X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 4 marca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i można podobno tam zrobić inseminację😉

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 4 marca 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    Hej dziewczyny umówiłam się na wizytę na Kopernika z tego programu leczenia niepłodności . Czy któraś z was u nich była ? Jak to wygląda

    ja jestem tam obecnie. Program składa się z dwóch części. Pierwsza to diagnostyka, druga leczenie. Diagnostyka trwa pół roku, później nie pamiętam (chyba tak samo). Ale w ramach leczenia można rzeczywiście wykonać inseminację, jeśli będzie wskazanie. In vitro nie robią, uprzedzam pytanie ;)
    Ogólnie miałam lepsze o tym wszystkim wyobrażenie... Zapisujesz się do jakiegoś lekarza, a przy monitoringu codziennie jest ktoś inny. Badania niby robią, ale jeśli już coś miałaś, to wtedy nie. W trakcie diagnostyki nikt Ci nic nie przepisze, więc można powiedzieć, że przez pół roku tylko Cię badają. Podobno można się wypisać z tego programu, ale szczerze mówiąc nie wiem czy można przeskoczyć szybciej na to leczenie. Czy jeśli się wypiszesz, to już koniec z programem całkiem? aż zapytam przy następnej wizycie.
    A Ty do jakiego lekarza się wybierasz?

  • Ola_j Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 5 marca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zapisałam do poradni leczenia niepłodności na kopernika. Proponowano mi ten program ale da się zapisać od razu do leczenia ( mam komplet swoich badań) trzeba mieć skierowanie do poradni endokrynologii ginekologicznej z dopiskiem poradnia leczenia niepłodności i rozpoznanie bezpłodność bo inaczej nie przyjmą. Idę dopiero 9.04 to powiem co i jak. Ogólnie 2 miesiące na wizytę się czeka mniej więcej

    b3ebc067e63180f9b3cd6232be5c5c73.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 5 marca 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego na razie lekarz kazal przyjść za jakieś 2 tygodnie żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja. Mam nadzieję że nie będę musiała leżeć. Bo to byłby koszmar dla mnie.
    A jest szansa że szyjke znów się wydłuży, czy raczej chodiz o to że ma zostać w miejscu?
    Lekarz podejrzewa zw mogę mieć uree. Wczoraj robiłem wymaz z cbm.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 5 marca 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_j wrote:
    Ja się zapisałam do poradni leczenia niepłodności na kopernika. Proponowano mi ten program ale da się zapisać od razu do leczenia ( mam komplet swoich badań) trzeba mieć skierowanie do poradni endokrynologii ginekologicznej z dopiskiem poradnia leczenia niepłodności i rozpoznanie bezpłodność bo inaczej nie przyjmą. Idę dopiero 9.04 to powiem co i jak. Ogólnie 2 miesiące na wizytę się czeka mniej więcej

    a wiesz jacy lekarze tam przyjmują? Na pewno Bereza...zwykle mam to szczęście tam być jak on przyjmuje i są dzikie tłumy.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 5 marca 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Dlatego na razie lekarz kazal przyjść za jakieś 2 tygodnie żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja. Mam nadzieję że nie będę musiała leżeć. Bo to byłby koszmar dla mnie.
    A jest szansa że szyjke znów się wydłuży, czy raczej chodiz o to że ma zostać w miejscu?
    Lekarz podejrzewa zw mogę mieć uree. Wczoraj robiłem wymaz z cbm.

    Badałaś tą ureę kiedyś wcześniej?

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 587 666

    Wysłany: 5 marca 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    ja jestem tam obecnie. Program składa się z dwóch części. Pierwsza to diagnostyka, druga leczenie. Diagnostyka trwa pół roku, później nie pamiętam (chyba tak samo). Ale w ramach leczenia można rzeczywiście wykonać inseminację, jeśli będzie wskazanie. In vitro nie robią, uprzedzam pytanie ;)
    Ogólnie miałam lepsze o tym wszystkim wyobrażenie... Zapisujesz się do jakiegoś lekarza, a przy monitoringu codziennie jest ktoś inny. Badania niby robią, ale jeśli już coś miałaś, to wtedy nie. W trakcie diagnostyki nikt Ci nic nie przepisze, więc można powiedzieć, że przez pół roku tylko Cię badają. Podobno można się wypisać z tego programu, ale szczerze mówiąc nie wiem czy można przeskoczyć szybciej na to leczenie. Czy jeśli się wypiszesz, to już koniec z programem całkiem? aż zapytam przy następnej wizycie.
    A Ty do jakiego lekarza się wybierasz?
    Masakra nie wiem nawet kazali nam przyjść na kwalifikację. Liczyłam że szybciej to pójdzie :( a w ciągu tego pół roku przepisują coś na wywołanie owulacji ?

    3i49jw4ziyk0iiiw.png
    7.05 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 5 marca 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    Masakra nie wiem nawet kazali nam przyjść na kwalifikację. Liczyłam że szybciej to pójdzie :( a w ciągu tego pół roku przepisują coś na wywołanie owulacji ?

    Nie ma szans, nie mają narzędzi do tego nawet, tzn. nie mają recept.
    Mam rozumieć, że zapisałaś się na pierwszy wolny termin, nieważne jaki lekarz?

  • Kolejna Koleżanka
    Postów: 36 80

    Wysłany: 5 marca 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć dziewczyny :) mam pytanie o Dr. Knafel :) umawiałyscie sie do niej do centrum „macierzyństwo” czy na kamienna ?

    p19u3e3ksfxvadba.png
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 587 666

    Wysłany: 5 marca 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Nie ma szans, nie mają narzędzi do tego nawet, tzn. nie mają recept.
    Mam rozumieć, że zapisałaś się na pierwszy wolny termin, nieważne jaki lekarz?
    Piano przez telefon nie powiedziała że. Musimy się umówić na kwalifikację i że wolny termin jest 24 marca ale o tym czy mogę sobie wybrać lekarza nic nie mówiła. Jak już mama wizytę to pewnie pójdziemy przynajmniej część badań nam zrobią . A z wynikami najwyżej pójdę do innego lekarza

    3i49jw4ziyk0iiiw.png
    7.05 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)
  • Ola_j Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 5 marca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    a wiesz jacy lekarze tam przyjmują? Na pewno Bereza...zwykle mam to szczęście tam być jak on przyjmuje i są dzikie tłumy.
    Nie mam pojęcia który z lekarzy gin-endo pracuje tez w poradni leczenia niepłodności. Zapisałam się na termin, nikt mi nie podał nazwiska lekarza niestety 🤔🤔

    b3ebc067e63180f9b3cd6232be5c5c73.png
  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 5 marca 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna wrote:
    Cześć dziewczyny :) mam pytanie o Dr. Knafel :) umawiałyscie sie do niej do centrum „macierzyństwo” czy na kamienna ?

    Na Kamienną 😘

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 587 666

    Wysłany: 5 marca 2020, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ja mogę iść do nich zrobić badania a potem iść się leczyć gdzieś indziej?

    3i49jw4ziyk0iiiw.png
    7.05 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9007 15173

    Wysłany: 6 marca 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    A czy ja mogę iść do nich zrobić badania a potem iść się leczyć gdzieś indziej?

    tez się zastanawiam. bo jak u nich to ma trwać pol roku a potem kolejne to bardzo słabo

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 6 marca 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    A czy ja mogę iść do nich zrobić badania a potem iść się leczyć gdzieś indziej?

    Możesz. Tylko pamiętaj, że jeśli już masz jakieś badania to w programie już nie przysługują. Możesz również w każdym momencie zakończyć program diagnostyczny i przejść na leczenie. To pół roku to jest ograniczenie czasowe, w sensie jego maksimum.

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam badania robione wcześniej A później jeszcze raz powtórzone w ramach programu bo dr stwierdziła że są przestarzałe.
    Miałam dziś o 4 nad ranem znów akcję z plamieniem i trwało to cały dzień, zestresowalam się i poszłam na usg. Na szczęście okazało się że wszystko w porządku. Maluch mega się wiercił, machal rączkami i nóżkami. A plamienie dalej z krwiaka

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Ja miałam badania robione wcześniej A później jeszcze raz powtórzone w ramach programu bo dr stwierdziła że są przestarzałe.
    Miałam dziś o 4 nad ranem znów akcję z plamieniem i trwało to cały dzień, zestresowalam się i poszłam na usg. Na szczęście okazało się że wszystko w porządku. Maluch mega się wiercił, machal rączkami i nóżkami. A plamienie dalej z krwiaka

    Kochana powiedz mi czy dr. Knafel zleciła Ci zrobienie Kirów ?

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 7 marca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_mi wrote:
    Kochana powiedz mi czy dr. Knafel zleciła Ci zrobienie Kirów ?
    Nie, nie zlecala. Nawet nie wiem co to jest 🙈

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 8 marca 2020, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Badałaś tą ureę kiedyś wcześniej?
    Tak mieliśmy z mężem przed ciaza. Była to jedna z przyczyn słabego nasienia u męża. Długo ja liczyliśmy niestety:/

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Tak mieliśmy z mężem przed ciaza. Była to jedna z przyczyn słabego nasienia u męża. Długo ja liczyliśmy niestety:/

    Ojejku, to mnie martwi. Możesz mi powiedzieć jak długo leczyliście i czym? Mam dziwne obawy, że u nas też nie będzie łatwo... :/ więc chętnie porównam nasze przypadki by być mądrzejsza w dalszym postępowaniu.
    A po leczeniu badałaś kontrolnie ponownie po 14 dniach? jeśli tak, to rozumiem, że było czysto? dlaczego lekarz teraz podejrzewa... no i czy odebrałaś już obecny wynik? :) sorka za milion pytań, ale to jest akurat nurtująca mnie rzecz, a czasu mam mało...chciałabym go na maksa dobrze wykorzystać.
    Co ciekawe mój wcale nie ma takich słabych wyników, hmm.

‹‹ 341 342 343 344 345 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ