest dobry, reszta też na moje oko jest w porządku. Prolaktyny bym się nie czepiała

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta prolaktyna mi spadla. Wczesniej raz badalam i mialam ok 26 wiec ponad norme. Ale lekarz powiedzial ze jest ok. Sama spadla wiec moze stres mialam wiekszy. U mnie wlasnie wszystko ok wyglada i dalej nie wychodzi.
    Czasami mam nadzieje ze cos odkryjemy wyleczymy i sie uda.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni, a badałaś kiedyś AMH?

    Z tych wyników wszystko wygląda ok. Owulację masz monitorowaną i też wszystko ok, tak?

    Selina, te zrosty są bardzo prawdopodobne. Po wszystkich chorobach i stanach zapalnych szyjki lub macicy lub przydatków mogą się robić zrosty i to zazwyczaj gorsze niż po zabiegach chirurgicznych. Więc dobrze, że masz tą histeroskopię i coś się wyjaśni może w końcu. Jak tam twoje plamienia w ogóle?

    Ja dziś miałam wizytę, mała waży już ponad 1800 g, wszystko ok z nią. Ma dość dużą głowę jak na swój wiek, ale ja i tak cc, więc nie ma to większego znaczenia. Przed nami jeszcze jakieś 7-8,5 tygodnia, w zależności jaki termin cięcia nam wyznaczą. Więc proszę mi się tu ładnie pośpieszyć z zachodzeniem w ciążę. Deal był, że dołączycie do mnie na fioletowej stronie a tu co! :P Trzymam za Was mocno mocno kciuki kochane <3

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    kuzmoni, a badałaś kiedyś AMH?

    Z tych wyników wszystko wygląda ok. Owulację masz monitorowaną i też wszystko ok, tak?

    Selina, te zrosty są bardzo prawdopodobne. Po wszystkich chorobach i stanach zapalnych szyjki lub macicy lub przydatków mogą się robić zrosty i to zazwyczaj gorsze niż po zabiegach chirurgicznych. Więc dobrze, że masz tą histeroskopię i coś się wyjaśni może w końcu. Jak tam twoje plamienia w ogóle?

    Ja dziś miałam wizytę, mała waży już ponad 1800 g, wszystko ok z nią. Ma dość dużą głowę jak na swój wiek, ale ja i tak cc, więc nie ma to większego znaczenia. Przed nami jeszcze jakieś 7-8,5 tygodnia, w zależności jaki termin cięcia nam wyznaczą. Więc proszę mi się tu ładnie pośpieszyć z zachodzeniem w ciążę. Deal był, że dołączycie do mnie na fioletowej stronie a tu co! :P Trzymam za Was mocno mocno kciuki kochane <3
    Nie mialam badanego amh. Co to jest?, monitoringu jaki takiego chodzenia co 2,3 dni nie miałam. Ale pare razy bylam na usg i lekarz potwierdzał ze owu byla.
    Generalnie lekarz mowi ze u mnie ok i to problem męski. A jak wiadomo z tym nie da sie jaki tako walczyc i wyleczyc. :(

    Jejku wy juz na koncowce. Jak sie czujesz w ogole?
    Obawa minela ? Na ktory szpital sie w koncu zdecydowalas?
    Duzo zdrowia dla was :)
    (W ogole na Kiedy masz dokladnie termin?)

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek Agnessa przecież do ciebie dołączyła

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH mówi o rezerwie jajnikowej. Jest to dość drogie badanie ale określa potencjał rozrodczy kobiety. Zawysokie AMH może świadczyć o PCOS ale to Cię nie powinno dotyczyć, bo by już w innych badaniach coś wyszło. Jednak jak AMH wyjdzie niskie to warto mieć tego świadomość, bo to oznacza w najgorszym przypadku może powiedzieć, że menopauza za rogiem, ale w nienajgorszym przypadku wskazuje, ze wiele owulacji może być tak na prawdę bezwartościowe, bo nie ma wystarczającej liczby komórek jajowych aby ta wybrana do owulacji była rzeczywiście zdrowa i najlepsza. Kobiet z niskim AMH nie można stymulować, chyba, że do in vitro. Z drugiej strony jak AMH wyjdzie w porządku to będziesz wiedzieć, że spokojnie można stymulować jak trzeba, i że masz czas i prawdopodobnie rzeczywiście głównym problemem jest czynnik męski. Trochę chaotycznie, ale chyba udało mi się oddać ogólny sens.

    Agnessa dołączyła i bardzo dobrze <3 ale ja bym chciała tam Was wszystkie :p (taka zachłanna jestem :p )

    Czuję się ogólnie ok. Problem mam z biodrem poważniejszy, a poza tym jest ok. Chociaż tęsknię za 2 trym. Wtedy było lepiej :p Rodzić będziemy w Ujastku, jeszcze nie wiem kiedy, bo nie mam jeszcze wyznaczonego terminu. Jestem przerażona, ale wizja cc działa na mnie bardzo uspokajająco. Nie będzie to moja pierwsza operacja w życiu, więc mniej więcej wiem czego się spodziewać :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek plamienia minęły, piersi za to mnie pobolewają czasem mocno, widocznie to tez norma przy tych tabletkach. Jutro jadę zrobic badania krwi do zabiegu i czekam jak na szpilkach na ten zabieg... Wiesz, wiele razy liczyłam, że kolejne działania przyniosą odpowiedź czemu nam się nie udaje, że tym razem po czymś tam się uda no i nic. Chciałabym, żeby ta histero nam pomogła zajść, ale juz boję się liczyć, że tak właśnie będzie
    Cieszę się, że z malutką wszystko dobrze :) Dobrze, że masz cc i daje Ci to spokój psychiczny

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zawsze przy zmianie antyków piersi bolały 1-2 pierwsze cykle z nowymi tabletkami, a potem organizm się przyzwyczajał. Więc tak jak mówisz, u ciebie to też pewnie wina tabletek. Dobrze, że te plamienia ci minęły. Trzymam kciuki za dobre wyniki badań i na prawdę życzę Ci z całego serca, aby ten zabieg Ci pomógł. Musi się w końcu udać! <3

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, wszystkie trzymamy za Ciebie mocno kciuki :) wierzymy ze w końcu wam się uda:)

    Selina lubi tę wiadomość

‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ