X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 11 marca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki ! Co tutaj tak cicho ?! Co słychać ? Czy któraś 🤰🏻?

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 13 marca 2020, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jakoś faktycznie cicho się zrobiło u nas.
    U mnie czekanie na pierwsze usg prenatalne, dopiero 23.03 mam.
    W ogóle jak u was sytuacja z koronawirusem ? Ja byłam mocno na ten temat wyluuzowana ale zaczęłam się już powoli bać, serio... mieliśmy lecieć na twneryfe z początkiem kwietnia, niby nie ma tam przypadku korona (oprócz tego w hotelu) A my mieliśmy wynajęty apartament A nie hotel ale jednak boję się, zwłaszcza w ciąży. Tylko mój M mnie wkurzył i jednocześnie jest mi mega przykro bo on powiedział że jak ja nie polecę to on to rozumie ale on poleci bo jest mega zmęczony robotą :/

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 marca 2020, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, do kwietnia jest jeszcze tyle czasu, że na prawdę wiele może się po drodze wydarzyć. Niektóre linie lotnicze odwołują loty, niektóre kraje zamykają granice (chcąc nie chcąc, teneryfa mimo, że wyspa, jest częścią Hiszpanii, a w Hiszpanii chorych jest sporo, więc trudno orzec jaką będą mieć politykę dalej), u nas też zakażeń będzie coraz więcej, więc też trudno orzec czy na wzór Słowacji, Czech i Węgier nie wprowadzą stanu wyjątkowego. Więc ja polecam sprawdzić do kiedy ew. możecie anulować rezerwację bezkosztowo i wtedy wrócić do tematu ;)

    Nam posypały się plany wakacyjne teraz, bo mieliśmy jechać wczoraj, a wyszło jak wyszło. No ale cóż, jak mamy pandemię to trudno oczekiwać aby wszystko było normalnie.

    Ja jestem bardzo daleka od panikowania, trzeba zachować zdrowy rozsądek w tym wszystkim. Większość z nas i tak się wcześniej czy później zakazi, dobrze by było zadbać tylko o to aby nie padło na osoby starsze i chore, dla których wirus jest realnie niebezpieczny. I dobrze by było zadbać o to aby te zakażenia szły powoli, bo jak wszyscy się pochorujemy na raz, to szpitale nie uciągną i śmiertelność będzie wysoka. Sam wirus nie jest taki groźny, ale brak leków, sprzętu i personelu mogą się okazać zabójcze.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 marca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i co do wyjazdów - zamykają granice Polski

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • KR Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 14 marca 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja się obraziłam na ovufriend i na wszystko heh ale już ok :)

    tym_janek i kłot gratuluję ciąży!

    w tym cyklu miałam inseminację, czekam na okres. Przez wirusa wstrzymuje leczenie.. dr nie przyjmuje, na laparo mnie nie wezmą, na własną rękę też nie będę nic robić poza klasycznym staraniem.. zobaczymy co będzie! :)

    Oby szybko się skończyła ta zaraza.. dbajcie o siebie!

    kłot, tym_janek lubią tę wiadomość

    09.09.2017r. ❤
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - HSK 09.18 - polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania w gruczołach
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - ELCO 03.19 - biopsja szyjki macicy - przewlekłe zapalenie szyjki macicy
    - Bakteria ecoli w szyjce
    - HSG 09.19 - ok
    - plamienie w 2 fazie cyklu
    - inseminacja 03.20
    - histerolaparoskopia i drożność 06.20
    - endometrioza
    - adenomioza rozległa, tylnia sciana macicy
    - progesteron
    - Mąż - 1% prawidłowych ale duża liczebność plemników
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 14 marca 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No taka cisza, każdy na chwilę się zatrzymał... obyśmy sobie z tym poradzili szybko. Ja też miałam mieć histero wczoraj, ale odwołałam i jak każda z nas czekam na powrót do normalności, na razie zostają naturalne starania❣️ dbajcie o siebie i najblizszych dziewczyny 😊

    kłot, tym_janek lubią tę wiadomość

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 16 marca 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez tą epidemię rozwiązał się problem wyjazdu - nie lecimy nigdzie, zresztą wszystkie loty są odwołane. Mam nadzieję, że uda nam się np w czerwcu gdzieś lecieć, bo chciałabym jeszcze przed urodzeniem gdzieś polecieć a myślę, że to będzie jeszcze dobry czas na podróż.
    W związku z koronawirusem u dr Knafel odwołane zostały wszystkie pacjentki oprócz tych ciężarnych, ale moja wizyta została przesunięta na ten piatek na rano i w sumie to się cieszę, bo nie mogę się doczekac, jednocześnie czuję lekki stres. Mam nadzieję że przyjdą mi do tego czasu wyniki testu pappa, powinny być w środę. Dziś w nocu znów plamienia, ale nie stresuje się już tak bo są niewielkie i nie ma czystej krwi. Więc to dalej przez tego cholernego krwiaka :/

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9013 15179

    Wysłany: 16 marca 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecacie jakiegos ginekologa w luxmedzie?

    Nowastaraczka lubi tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 16 marca 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula czy ja dobrze widzę że dziś wyszły Ci 2 kreski na teście i pozytywna beta? 😁

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • KR Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 16 marca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doradzcie prosze co powinnam zrobic bo juz sama nie wiem.. :,(
    Zaczelam dzisiaj plamic na jasno czerwono, 29dc, 13dpo. Zwykle plamie na brazowo przynajmniej od 25dc wiec ten cykl milo mnie zaskoczyl i wygladal obiecujaco.. do dzisiaj :/
    Pytanie czy powinnam isc jutro zrobic bete mimo plamienia by moc ew. Brac progesteron czy raczej juz olac sprawe i spisac cykl na straty? Nie chce sie znow nakrecac i łapać sie byle czego.. myslicie, ze jest cien szansy i, ze np (jedna z opcji) cialo zolte nie wydala? Dodam ze mialam cykl stymulowany do inseminacji wiec w zasadzie byly 2 jajeczka..
    Moj wykres udostepniam na tablicy.
    Dajcie znac proszę!

    09.09.2017r. ❤
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - HSK 09.18 - polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania w gruczołach
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - ELCO 03.19 - biopsja szyjki macicy - przewlekłe zapalenie szyjki macicy
    - Bakteria ecoli w szyjce
    - HSG 09.19 - ok
    - plamienie w 2 fazie cyklu
    - inseminacja 03.20
    - histerolaparoskopia i drożność 06.20
    - endometrioza
    - adenomioza rozległa, tylnia sciana macicy
    - progesteron
    - Mąż - 1% prawidłowych ale duża liczebność plemników
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 16 marca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR ja bym pewnie najpierw test zrobiła skoro już jest 13dpo i jest plamienie, raczej jasna krew nie oznacza nic dobrego. Gdyby wyszedł jakikolwiek cień to poszlabym na betę. Ja przynajmniej tak robiłam. Szkoda mi było kasy... Ja zwykle miałam plamienia przed @ na brązowo, ale w cyklu w którym się udało brałam od owu proga i nie miałam żadnych plamien, oprócz 2 jasnych nitek krwi i to według mnie była implantacja

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9013 15179

    Wysłany: 16 marca 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Zulugula czy ja dobrze widzę że dziś wyszły Ci 2 kreski na teście i pozytywna beta? 😁

    tak!😊 stąd pytam o dobrego gina w luxmed bo chcę ogarnąć pakiet męża z pracy 😉 mam niby swojego gina prywatnie ale w sumie opłacają się te pakiety zwłasZcza jesli chodzi o te pierwsze badania z krwi. bo teraz na nfz to nie ma co liczyc, nigdzie nie przyjmują

    tym_janek lubi tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • KR Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 16 marca 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot dzięki za odpowiedź :*
    Jutro zrobię test płytkowy i ew. betę

    Oby był jeszcze cień szansy na zielone serduszko!

    kłot lubi tę wiadomość

    09.09.2017r. ❤
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - HSK 09.18 - polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania w gruczołach
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - ELCO 03.19 - biopsja szyjki macicy - przewlekłe zapalenie szyjki macicy
    - Bakteria ecoli w szyjce
    - HSG 09.19 - ok
    - plamienie w 2 fazie cyklu
    - inseminacja 03.20
    - histerolaparoskopia i drożność 06.20
    - endometrioza
    - adenomioza rozległa, tylnia sciana macicy
    - progesteron
    - Mąż - 1% prawidłowych ale duża liczebność plemników
  • Katja___ Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 16 marca 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR wrote:
    Kłot dzięki za odpowiedź :*
    Jutro zrobię test płytkowy i ew. betę

    Oby był jeszcze cień szansy na zielone serduszko!

    KR tylko sprawdź sobie, gdzie robią badania, bo np. Luxmed podobno zawiesił pobrania krwi.

  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9013 15179

    Wysłany: 16 marca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katja___ wrote:
    KR tylko sprawdź sobie, gdzie robią badania, bo np. Luxmed podobno zawiesił pobrania krwi.

    ja dziś normalnie robilam bete w luxmedzie

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • KR Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 16 marca 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam zaplanowaną jutro wizytę u ginekologa w enel medzie więc badania chyba też robią..
    nie wiem czy będzie co badać bo plamienie zrobiło się brązowe i brzuch boli już strasznie :/

    w tym wszystkim zastanawiam się czy nie powinno się robić bety jeszcze w czasie brania progesteronu po owu - raz, że od razu byłoby wiadomo a dwa, że nie doprowadza się do spadku progesteronu i tym samym może do poronienia przy niewydolnym ciału żółtym.. co myślicie? jeśli tak to beta w którym dpo najlepiej?
    muszę mieć jakiś plan działania.. leczenie na czas kwarantanny odpada więc próbuje obrać jakąś drogę żeby nie zwariować już kompletnie :)

    Zulugula gratulacje! 💚

    Zulugula lubi tę wiadomość

    09.09.2017r. ❤
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - HSK 09.18 - polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania w gruczołach
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - ELCO 03.19 - biopsja szyjki macicy - przewlekłe zapalenie szyjki macicy
    - Bakteria ecoli w szyjce
    - HSG 09.19 - ok
    - plamienie w 2 fazie cyklu
    - inseminacja 03.20
    - histerolaparoskopia i drożność 06.20
    - endometrioza
    - adenomioza rozległa, tylnia sciana macicy
    - progesteron
    - Mąż - 1% prawidłowych ale duża liczebność plemników
  • KR Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 17 marca 2020, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam test siusiany, nawet cien cienia.. nie będę sie oszukiwać. Dr tez odpuszczam, nie ma sensu sie narażać.
    Czekam na @ i startujemy od nowa!

    09.09.2017r. ❤
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - HSK 09.18 - polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania w gruczołach
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - ELCO 03.19 - biopsja szyjki macicy - przewlekłe zapalenie szyjki macicy
    - Bakteria ecoli w szyjce
    - HSG 09.19 - ok
    - plamienie w 2 fazie cyklu
    - inseminacja 03.20
    - histerolaparoskopia i drożność 06.20
    - endometrioza
    - adenomioza rozległa, tylnia sciana macicy
    - progesteron
    - Mąż - 1% prawidłowych ale duża liczebność plemników
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 17 marca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR przykro mi... Właśnie gdyby to było brązowe plamienie A nie czysta krew to jest lepiej, ja tak miałam i to był krwiak który akurat jest nieszkodliwy dla ciąży.
    Te pierwsze badania ciążowe to raczej takie podstawowe które nie są aż tak drogie więc nie wiem czy opłaca się płacić za pakiet ?
    Dziewczyny A wy kiedy dowiedzialyscie się jaka płeć? Myslicie że jest szansa jak będę w 12t3d? 🤔
    Tym_janek u Ciebie co tam rośnie w brzuszku ??

    Mam wyniki beta hcg wolna podjednostka 32,22 a pappa 1,18. Nic mi to nie mówi. Pomożecie? Wiem że ważne jest razem z usg badanie ale mam w pt i trochę się stresuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2020, 16:09

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Katja___ Koleżanka
    Postów: 52 18

    Wysłany: 17 marca 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    KR przykro mi... Właśnie gdyby to było brązowe plamienie A nie czysta krew to jest lepiej, ja tak miałam i to był krwiak który akurat jest nieszkodliwy dla ciąży.
    Te pierwsze badania ciążowe to raczej takie podstawowe które nie są aż tak drogie więc nie wiem czy opłaca się płacić za pakiet ?
    Dziewczyny A wy kiedy dowiedzialyscie się jaka płeć? Myslicie że jest szansa jak będę w 12t3d? 🤔
    Tym_janek u Ciebie co tam rośnie w brzuszku ??

    Mam wyniki beta hcg wolna podjednostka 32,22 a pappa 1,18. Nic mi to nie mówi. Pomożecie? Wiem że ważne jest razem z usg badanie ale mam w pt i trochę się stresuje

    Kłot ja ponad 4 lata temu w 11t3c właśnie u dr Knafel miałam już powiedziana plec, oczywiście się sprawdziła bezbłędnie :)

    kłot lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 18 marca 2020, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badań na starcie to nie powoedzialabym, ze takie tanie sa... morfologia i mocz spoko, ale jak dorzucimy toksoplazmoze, cytomegalie, kile, hiv i cala reszte przeciwcial, do tego tarczyca i glukoza, to sie zbiera. Ja chyba za ta pierwsza serie badan w diagnostyce jakies 400 zl wydalam. Potem sie robi taniej, jak ktos robi pappa to 200 zl, potem znow taniej i finalnie potem powtorka z przeciwcial, wiec - pakiet moze sie oplacac

    Teoretycznie na usg pierwszego trymestru da sie okreslic plec na podstawie wyrostka polciowego. Praktycznie jest to jednak loteria co widac na watku sierpniowek, chyba z 5 dziewczyn co innego uslyszalo na prenatalnych a co innego wychodzi teraz. Patrzac na to jak ksztaltuja sie genitalia bezblednie tak na prawde mozna okreslic na dobrym usg w skonczonym 14 tc. No ale co... szanse sa 50/50 wiec calkiem sporo, ze lekarz trafi juz teraz ;😉

    U mnie nie wiadomo jeszcze na 100%. Maluch jest super wstydliwy, ostaynio siedzial ze skrzyrzowanymi nogami i wpychal raczka pepowine jeszcze miedzy te nogi, woec no... Lekarka mowi ze raczej chlopak ale 100% pewnosci nie ma czy to nie fragment jakis tej pepowiny, woec wyjasni sie na polowkowych. Ale nie robi mi to żadnej roznicy jaka jest plec. Aby tylko zdrowe bylo i spalo lepiej niz starsza siostra 😅🙏

    Co do wolnek bHCG i pappa, to musisz isc do lekarza. Te wyniki sie przelicza na MoM, do tego sie dodaje wyciki z usg i twoje dane, o dopiero na tej podstawie obliczane sa ryzyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2020, 01:48

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ